Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
11. lis 2010

Ahoj holky, dnes mi nejel celý den internet, až teď se to rozjelo. Fakt mě to štve, je to teď docela často, ty výpadky. Jak to vypadá s Pet?

fram
11. lis 2010

@daniela699 moc gratuluju k výsledkům a potichoučku gratuluju k pindíkovi 😀 A neboj , chlapečka zmákneš ani nebudeš potřebovat žádný rady 😀 Já měla taky jen ségru a zvládla jsem to. Kluci jsou totiž úžasný 😉
@ia. vítej mezi námi, je mi líto, že tě to taky potkalo ☹ Já dostala první porevizní po 31 dnech. Snažení jsme začali po té třetí, ale už po skončení druhé mrchy jsme taky nijak moc nedávali pozor 😉 Tak ať ti to rychle uteče.
@yfka30 Yvona ja náhodou moc krásný jméno, mě by se pro holčičku líbilo 🙂
@mv to je trápení,ale doktorka by přeci měla aspoň napovědět, jestli je lepší to IUI zkusit. Taky se trošku obávám svátků, myslela jsem, že už budu těhulka a ono nic ☹ a začne další rok a budu zase starší ☹ Achjo.

fram
11. lis 2010

@jane84 ahoj, pet tady ještě nebyla, udržuje nás v napětí 😉

mv
11. lis 2010

@fram právě, že jen krčila ramenama...
A nesmutni, bude začínat rok 2011 a 11 je celej život mé šťastné číslo, takže já mu věřím!!!!! 😉
A ten věk neřeš, teď už je fuk, jestli porodíme v 36 nebo 38, mladší věk už nedoženeme..

Tak to jsem zvědavá na pet, nás teda napíná... 😉
Chtělo by to nějaké //, už dlouho nic. ☹

jane84
11. lis 2010

@fram já už to taky vzdala, zbyly nám 2 cykly na snažení, nevěřím, že se nám to během té doby podaří. Řešit nějaký zdravotní problém asi nemá smysl, za tu dobu by se to stejně nevyléčilo, takže se vidím v lednu a únoru jak řvu a řvu a řvu a přemlouvám se, abych přítele neznásilnila. Nevím jak to zvládnu se nesnažit

fram
11. lis 2010

@jane84 ☹ ☹ já už taky nevěřím. Vlastně si myslím, že už mimi nebude. Vy plánujete dost dlouhou pauzu, jestli se vám do vánoc nepodaří. Myslíš, že přítele nepřemluvíš? Já vím, že jste v těžký situaci a chceš jít do práce, ale vůbec si neumím představit, kde vezmeš sílu na přeruši snažení. No, budu držet moc palce, ať to do těch vánoc vyjde a tohle vůbec nemusíš řešit.

jane84
11. lis 2010

@fram jenomže si nedokážu představit, že otěhotním třeba v březnu, porod někdy koncem roku. Do práce bych po škole vůbec nenastoupila a byla půl roku na pracáku. A nikdo mi ani ten březen nezaručí. Taky nevím, co budu dělat, když budeme muset přerušit snažení. To bude slz

fram
11. lis 2010

@jane84 to je hrozná situace ☹ Vůbec ti to nezávidím. Ale vánoce jsou "až" za dva cykly, tak to ještě není beznadějný.

pe_t
11. lis 2010

ahoj holky
tak já jsem na tom asi tak - 12DPO (pokud by teda došlo k oplod.), test 20tka negativní, ms nikde, BT stále 37.Tak jsem to nevydržela a zašla na krev - výsledek neg. - a to se zdráhala mi udělat, že prej metodou u nich to můžou prokázat po 3týden od oplodnění!!! 😲 A při odchodu z labiy mi ještě říká, že ať počítám s tím, že hodnoty můžou být strašně nízké 😕 . Slyšela jsem, jak to i šeptá kolegyni, co byla vedle ní - prej to je "takové dobrodružství", že hodnoty můžou vyjít minimální. Že ji nebylo trapně, musela vědět, že to musím slyšet....Holky, jsem pěkně mimo z toho....nechápu.Prostě těhu nejsem a hotovo. Tak to musím brát. A tu ms a BT nmůžu brát nijak vážně 😔

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@fram nevěříš tomu, že to vyjde? ale jo, uvidíš 🙂)))) ale třeba ti to pomůže
@pe_t chudáčku, taky si to pěkně užíváš... možná na tom budeš jako já s tím dlouhým cyklem 😠

mv
12. lis 2010

@pe_t tak teda nevím, jestli ti nabírala klasické HCG, tak to jsem neslyšela, že by byl tak necitlivej test.Fakt neznám, naopak.Zachytí i hodně malé hodnoty,ale na tak pozdě.To by mne fakt zajímalo, zda opravdu existuje laborka, kde to takto stanovují a jakou teda metodou.V dnešní době, akreditací a všeho možného, podle čeho se laborka musí řídit, aby vůbec mohla provozovat, tak o tom silně pochybuju...
Konkrétně já měla 35.DC Hcg 2343 a přístroj zachytí hodnoty od 5.Tak asi tak.

@jane84 to je situace, mrzí mě to. ☹ Ale šance ještě je, tak to hlavně nevzdávej předem!!!
😉

@lucie.krajcarova Luci, a co ty, kdy se chystáš do práce?

jane84
12. lis 2010

Dobré ráno holky.
@pe_t někteří lidé vážně neumí komunikovat s lidmi. S tou metodou souhlasím s mv, vážně pochybuju, že by byli schopni prokázat hcg v krvi až tak pozdě. Ještě to nevzdávej, jednou jsem tu četla, že holčina měla negativní i krev a přesto byla těhu.
@mv já už v otěhu do Vánoc nevěřím. Nějak jsem se ujistila, že přítel dítě nechce, aspoň ne teď, kdo ví jestli vůbec. Řekl mi, že by mu vůbec nevadilo být bez dětí. Strašně mi připomíná jeho otce, kterej je bral jako přítěž a věčně jim něco vyčítal. Jsem teď dost rozhozená, nějak se názorově začínáme rozcházet.
On mi to ale neřekne narovinu, dělá to tak, že v době ovu, to pozná tak, že chci tuleníčko víc než normálně, je buď unavený nebo věčně není doma. Večer když jde spát a mně se chce plakat, tak jdu do obýváku a tam se vyřvu, on to slyší a ještě na mě spustí, že ho budím. Navíc přemýšlím, jestli někoho nemá. Najednou začal hodně cvičit, dbá o hygienu, sám si vybral voňavky, chce koupit nová trička. Tohle nikdy nedělal a kvůli mě ta změna asi nebude. Všechno je teď nějak špatně a mně z toho vůbec není dobře

zzzzuuuuzzzziiii
12. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................33DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................19DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................18DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................18DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................17DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................16DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................15DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................14DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................12DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................9DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................8DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........6DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................5DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..4DC

zzzzuuuuzzzziiii
12. lis 2010

Ahojky holkdy...

Peti - ja vcera nasla krasny kapradinky, ale nestihly jsme snazilkovat... ☹ budeme urcite dneska a bylo to 5 dni pred vcerejskem, ale ja je tam videla i pred tim... jezit, to je zase situace...

Jinak ty nesmutni, jeste vydrz, sama jsi rikala, ze u prvni holcicky si taky dlouho mela negativni testy, ne? A na tu doktorku bych jako absolutne nedala!!! s takovymhle chovanim!!!

pe_t
12. lis 2010

ahoj holky, díky za podporu, jste hodné.
Ale přesně jak píše mv - je to blbost a vůbec nechápu, jak to mohla baba vypustit z huby. Výsledek z krve je stopro. A hodně brzy a ne po 3 týdnech. Holky kdybyste viděly jak jednala. Čtyři křesla okolo obsazený - takže soukormí tam není žádné, a ona se ani neztišila. Jednala se mnou, jako by tam přišla nějaká vyděšená 15letá pipka, která to chce hned vědět, kvůli potratu - no síla. A ještě jak jsem byla vyzv.výsledka tak druhá mi říka - máte to dobrý, je to neg. 😲 Takový lidi ve zdrav.bych kopla do....
No nic. Nevyšlo to. Jen budu čekat na ms, případně si zajdu na vyvolávačku. Spíš je mi na nic z toho, že jsme se snažili poctivě obden, cyklus pokrytý a nic. No tak samozřejmě mám strach, jestli to půjde vůbec...dnes jsem nějak propadla zoufalé náladě, je mi mizerně.

pe_t
12. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii měla, i u toho druhého až 6 test pozitiv. Ale teď to mám Zuzi z krve víš? - To je stopro.
Ale aspoň už mám jistotu a nemusím lítat pro testy a být v nejistotě. Aspoň tak. Teď jen ať už se moc nezdržuje, aby jsme se mohli zase co nejdřív snažit znova. Mám to asi nějaké rozházené. Asi začnu užívat zase Femigard. Mám obavy, jestli nemám pošahané hormony. A Táhne mi na 35, tak mě napadají různé myšlenky....

pe_t
12. lis 2010

Nic - nebudu čekat za jak dlouho mrcha přijde. Jdu do města pro femigard. To neuškodí, jen srovná - evidentně-rozházený cyklu.... Zase jsem teď pročetla spoustu kladných zkuš. na netu i s otěhu. Rozhodně neuškodí. Zuzi tak zítra mi můžeš do tab.připsat i femigard ke kys.listové. Jdu pro něj. Mě se totiž nechce moc brát žádné léky na úpravy či podpory ovu a to by mi možná dr. dala...Budu důvěřovat matičce přírodě 😉

lucie.krajcarova
12. lis 2010

ahojky, posílám energii do tohoho upršeného dne!!!
@jane84 tak přítel ti moc nepomáhá.. kdo ví, jestli se teda něco děje...

lucie.krajcarova
12. lis 2010

@pe_t jj femigard je fajn. kdyby nebyl tak drahý, tak ho mám zas. a jinak bych na tvém místě uvažovala o změně doktorky.

jahudka80
12. lis 2010

tak jsem po magnetické rez. no nevím pro mi ta dr. řekla ať jdu na krev a když bude hodně lidí tak až pak po mag.rez. a po ní mi řekla že na krev nemám chodit, tak je blbá nebo co, to tam zas v pondělí poletím 😠
@pe_t tak ještě počkej, škoda ,že nás to vždy tak napíná a člověk je už kolikrát natěšenej 😖
@jane84 Janinko jsme na tom stejně můžem si podat ruku. Teď bychom tedy teoreticky naposled se mohli pokusit o mimi, ale říkám si nevyšlo to 8x tak proč by na po 9mělo 😠 ☹ a i tak si říkám když to výjde tak budem totálně v prdeli když to ty posranci tak odsouhlasili s tím pododným a mateřskou na 4roky ták výhodně 😠 já bych mimi chtěla ,ale mám strach ,takhle ve 3 to budem teď zvládat tak tak a pořídit si 2 mimi když máme ve 3 problém ☹ 😒 😠 mám práci jen na 4h a nevím zda mě v srpnu zaměstná na plnej pokud ne tak budu stejně muset hledat něco jiného. a než někde rok odpracuji už mi bude 32 a než otěhotním ....no a než bude lepší doba což pozemek budem mít splacen áááž v roce 2015 březen no to se mi fakt čekat nechce. Máje bude 7-8let 😠 a já chtěla děti 2-3roky od sebe 😠 😢 a to že budem v dohledné době stavět to taky nevidím moc růžově. Tak asi zůstanem tady ale s těmi náklady si nepořídím už ani psa natož druhé mimi 😠 😠 😠
To je tedy posranej rok 2010 😠 😠 😠 😠

jahudka80
12. lis 2010

@lucie.krajcarova energii potřebuji chci uklízet ale jsem nějak vyřízená, od té doby co chodím po obědě do práce a příjdu večer po 18h tak už nic neudělám najim se a buď čučim na tv nebo sedim a pracuji u pc. 😠 a doma je to jak po výbuchu 😀

lucie.krajcarova
12. lis 2010

@jahudka80 jste v takové složité životní situaci...takové rozcestíčko no, kdy se vlastně neví, co přesně dál. my jsme na tom podobně. jo a s tou energiií, už se vyčasuje, tak snad odpoledne to bude i na procházku.

jane84
12. lis 2010

@jahudka80 jj, nakonec zůstaneme v tabulce jen my dvě 😅

fram
12. lis 2010

Ahoj holky,
@pe_t moc mě mrzí ta negativní krev, sakra, to je nejhorší - mrcha nikde a testy negativní 😠 A chování doktorky snad ani nebudu komentovat. Kr..a 🙄
@jane84 vidím, že přítel tě moc nepodpoří. To jsou prostě chlapi. A nepřemýšlej, že má jinou. Určitě ne, někdy člověk vidí i to , co není. A myslím,že teď máš dost stres, tak se třeba všechno zdá horší, než ve skutečnosti je. A neboj, jestli někdo zůstane dole v tabulce, tak to budu já 😒
@jahudka80 kdy budeš mít výsledky rezonance?

daniela699
12. lis 2010

Dobry vecer holky,

@fram - zadny takovy, dole v tabulce nezustane nikdo. 😠 Pekne hezky nahoru. 🙂 Planujes jit na nejaka ta vysetreni? Treba ten hormonalni profil, co? 🙂

@pe_t - taky me to mrzi, protoze prece jen jste se snazili poctive. Tohle byl takovy prvni cyklus, ze jo? Tak jeste jeden bude to tam. 🙂 Jinak jsem dneska byla na poste a moc ti dekuju za domecky, jsou krasnyyyy. A strasne hezky jsi to zabalila a ozdobila, jsem si to i vyfotila. 🙂 Ty jsi psala, ze si vzdycky zapalujes ty svicky a tak, zejo? Protoze ten balicek voni vonnyma tycinkama, nebo necim takovym podobnym. 😉 No uplny vanoce jsem mela. 🙂 A taky jsem se divala, ze jsi za postovne zaplatila vic, nez jsi mela uvedeno na tom fleru, tak ja ti jeste neco poslu. 🙂 Ty jsi vlastne asi stejne stara (teda mlada) 🙂 jako ja, ze jo?

@jane84 - to si nesmis pripoustet, mozna jen jak se to kupi, tak to vsechno vnimas ostreji a jsi vic citliva na to co se deje. Snad to nic nebude, i kdyz chapu, ze naladu ti ty reci a chovani nepridaji. Treba by pomohlo zkusit si promluvit proc vlastne treba rekl to, ze by mu nevadilo deti nemit, jestli to treba neni jen o strachu, ze to delsi dobu nejde, a ze treba se takhle uklidnuje, ze proste chce byt s tebou i bez deti. Vis jak to myslim, jako ze je pripravenej na vsechno. Jestli jsem to napsala trochu srozumitelne teda. 🙂 Muj pritel mel hroznou radost a tak, ale tuhle z nej vypadlo, ze se boji jestli je to cely dobre. Tak jsem se taky vyptavala, protoze jsem se najednou lekla, ze chce couvnout nebo co, ale rikal ze se hlavne boji jak to zvladnem financne, ale ze miminko samozrejme chce. Tak se mi ulevilo, a pritom stacilo malo a mela bych z toho blby pocit.

pe_t
12. lis 2010

Ahoj holky,
tak hlasím 1DC. A takový strašný křeče si nepamatuju....bylo mi až na zvracení. Jednu chvíli jsem myslela, že pojedu snad do nemocnice, jestli je to normální. Teď po třech hod. už jsou v slabších a silnějších intervalech a popíjím kontryhel a nahřívám bříško. Uf musím to vydržet. Ode dneška jsem nasadila Femigard, aťse mi srovnají horm, cyklus i ovu. Tak uvidíme. Každopádně už kašlu na sledování plodných a neplod.dnůa tulení bude jen, když budeme mít chuť a z lásky. Teda ne že by to teď nebylo, ale určitá "povinnost" v tom byla však víte, jak to myslím.

@fram dr.už nikdy neuvidím, do té laborky už nepůjdu. blbá zkušenost, ale aspoň nějaká. Taky jsem se ujistila, že příště počkám normálně až na ms a pak teprve 10dest. Žádná labina.
@daniela699 ani nevíš Danňulko, jakou mám radost, že se ti líbí 😵 - a balení to je moje. Nejsem zastánce posílání zboží omotaného do papíru, nevbo bublinek. Když člověk za něco zaplatí, měl by to dostat i krásně zabalené - to k tomu patří. V restauraci k chuti jedí taky i oči 🙂 . Pak je dvojí potěšení z toho 🙂 . Poštovné prosím tě neřeš! Nakonec jsem to měla strach poslat jen v obálce bublinkové - jistota je jistota. 🙂 Jo a tyčinkama to asi voní. Měla jsem ji ve skříňce, kde mám vonné svíčky a tyčinky . Teda ale to mě vůbec nenapadlo 😀

jane84
12. lis 2010

@mv nevíš náhodou názvy zkratek MAR test a IBT test? jsou to testy na přítomnost protilátek ve spermatu. bojuju s diplomkou, překládám článek a nemůžu dohledat správný český název. anglicky je to immunbead test a mixed agglutination reaction.

lucie.krajcarova
12. lis 2010

@pe_t tak mrcha dorazila, škoda.. už jsem si říkala, že máš třeba pozdní ovulaci, tak by se to na testu mohlo projevit později. snad ty křeče poleví!!! u mně ta poslední mrcha byla taky hrozná, křeče, silná, dlouhá!!!! bojím se, co přijde teď...no a jestli to zas bude delší než 36dc, tak si snad řeknu o nějaké hormony na úpravu cyklu.. nemáte s tím některá zkušenost???????

herbie
13. lis 2010

ahoj holky jane nesmutni chlapy jsou fakt nekdy hrozny a mi zensky si tvorime v hlave taky ty nase pribehy ja jsem se ted taky nejak nepohodla s tim mojim nekdy bych ho pretahla necim si me snad ani nezaslouzi 😅 ale urcite se nam vsem jednou zadari holt nekdo si na to mimi musi pockat dele o to vic to bude stat za to ...... lucko ach ta zasrana mrcha ale lepsi ze prisla nez na ni cekat a na testu snehobilo ..... preju vam krasny den

zzzzuuuuzzzziiii
13. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................20DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................19DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................19DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................18DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................17DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................16DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................15DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................13DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................10DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................9DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........7DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................6DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..5DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................1DC