Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
28. říj 2010

@fram no zvládnu musím co mi zbejvá, spíš se bojím aby mě tam někdo nepřepadl 😠
@lucie.krajcarova práce je hezká, samé květiny, je mi mezi nimi hezky zvlášť když se blíží zima a venku už bude jen hnusně sněžit 😉 a tam voní a kvetou květiny. Byt je hezký a snad se tam nějak poskládáme až bdu mít nějaké fotečky tak vyfotím a dám je sem 😉 No a to mimi asi raději né 😀 paní tedy jako majitelka bytu žíkala že to je TZV.plodný byt že od tamtat odchází všichni a většinou do většího páč je žena těhotná 😀 😀 😀 tak myslím ,že tedy až nám budou stavět základovku tak ať klíďo otěhotním, dřív raději nééééé 😉

fram
28. říj 2010

@jahudka80 plodný byt 😀 Tak až odtamtud budeš s bříškem odcházet, tak si vezmu adresu 😀 😀

a.j.a.
28. říj 2010

@anavirez gratulace k první porevizní 😵 to je snad jediná červená potvora, na kterou člověk vyloženě čekal a těšil se na ni 😵

@jahudka80 Jahud, tak to byl teda pěknej hajzlík. Tak ještěže sis toho všimla.

@fram ty jedna, žádné pesimistické myšlenky 😠 hezky myslet pozitivně 😵

Jinak mi taky po té revizi přišlo, že jsem jak posedlá, a že jestli neotěhotním co nejdříve, tak se zhroutí svět 😖

a.j.a.
28. říj 2010

@jahudka80 jeee, plodný byt 😀 to zní zajímavě 😉

lucie.krajcarova
28. říj 2010

@jahudka80 tak to je skvělá charakteristika bytu 🙂 hlavně že už nemáte třeba 4 děti, to by se vám to asi nehodilo 😅

@fram takhle to má kolegyně, ona už děti pomalu na vysoké a její o 5 let mladší ségra má 3letého a ročního 🙂))) ale aspoň si ty děti dala za sebou. je trochu starší než já.

jahudka80
28. říj 2010

@fram 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No plodný být může ale zas až tak bych tomu nevěřila 😀 😀
@a.j.a. No když bych si nevšimla tak bych měla půl výplaty v prdeli 😠 😠 😠 . No plodnej byt 😀 já bych řekla že je to s píž tím že tam bydlí samí mladí bez dětný tak je velké % že od tamtu budou se stěhovat do většího páč čekají mimi... 😉

jahudka80
28. říj 2010

@lucie.krajcarova 4 děti no neblázni i 2 bude dost 😀 😀 😀

a.j.a.
28. říj 2010

@jahudka80 no právě, tak je dobře, že sis všimla a nepřišla tak o peníze. Lidi jsou fakt vyčúraní. Teď před Vánoci si dávej pořádně bacha, beztak budou zkoušet různé věci.

Však vy jste taky mladí 😀 😵

mv
29. říj 2010

@fram pryč se špatným tušením,pěkně pozitivně se naladit na příští týden.... 😵
Ty,
@jane84 ,
@zzzzuuuuzzzziiii jste se tento měsíc tak snažily, moc vám držím všem palce!!!

@lucie.krajcarova s tím věkem to vidím stejně, jak fram,taky si dnes drbu hlavu, že jsem se nerozmyslela na druhé dříve.U nás to bylo těžký s bydlením, neměli jsme do budoucna nic jisté, tak jsem pak nechtěla končit s dvěma dětma v nejhorším v podnájmu na dlouhou dobu.Prostě ta přemíra zodpovědnosti někdy škodí a člověk nesmí moc být uvědomělý... 😒
@lichtakova co nová práce?

@jahudka80 lidi jsou mrchy, nám se tohle 2x stalo na pumpě, naštěstí si manžel vždy všimnul.Ale známej, co dělal na jiné mi říkal, že to je tam na denním pořádku a spousta lidí si nevšimne.Neměla bych na to žalůdek,fuj...Vědomě se snažit někoho okrást. 😝

zzzzuuuuzzzziiii
29. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //

silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................28DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...26DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)..............................................................................................23DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................................22DC
endie(23let, MA 3/2010)................................................................................................................21DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a .........20DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................20DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................19DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ 14DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................5DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................4DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)......................................4DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................3DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................2DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................2DC

zzzzuuuuzzzziiii
29. říj 2010

Dobre ranko holky, tak jsem trochu zamichala s poradim v tabulce... doufam, ze se nebudete zlobit, ze jsem vyskrtla natul, kdyz sem uz nechodi. Kdyztak ji tam muzu kdykoliv zase vratit, kdyz bude chtit.
Jinak asi mi nikdo nevysvetlite, PROC kdyz se clovek zarucene trefi do plodnych dnu, nepije, nekouri, spi min 8 hodin denne, ji zdrave, neni tlustej, ani moc hubenej, ji vitaminy a ruzny zazracny lektvary, nedela nic nebezpecneho, ani zdravi skodliveho, ma pravidelnej cyklus a manzela, se kterym se snazil tak nejak normalne, ale snazil a tentokrate jsem to nebrala ani nijak tragicky proc ta mrcha zase dorazila. Co vic muzu udelat??? Jak je to mozne??? Nechapu ☹

zzzzuuuuzzzziiii
29. říj 2010

@anavirez vitej v tabulce 🙂 a preju ti at se dole moc neohrejes 🙂

lichtakova
29. říj 2010

@fram ahojjda, mám dva měsíce výpovědní lhůtu, takže příští týden si vyzvednu ten zápočťák nebo co a napíšu do té nové práce...tady budu do konce roku a myslím, že se z toho asi zblázím, protože mám rozděláno tolik práce, tak abych ty lidi stihla dodělat.
@jahudka80 já chci taky do plodnýho bytu🙂)))))

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ahojky, Zuzi, to je prostě příroda, není to počítač, který se dá naprogramovat a vše naplánovat.. 😔 to samé datum porodu, je to prostě nevyzpytatelné a opravdu se to nedá ani odhadnout... prostě člověk ještě nemá vše pevně v rukou...

zzzzuuuuzzzziiii
29. říj 2010

@lucie.krajcarova ja porad premyslim, abych tak nemela treba jiny zdravotni problem, o kterem nevim... treba v poslednich dvou mesicech se mi pres den mota hlava, ne jako uplne, ale chvilema si pripadam takova slaba... nevim, cim to je, tehotenstvim urcite ne... treba dneska uplne brutalne. unava, a motanice. nevim.
porad citim stazeny zaludek, vim, ze se nemam stresovat, ale ja si neumim porucit byt v klidu... asi bych potrebovala dovolenou a taky bych to na par dni v listopadu videla.

jahudka80
29. říj 2010

tady máte ten plodnej byteček na foto vypadá pěkně jinak tam je tedy fááák bordel, umyvadlo ze spod na poblití 😠 dřez, no hrůza 😠 😠 😠 už mi je jasné proč se včera svítilo jen jednou žárovkou 😠 😠 😠 šmejdia že by bylo vymalováno tak to taky pochybuji, je to v nájemní sml.když odcházíš že vymalujou, tak to bych poznala že tam malovali asi vím jak to vypadá ☹

martasl
29. říj 2010

ahoj holky.tak pořád nic nevím.dnes jsme byli u doktorky a ještě tam nebyly ty výsledky z endokrinologie.že jim ještě chodí pošta dopoledne.v pondělí si mám zavolat.na dětskou hematologii se prej jezdí do Hradce Králové.ale že se zkusí zeptat té primářky ve Svitavách,jestli by nás vzala.ona děti jinak nedělá.tak musím počkat do pondělka. .včera v práci to bylo děsný.dopoledne mě přepadl takovej nepříjemnej pocit a úzkost,nevím jak to jinak popsat.úplně se mi rozklepaly ruce a začala jsem bulet.no děs.takto jsem to zažila jen před tím,než jsem měla jet na plodovku.no děs.ale už jsem klidnější,doufám,že a věřím,že to bude ok.MUSÍ!!!

a teď vás jdu dočíst 😉

martasl
29. říj 2010

zzzzuuuuzzzziiii-to mě hrozně mrzí ☹ ☹ ☹ ☹ .holky,proč se nám zase nedaří,nějak se nám tady ten vzestup 2-3 těhulek zastavil.říjen byl na // slabej.ale zase když počítám vendulku,tak ty dvě // máme.zuzi,nevím,proč to tak je,ale určitě nejsi jediná.já taky nepiju,nekouřím,nefetuju,(manžel taky ne) a podívej,těhu nedopadlo dobře a nedaří se.když se podívám kolem sebe,jak některý těhule hulej veřejně a na mimi se neohlížej,tak bych jim nejraději dala do držky.vůbec si toho těhotenství nevážej a berou to jako samozřejmost.

vendulce ty // moc přeju,taky to neměla jednoduchý.hlavně,aby všechno bylo a probíhalo v pořádku. 🙂

jahud-ale před svátkama budete určitě v obchodě dvě,ne??je to vždycky děsnej frmol.a chce si to dávat fakt pořádnýho majzla.lidi jsou děsně vynalézaví a do některých bys to ani neřekla,že tě můžou okrást.vím o čem mluvím,jsem bývalá prodavačka 😉 .ten byt vypadá moc hezky.mě by hanba liskala,kdybych někomu chtěla pronajmout byt a byl by jak prase 😅

lichtakova-tak ať to v té staré práci nějak přežiješ a hlavně aby ti to uteklo. 😉

holky-já jsem taky po miminku jak posedlá.myslím,že je to tím,že nejsme už nejmladší a dlouho se nám nedaří.s každou další ms je ta posedlost a strach z neotěhotnění větší a větší.tomu se asi nedá zabránit.-bohužel

mv-já taky už občas vyjedu po manželovi a pak mi to mrzí.nejvíc mě mrzí,že jsem mu řekla,že ten potrat přivolal a že to mimi moc nechtěl.úplně ho to moje obvinění vzalo.no jo,smutná a zoufalá ženská někdy řekne hnusný věci.a co manžel,co on na to??omluvila ses mu??

ivasa
29. říj 2010

Ahoj holky. Tak vám sem opět vpadá. Nedávno jsem k vám přišla s tím, že se bojím, že jsem sice těhotná, ale bojím se, že se zase něco stane... Jsem po 4 spontáních potratech, no a ejhle, v den mých narozenin mi bylo oznámeno, že miminku špatně bije srdíčko, když mě pak vzali na lepší utz, tak zjistili, že už mu nebije 😢 Ve středu jsem byla na revizi, v 10. týdnu, jsem úplně vyřízená. Nad vodou mě drží dcera a manžel, ale stejně jsem z toho v prd.li! Já nevím, dá se vůbec zvládnou zase otěhotnět, aniž bych myslela na to, že se to zase nepovede? 😔 Snad vám nevadí, že vám sem tak vpadám 😒

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@ivasa ahojky, to mě strašně mrzí, že tě to zase potkalo 😢 máš toho za sebou už fakt dost ☹ udělali ti nějaká vyšetření? kámoška je po dvou zamlklých a když u ní nic nenašli, tak si zašla k léčiteli. zatím jí to pomohlo psychicky. uvidíme, jestli se jí brzy zadaří, a jestli ne, tak jde do práce jako já v dubnu... třeba by ti to taky pomohlo. myslím na tebe...

jane84
29. říj 2010

Ahoj holky. Jak to tak čtu, rozmáhají se nám tu smutné myšlenky a špatné nálady. Kočky moje, doufám, že aspoň to sluníčko vám dneska trošku pomáhá. Ten podzim je šílenej. Bude to těžké. Ale spolu to nějak zvládneme.
@fram taky pochybuju, že se to povedlo, ale snažím se na to nemyslet, celkem se mi daří nepřemýšlet kolikátý jsem DC a kdy bych mohla testovat. Tak trochu jsem rezignovala. Ale kupodivu to neberu tragicky. Prostě nám není přáno. Snad někdy bude

jane84
29. říj 2010

@ivasa ahoj, to mě strašně moc mrzí. Souhlasím s Luckou, 4 potraty je strašně moc, dělali vám nějaká vyšetření? možná jsi to tu už psala, ale nepamatuji se. Žádná z nás nebude v klidu až bude těhu, všechny se budeme bát, aby to dopadlo dobře, holky co jsou těhu ti potvrdí, že jdou na každou kontrolu s obavami. Ale snad se s přibývajícím časem zlepší

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@jane84 Jani, napsala jsi to hezky, my si pěkně vzájemně pomáháme, ta podpora je znát. ještě že vás mám, holky 🙂

mv
29. říj 2010

@martasl já vím, jsem blbka. 😠 ´Manžel je v pohodě, prý ať to vůbec neřeším, že je připravenej, že si teď se mnou užije.
A držím palce s dcerkou, určitě vše dobře dopadne.Já sama dělala i na hemačce a kolikrát i z blbých výsledků vůbec nic nakonec nebylo.Ale nervy chápu.

@ivasa ☹ , držím palce, ať se přes to brzy přeneseš.Určitě si vydupej vyšetření, i kdyby ti je sami nenabídli.Mě je dělali už po prvním neúspěchu a našly se dvě možné příčiny.Takže to smysl má.

Jsem nafasovala ten Prednison a dostal mě mudra, když mi říká, ať se nebojím, že to určitě na chvíli zabere.
😕 Tak se ptám, že jak jako na chvíli a on, že ta imunita je potvora a vracívá se to snadno.Tak vůbec nevím, jestli to má smysl se s tím zabývat. 😠 Nejlepší prý je ihned po léčbě otěhotnět.Tak to už jsem lapala po dechu a div jsem se tam nerozbulila.Fakt si to představuje jednodušše. 😒 Si jako řeknu, že teď a bude to.ch jo....

mv
29. říj 2010
jane84
29. říj 2010

Jahud plodný byt, třeba jak pro koho, u nás doma je takový jeden pokoj, naši tam spískali bráchy, teta se strýcem na návštěvě jednu ze sestřenic, brácha zase synovce. Teď tam máme my dva ložnici už přes a ještě se nám tam nic nezadařilo, takže se nemusíš bát 😉 Třeba si ten byt plodné dny už vybral

mv
29. říj 2010

Manžel si tu čte příbalový leták od toho Prednisonu a řeže se tu smíchy, jak blázen, co vše mě čeká.Lépe ty vedlejší účinky nečíst.No, hlavně, že se baví.... 😀 😀 😀 😀

jane84
29. říj 2010

@mv mamka ho brala, moc jsem tomu nevěřila ze začátku, ale nakonec jsem uznala, že všichni lidi, kteří prednison berou se změní, hlavně v obličeji. Jakoby otekla, obličej se jí zakulatil, asi jak zadržovala vodu

jane84
29. říj 2010

@mv a jak jste dopadli s těmi redox reakcemi? už je to s chemií lepší?

mv
29. říj 2010

@jane84 z rovnic přinesl dvojku,ale zase pohořel za tři na nějaké tabulce reaktivity a které reakce mohou vzniknout a které ne.Ale moc ho nechci dusit.Je to jediná učitelka ze školy,se kterou si on nesedne už od začátku, tak mu dobré známky stejně nikdy nedá.Už ji jako celá třída hromadně prosily, aby jim to vysvětlila znova a odpálkovala je.
4 děti, co mají jinak dvojky před čtvrtletím z chemie propadají,tak jsem ráda, za 2-3. 😉

A přesně, co jsi popsala, tak tak vypadají moje dvě kámošky po měsících na prenisonu,opravdu se ty změny v těle a obličeji nedají přehlédnout.Ale co bychom pro toho malého uřvanečka neudělaly, že? 😉 😀