Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

ahoj holky...
dneska sice sviti krasne slunicko, ale kdyby byla i jina radost do toho zivota... ach jo...
ja mam ty nalady jak na houpacce...☹
jinak dekuju za drzeni palecku, kontrola bude ale az ve ctvrtek a ja predem vim, co tam najdou, ze to nebude nic dobreho, spis budu jen cekat na ortel, co se mnou ☹
to je hrozny to cekani... ja uz zase 2 mesice jen cekam s tim, co teda se mnou a porad se nic nedeje... kdyby aspon odpadlo tohle, bylo by to hned vsechno lepsi.

Jinak jahud, zatim te skrtat nebudu, az nahlasis 1 DC tak mozna 🙂 ale zatim ne ne ne...

endie
8. říj 2010

čau
hlásím 2dc včera odpoledne sem to dostala, bolest jak pes a do toho zuby celou noc sem nespala žádný prášek nezabral , a ted díky zubařce daleko horší a manža dojede až zítra ráno,malá do toho blbne nevíc co jí je furt ubrekává no jako chodící zombie

zkusím dočíct

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

@jane84 hotovo, i kdyz nerada

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................26DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................26DC
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................25DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..23DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................22DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 22DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)... 18DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................12DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................8DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................7DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................7DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...7DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................2DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................2DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................1DC

pe_t
8. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ☹ kdyby člověk mohl pomoci.....neváhala bych minutu. Zbývá strašně moc držet palce, ať to nakonec není tak špatné, jak to čekáš.Je lepší být pak příjemně překvapená. Ale zuzi- pozor-co se týká zdraví, neber to tak černě - myšlenky mají obrovskou sílu. Psych.dovede člověk zdraví pomoci, nebo naopak uškodit. Mysli na to, ať už je to dobré( spíš bych řekla "řekni si, že to bude o.k.) hned pak bude mimi 🙂

pe_t
8. říj 2010

ježišimarja to je tak divnej pocit, trčet uplně nahoře... 😒

lucie.krajcarova
8. říj 2010

čauky, jsem ze zumby fakt hotová... ale mám o kilo míń...
Pet, koukám do tabulky, že už je řada na nás.......

pe_t
8. říj 2010

@lucie.krajcarova jojo tak nevím - přehoupnem se nahoru 😉
Dnes ráno jsem zvracela a kafe co každý den piju s mlíkem ( a dnes tři cukry) jsem před chvíli vylila, jak bylo jaksi hořké..

lucie.krajcarova
8. říj 2010

@meiki jejda, to vypadá pěkně 🙂))
@jane84 To je mi moc líto, Jani... ani tomu nemůžu věřit...

lucie.krajcarova
8. říj 2010

@pe_t ty se asi určo přehoupneš, když zvracíš 🙂 a u dcery jsi také zvracela? já tyto problémy nikdy neměla, takže to nemám jak poznat. ale podrážděná jsem dost... před týdnem jsem měla takovou zlost, až přešla do pláče.. a manžel na mě,nejsi těhotná? on už to zná...

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

@pe_t pet ty jsi tak hodna... opravdu hrozne dekuju...
ja tak nerada rozdavam smutnou naladu, jsem ve skutku pozitivni clovek, ale tahle udalost me hrozne zmenila... moje myslenky a predstavy se scvrkly na jednu jedinou a to na mimi a moje zdravi...
snazim se proto delat vse... ziju zdrave, beru ruzny potravinovy doplnky na podrzeni imunity, jen te stres, ta tiha se proste neda jen tak zahodit... to je to co nemuzu prekousnout... v zivote se pak clovek treba pretvaruje, ale tady mi to nejde a ani nemusim.
zacala jsem pit bylinky, aloe vera, beru nejaky zazracny kultury na posilneni imunity... uz mam zase nakoupeno kontryhel malinik, proste zase to zacina od zacatku, dnes mi konci mrcha a chci se na to zase vrhnout...
vsude pisi o mereni teplot a zkoumani cipku... ale to ja neumim a nic mi to nerika, nehlede na to, ze muj cipek zrejme cekaji jine veci...
je to proste vsechno hrozne zvlastni... clovek ma o zivote urcite predstavy a najednou je na dne a on jen kouka, a nemuze pochopit proc, takove ty otazky, proc prave ja...
nechci z toho byt na prasky, ale nevim, jak z toho vseho vybruslit, byt tak otupela, ze uz by mi to bylo vsechno jedno se mi taky zatim nedati...

pe_t
8. říj 2010

cítím se unavená, pořád už tři dny zývám i dopo i odpo. Ale popravdě tomu nepřikládám vážnost - už jsem to zažila. Já žádné jiné příznaky necítím.....nic.

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

@pe_t
@lucie.krajcarova
holky tak moc bych vam to prala!!!

ivasa
8. říj 2010

Ahoj holky. U nás taky krásně svítí sluníčko, jen mi tu slunečnou náladu trochu kazí fakt, že jsem opět začla trochu špinit 😒 ach jo, začínám mít opět strach ☹
@meiki Krásné čárky, držím pěsti, ať takhle sílí dál a za pár měsíců je z toho zdraví prcek 😵
@rozum tobě taky držím pěsti, ať všechno dobře dopadne, jsme teď na tom podobně, já byla na utz v úterý a doktorka mi řekla, že to nevypadá moc dobře, že už by měla být tečka větší, že se bojí, že se vývoj zastavil 😒 Tak se taky děsím další kontroly, co mi řekne - jestli se jí dočkám 😒

Pořád se uklidňuju, že s dcerou jsem špinila a po 17tt i krvácela až do 23tt, ale stejně mi ten pitomej červík v hlavě vrtá, jestli se zase mrcha nerozjede a tečka neodejde 😒 Musím to nějak vyhnat z hlavy 😠

ivasa
8. říj 2010

@lucie.krajcarova jej, já si pořád říkám, že s tebou už jsem se někde setkala a teď jsem si vzpomněla, nebyla jsi na málém miminku? 😕 😅

pe_t
8. říj 2010

@lucie.krajcarova ne u malé vůbec. Ale teď posledně s mimiskem pořád. Ráno , odpoledne, večer....šílený. Ale myslím, že ne tak brzy. Vůbec si myslím, že těhu příznaky začínají opravdu až nějakou dobu po nedostavené ms.....až se cosi začne vylučovat ( tenkrát jsem to četla, ale nevím teď už přesně). Dřív to bývá podle mě o psych., že si to žena moc přeje. Já to posledně zažila u sebe. namlouvala jsem si 28 DC že je mi blbě, smrdí mi všechno, chodím často na wc - prostě blbost. A nic to nebylo. Jen psychika - moc jsem to chtěla, tak jsem to měla. Teď se nepozoruju, kašlu na to. Začnu pomalu až tak v Ut.Ne -PO bych to měla dostat. S mým nepravidelným cyklem tomu dávám do ČT. Pak už se začnu pomalu pídit.

anavirez
8. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ahoj, jak uz jsem psala vys, koukam jak moc jsme si vsechny podobne, u me doma bys ted nasla, koprivu - ta pry cisti krev, kontryhel, zensky caj, malinik caj, kyselinu listovou dve baleni, bohuzel nedobrany calibrum mami a taky velke zasoby horciku, trpim na krece v nohach. snazim se pit a pit bylinky, nikdy jsem je tolik jeste nepila. mam proctene info ohledne ovulaci, jak poznat ten spravny hlen, jak si merit teplotu, jak funguji ovulacni testy, jde mi zo toho hlava kolem.je to pro me stale spanelska vesnice.manzel mi tvrdi ze s oteh. nemame problemy, ale co kdyz budou.zatim si akorat pisu do men.kalendare krvaceni, spineni, a ted uz skoro spise uz nic.budu cekat za par dni spis tydnu az se dostavi jak pisete mrcha 🙂

anavirez
8. říj 2010

@pe_t moc ti preju, aby ses prehoupla do prvni tabulky, kdyz jsem byla tehu, tak jsem chodila s adulkou spat po obede a vecer opet s adulkou uz v osm.porad jsem mela spankovy nedostatek.🙂

anavirez
8. říj 2010

@lucie.krajcarova tak sup sup sup do prvni tabulky🙂

anavirez
8. říj 2010

@ivasa je mi to lito, ale moje kamaradky mela normalni ms do pateho mesice, vubec nemela poneti, ze je tehotna

anavirez
8. říj 2010

@veraakubik hodne stesti u doktora

anavirez
8. říj 2010

musim bezet, adus je nachlazena, takze zustala doma a pekne řádí 🙂

a.j.a.
8. říj 2010

Ahoj holky 🙂 malá je ve školce, tak odpočívám. Jsem ko po tom náročném týdnu. Počasí venku hnus, jakási mlha a pěkná zima 😝 brrr 😝

@jane84 @pe_t pošlete nějaké berušky k nám 🙂 Klárka je miluje 😀 byla by nadšená 😀 na narozky si přeje marcipánový beruščí dort 🙂

@meiki čárečky vypadají moc hezky 😉 je vidět, že postupně sílí. Uvidíš zase za dva dny 😉

zzzzuuuuzzzziiii
8. říj 2010

@anavirez jo jo presne... kyselinu listovou taky beru...
ze me se stal skoro abstinent, uz zadna sklenicka vina o vikendu k telce, zadne oslavy, nic... prestala jsem i pit moje oblibene kafe s mlikem, proste vsechno ze sebe eliminuju a stejne je to jedno...
kdyby si chtela, napis mi o sobe neco a ja te dam do tabulky... pocitame si tam DC - dny cyklu a je to prehledne, nemusis si nic pamatovat, tady to mas krasne videt...

pe_t
8. říj 2010

@anavirez do 5.?? Teda ta příroda si s náma dovede zahrát...já to taky tak slyšela od známé. Jedna holčina ( vím, o kterou jde, už jsem ji párkrát viděla) až v pátem na to přišla. Holky a držte se - z jediného úletu na kalbě s klukem - je lesbička!!!!! To je síla co? Tak teď je v sedmém, a na malý se těší. Nějak si to srovnala, že to chce....( původně uvažovala, že dá to mimi po porodu k adopci). Holt - příroda si to udělá jak chce.

pe_t
8. říj 2010

@a.j.a. jo malá taky - ale maminka už méně... 😀 ( zvlášť po umytých oknech 😠 ) 😀

a.j.a.
8. říj 2010

@jane84 moc mě to mrzí ☹

a.j.a.
8. říj 2010

@pe_t no já myla okna před 2měsíci, takže už se stihly zase zaprasit, tak můžou berušky klidně přiletět 😀 teď se chystám na okna až před Vánoci, ať k nám dobře vidí Ježíšek 😀 😵

@ivasa tak snad to nakonec dobře dopadne. Miminka umí kolikrát hodně zabojovat.

lucie.krajcarova
8. říj 2010

@ivasa jj na malém miminku. a pořád máme malé miminko ☹(( kolik váží v roce vaše malá?
@pe_t je fakt, že psychika může zapracovat tak, že vyvolá určité psychosomatické příznaky.. však i psi mají falešnou březost...
@pe_t tak to je prdel s tou holkou!! ale třeba by jinak dítě mít nemohla.. a kolik jí je?
@anavirez děkuju 🙂 chtěla jsem se zeptat, jméno Adélka bylo moje vyvolené... není jich teď v okolí moc?

anavirez
8. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii
myslis muj pribeh?
s manzelem jsme se pokouseli o mimi cca 3 mesice, ale vicemene jsme to nechavali nahode. vse probihalo dobre az do te doby nez jsme jeli na genetiku v 1 trim., UZ nam dopadl dobre, mimi se krasne pohybovalo, srdicko mu tlouklo tak jak ma, projasneni sije bylo v poradku i nosni kustka, dle UZ zdrave mimi, ALE brali mi krev na chrom. vady, ve 12hod. mi volali, ze mam zvysene riziko Edwarsova syndromu (1:80), ze bych mela podstoupit odber klků z placenty.tak jsme na ne sli... dr. pri odberu, urcite to dobre dopadne UZ v poradku.po par sileny dnech strachu jsem to nevydrzela a opet volala pro vysledky tentokrat placentarni mozaicismus a objednali me na 8.10. na amnio. Bohuzel do tydne po odberu klků se mimi prestalo vyvijet a prestalo mu busit srdicko. tudiz zamlkletehotenstvi. ve stredu min. tyden tj. 29.9.jsem byla na revizi delohy. byla jsem uz ve druhem trimestru. myslela jsem si ze to nejhorsi je uz za mnou.prominte holky.takze jsem v obdobi cisteni delohy a cekani na MS.
s manzelem premyslime proc. co za to muze syndrom?placenta?odber klku? 18.10.jdu opet gyn.dr. na kontrolu, mela by uz mit vysledky hystologie, jestli tam ovsem bude zaver proc mimi uz neni to nevim, dalsi otaznik.