Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
7. říj 2010

Hezke rano, dneska v Brne dokonce sviti slunicko, tak je to hned o neco veselejsi. Ta tma byla uz fakt strasidelna. Kez by to i vydrzelo pres vikend.

@mv - no dekuju moc. 🙂 Ja jsem te zase zapomnela privitat z dovolene. 🙂 Byli jste na tech Kanarech, ze jo? A jak bylo? No to je asi zbytecna otazka, co? hehe 😀 😀 Kolik byly teploty? A voda?

Meiki, drzim pesti, to urcite vyjde. 🙂

pe_t
7. říj 2010

@meiki myslím, že se nemusíš bát 🙂 Já tomu nechávám dost času. Mám to dostat asi v PO. Tak tomu nechám do konce týdne asi...uvidím.
@jane84 já čípek už nekontroluju, prd z toho poznám.

daniela699
7. říj 2010

Jani, opravdu to je treba brzo. Zkus to treba v tu nedeli, nevim kolik jsi ted DPO, ale jeste to opravdu nemusi nic znamenat. Myslim na tebe a moc ti preju at to klapne. 😉

daniela699
7. říj 2010

Mv, jeste jsi se ptala... u mudry jsem uz byla, hned po navratu, jsem si tam volala jeste z dovci. 🙂 Mela jsem strach, kvuli tem mym divnym folikulum a to jak me to bolelo pred ovu, ze aby se to nejak neucpalo a nebylo jinde nez ma. Ale nastesti ne, byla kulicka na spravnem miste. 🙂 V pondeli jdu na dalsi na srdicko, doufejme. Zatim jsem jeste v klidu, ale uz citim jak ta nervozita roste. Jsem ted v 8. tt a pak hlavne ten 9. tt, kdy mi pak zpetne rekli ze to byl ten kdy to asi skoncilo, tak to budu mit hodne nahnano. 😔

daniela699
7. říj 2010

Peti, ty jsi vlastne taky adeptka. 🙂 Se v tom nejak prestavam orientovat. 🙂 Ale prala bych si aby vam to vsem vyslo, a dalsi mesic dalsim, at je ta spodni tabule co nejmensi, nejlepe zadna. 🙂

daniela699
7. říj 2010

Jani ted jsem jeste cetla jak jsi psala o cipku, me se taky pred tou ocekavanou ms trochu zkratil a dokonce i byl mekkci, ale zustal zavrenej. No a pak uz jsem to nezkousela. Takze zatim to je dobre znameni. 🙂

Jezis holky vy me napinate jak ksandy. 😀

daniela699
7. říj 2010

Jo a jeste jsem se divala na ty Verusciny testy a tam je krasne videt, jak ta carka pooomalinku sili (na tech s citlivosti 25), ze vlastne snad az po 6 dnech uz to bylo jasne, takze jestli jsi Jani 23 DC (myslim, ze jste mely tak nejak podobnou i tu delku cyklu, jestli se nepletu), tak urcite jeste je doost casu. 🙂

daniela699
7. říj 2010

hehe 😀 tak jsem si pokecala a jdu pracovat. 😀

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@daniela699 Dani, tak to je super, že už máš jednu poradnu za sebou 🙂 a říkáš, že zase uvidíš srdíčko, už jsi ho viděla?

breberuska
7. říj 2010

@jane84 jani, jak není MS, tak mohlo být fakt brzo!! ad čípek a hlen - já jsem ho měla dole a hleníku děsně moc, ale jak přišel den MS, tak mi trochu změkl a zvědnul se, dokonce jsem malinko zašpinila, aj jsem to tu psala...a pak už dobré. ale zůstal už trochu výš. Pak jak jsem zaváděla od 9tt Utroš, tak se měnil každý den🙂 na tom už se nic nedalo vypozorovat. a víš kdy byla ovulka? to špinění je fakt dobré znamení...moc držím palec!!
@daniela699 jsem ráda, že se vám daří dobře, neboj 9tt bude v pohodě, šak tu psaly holky, že se ještě žádná do tématu nevrátila🙂 mně osobně to teda dodalo docela dost optimismu....to 😎

holky, já jsem teď nedávno přemýšlela, že vlastně ani nevím, jak vám poděkovat, že jste mi to strašné období pomohly tady překonat...na to, v jakých jsem byla fakt sr...ách, tak díky vám, jsem se z toho vyhrabala docela rychle...jsem vám moc vděčná a děkuju za to!!!

daniela699
7. říj 2010

Luci, nene, zatim ne, to by snad melo byt videt ted v pondeli. Doufam.

Breberus, taky jsem na kolikrat myslela, ze zatim vsechny nahore v tabulce vypadaji dobre a ze snad teda to tak bude platit i nadale. Jsem tak nejak vic v klidu nez minule, ale prece jen, jak se to blizi tak nervozita trochu narusta. 😠
A ty jsi dostala ten Utros teda? Ja jsem si rikala, ze mi ho treba taky da, ale vypada spis ze tomu nechava volny prubeh, tak nevim. To je proti krvaceni? Ja jsem teda nespinila ani predtim ani ted, tak nevim jestli se na to treba ptat?

A musim s tebou Breberus moc souhlasit, taky jsem nad tim uz nekolikrat premyslela, ze vlastne poprve jsem byla ze vseho vyjukana, a bala jsem se, znala jsem jen par veci. A pak jsem prisla sem, po ty smutny udalosti, a pak se jeste ke vsemu zacalo vsechno kazit, mela jsem jit na laparku, mela jsem zanety, pak vysetreni na vylouceni rakoviny prsou, podraz od mamky, vsechno se nejak sr...o ale jak jsem si tu s vami mohla popovidat, dozvedela se spoustu veci a vedela ze na to nejsem sama a ze mi rozumite, tak to mi pomohlo to cely prekonat mnohem lip, nez kdybych vas nemela. Mozna to taky ted prispiva k tomu memu vetsimu klidu, kdyz vidim holky nahore v tabulce, jak se krasne posunuji z tydne do tydne a hlasi dobre zpravy. Mam vas moc rada, moc vsem preju stastne konce a hlavne dekuju za podporu. 🙂

breberuska
7. říj 2010

@daniela699 já jsem malinko pak špinila, můj Dr (narozdíl od Dr na pohotovosti) zjistil, že je tam malý hematomek, takže proto, spíš prý preventivně.Ale byla jsem ráda, že jsem ho brala jen 3 týdny, byla jsem po něm úplně mimo.
tu poslední větu, co jsi napsala, bych nenapsala líp 😅

rozum
7. říj 2010

Holky jsem v p....! Jdu z kontroly a špatné! Váček i emryjko roste, ale opět nevidí ozvy. Vzaly mě krev a pokud bude menšší než minule , tak nic, řvu jak blázen. Za hodinu, tam jdu znovu. Proč dvakrát já! ☹

rozum
7. říj 2010

Ani nevím, zda bych měla třeba čekat týden, protože jsem byla u dvou doktorů a říkali, že ozvy tak + - , že to nejde říct, ale teď když rozhodl, že uvidíme podle krve, tak nevím. To je na hovno!

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@rozum jejda, co to? a který týden jsi???? myslím na tebe..

rozum
7. říj 2010

@lucie.krajcarova asi 6 nebo 7, není to jednoznačné, nebo už ani nevím, já v tom zmatku, tak moc neposlouchala.

breberuska
7. říj 2010

@rozum srdíčko má být nejpozději v 8tt, takže jestli si teprve 6tt, tak je čas!!

rozum
7. říj 2010

@breberuska Brebe, ale mu se to nelíbí, mám strach, že to hcg bude menšší, a mám strach, že už to ten můj dr, začíná vidět špatně. Ještě než mě řekl, že se uvidíme za týden a uvidíme, tak to vypadalo nadějně, ale teď. Stejně mám dojem, že hcg se potom snižuje, ne? Nenarůstá to jenom v prvních týdnech?

anavirez
7. říj 2010

ahoj,pridavam se k vam do diskuze, nejdrive jsem zacala u amnio., jsem aktivni v sekci revize delohy a ted jsem zabrousila i k vam. jsem hodne napnuta na nove zpravy o //. taky me moc mrzi, kdyz to bohuzel nevyjde.
osobne jsem tyden po revizi delohy - zamlkle tehu ve 13tt prislo se na to ve 14tt. mela jsem podezreni na edw. syndrom a tak jsem podstoupila odber klků, zjistili placentarni mozaicismus a vlastne do po odberu jsem potratila.
s manzelem o tom stale mluvime a nejak se nam nedari dobrat konce. za 14 dni jdu opet k dr. snad se dovim vice z hystologie. utekl teprve tyden a ja me to pripada jako vecnost, upinam sve myslenky az nebezpečne na snazeni. v koutku duse doufam, ze se zadari hned, ale muj rozum chape, ze tak byt nemusi.
dr nam razantne rekla, ze mame pockat 3 mesice. ma teta do toho sla hned po6-tinedl. a mam zdravou sestrenku. ma dr me uplne vydesila tim, ze ma zdrava dcera mohla byt vyjimka. silene.

veraakubik
7. říj 2010

@rozum Ale ne-moc me to mrzi..Hlavne neplac-treba jeste neni vse ztraceno a miminku se srdicko jeste rozbusi..Musis byt silna.ja vim,ze me se jinak mluvi,ale kdybych byla na tvym miste je mi taky ouvej-chapu te,mam za sebou tri potraty..Zitra-na svuj stavek jdu k mudre-poprve-cca 6tt,tak se taky strasne bojim-nema tam teda ultrazvuk,takze pujde jen o prohlidku,ale stejne se silene bojim..Drzim palecky aby to za tu hodinu bylo dobre a meli pro tebe dobre zpravy!!!!

breberuska
7. říj 2010

@rozum já myslím, že roste celý první trimestr. třeba je jen Dr opatrný, po tom, co máš za sebou!

rozum
7. říj 2010

@breberuska jo to říkal taky, že je opatrný, ale nevím, je to nápor. Děkuji, že jste mě napsaly, jdu už pomalu do špitálu. Ozvu se!

breberuska
7. říj 2010

@rozum držím palce!!

pe_t
7. říj 2010

@rozum to mě moc mrzí, ale neztrácej naději . Ještě se nic neví stopro. Držím palce, ať je to v pořádku !!!

pe_t
7. říj 2010

@anavirez to je mi líto, tak vím, jak se cítíš. Mě po revizi připadal den jako měsíc. Taky nám dr řekla, že by bylo dobré 3m počkat. Ale já mám 2ms za sebou, za 4 dny by měla dorazit třetí a doufám, že už nedorazí! Ted už po te druhé jsme se začali snažit. Pokud jsem těhu, tak tělo bylo připravené a v pořádku, pokud ne, povede se příště. Tak to beru já. Příroda si řekne...

anavirez
7. říj 2010

@rozum
mrzí mě to a pevně doufám, že bude vše v pořádku. při mém prvním těhu me dr. hnala do nemocnice, protoze si myslela, ze jsem tehu i mimodelozne, a po ceste do nemocnice se asi nejaka ta tekutina navic zmizela, protoze na UZ nic videt dalsiho nebylo.
tudiz doufam, ze je to opatrnost a ze to dopadne dobre. drzim pesti

jahudka80
7. říj 2010

Ahoj Holky hlásím , nic nic nic . A výsledky krve taky nic moc sice mám ovulaci 🙂 ale mám zvýšenej prolaktin....mám přijít 10.DC na ULT.............. tak uvidíme co bude dál 😉

anavirez
7. říj 2010

@pe_t
dekuju, nevim co dal napsat. (a to jsem pry ukecana zenska)

anavirez
7. říj 2010

@jahudka80
jak jsem procitala vase pribehy, tak se moc neorientuju v tech zkratkach x.DPO je x. den po ovulaci? a x.DC je x.den cyklu?

breberuska
7. říj 2010

@anavirez mrzí mně, co se stalo...do té první mrchy se to táhlo strašně, ale pak už bylo veseleji, byl to takový odrazový můstek do lepších dnů 😔 my jsme se začali snažit po druhé MS, doktor to schválil, a třetí už nedorazila. Moc vám přeju štětíčko!!
@jahudka80 to mně mrzí...dneska je nějaký den blbec 😠 ale hlavně, že to Dr začala řešit, s malu vám taky pomohla, takže i teď to určitě klapne 😉