Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
1. lis 2010

tak nevim, vendulak - mam dat do horni tabulky?

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@majjka24 ahojky, hezky jsi to Ivase napsala 🙂 a připomněla jsi mi, že jsem si dnes nedala tabletku vitamínu 🙂

lucie.krajcarova
1. lis 2010

mv, koukla jsem na fotky, moc vám to sluší 🙂
zuzi, tak to je rychlovka, dalo se to stihnout jo? a kolik lidí jste měli?

ivasa
1. lis 2010

Dobré ráno 🙂

Mám ještě zásoby femibionu, tak je doberu a pak uvidíme, buď si ho zase koupím, nebo jen listovku, podle toho, kdy se zase začneme snažílkovat 😉 Chtěli jsme až minimálně za rok po tom všem, teď jsme říkali třeba už za půl roku, no a včera jsme řekli, že až začne Elis chodit - zatím se jí moc nechce, ale vypadá to, že to moc dlouho už trvat nebude 😉

Za chvilku jdu kvůli té štítné žláze, tak jsem zvědavá, co mi dr řekne a kdy budou výsledky... A hlavně jaký...

jane84
1. lis 2010

holky já se strašně těším na svatbu, ale bojím se toho zařizování, hlavně plánování koho pozvat a koho ne. Oba chceme malou svatbu, max 20 lidí a chceme grilovat na zahradě, kdyby šli jen rodiče a babičky, tak já bych tam měla jen naše, mmožná synovce, nikoho jiného nemám a z přítelovy strany by tam byli rodiče, babičky,děda, brácha s přítelkyní. A vím, že takhle by se tam naši necítili dobře. Když pozvu mamčiny bráchy, kteří k nám pravidelně jezdí, i bratranec a sestřenice, tak to pěkně narůstá, všichni jsou zadaní, jedni mají dítě. Takhle bychom ale zase byli v převaze my. Protože přítelovi strejdy zvát nechceme, většina rodiny s nimi nevychází, kromě babičky a ta když tam neuvidí svého druhé syna, tak se urazí. Jako nevím jak z toho ven. Svatbu jen s rodiči nechceme, chceme to zase přeci jen oslavit. Asi toho jednoho strejdy budeme muset pozvat a třeba doufat, že nepřijde

ivasa
1. lis 2010

@jane84 hlavně se tím nestresujte, ta svatba je vaše, tak si ji udělejte bez ohledu na ostatní. My taky nejdřív měli dilema, chtěli jsme tak 50 lidí, nakonec jich bylo 80 a to jsme jich celkem dost nepozvali, ale už jsme to pak neřešili, prostě jsme pozvali jen ty, se kterými se stýkáme pořád a ostatní měli smůlu 😉

jane84
1. lis 2010

@ivasa to jsou právě všechno lidi, se kterými se setkáváme a naše rodiny jsou zrovna takové, že by se urazili a dělali klidně i scény. Třeba mamka mi řekla, že jestli nebude slavnost v restauraci, ale grilovačka, tak na takovou svatbu nepůjde. Jako její problém, ale stejně věřím, že by nakonec vyměkla a přišla. Jen bych se takových scén chtěla vyvarovat, nechci dělat rozbroje v rodině a takovými řečmi si tu svatbu kazit

daniela699
1. lis 2010

Ahoj holky, ja se moc omlouvam, ze nejak nepisu, ale vzdycky za par dni vas aspon docitam. Ja ani nevim co psat, protoze me obcas prepada strach, ze jak to vsechno bude, tak vas jeste nechci vic zatezovat.
Pravda je, ze kontrola minule utery, jak psala Helca 🙂 , dopadla dobre. Bylo to srandovni, protoze dokonce zavolali pritele z cekarny, kdyz jsem rikala, ze si vezmu fotku abych mu mela co ukazat, ze se tam stresuje. 🙂 Tak pani doktorka rekla, ze nema problem s tim ze jestli chci ze ho zavolaji. Prej jak vesel a to kreslo bylo obraceny do mistnosti, tak nejdriv se prej trochu lekl, prece jen asi ty nohy tam ve vzduchu, no vsak to znate. 😀 Ale pak ze se dival na me, ze se zulim, je vsechno v poradku. Tak nam pani doktorka ukazovala co kde je, miminko mavalo rucickama, no myslela jsem ze se rozbrecim 🙂 , a byli jsme dokonce o den napred. Za tyden v pondeli bychom meli jit na ten NT screening. Taky mi rikala o amniocenteze, ze jakoze mi bude uz 35, ale ja si rikam, nejdriv uvidim jak dopadne ten NT a pak se kdyz tak rozhodnu. Takze kontrola dopadla dobre, ale jak me obcas tak divne picha v podbrisku, ze je to fakt az neprijemny, tak potom se bojim a ani o tom nechci mluvit, snad po tom 12. tydnu to ze me trochu spadne.

Takze na vas moc myslim, a drzim ted palce Fram a Jane, protoze jste ted na rade, je listopad, takze minimalne dalsi dve. 😀

ivasa
1. lis 2010

@jane84 no tak to věřím... U nás zas byl ze začátku problém v datu svatby, byla totiž v době, kdy můj 15 letý synovec byl v Chorvatsku, všichni jsme ho zam chtěli, ale termín byl jediný v tom ročním období volný... Naši byli hrozně naštvaní, ale pak jsme si to vyříkali a bylo to OK 😉 Ono šlo hlavně o to, že ten synovec je syn bráchy, který nám umřel, tak jsme ho tam chtěli dvojnásob...

daniela699
1. lis 2010

Holky s tema svatbama, to budu mit asi trochu podobne jako Herbie. 😀 Ja si rikam, tohle je proste chlapska prace, pozadat o ruku, 😀 jit do toho rizika, ze ho treba zena odmitne. 😀 Ja teda osobne, bych taky chtela byt zasnoubena, ale na druhou stranu mam desnej strach z ty cely organizace a toho celyho okolo. No a pritel je taky takovej flegmatik, jako vylezlo z neho ze uz nad tim premysli, ze kde to provede a jak, ale zatim zustalo jen u toho. 😀 Napadlo me tenkrat na jare, ze jak jsme meli jet do Rima, ze by to bylo takovy hezky misto, ale misto toho jsem bohuzel sla do nemocnice. Pak jsme se bavili, a ze pry taky nad tim premyslel, ze v Rime, ale pak zase na to zapomnel, jak jsem byla tehotna a ze se pry bal atak, ze na tohle zapomnel. 😀 Ale tak snad se jednou dockam, pry to je jen otazka casu 😀 , no aby mi pak nebylo treba 60 ze jo? 🙂 I kdyz ted urcite premyslime jen nad miminkem, ne nad vdavkama. Ale vlastne pozadat by mohl, ze jo? 🙂

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@daniela699 dančo, tak to proběhlo suprově 🙂 držím palečky na nt!!!!! pokud to dopadne dobře, tak není tolik důvodů pro plodovku 🙂))) a kdy si dáš těhu na profil, ať vidíme, který jsi týden?????? a kdy máš termín??????

daniela699
1. lis 2010

Jani, ja si myslim, ze to ma byt hlavne vase svatba a vas den a meli byste si ho udelat tak jak byste chteli vy a jak se vam to bude libit a tak abyste se citili dobre a uzili si to. Mamka by urcite vymekla, prece kdyz by se ji vdavala jedina dcera. 😀

U nas nastesti pritelovi rodice jsou uplne v pohode, takze se nebojim, ze by neco kritizovali a nasi v podstate taky, protoze je nas malo. V podstate jen babicka, a to ani nevim jestli by se ucastnila, protoze ted nebyla ani na segrine svatbe. No a nasi jsou rozvedeni, tak mozna v tom by mohl byt problem, jak to udelat, ale tak zatim to resit nemusim. 😀 Myslim, ze tam budeme mit hlavne kamarady, ze to bude vetsina a rodiny bude mensina. 😀 A ti nam do toho urcite kecat nebudou. 😀

pe_t
1. lis 2010

Ahoj holky 🙂
@daniela699 tak to byl krásnej zážitek, vidět a cítit, že je vše v pořádku a malinkej se mrská 😵

@jane84 nejhorší jsou vždycky dilemata, kdo s kým se baví, jestli ten či onen se neurazí.......ale v dnešní době se nemůže přece nikdo nas...že nebyl pozvaný na svatbu, když se plánuje malá. Pryč je doba, kdy chodily na svatbu celé vesnice a jezdily svatebním autobusem 😀 . A taky - bude to Váš den!!! 🙂

daniela699
1. lis 2010

Luci, ja prave premyslim, ze to tam dam az po tom NT, ze to bude takova vetsi meta a snad to nejhorsi bude za mnou. No uvidim, bojim se jak das. V noci se mi zdaji sileny sny, zrovna dneska jsem postrilela tri uchyly, ale predstav si, ze znovu obzivli. 🙂 Ale taky se mi zdalo, ze uz mam miminko a ze ho musim chranit. To bylo hezky. 🙂
Jinak termin ted mam 25.5. a jsem teda na konci 11. tydne, 10+5. Tak snad kdyz to vyjde nejak dobre a nebudu muset na to amnio, tak to tam asi dam, zatim mam porad takovej strach, jako bych mohla neco zakriknout. Nerekli jsme to zatim nikomu, ani jednem rodicum, vi to vlastne jen jedna kamoska a pak vlastne tak nejak internet. Hehe. 😀

Holky, vcera jak jsem vas docitala, tak jsem cetla jak bojujete s bacilama cesnekem, a i kdyz nastesti jsem zdrava, tuk tuk, tak jste mi tak udelali chut na ty topinky s cesnekem, ze jsem si jeste v devet vecer dve usmahla. 😀 Mnam. I kdyz mozna proto jsem pak mela ty sileny sny. 😀 😀

pe_t
1. lis 2010

holky já jsem se ted tak nakrkla - volám na gyn, že se objednávám a sestra mě objednala až na 13.12. !!! 😲 Prej jsem měla volat před měsícem aspoň, že kntr měla být po třech měsících a teď už má na listopad plno...... 😠 Tak teda nevím, jestli ms v pondělí nedorazí a test bude poz., jestli mě vezme. Do prčic! Moje dr.je bezvadná, pečlivá, fakt dobrá. Ale nabrala si pacientek jak blázen a ted se tam člověk musí obj. 2 - 3 měs.dopředu. To nemám u žádného doktora. Nikde!! Mám chuť se na ni vykašlat. 😝

daniela699
1. lis 2010

Peti, jo jo, to teda byla uleva, jakmile zacala ten monitor na me otacet, tak jsem si oddechla. Bylo to vlastne poprve, co jsem to miminko videla uz takhle vetsi (i kdyz je to porad prdolka, ale z 13.2 za 14 dni vyrostlo na 3.2 mm, takze snad zatim v poradku) a ze se hybe. To bylo fakt nadherny.
Minule jsem videla akorat srdicko, ale dal uz nic, protoze po tom mesici co jsem sla na kontrolu, uz nebylo co.
Ale jsou to fakt nervy. Na jednu stranu je to hezky, na druhou, uz clovek tak nejak pocita se vsim, takze se raduju, ale urcite opatrneji nez minule a asi si trochu vydechnu az budu miminko mit v naruci. I kdyz zacnou jiny strachy, ale prece jen nebude to uz cely na me, bude to samostatnej clovicek.

jane84
1. lis 2010

@pe_t a jak to vidíš s MS? máš pocit že dorazí nebo ne? já mám od včera chuť testnout, ale ovu byla asi později, takže to nemá smysl, proto taky čekám, že cyklus bude delší. Uvidím. Včera mě lehce pobolíval podbřišek a dnes mě bolelo v tříslech napravo. Ale moc tomu nedávám, spíš si myslím, že z toho tento měsíc nic nebude
Já se k dr musím objednat tak měsíc dopředu, mají taky frmol. ale celkem to jde, když je něco akutního, tak mě tam sestřička vždycky nějak vmáčkne. Jsou tam 2 sestřičky a obě lítají, ale jsem s nima nadmíru spokojená. Ještě aby semi vrátila dr z mateřské a nebyl tam ten doktor, co tam teď je.

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@daniela699 tak to máš super těhu chutě!!! a u nás to bude taky tak, rodině to povíme, až první testy dopadnou dobře... i když se mě ptají už teď. hezky jsi to napsala o svatbě. tak už o tom přemýšlíte? pozor s prckem si to už tak neužiješ 😀
@pe_t tak to je v pytli... se divím, že tě chtěla vidět až tak pozdě... ale jako těhotná půjdeš do poradny, na to má vyhrazené hodiny ne?

daniela699
1. lis 2010

Peti tak to je fakt otresny, takovou dobu. Co kdyby ti nahodou neco bylo? To budes taky cekat mesic az se sestry uvoli? Prece urcite nekdo treba neprijde, nebo odrekne, zmeni termin, at nerikaji, ze maji na listopad plno. To snad ani neni mozny. Ja ted jak jsem zmenila doktorku, tak tam se objednava na recepci, takze ani ne u sestricek a vetsinou vzdycky jakej jsem chtela termin, tak mi vysli vstric. U minuleho doktora, mi rekli termin oni, ale takhle to je urcite lepsi. A objednavam se tak max tyden dopredu a kdyby to bylo akutni tak si myslim by to slo hned.
Ja chapu, ze to neni pro ne lehky, potrebuji body atd. ale tohle mi prijde fakt uz moc.

zzzzuuuuzzzziiii
1. lis 2010

@lucie.krajcarova Luci 🙂 80 lidi a bylo to super... da se to vsechno, uplne v pohode, zadny stresy, proste pohoda... spis bych se stresovala, kdybych to mela planovat pul roku... a byl to fakt nejhezci den, co jsem kdy prozila... zatim...

zzzzuuuuzzzziiii
1. lis 2010

@pe_t peti to je drsny... tohle je to nejhorsi na doktorech, to vecne cekani...
ale vyzkousela jsem si, ze staci trochu pritlacit a vzdy to jde nejak udelat.. tak snad kdyby bylo nejhur, tak by te vzala.

jane84
1. lis 2010

@daniela699 kam chodíš k dr? v Brně? já chodím na Bílý dům, je to v podstatě bezplatné, jen těch 30kč, akorát mám tu dr na mateřské, tak je to teď nic moc

daniela699
1. lis 2010

Luci, no nejhorsi s tema chutema je to, ze mi je soufl celej den, k veceru uz to byva trochu lepsi. Vzdycky zacnu citim, ze uz musim neco snist, ale kdyz si neco predstavim tak uz dopredu mi je blbje. Ale vim, ze jak to zacnu jist, tak to bude lepsi, takze se tak nejak furt prekonavam, takovej zacarovanej kruh. Nastesti nejak nemam moc chut na sladke, pripada mi jako bych tu chut nejak necitila. To takova pizza s cabajkou, co bych normalne nejedla... mnam. 😀

Nas se nastesti nikdo nepta, a kdyz se ptaji kamaradi, tak vi ze jsem mela nejaky problemy, ze jsem mela jit na tu operaci a tak, takze to hraju do autu, ze to je porad neco a oni vidi ze to nechci rozvijet. 🙂

No ja se svatby bojim, ale zasnoubeni klidne. 😀 Prece jen ten prstynek s kaminkem je hezkej. Mozna kolikrat hezci nez ten snubni. hehe 😀 Jinak ja to tema nejak nerozvijim, spis jen tak obcas kdyz jsme nekde na svatbe, tak si rikame, ze co se nam libi a co ne, jak to budem mit na nasi. 😀 Podle pritele uz to je jasny davno. 😀 (i kdyz ted jak me nakrkl o vikendu, no nevim nevim. 😀 😀) A s ditetem bychom to udelali asi jako nasi kamaradi, meli na svatbe s sebou chuvu, a bylo tam spousta dalsich deti, takze mu nic nechybelo a oni si to hezky uzili.

daniela699
1. lis 2010

Jani, ja jsem chodila k Prochazkovi na Cernopolni, byl dobrej vsechno, ale nejak ten pristup uz byl takovej odcizenej. Zadny emoce, pomalu jsem se bala na neco zeptat. A ted chodim na Orli, je tam nekolik ambulanci, delaji tam i ten NT screening, jsou tam i obvodaci doktori. A vlastne mi i udelali ten hormonalni profil, to u toho minuleho by asi byl problem. Nechteli mi ani udelat prolaktin, kdyz jsem volala ze mam nejakou sekreci, a tak jsem tenkrat zasla do nemocnice radsi. Najdes to tady: http://www.gynekolog.cz/dvorak/gynekologie/
Chodim k dr. Kubickove, poradila mi to kamoska a je spokojena, ted ma malou holcicku. 🙂 Hodne jsem slysela o tom Jancovi, ze je dobrej, k tomu jdu na ten NT.

daniela699
1. lis 2010

Jani jo, a ja jsem taky v podstate nic neplatila, ten HP mi udelali zdarma, nikdo po me nic nechtel, a platila jsem vlastne jen na uplne prvni vstupni kontrole a na druhe na potvrzeni tehu. Na tech dvou minulych uz ne, jen za fotku. To u toho minuleho chtel porad, ze to jako jeste neni poradna, a ze priste uz bude, a pak zase kdyz mi rekl, ze nedopadlo, tak chtel taky 30 korun.

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@daniela699 co je to HP?

lichtakova
1. lis 2010

@lucie.krajcarova koňská síla 😉
ne, to je hormonální profil, z krve
zdravím z práce 🙂

jane84
1. lis 2010

@lichtakova vůbec jak u tebe v práci po té výpovědi?

jane84
1. lis 2010

@daniela699 děkuji za odkaz, vypadá to tam hezky. mě jen mrzí, že nejsou u nás tak dobří doktoři, ve špitále se střídají a nevíš na koho narazíš, to se mi nelíbí. Bylo by super nedojíždět do Brna, teď tam studuju, ale co pak. Zatím to asi nechám, uvidím jak se dr postaví k nějakým vyšetřením a podle toho se rozhodnu jestli přejdu jinam nebo k nám

lucie.krajcarova
1. lis 2010

@lichtakova díky za vysvětlení 🙂)) to mi nikdy nedělali..