Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
16. lis 2010

Dobre ranko holky... taky jsem si vsimla, ze si sem tu tabulku asi davam pro sebe ☹, ze je tady mrtvo. Ja mam dnes 19 a pomalinku se presouvam do cekaci faze... ale opet si nic neslibuju, spolecnej vikend jsme naplanovali az po mrse...

jahudka80
16. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Ahoj zuzí, nedáváš já jsem koukám každej den. 😉 Jen mi dnes nejde nějak vyplnit graf 😠

No to vám musím povědět byla jsem na krvi, a sestra fááák příjemná 😠 , že jsem měla jít v pátek před mag.rezonancí 😠 ☹ no chytrá, ale když tam bylo lidí jak nasr....a já měla už jít na vyšetření, tak jsem se měla asi rozpůlit. A po rez. jsem jí řekla že jsem nešla že jsem měla tu kontrastní látku, a ona jako kdo mi to řek ,že nemůžu na krev.... (tak ať se do prd... domluvěj a říkaj všechny jedno a né jedna to a druhá ono 😠 😠 😠 ) Tak sem se jí ptala ,že si ve čtvrtek půjdu pro výsledky z mag. rezonance a ptala jsem se jestli bude i krev a ona že jo ale že tam bude ve čtvrtek hodně lidí ať příjdu příští týden 😒 tak jsem jí řekla že mm má volno a bude hlídat malou a že příjdu tedy v pátek a ona že v pátek bude hodně lidí ať příjdu příští týden, a že ať příjdu s dítětem že mě dr. veme dřív ale ať příjdu až po té 12h, tak jsem jí řekla že jdu do práce. Tak jsem jí říkala že prostě příjdu ve čtvrtek a počkám i když bude hodně lidí a ona zas začla mlejt ať příjdu po 12h tak jsem jí opět řekla že jdu do práce, a už jsem neměla sílu 😀 😀 😀 😀 a šla pryč. OOOOOOOOOOOOO co jsem komu udělala 😀 😀 😀 😀 to naše zdravotnictví to je tedy 😢

lucie.krajcarova
16. lis 2010

ahojky, zuzi, taky do tabulky hodně koukám, jak mi přibývají dny, neboj 🙂)) neděláš to zbytečně. ale je jasné, že teď bude trochu pauza, než bude další testování.
@jahudka80 ty brďo, to je domluva fakt...někdy si ty sestřičky myslí, že člověk má čas jen na ty doktory!!!! Jahůdko, a jak to vlastně máš s malou, chodí na 4 hodiny do školky?

lichtakova
16. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já taky koukám 🙂

jahudka80
16. lis 2010

@lucie.krajcarova nene je ještě malá a školka no to bude horor, je na mě děsně závislá dám jí před 13h spát a spí tak cca 2h a když už leží tak příjde prababička ta jí hlídá (tedy čeká než vstane a pak jí hlídá tak 1-2h) a v 16h příjde manžel tak jde prababí domů , má to asi 5minut, ale ona má špatné nohy tak jde tak 15minut. Jsem za ty 4h v práci ráda, nemít tu práci tak jsme úplně v p..... 😠 a před vánoci tedy nic moc 😒 . Ta práce je asi moje jediné štěstíčko co jsme v poslední době měla jinak se nám posr... vše co mohlo 😠

jahudka80
16. lis 2010

@jane84 Janí kdy čekáš ovuli 😀 😀 😀 koukám že jsme v tabulce jen den po sobě 😀 😀 😀 a máme obě 1-2 poslední šance otěhotnět 😀 😀 😀 . U nás vypukne dnešním dnem snažení 😀 😀 😀 a zkončí v neděli 😀 😀 😀 no abych mohla v pondělí v práci vůbec chodit 😀 😀 😀 😀

zzzzuuuuzzzziiii
16. lis 2010

tak koukam, ze koukate 🙂 tak to je dobre. jo jo, ted bude pauza v testovani...

zzzzuuuuzzzziiii
16. lis 2010

co se tyce snazeni, tak mi od 7 DC na tom opet lezeli denne, i kdyz jsme se porad hadali, ze to bude obden, jednou za dva dny atd... a pak manzel prohlasil, ze jich ma 140 milionu (to mu rekli na spermiogramu), tak co 😀
no a krome 14 DC to fakt probihalo kazdy den a pak 18 a 19... a uz je dneska, to uz neni snazeni, to je proste dovadeni 😀

jahudka80
16. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 😀 😀 😀 😀 no to máte výdrž já jsem zvědavá na nás 😀 😀 😀 já říkám nebudem to hrotit a mm když už se do toho pustíme tak prej pořádně 😀 😀 😀

jane84
16. lis 2010

Ahoj holky
@zzzzuuuuzzzziiii já taky koukám na tabulku, jen při psaní diplomky nestíhám tolik sem psát 😒
@jahudka80 ovulku čekám někdy o víkendu. až přijde, tak přijde. tulili jsme se 6 a 8 DC, snad se budeme poctivě snažit dál. Čtu, že se ti vyloženě daří, tolik smůly, to se musí brzy prolomit. Úplně chápu, jak ti ta práce dělá dobře. Když dojedu do školy a nechám všechny domácí starosti doma, je to strašná úleva 🙂

jahudka80
16. lis 2010

@jane84 malá je na pěst 😠 😠 😠 😠 dala jsem jí na zadek a řve tu na mě 😒 . Furt mi škube kytky (suché ve váze) a nebo šahá na monitor 😠 , člověk jí řekne 10x ne a ona furt tak dostala po zadku. ještě že jdu do práce. Bych se s ní zachvíli zbláznila, roste jí stolička je je už přez týden protivná jak nevím co 😠 . Tak budem pak spolu očekávat ms 😀 😀 😀 😀 Já bych teď mala mít ten kratší cyklus po 26dnech ale kdo ví ....u mě spíž nikdy nikdo neví 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
16. lis 2010

@jahudka80 tak to máš prima, že ti malá dlouho spinká,když jsi v práci. právě jsem četla o tom, jak holky řeší tyhle zlobivé děti. a zaujala mě myšlenka, že když si toho nebudeš všímat - jako že jí to dovolíš, tak už jí to nebude tak bavit. ale samozřejmě nesmí to být něco, co by rozbila. já to asi vyzkouším na zapínání televize. prostě ho nebudu napomínat (beztak už to dávno ví, že nesmí a dělá to schválně) a uvidím jeho reakci. po pár pokusech by měl poznat, že už to nemá zakázané, tak by měl přestat zkoušet. totiž na poplácání po ruce nic moc nereaguje..

pe_t
16. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já taky koukám 🙂 Jo a dneska jsem 5 DC a beru Femigard. Ale to stačí až zítra 😉

meiki
16. lis 2010

@lucie.krajcarova od statnic uz mam 7 let, ale sem tam se teda jeste sen v bloudi, ale asi rpoto, ze jsem nebyla az uplny prikladny student s cervenym diplomem :o)
Vikule je zlaticko, na hrani maminku temer vubec nevyzaduje uz od mala, jen jeji pritomnost, takze da se rict pohoda a ja opravdu muzu celkem dobre odpocivat, dneska jsme chodili po nejakych nakupech a docela se zadarilo, hopsadlo, hokejka, knizecky s krteckem, tak jsem docela spokojena

a.j.a.
16. lis 2010

Ahoj holky 🙂 u nás žádná velká změna. Akorát teda jsme byly v pondělí u dr, pže Klárka má už třetí týden kašel, minule nám dala Mucosolvan, ten máme už dobraný a kašel furt je. Tak jsem chtěla změnit sirup a ono hle, Klárka má zápal plic 😝 dr jí poslouchala a říkala, že se jí to nelíbí, že to vypadá na zápal, akorát chybí další průvodní znaky jako je teplota a únava a nechutenství. Tak nás poslala na rentgen, kde ten zápal teda potvrdili ☹ tak má Klárka poprvé atb ☹ ale je to moje holka statečná, rentgen absolvovala sama se sestřičkami, pže já tam s ní nemohla kvůli mimi. Zvládla to skvěle, tak ještě odešla s hračkou 🙂
Takže teď sedíme doma. Ven a mezi lidi sice můžeme, ale nesmí žádnou tělesnou námahu, takže co venku, že. To si radši hrajeme doma a koukáme na pohádky.
Zítra přijede mamka, tak budeme mít změnu a ve čt jdeme ke kámoška, co zase má malou doma, pže ve školce řádí spála a budeme péct vínové cukroví, tak se těším 😵 zítra jim vyprchá inkubační doba, takže pokud se jí malá neosype, můžeme v klidu péct 🙂

a.j.a.
16. lis 2010

@meiki to je normální, že se bojíš. Já se taky třepala před každou kontrolou. Určitě bude všechno v pořádku. Já jdu taky příští týden, tak jsem zvědavá. Člověk má po té revizi z těhotenství daleko větší respekt.

a.j.a.
16. lis 2010

@jahudka80 Jahud, teda ale ta plíseň docela hnus 😝 to je blbé, že se to nedá nějak řešit se sousedy. A co včil na to ? Nějaké Savo ? Já s těma potvorama nemám vůbec žádné zkušenosti, tak bych byla úplně v pr...

a.j.a.
16. lis 2010

@pe_t moc moc mě mrzí, že to nevyšlo ☹ ale pevně věřím, že teď v listopadu alespoň tři z nás ty // najdou 😵 a další si je nadělí pod stromeček 😵

lichtakova
16. lis 2010

@jahudka80 ahoj, to je teda děsný, ale to savo proti plísním j prý dobrý. Jinak se tě snažím následovat, co se týče bydlení, sice přes velký protesty manžela, že dokud nemá po atestaci, tak nemám nic řešit, jenže s ním to stejně nejde nikdy😉...no a objevila jsem domek u nás ve vsi, i celkem za ucházející peníze....tak uvidíme. 🙂

fram
16. lis 2010

Ahoj holky,
@zzzzuuuuzzzziiii já teda na tabulku koukám pravidelně, takže jsem moc ráda, že nám ji děláš. A tééda, snažíte se poctivě 😀 😀 Držím palce, ať na romantický víkend jedete už ve třech.
@jahudka80 ta sestra asi nestála ve frontě, když se naděloval důvtip 😀 Bych ji asi odstřelila. Je super, že se ti v práci tak líbí.
@jane84 a už ti trošku s tou diplomkou odsejpá? Vzpomeň na angelinu (jéé, už se tu taky dlouho neukázala), ta když státnicovala, tak otěhotněla ani nevěděla jak 😀
@a.j.a. kluk když byl malej, tak měl něco podobnýho, pořád kašel a byl unavenej, jinak žádný příznaky - a taky zápal plic.
Holky, já mám asi tento měsíc anovulák. Čípek je zavřenej (aspoň myslím) a vůbec mě nebolej prsa jako vždy uprostřed cyklu. A to byl mm o víkendu doma a dnes přijede na noc. Takže snažení bude asi k ničemu ☹

lichtakova
16. lis 2010

@fram kuš ty brepto, hele jednou už se to štěstí musí unavit a sednout si na nás

fram
16. lis 2010

@lichtakova a když to nedopadne, tak si aspoň užijeme sexík 😀 takže úplně zbytečná práce to nebude 😀

a.j.a.
16. lis 2010

@fram no, však jsem taky na dr čuměla jak puk, když z ní vypadnul ten zápal plic, pže krom kašle a rýmy malé není nic více. Ale tak ještě že má tak dobré ucho a poslala nás na ten rtg. Takhle se dá snad rychle dokupy a bude mít klid. Ten kašel už mě fakt štval, jak jí nedal pokoj ve dne v noci. Ani do školky tenhle měsíc vůbec nedošla, a to tam zatím chodí jen na těch 5dní.
No já myslím, že nic ještě není ztraceno, jen můžeš mít posunutou ovulku. Škoda, že neměříš, to by nám řeklo více.

fram
16. lis 2010

@a.j.a. právě, že jestli bude ovule posunutá, tak mi to bude k ničemu, mm zítra ráno odjíždí a neví , kdy přijede. Tak by se mi ovule hodila dneska 😀 Ty už máš 17tt, ještě 3 týdny a budeš v půlce. To je nádhera 🙂 🙂

lichtakova
16. lis 2010

@fram tojo, al emůžu ti říct, že si občas až tak neužívám a jen vyrábíme dítě 😅

fram
16. lis 2010

@lichtakova to znám, ale mm je doma tak málo, že musím i když nechci, 😀 jinak by asi puknul 😀 😀

helcenka
16. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsem dneska nakoukla, ale nestíhám dočítat, jen jsem to v rychlosti přeběhla.

@a.j.a. - malej tak kašle už třetí týden, měl ten zánět průdušek, dobral ATB minulé úterý, pořád se mi to nezdálo, ale už neodkašlával, jen ho to při námaze nutilo kašlat a byl to takový dávivý kašel, po stoptussinu ho to přešlo, jeden den jakž takž a od čtvrtka zase vykašlával a přidala se mu k tomu žlutá rýma. V pátek jsem ho pro jistotu vzala zase k dotorce, fakt se mi to nezdálo. A ona že průdušky už jsou čisté, poslouchala ho dlouho, napsala mu teda něco na tu rýmu, to asi pomohlo, už smrká jen ráno a rýmu jen bílou, ale kašle pořád. Takže jestli to nepřejde, tak v pátek tam frčíme znovu, mám právě taky strach, aby neměl zápal plic nebo něco podobného a navíc u nás ve škole řádí černý kašel a my byli dneska v mateřském centru, kde tři dětičky mají sourozence právě v téhle škole.... No tak doufám, že jsme si nic nepřinesli.

Jinak já mám nějakou infekci v puse, udělala se mi afta a do té se mi něco dostalo a mám teď nateklé rty a celou pusu. Hrůza.
Příští týden jdu na kontrolu, snad bude všechno v pohodě, mimi občas v bříšku vyvádí, tak už je to veselejší.

@jahudka80 - ty máš doma teda veselo 😀

jane84
16. lis 2010

@fram trošku jsem s diplomkou pokročila, mám napsaných asi 8 stran, jde to pomalu, kdybych to nemusela lepit ze spousty článků, ale z pár knih, šlo by to rychleji. Hlavně že jsem začala něco dělat. Každý den napíšu aspoň stránku, dala jsem si za cíl do konce roku napsat okolo 30 stran, teda vlastně do konce listopadu. v prosinci se už budu učit na státnice, takže moc psát nebudu. Ale teď jsem našla jednu knihu, tak si ji musím koupit, není nikde v knihovnách, dost mi pomůže a pak to bude snad rychlejší.

martasl
16. lis 2010

ahoj holky.já taky poctivě koukám,ale jak chodím do práce,tak to v rychlosti prolétnu.

jahud-takže budete pokračovat ve snažení??jojo,zuby u dětí jsou děs,chudáčci.

helcenko-černý kašel??myslela jsem,že se už moc nevyskytuje,je přece proti němu povinné očkování.hlavně dej na sebe pozor a na miminko,ať se něčím nenakazíš.

jane-no vidíš,že diplpmka postupuje.sice pomalu,ale jistě ke zdárnému konci. 😉

jinak snažilkám přeju hezké a úspěšné snaženíčko.já jsem zvědavá,jestli u nás to k něčemu bude.manžel zítra už si odjíždí do Děčína nevím,kdy dojede.už dělá 14 dní v kuse a volno měl naposledy ani nevím kdy.už mě to štve.a prej ,když jsem se ho ptla,kdy bude konečně chvilku doma,tak neví kdy.prej až příští rok 😠 😠 😠.na vánoce prej maximálně 2-3 dny.to mám radost.jestli se teď nezadařilo,tak nevím,kdo mě oplodní 😅 😅

helcenka
16. lis 2010

@jane84 - držím palce na diplomku, jeeee, když si vzpomenu, jak jsem ji psala před pěti lety já. Teorie byla nudná, hledání v knížkách a článcích, ale případová studie už mě moooooooc bavila. A já jsem jí pořád přepisovala, šlo to pomalu a po měsíci práce jsem měla napsaných asi 40 stránek a tenkrát nám spadl celý software v počítači a celá práce byla pryč. Ani si nedovedete, holky, představit, jak jsem vyváděla a myslela jsem, že vyletím z kůže. Nakonec jsem to udělala tak, že jsem si vzala v práci týden náhradního volna a celou diplomku jsem vystřihla najednou. Protože už mě taky tlačil čas, chodila jsem do práce a ještě jsem se měla za 2 měsíce vdávat, takže přípravy na svatbu už byly v plném proudu. Když si na to vzpomenu, tak se divím, že jsem to vůbec zvládla.
A udělala jsem dobře, zbytečně jsem se v tom nešťourala, jestli je to takhle dobře nebo ne. Byla jsem jen jednou na konzultaci, to už jsem ji měla celou hotovou, vedoucí práce mi jen doporučil ještě jednu knihu (prý si na ni všichni docenti potrpí, ale mě teda moc nezaujala), tak jsem ji tam asi na tři stránky ještě zapracovala a bylo. A nakonec to byla druhá nejlepší práce z ročníku. Byl to můj životní výkon a jsem na něj fakt pyšná, i když uvažuju, že možná půjdu ještě něco studovat... 😉