Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
20. lis 2010

@jane84 já mám tak se své postavě silná lýtka, že ty úzké džíny na sebe ani nenatáhnu přes lýtko.
Já sem na rovné klasiky. 😉
Dneska dorazila mrcha, konečně se mi to po 2 měsících kontryhelu, co mi jí rozházel na 23-24dní srovnalo a přesně dorazila po 28 dnech.Tak mám radost a kontryhel už nechci ani vidět... 😀 Takže začnu zobat příští týden Clostík a uvidí se... 😉

jahudka80
20. lis 2010

@jane84 😀 😀 😀 😀 😀 to já minule oblékla první rifle a když mi seděli (což byl tak trochu zázrak tak jsem si je hned vzala.) protože jinak zkouším třeba 6 ks a jsou děsný 😠 . Jinak my už máme od snažilkováno 😀 viz. grafík 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 si říkám to by bylo aby nebylo, ale víš jak to je tak raději nebudu nic řešit ať to dopadne jak to dopadne 😉

A jinak je tu taky hnusně zima 😠 no ono to už asi lepší nebude a o kus dál cca 5-8hm je už sníh 😒 blééééééééééééé

jane84
20. lis 2010

@jahudka80 ani nevím kolikery jsem zkoušela. Nakonec jsem jedny vzala, ale musím si je zkrátit 😒 to se mi teda nechce, ale co nadělám. Jo a snažení, ráno jsem přítele zmermomocnila 😀 😀 😀 a myslím, že teď večer to zkusím ještě jednou 😀 😀 😀 hleník jak vyšitej, to se musí využít 🙂 😉

fram
20. lis 2010

Ahoj holky,
nákup riflí je pro mě utrpení. A všechny musím minimálně 10cm zkracovat 😀 A vůbec, kde jste kdo? 😕

fram
20. lis 2010

@jane84 ahoj, tak šup na přítele 😀

rozum
20. lis 2010

Vás dočíst to je děs hezký večer. 😀
Už ani nevím, co jsem komu chtěla napsat @daniela - gratuluji, to je tak hezké, úplně to s Tebou prožívám a představuji si, jak jednou budu mít taky takové pocity a dojmy, @jahu - pevné nervy, musím Ti říct, že podle fotky vypadáš na takovou jemnou bytost, né že by jsi nebyla, ale moc se mě líbí, když holky umí být taková peprnější a Ty umíš 😀, vždycky napíšeš nějaké slovo a v kontextu to je bomba, vždy mě to zvedne koutky rtů, @fram, hergot, naposledy jsem tady byla, když ten Tvůj si vzal dovču ...a ono to nějak prokouzlo a vyklouzlo 😔 , hergot, anijsem nedočetla, jak jsi byla po tom týdnu zmordovaná a jak jste se snažili moc poctivě 😉 Dále někdo se ptal, co na opary, já ně ně trpím snad od narození a vyzkoušla jsem všechno a mě zabírá, když si ho prasknu, nějak sterilně, třeba jehla namočená do alpy a pak si dám pityol, je to hnus, ta chuť, protože vždy to trochu olíznete, ale zabírá to, vysuší a za 2 dny je po největšší katastrofě.
Jinak má první porevizní a dost silnou, ale jsem ráda, že je. Měla bych jít někdy na krev, chce mě vzít jen hemolytické testy, či co, tak dobré aspoň něco. Mám doma ještě femibion, doberu ho, aby se neřeklo, ale nechci ho brát, jsem jaksi na něho "nasraná" ☹ , že i přesto, že jsem ho jedla, tak to neklaplo. Ale psaly jste o tom femi...nevím, jak dál, tak uvidím, zatím piju jen kontryhel a občas si dám listovku, ale prý ta předepsaná od lékaře listovka je silnější než ta obyčejná, kterou Vám prodají v lékarně. Hezký víkend

jahudka80
20. lis 2010

@jane84 no však hleník jsem měla tento cyklus suprovej 😀 😀 😀 a čípajz byl taky dlouho cca 3 dny otevřen 😀 😀 😀
@fram no mě se po dlouhéé době povedlo koupit jedny a nejsou mi dlouhé 😀 jinak jsou mi většinou všechny 😅 😠 to šijou na modelky či co. ☹ 😀
@rozum tak to jsem ráda že jsem Tě pobavila jj já jsem jemná bytost 😀 😀 😀 😀 ale když se nase.. tak to tady lítaj i talíře 😀 😀 😀 😀
Holky přidávám 2 foto najděte 10 rozdílů 😀 😀 😀 😀 s dlouhejma je focená 25.6.2009 a ta s krátkejma 7.8.2004 😀

rozum
20. lis 2010

@jahudka80 to je čírooooooooooo, závidím, smekám, že jsis to nechala ostříhat, tak to pěstuješ a potom fik fik! Jdu čučet na telku, tak zítra a tulte se!!!!

fram
20. lis 2010

@rozum já taky beru Femibion, ale teď už jen obden, protože je to fakt drahý. Střídám ho s obyč listovkou. A když jsem si chtěla koupit v lékárně listovku, tak zrovna neměli a paní magistra říkala, že když jsou takový ostudy, že nemaj ani obyč listovku, tak mi prodá tu, co je na předpis 😀 ,takže ji mám a má se brát obden, stála mě 77 Kč. Můžu se zeptat, kdy plánujete další snaženíčko, ale jestli je to ještě moc bolavý, tak mi neodpovídej.
@jahudka80 kočka jsi na obou fotkách 🙂 a vlasy ti vyrostli za tak krátkou dobu 😕 Mě by v životě takhle krásný dlouhý nenarostli. 😕

jane84
20. lis 2010

@jahudka80 ty krátké vlasy jsou super, sice je to víc práce, ale líbí se mi to víc. Ale já jsem zatížená spíš na kratší střih
@fram už se na tom pracuje, nejdřív si dáme sklenku 🙂 snad pak nevytuhnu 😀 😀 😀

jane84
20. lis 2010

akorát co mi je divné, že každý cyklus jak se střídá vaječník, tak se měnila i strana, kde mě při ovulce píchalo, ale dnes mě píchá na pravém vaječníku stejně jako minulý cyklus. Chvilkama docela dost

rozum
20. lis 2010

@fram Já nevím, co budu brát, jsem na všechny ty patáky nasraná, i když vím, že zbytečně 😠 . No zase mě doporučil 5-6 měsíců, ale my to prdíme, max 3 a tonevím, zda se nebudeme snažit už po druhé MS, nevím, nechám to na manžovi. Jsem jaksi odevzdaná. Mám strach, že když se to zas nepovede, tak mě dr řekne, že mě říkal, ať si dáme oddech. Ale kámoška mě řekla, že mě nemůže nikdo nic vyčíst, že to je moje věc. Takže nejdřív po další MS anejpozději ještě dvakrát MS. Bolavé to není neboj 🙂 Jen jsem trochu nervozní, proč mě pobolívá to břicho, ale vnitřní UZ byl dobrý, tak snad se to tam nějak hojí.

lucie.krajcarova
20. lis 2010

@jahudka80 dobré fotky :.) sluší ti obojí 🙂 závidím, že ti za pět let takhle krásně narostly vlasy. to já je mám furto do půly zad 😒

rozum
20. lis 2010

Zapoměla jsem pogratulovat k // Meiki a Natuli 😵 😵 😵

mv
21. lis 2010

@jahudka80 ty jo, tak to by mě nenarostlo ani do důchodu 😀 .Já mám krátké mikádo a rostlo mi to z krátkých 2 roky. 😠 Zase mám výhodu, že centimetr barvy mi odrůstá 3 měsíce... 😀 Takže chodím na dobarvení 2 x ročně.
Jo, a nejvíce se mi líbí tvoje délka ťeď ,takové šmrncovní... 😵

@rozum
@fram já beru taky Femibion,mám tu mutaci, kdy je problém se zpracováním listovky, a tady je laicky řečeno upravená už na vstřebávání,takže nemám na výběr.Je fakt, že je dražší, ale to si radši odpustím něco jiného, než na tomhle šetřit.K tomu Femigard a jsem v tom každý měsíc za 700;-. 😝
A předtím jsem brala listovku na předpis, ta bez něj je k výši obsahu mg v jedné tabletě k prdu.To bych musela do sebe denně vysypat půl lahvičky, aby to bylo srovnatelné s jednou tabletou na předpis.

@jane84 mně zrovna se vaječníky vůbec pravidelně nestřídají, za rok sledování mi fungoval levej jen 2x, jinak všechny ovulky z pravého.(tak jak pak asi mám otěhotnět, když mám ucpanej pravej vejcovod... 😠 😠 ),ale trvale mi břicho bolí jen na pravé straně při ovuli,takže to nějak švindluje. 😀

@lucie.krajcarova taky jsi kočka s vláskama dlouhýma... 😵 Jak pokračuješ s jesličkama, vybrala jsi něco??

mv
21. lis 2010

@rozum v týdnu jsem měla sraz s kamarádkou, co mi říkala, že po prvním dítěti 5x za sebou potratila a na druhé tak čekala přes 6 let.Neumím si to vůbec představit, ale ona mi říkala, že i po tom posledním potratu věřila, že to příště už dobře dopadne a nikdy se nenechala srazit na kolena.
Člověk nesmí ztrácet víru... 🙂 Držím palce

mv
21. lis 2010

Já si dnes užiju poslední den s internetem a PC a od zítra nám začne ten kolotoč. 😠
Upekla jsem večer linecký,
@fram kluk teda pomáhal, ale koukat na něj přitom, to byly nervy... 😀 chudinka prostě na ručičky šikovnej moc není, ale snažil se, co mu síly stačily... 🙂 a ořechy,tak ještě v prosinci udělám vanilk.rohlíčky, vše spojím, naplním a končím pro letošek s cukrovím.
Příští rok doufám, že bude na to čas i nálada a vyblbnu se s tím více. 😉

fram
21. lis 2010

Ahoj holky,
@mv 😀 nepíšeš o našem klukovi, loni pomáhal, ale byl to záběr na nervy, musela jsem ocenit aspoň snahu. Taky totiž není na ty ručičky šampion. MM je z něj dost nešťastnej, bude se muset živit hlavou, protože kdyby měl dělat rukama, tak umře hlady 😀 😀 Držím palce,ať celý ten stěhovací kolotoč zvládneš.

fram
21. lis 2010

@jane84 Doufám,že snažení proběhlo úspěšně a nějakem plavec už se zavrtává do vajíčka 😀

jane84
21. lis 2010

ahoj holky 🙂 🙂
@fram večer už snažilkování nebylo, než jsem vylezla ze sprchy, přítel už spinkal na gauči 😠 ale to nevadí, bylo včera ráno a snad bude i dnes

lucie.krajcarova
21. lis 2010

přeji pěkný den. mně zas roste osmička - stále mám vylezlou jen jednu půlku. takže jsem mrzutá 😖 😖
@mv jéé děkuji za pochvalu vlásků 🙂 no s jesličkama moc nepokračuju, zatím nic jistého nemáme... možná se začnu poohlížet po chůvě, aspoň na přechodnou dobu, než malého vezmou do jeslí.
@mv vidíš, to jsou životní příběhy... člověk se musí zastavit a zapřemýšlet. ještě na tom nejsme nejhůř 😝

mv
21. lis 2010

@fram jo, to jak popisuješ je přesně náš syn.Už od malička jsme měli problémy s jemnou motorikou a ani šikovnosti moc nepochytil.Jako řemeslník by si nevydělal ani na chleba.. ☹ Jen s tou hlavou taky teď poslední rok taky nevím, snad ty jeho výsledky budou na školu stačit.

@lucie.krajcarova všechyn osmičky jsem si nechala na doporučení zubařky vyndat a už bych to neudělala. 😠 Nikdy jsem neměla problémy se zuby do té doby a od té doby, jak se pak rozestoupily, tak ať se o ně starám sevbevíce, tak se mi kazí.Není rok, abych neměla nějakej kaz... 😠
Já měla úklid od synových 15 měs.na dvě odpoledne v týdnu, bylo to super placený.To už se mi nikdy nepoštěstí.
Zase na domě je to jiné, to nebudu mít pocit, že bych se s dítkem doma nudila, což jsem tenkrát v bytě měla.Teď to vidím opačně, budu doma, co nejdéle, pokud se zadaří. 😉

Jsem za hodinku uvařila manželovi jídlo, nám se synem už dodělávám,naložila maso, dopekla ořechové cukroví, a udělala 2 pomazánky,tak teď už bych se mohla do večera válet, kdyby nebylo žehlení a úklid... 😒

lucie.krajcarova
21. lis 2010

@mv ty jsi pilná jako včelka! jinak s tím úklidem to může být dobrá brigáda. já právě přemýšlela, že až půjdu do práce, tak bych si sehnala někoho na úklid. ať netrávím sobotu s hadrem v ruce celý den.

mv
21. lis 2010

@lucie.krajcarova já uklízela kanceláře, babča hlídala synka, co většinou ty 3 hodky po obědě , kdy já nebyla doma stejně komplet prospal a počkali na mne venku pak a babča šla dom a já měla odpoledne s ním volno.
A co vůbec děláš??
Já bych musela mít práci na zkrácený úvazek, když bych měla malé dítě, což mě nikdo nezaměstná a i kdyby jo,tak kdybych si měla někoho platit, tak bych vlastně dělala zadarmo a ještě musela doplácet ze svého 😀 , ale chápu že jsou obory a zaměstnání, kde si člověk prostě nemůže dovolit být pár let doma,tak jinou možnost nemá.

jahudka80
21. lis 2010

@rozum mě už ty vlasy nebavily 😀 ale manža ten to nesl těžce a zas chce ať si to nechám narůst 😀 no tak asi budu muset no 😀
@jane84 máš pravdu , mě se také líbily, ale každej den jsem tak 30minut trávila v koupelně a podtáčela fénovala, lakovala a na to jsem pak už neměla čas, v dlouhejch si kolikrát připadala jak jezinka 😀 ale manža furt jak jsem sexy a kdo ví co si, no tak uvidím, ta barva se mi nelíbí asi zas pujdu do tmavé a nechám trochu narůst(i když takhle mi ta délky vyhovuje 😉 a co snažilkovali jste??
@fram docela rostou rychla já je vůbec nebarvila...a tak byly zdravé ,ale teď mám sem tam šedivej 😠 a tak nevím ale světlé mít nechci jsem strašně bledá a byla bych jak vyblité lečo 😀
@mv 😀 😀 😀 to já mám za měsíc 12-13mm 😀 😀 😀 😀

Manža kouká na TV a baví se tam o DPH a platech, já to nemohu slyšet, začne mi být zle, bolí břicho a začnu panikařit co když jsem těhu.jak toho drobečka uživým 😢 😢 😢 jéé já jsem tak pitomá 😢

HOLKY PROSÍM O RADU : Máte některá zkušenost s tím, když žena je nezaměstnaná , nebo po škole a měla by být tím pádem doma s mimi 4roky - podle zákona je to tak danné a od nového roku ještě z blbějšíma podmíňkama. Tak že se to prý dá udělat tak že např. na MD se nahlásí muž který dělá zvolí si 3letou variantu a jen jak je to hotové tak třeba za tři dny týden se to změní na ženu a ona pobírá tedy normálně dávky a zůstane jí 3letá varianta. Máte s tím nějaká zkušenost???

jahudka80
21. lis 2010

@mv to je dobré s tím uklízením, já mám sice práci na 4h ale teď v zimě si už malé vůbec neužiju, protože odejdu ve 13h (malá jde spát) a vracím se okolo 18h venku tma a už je to většinou jen o večeři koupání a jít spát ☹ no v létě to bude lepší, ale zas si říkám jestli se mi bude chtít každej den od 13- 17:30 být v krámě když bude venku krásně 😖 no jo ale když si uvědomím v jakej s prominutím srač . . ch jsme tak můžu bejt ráda, že tu práci mám.

mv
21. lis 2010

@jahudka80 jo, jo, to byly časy přímo pohádkové,nikdy pak už jsem tolik peněz na poměr práce a ohodnocení neměla a už asi nikdy mít nebudu.
Práce na 4 hoďky je super, buď ráda za ni v dnešní době. 😉

jane84
21. lis 2010

@jahudka80 jj, snažilkování proběhlo 😀 😀 😀 po dlouhé době se přítel opravdu poctivě snaží. Pěkně nám to taky vyšlo na víkend, tak je to lepší.
Jak píšeš o té mateřské, měla to tak jedna kamarádka, ale přesné info o tom nevím. Teď z poslední doby vím jen, že přítelův kolega čekají druhé a na mateřskou půjde on, aby to bylo na 3 roky. Ale nemluvili o tom, že by to pak přehodili, mají asi v plánu tak být celou dobu, ale to by ona musela být na pracáku, což mi přijde divné, vždyť by jí posílali na pracovní pohovory. Nejllíp se zeptat přímo na úřadu práce a sociálních věcí u někoho, kdo poradí. U nás tedy aspoň jsou fajn ženské, co se týče té sociálky, s pracákem už je to horší

leheckova
autor
21. lis 2010

ahoj holky jak se tu máte kočky?????
Chci se zeptat už několik dní pátrám jak to budu mít s dovolenou po skončení mateřské dovolené nemocná jsem od 2.8.2010 až do ledna 2011 pak nejak nastoupim na mateřskou to budu mít už rok 2011 a ta se počítá jako odpracovné dny a nekde jsem četla §212 že pokud mám odpracované 60 dnů v roce mám nárok na plnou dovolenou nebo se to krátí jen na počet mesiců??????
nevite???

lichtakova
21. lis 2010

ahoj kočky, jak se máte?
koukám, že se tu řeší penízky, no v tom já se taky moc neorintuju