Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ivasa
2. lis 2010

Krásné ráno 🙂
Tady začíná svítit sluníčko, tak snad bude trochu líp 😉

jahudka80
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii a přiznám se že včera večer jsem přemýšlela kolikátý to jsem vlastně den 😀 😀 😀 😀 cyklu, jak lítám do práce a okolo bytu tak nemám čas to pozorovat. 😀 😀 😀 jen jsem říkala no vím, že jsem říkala kamarádce že 6.11. do bazénu nemohu že budu mít MS 😀 😀 😀 😀 tak jsem to počítala a počítala a ha mrknu do tabulky za 4dny by měla být tu 😀 😀 😀 .
Teď se malá bouchla do hlavy , no ještě dostala na zadek, páč se bouchá o gauč a říkám ať to nedělá a ona furt a řach praštila se do hlavy o žeď 😠 chjo to je něco na moje nervy 😠 😀
Holky já už mám pocit, že se zblázníííím 😀 😀 😀 😀

jahudka80
2. lis 2010

@ivasa sluníčko 🙂 tak to Ti závidím tady je dušičková klasika, mlha a hnus 😠

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

@jahudka80 jo jahud, aby ses nedivila...

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

@jahudka80 jinak O2 NIKDY... tyhle sluzby jsou fakt na budku. ja mam tmobile a jsem skokojena, volam si jak chci a mam mesicne kolem tech 400-500 kc, coz mi vyhovuje

ivasa
2. lis 2010

@jahudka80 no hlavně aby to tu vydrželo. Musím to využít a až se Eli nasnídá, vyrazíme ven 😉

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

@pe_t ty jo peti... a prosim te, kdyz mas ty kapradinky, nebo pozitivni ovu test - je JISTOTA, ze ta ovulace probiha, nebo probehla? Jak se pozna anovulacni cyklus... to by taky byly kapradinky nebo dve carecky na testu?
Uvidis heled, snazili jste si vysledky nevysledky, takze ja bych tomu verila. To je presne ten postup, nejdriv se tesis na ovulku, pak se snazis obden, aby si neco neprosvihla a nakonec mas pocit, ze to stejne nevyslo...
Ja budu koukat kazdy den, dneska jsem 6 DC, tak chci tenhle mesic zacit hned.

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

@jahudka80 jahud neboj, my to tady hlidame za tebe a ja bych se nedivila, kdyby ti to tenhle mesic vyslo, protoze jak je videt, resis jine starosti a to je dobre... ikdyz teda ne ze bych ti ty starosti prala, ale myslim to pouze v tehle souvislosti 🙂

jahudka80
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii No Zuzi pokud nám nevýjde ten prodej bytu budem pěkně v prd... a ještě do toho abych byla těhotná? NO tak to už by byla poslední kapka 😀 😀 😀 ale co zatím bych pracovala a šetřila korunky a bydleli bychom tady ve 3+1 je místa dost pro všechny 🙂 Ale víš jak to se mnou je měla jsem tolik krásných grafů a testů a prd z toho- jo jen tak mimochodem těhu.testy mám doma ještě od minule 😀 když to nedostanu o víkendu 😀 😀 😀 😀 ale dostanu tak nebudu vůbec nic řešit 😉 O2 bylo v poho , ale máme to přez jednu společnost a ta jim asi nezaplatila faktury a tak nám O2 přestalo poskytovat volání.
@ivasa my taky musíme ven tedy nikam se mi v tom hnusu nechce ale musím ☹

pe_t
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii no když začnou se ty tečky spojovat a tvořit nepravidelně čárky, tak je těsně před ovu. Ty kapradinky jsou OVu. Ale popsala jsi to přesně - těšíš se na ovu, pak se snažíš a pak máš špatnej pocit že nic. No uvidím.
@jahudka80 jj ty jsi ode mě dva dny, to si pamatuju 🙂 no máš to teda veselý teďka. Aspon pozitivní je, že tou prací máš myšlenky trochu jinde.
@ivasa koukala jsem do alba - máš kouzelnou holčičku 😵

ivasa
2. lis 2010

@jahudka80 Tak u nás je 17°C 😕 Nádhera 😵 ale nechci tě provokovat, jestli je u vás pořád hnusně 😖 😅 Určitě půjdeme i odpoledne ven a koupím si nějaký dort na večer, jsem úchylka na sladký 😀

@pe_t Děkuju, je to naše zlatíčko 😉 Ale pěkný čertík 😉

jahudka80
2. lis 2010

@pe_t jojo o dva dny , dva tři uvidím kdy přileze mercha jedna 😀
@ivasa jé tys poslala to slunko sem ale pozdě vařím a za hodku letím do práce a domu pujdu až za tmy 😒 ale je tu hezky a ve stíni 11C 😉

ivasa
2. lis 2010

@jahudka80 no tak lepší sluníčko za oknem v práci, než hnusně v práci i za oknem 😀 příště se polepším a popoženu ho dřív 😉

jahudka80
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii zuzi teď koukám na graf jsem jen 23DC ale to neva o nic nejde 😀

helcenka
2. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsem byla s prckem u doktora a dostal antibiotika. Jsou to první antibiotika, ale bez nich by se z toho asi jen tak nedostal, protože už se to táhne druhý týden a teď k tomu má i teploty. Má nález na průduškách, není to prý žádná hrůza, ale je to tam. Manža sice nadává, že má antibiotika takhle malinkej (přitom on už je v tomhle věku měl několikrát), ale já bych ho tady kurýrovala jak dlouho a stejně by pak chytil znovu ve školce bacil a byl by z toho nakonec zápal plic. A mudra ho chváliĺa, jaký byl u ní hodný, že ostatní dětičky vyvádějí, Kubíkovi se moc líbil stetoskop - ona ho má jako myšku s ouškama, a nakonec si tam posílal autíčko a nechtěl jít domů... 😉

A ty učitelky ve školce by taky zasloužily, minule, když byl ve školce na těch pět dnů, tak jsem vykoukla z okna, a prckové zrovna šli na procházku a ty nandy Kubíka neoblíkly, nedaly mu kalhoty, měl jenom slaboučké tepláčky (ty mu dávám, protože tam mají hrozné horko) a nedaly mu ani mikinu a já mu ještě nedávám zimní bundu, takže máme jenom podzimní, sice vevnitř s flísem, ale když se mu k tomu dá mikina, tak je teploučkej. Takže byl jen v těch tepláčkách, tričku a bundě. A na teploměru byl 1 stupeň. Tak jsem se teda hned ptala, co to jako má znamenat, proč ho neoblíkají a ony abych mu teda nedávala kalhoty lackáče, kdo mu je má prý oblíkat... No a mikinu přes hlavu, tu si taky sám neumí oblíknout. To jsou takový pipky, fakt. A to prvňáčci mají 2 učitelky na třídu, aby ty dětičky zvládly. Já to chápu, jsou to prckové, ale jsou tam dvě. A navíc na té procházce bylo jen 12 dětí, to by mě zajímalo, co by dělaly, kdyby měly plný stav - to jest 28 dětiček.... 😠
Tak to jsem se alespoň vypsala.

A u nás je zrovna tak krásně a teploučko. Co se dá dělat.
Půjdeme se zachumlat do pelíšku a odpočívat.

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

@pe_t takze to proste ovulace musi byt a kdyby nebyla tak se mi tam nic neutvori? to je to, co porad nevim 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

ted jsem trochu surfovala
JAK OTĚHOTNĚT
Relaxace
“Prostě relaxuj!” Kolikrát jste to už slyšeli? A samozřejmě že tato dobře míněná rada pochází od osoby, která nebojovala s problémem plodnosti.
Abychom však byli spravedliví, relaxace je důležitá pro Vaše zdraví – a může také napomoci otěhotnění. Některé ženy dokonce tvrdí, že otěhotněly, až když se naučily relaxovat.
Naneštěstí neexistují zcela průkazná statistická data, že zvládnutí relaxace vede k otěhotnění, avšak umění relaxace Vám pomůže vypořádat se se stresem a úzkostí, které můžete pociťovat v souvislosti s Vašimi obtížemi. Pomůže Vám získat zdravou perspektivu a snížit napětí ve Vašem životě.
Nabízíme několik nápadů pro začátek:
• Zkuste kursy jógy nebo tai-chi
• Zvažte meditaci; základy můžete získat z knih nebo od instruktora
• Zkuste techniky svalové relaxace, např. strečink. Postupujte od nohou k hlavě nebo naopak.
• Požádejte svého rehabilitačního lékaře o nácvik speciálních relaxačních technik, např. dechových cvičení.
Ano, může se to zdát trochu paradoxní: musíte věnovat úsilí nácviku odpočinku! Ale stojí to za to – a stejně tak i výsledky.
Stres & plodnost
Jste ve stresu ? Nestresujte se tím – jste normální!
Ano, další z konverzačních klišé, která možná občas slýcháte.
Pokud se skutečně cítíte stresována, nejste v tom sama. Vědci dokazují, že některé ženy podstupující léčbu neplodnosti mají vyšší hladiny stresu než pacientky, čelící rakovině nebo jiným život ohrožujícím stavům.
Nyní jedna dobrá zpráva: Neplodnost způsobuje stres, ale naopak toto tvrzení pravděpodobně neplatí.
Stres může ovlivnit ovulaci a samozřejmě libido (sexuální touhu); stresové hormony také ovlivňují hypotalamus, žlázu, která produkuje pohlavní hormony. Neexistují však důkazy, že by stres, s výjimkou velmi řídkých případů, způsoboval neplodnost.
Důležité je, snažit se svůj stres kontrolovat. Stres může Vaše tělo oloupit o důležité nutrienty, oslabit Váš imunitní systém, stres Vám může způsobit žaludeční potíže a vede k depresi a úzkostem. Nic z toho nemůžete potřebovat ve chvíli, kdy se snažíte otěhotnět!
Existují rozličné strategie pro zvládnutí stresu – některé jsou zmíněny v následujících oknech. Bude –li Vám však stres přerůstat přes hlavu, obraťte se na psychologa – optimálně na takového, který pracuje s ženami, léčenými pro neplodnost.
Jak rozpoznáte, že potřebujete pomoc odborníka? Pokud jsou Vaše vztahy trvale napjaté, pokud neustále přemýšlíte o problémech s plodností, pokud máte depresi déle než pár týdnů, může Vám být taková pomoc užitečná. Váš lékař by měl být schopen někoho Vám doporučit. Navštivte ho sama nebo se svým partnerem. Nemáte co ztratit (kromě svého stresu).
Jóga
Jóga je skvělý způsob oddechu při současném posílení fyzické kondice a dosažení rovnováhy myšlení, těla a duševní energie. Jóga navozuje uvolnění, zlepšuje krevní oběh a snižuje stres a úzkost; zároveň při ní posilujete svalstvo. Techniky jógy zahrnují specifické polohy, hluboké dýchání a – někdy – meditaci. Existuje mnoho druhů a úrovní jógy, můžete si vybrat to, co Vám bude nejlépe vyhovovat. Výhodou je i to, že techniky jógy po jejich zvládnutí můžete použít kdekoli – i u Vašeho psacího stolu nebo v autě. Kursy jógy můžete navštěvovat v rehabilitačních a rekondičních centrech, nemocnicích, společenských centrech, u privátních instruktorů. Takže – informujte svého lékaře, oblékněte si pohodlný oděv a - začněte s jógou!
Tai Chi
Popularita tai chi roste na celém světě a je jednoduché zjistit proč: je to dokonalé tonikum pro mysl, tělo a ducha. Cvičení zahrnuje pomalé, vznešené a soustředěné pohyby při současném hlubokém dýchání. Tai chi prokazatelně snižuje hladinu stresových hormonů v lidském těle: je to tedy ideální způsob relaxace. Tai chi také pomáhá v prevenci osteoporózy a zlepšuje Váš cit pro rovnováhu. Instruktážních knih a video kazet existuje mnoho, ale pokud začínáte, nic se nevyrovná cvičení s instruktorem, buď individuálnímu nebo ve skupině. Zkuste ve svém okolí objevit kursy tai chi. Poraďte se s lékařem a staňte se jedním z milionů lidí, těšících se z blahodárných účinků tai chi. Nakonec, kde jinde najdete cviky s názvy jako Chytání vrabčího ocásku nebo Bílý jeřáb rozprostírá křídla?
Dýchání
Hluboké dýchání ve čtyřech snadných krocích.
Hluboké dýchání může být tím nejsnadnějším způsobem relaxace. Ale přestože víte, jak dýchat, nemusíte znát techniku hlubokého relaxačního dýchání.
1. Seďte vzpřímeně
2. Nadechujte se nosem – a proveďte hluboký nádech do břicha.
3. Vydechujte pomalu ústy. Našpulte trochu rty, jako při polibku.
4. Opakujte.
Stres & Spánek
Spánkem proti stresu.
Jste ve stresu? Možná potřebujete spánek. Kvalitní noční spánek neodstraní stres, ale nedostatek spánku může stres rozhodně zhoršit. Zde je 10 tipů pro zkvalitnění spánku; určitě jste většinu z nich už slyšeli, ale zkuste je tentokrát poslechnout – budete překvapeni, jak dobře fungují!
1. Vyhněte se alkoholu před spaním; může Váš spánek narušit.
2. Používejte postel pro spaní a sex. Tečka. Nesledujte zde televizi, nečtěte, neplaťte účty ani nedělejte cokoli jiného.
3. Pravidelně cvičte – ale ne poslední tři hodiny před spaním!
4. Zkuste chodit spát každý večer ve stejnou dobu.
5. Nejezte pozdě večer těžká jídla.
6. Omezte kofein a nikotin (obě látky mají stimulační efekt) a úplně je vynechte 3-4 hodiny před spaním.
7. Pokud během 15 minut neusnete, vstaňte! Až když se cítíte ospalí, jděte zpátky do postele.
8. Méně pijte těsně před spaním.
9. Vymyslete si vlastní večerní relaxační rituály – např. teplou koupel nebo uklidňující hudbu.
10. Snažte se nevěnovat se příliš své nespavosti – to celý problém jen zhoršuje. Někteří odborníci dokonce doporučují odstranit z dohledu hodiny, abyste nemohli sledovat ubíhající čas.
Jak potlačit stress
Jak se zbavit stresu.
Zde je osm tipů na potlačení stresu, který může provázet Vaše potíže s plodností:
1. Jděte ven! Změna prostředí může udělat divy. Navštivte muzeum, jděte do kina nebo divadla nebo jen zajděte k přátelům na šálek čaje. Nezáleží příliš na tom co děláte, ale spíše kde: mimo Váš domov.
2. Veďte si deník. Když si své pocity a myšlenky zapíšete, dokážete jim lépe porozumět a lépe i zjistíte, co Vás nejvíc stresuje.
3. Věnujte se něčemu. Navštěvovat kurs nebo se stát členem klubu (na náplni příliš nezáleží) může být dobrá cesta k omezení stresu. Máte spoustu zájmů – vyzkoušejte je! Dobrovolnictví je obzvlášť dobrá cesta – pomoc druhým Vám načas nechá spolehlivě zapomenout na vlastní problémy.
4. Věnujte se spirituálním činnostem. Pokud jste věřící, zkuste se více angažovat. Nebo vyzkoušejte meditaci.
5. Denně cvičte. Dokonce i krátká procházka Vám může zlepšit náladu a odbourat trochu stresu. Pokud neradi cvičíte, pracujte na zahradě nebo sekejte trávník. Cokoli podobného Vám může zlepšit myšlenky. Pokud skutečně, doopravdy nemůžete jít ven, dělejte alespoň strečink u pracovního stolu.
6. Navštěvujte kursy jógy nebo tai chi. Obojí Vám může pomoci soustředit se, relaxovat a překonat stres.
7. Choďte na masáže. Navrátí Vám fyzickou svěžest a zároveň uvolní napětí.
8. Zvažte svou účast v terapeutické skupině lidí s Vaším problémem. Je to dobré místo pro emocionální podporu a některé vědecké studie dokonce dávají do souvislosti účast v takové skupině s vyšší frekvencí otěhotnění.

zzzzuuuuzzzziiii
2. lis 2010

peti ty jsi rikala, ze malujes na hedvabi, vid? jak ses k tomu dostala? a co k tomu je potreba? chtela bych to taky zkusit...

jane84
2. lis 2010

Ahoj holky, dneska hlídám synovce, je to s ním zápřah, k nikomu jinému nechce jít a pořád na mě visí. a teď jsem se dozvěděla, že jeho maminka je nemocná, tak tu bude několik dní i spát
@zzzzuuuuzzzziiii veďte si deník: to an jedna z nás nemusí, když píšeme všechno sem 😀 😀
ale taky jsem uvažovala, že začnu buď šít nebo něco jiného kreativního

pe_t
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jj pokud by k ovu nedocházelo, kapradinky by se vytvořit neměly. Funguje to na struktuře slin s estrog.hormnem - právě v době ovu.
Jinak k hedvábí - ani nevím kdy, už nějakej ten pátek maluju. Založila jsem si i před měsícem " obchůdek" na fleru. Přes rok jsem tam nakupovala různé naušničky a tak a pak jsem si říkala, že i tam nabídnu své věci. Zatím jsem prodávala jak kdo co chtěl. Teď budu mít u nás v jedné galerce věci před vánocema. Staršně mě to baví a u toho nejvíc na vše zapomenu a hlava je čistá. Je tam asi 22.tis.prodávajících - spooooousta šikovných tvořilek s nádhernými věcmi. Ten Fler je vlastně server, zaměřený na rukodělné práce : http://www.fler.cz/petrak-0

pe_t
2. lis 2010

@jane84 jak se cítíš???? Dorazí - nedorazí? 😉 Mě včera celej den bolel podbřišek. Dnes už ani ne, jan odpo trošku jsem cítila vaječníky... 😕 koupila jsem si už test 🙂 . Doufám, že ho tentokrát zvládnu udělat, než mrcha dorazí.

pe_t
2. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii potřebuješ jen barvičky ( bud samostatně, nebo v sadě), hedvábí. Začíná se zpravidla jednoduchou technikou zapouštění barev..... 😉 nevím teď odkud jsi, ale ve větších městech bývají hobby obchody. Tam to je. Já taky objednávám u www.brydova.cz, www.tvorilka.com je jich i na netu spoustu. Ale pro pár věcí je lepší do toho obchůdku osobně - vybereš si a neplatíš poštovné. Já využívám e-shopu dost, ale pro materiál, který až neseženu v kamenným u nás. 😉 Tvoření fakt vřele doporučuju všem, kdo mají trpělivost. Je to skvělý relax 🙂

jane84
2. lis 2010

@pe_t chvilkama cítím prsa, dnes mě chvílemi bolel podbřišek, ale ne vaječníky. Kdo ví. Nevím jak to dopadne. Nechám se překvapit, ani netuším jak dlouhý by měl být cyklus, poslední dobou je to pokaždé jinak, ale tipuju, že by měl být spíš delší, takže testovat asi až v pondělí

daniela699
2. lis 2010

Ahoj holky, ted jsem jen na chvilku nakoukla mezi praci. 🙂

Peti, moc hezky veci, obzvlast se mi libi ty malby na sklo a ty satky. A obecne ty domecky. 😀 Mam takovej pocit, ze je asi budu chtit mit doma. 🙂

jane84
2. lis 2010

@pe_t taky jsem nakoukla na stránky, moc krásné věcičky máš. Dřív jsem dělala stromečky z korálků na drátek. Teď jsem dostala po tetě šicí stroj a strašně mě láká patchwork. Šíleně se mi to líbí, budu se to muset naučit

pe_t
2. lis 2010

@jane84
@daniela699 holky děkuju za pochvalu - to mě vždycky tak strašně potěší, když se někomu něco líbí.
@jane84 patchwork je nááádhernej. To obdivuju, když to někdo umí. Tak šij šij, ať můžeš nabídnout 😉 🙂 . Jo a ty stromečky se u nás taky učily na kurzech. Jsou moc krásné. Na fleru je taky holčiny nabízejí. Já si je pamatuju ještě z retro doby z dětsví. A znovu se začaly vyrábět dost. To je dobře 🙂

pe_t
2. lis 2010

@jane84 jinak já prsa necítím....a vaječ.už ustaly a občas se mírně ozve podbřišk. Já to mám dostat v PO. Na tvůj testík v PO jsem zvědavá 😉

martasl
2. lis 2010

ahoj holky 😉
tak jsem volala k doktorce,výsledky tam ještě neměla tak volala na endokr.té doktorce.Simona má prej poruchu krvácivosti a srážlivosti,proto to doporučení na hematologii.(jinak nevím,co to obnáší).no hlavně že to není nic horšího,děsně jsem se bála leukémie.hrozně jsem si oddechla,uffffffffffffffffffffffffffffffffff 😉 .na dnešek jsem si vzala dovču,zítra jedeme do toho Skalska.jestli mi to půjde,tak sem zkusím hodit pár Katčiných fotek.

fram-nemám slov ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠

peti-ten fler se mi hrozně líbí.koukala jsem na něj už dřív,jsou tam úžasný věci.žeru ten patchwork,sice je to držší,ale nádhera.já bych na to neměla nervy.na nic z toho,co tam nabízejí.tvoje věcičky jsou krásný.hrozně se mi líbí ty naušnice a prstýnek.

jani-teda to jsi machr,že si troufáš na patchwork.já s bídou přišiju knoflík a to u toho ještě zuřím. 😅 .jinak tfuj tfuj tfuj,ať ms nedorazí 😉

jahudko,ch jo.když se to sere,tak se to sere. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jane84
2. lis 2010

@martasl no troufám, moc bych se chtěla to naučit, ale letos při státnicích to asi nebude

pe_t
2. lis 2010

@martasl jj je to supr server. Každý si tam najde svoje. A to, co některé šikulky vytvoří je někdy k nepochopení. Ty úžasný patchw.deky třeba....no je tam toho krásnýho hafo 🙂
já z tama mám různý naušničky a i kovářské šperky nádherný 🙂 jak říkám - pro každého něco.