Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
22. lis 2010

jsem moc vděčná za tyto stránky a za tuhle naši skupinu. Nejenom že se mám komu vyzpovídat a vy mě tu podpoříte, nakopnete do dalších pokusů a poradíte. Moje starosti jsou kolikrát nic oproti tomu, co tu některé z vás prožíváte

a.j.a.
22. lis 2010

Ahoj holky 🙂 u nás po víkendu super, stihla jsem polítat po nějakých dárcích a v neděli jsme byly s kámoškou na Harryho Pottera 😵 takže paráda. Dneska jsem byla s malou na kontrole, tak zápal plic už je ok, má dobrat atb a 10dní ještě být v klidu a nelítat venku. Takže školka tím pádem tenhle měsíc úplně padá 😠 škoda, že se platí dopředu a ne měsíc zpátky. Já jdu zítra odpo ke své dr, ať mi mrkne na ten kašel, pže to je hnus. Už mě z toho bolí břicho, jak furt chrchlám.

@mv ježiš, to mě mrzí, že máš trápení se synem ☹ tak snad se ten Crohn nepotvrdí ? Jak to potom ovlivňuje život ? Musí mít nějakou speciální životosprávu ? A brát léky ?

a.j.a.
22. lis 2010

@jahudka80 Jahud, je to jak píše Meiky. Změny se budou týkat jen té 4leté varianty.

A jinak, jak koukám do grafu, jste se krásně trefili do ovulky 😵

helcenka
22. lis 2010

Ahoj holky,
zdravím po delší době.

Jahůd, Meiky má pravdu, příspěvek by se měl měnit jen u čtyřleté varianty - tedy prozatím, další úspory nás čekají v roce 2012.

Holčiny, co se snažíte, moc držím palce, ten listopad je nějaký začarovaný, ještě žádná těhulka.

MV - je mi to moc líto se synem, po vyšetřeních budete vědět, na čem jste a pak uvidíte. První reakce na takovou věc bývají vždycky hodně emocionální, ale to asi nemusím ani psát.

Jinak jsem pěkně nachcípaná, malýmu se zánět průdušek táhnul 3 týdny, pak měl nějakou infekční rýmu, minulý týden to chytil manžel, tak doma chrchlal, ale musel do práce, jinak by jsme neměli z čeho zaplatit poplatky. Teď už jsou oba docela v pohodě, ale mě chytila tak šílená rýma, bolí mě i ucho, hleny mi tečou v krku... Děs a hrůza, Vánoce na krku, nemám jediný dárek... A to se jdeme zítra s prckem fotit do centra na vánoční přáníčka.
Dnes jsem byla na kontrole, mimi je v pořádku, dnes přesně odpovídalo na den. Dr. už kontroloval některé věci - jako jsou rozštěpy, a jestli má vyvinuté nožky, hlavičku..., byla to nějaká první část 3D UTZ. Všechno bylo OK. Za tři týdny zkontroluje zbytek, ale ujistil mě, že všechno vypadá v pořádku.
Jen se trochu bojím srdíčka, protože manžova babička a bratr mají vrozenou vadu srdce, babi zemřela hodně mladá a bratr má asi od 25 potíže. Je fakt, že se na to přišlo až v dospělosti, protože žádné UTZ nebyly, ale stejně se to nedá operovat a nic se s tím dělat...

Jo a myslím, že se tu někdo ptal, co se dá teď už péct, tak já to vidím na linecké, pracny, ořechy a košíčky, jestli je děláte, a naplní se později.
Tak se tu zatím mějte, až se vyprskám, tak zase snad dočtu všechno.

jane84
22. lis 2010

@helcenka Heli blahopřeji k úspěšné kontrole. Je mi líto, že jste teď nemocní, ale snad to brzy přejde a na Vánoce budete zdraví a hezky si odpočinete 😉 🙂

meiki
22. lis 2010

@helcenka blahopreji ke ko, a snad budete vsichni brzo zdravi.

no my mame nejake darecky uz pro maleho (tabuli a truhlu do pokojicku), ale tod vse

lucie.krajcarova
22. lis 2010

hHeli, gratulace ke kontrole. a stále si těhu nedáš do profilu? vůbec nemám přehled, jak jsi daleko, ale 2 trimestr už asi jo?

holky, začínám špinit. jako nechápu to. ještě včera se mi zdálo, že jsem nějaká "krásnější", jakože hormony pracují. no a ms jsem čekala až příští týden, vzhledem k minulosti. tak jestli se to rozjede, musím přebukovat ten víkend wellness. je to škoda, už jsme měli domluvené hlídání.

veraakubik
22. lis 2010

Ahojky hoolky,po dlouhy dobe zase mezi vami-dneska jsem byla na ultrazvuku-miminku sice srdicko bije,ale pod nim je hematon-pry muzu zacit krvacet,nebo spinit,muzu mit bolesti a to pak mam hned prijet na pohotovast,tak se bojim,brecim a porad premyslim co se bude dal dit..Byla jsem na ultrazvuku-jak vite moje ho tam nema,u ultrazvuku sedela nejaka mlada doktorka,nejdriv rikala jakje mimi velke,ze mu tluce srdicko,ukazovala rucky,nozky,hlavicku a protozemiminko spalo a ona nebyla spokojena,tak delala ultrazvuk jeste spodem a nasla tam hematon-je pry velky 21x8mm..Ptala se jestli nekrvacim,nebo nespinim a ja ji rekla ze ne a ona,ze by to mohlo prijit..Porad koukala na obrazovku a mlcela a ma zprava obsahuje necely dva radky kde se pise o tom,ze miminko je jedno a pak o tom hematonu-zkracene napsano,ale ono to v ty zprave neni o moc delsi..Hrozne se bojim,ze hematon miminko ohrozi,nebo tak neco..Porad koukam na fotku,hladim brisko a rikam si proc?!

a.j.a.
22. lis 2010

@helcenka Heli, tak to jsi byla určo na tom velkém utz. Já na něj jdu příští út, tak už se moc těším. Půjde se mnou, doufám, i manžel. Tak snad bude vše ok. Mrzí mě, že jsi nemocná. Já se teď peru s tím kašlem a už mě to taky nebaví. Zítra jdu radši k dr, ať na mě mrkne.

@veraakubik jeje, Veruš, tak to mi je líto. Tak snad to nebude nic vážného a odejde bez problémů ? Já s tím žádnou zkušenost nemám, ale možná některá z holek. A říkala ti k tomu něco, jako že se máš třeba šetřit apod ?

veraakubik
22. lis 2010

@a.j.a. Rekla,ze se mam setrit aby to nezaclo krvacet,ale ze se to muze vstrebat aniz bych o tom vedela,ale mam fakt odpocivat,mame si dat pust v posteli a nemam tahat nic tezkyho..Ted to jeste resim s holkama na mmb-tehotenstvi a tam ho taky par holek melo-nektera u toho krvacela,jina ne..Jedna lezela v nemocnici,dalsi ani nevedela,ze uz je pryc,ale pokazde se miminko udrzelo..6.12. jdu na kontrolu,tak si vyzadam dalsi ultrazvukove vysetreni-aby mi napsala zadanku,abych mela klid jestli se s hematonem neco deje a tak..To by mi mela vyhovet obzvlast kdyz tam ten hematon je,co?!Jestli mi nevyhovi,tak za ni prasknu dverma..

meiki
22. lis 2010

@veraakubik ahojky, je mi lito, ze mas zase nejake problemy, myslim ze helca mela taky hematom, ale neslysela jsem od nikoho, ze by hematom zbusobil neco miminku
a utz ti urcite vypise

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@veraakubik to je mi moc líto, doufám, že se to vstřebá a oba dva budete ok 😉

lichtakova
22. lis 2010

@veraakubik veru neboj, hele, aspoň o tom víš, že se něco takovýho může stát, jako špinění, takže tě to tak nevyděsí a vstřebat se to opravdu může. Já myslím, že to bude ok, když jak tio říkala, jemimčo veliký a silný, spíš, kdyby to byla nějaká mrňka a tys o tom hematomu nevěděla a zvedla něco nebo byla námaha a utrhlo se to, tak aby to nedělalo problém, ale když teďka žádný problém není, tak si dej klídek a určitě se to vstřebá a bude to.

jane84
22. lis 2010

@veraakubik hlavně se opravdu šetři a odpočívej a nic nezvedej. Vím, že se 2 dětmi to půjde těžko odpočívat, ale aspoň žádné velké výlety, žádné těžké věci. a my budeme držet palce, ať se hematom co nejrychleji vstřebá

mv
22. lis 2010

@helcenka to je skvělé, že kontrola dopadla dobře, s tou nemocí už je to horší.Tak to pěkně vyležte..
Přesně ty druhy, co jsi popsala, jsem pekla o víkendu a pak už jen naplním, spojím ,ale to nejhorší mám hotovo. 🙂

@a.j.a. Crohn je mrcha, co omezuje život ve všem(jídlo, práce,zábava, prostě týká se každého dne života) a je hrozně nevypočitatelný.Vždy se odplíží a nechá člověka a vlastně i jeho rodinu nadechnout a za chvíli je zase zpět.Manžela se teď drží už 4. měsíc a má 14 kg už dole za tu dobu. 😝

@lucie.krajcarova ta mrcha si dělá co chce... 😒

@veraakubik držím palce,ať se hematom vstřebá.Kámošce se vstřebal ještě větší, během pár dní, ale až po nějakých injekcích.

Máme za sebou první návštěvu SŠ, mě štve synek.Je mu to snad vše fuk, v rychlosti prolítne školu, řekne, že dobrý a odchází dom... 😠 Zítra jdeme do další.

breberuska
22. lis 2010

Ahojky holky, jdu vás po dlouhé době pozdravit. Dneska jsme byli na poslední kontrole na genetice, a mimčo má všechno, co má mít, funkční a ve správném počtu🙂 čekáme zdravou holčičku 😀 jinak v poslední době je mi furt něco - zánět močáku, po dobrání ATB jsem začala špinit, prý nějaká infekce díky právě těm ATB, takže mám další léky, vždycky se z toho celá rozklepu a myslím na nejhoší, jsem děsná hysterka 😅 ale snad to už bude všechno dobré 😉

moc vám všem držím palíky, abyste měly co nejdříve //!!

@veraakubik opatruj se, určitě to bude dobré, teď je nejdůležitější klid!
@helcenka vy se brzo uzdravte, gratuluju k dobré kontrole!
@mv přeju, ať vyšetření dopadnou, jak nejlépe to jde!

mv
22. lis 2010

@breberuska tak to je krásná zpráva, moc gratuluju !!! 😵 😵

helcenka
22. lis 2010

Holky děkuju,
musela jsem ještě teď do e-mailu, abych na zítřejší focení vybrala nějaký hezký rámeček, no výběr ze čtyř a nic moc...
Tak nakukuju ještě sem.

@veraakubik - já jsem měla taky hematom, cítila jsem ho, když se mi udělal, bolelo mě to na jednom místě v břiše, tak na UTZ dr. říkal, že tam je, ale jiné potíže jsem neměla. Dr. říkal, že můžu začít špinit nebo krvácet, tak potom ihned k němu nebo na pohotovost, jinak že nemám nic zvedat, nic nosit, nechodit na dlouhé procházky. Za tři týdny na kontrolním UTZ už hematom nebyl, takže se vstřebal úplně v pohodě. Byla jsem taky vyděšená, ale nijak by to miminko ohrozit nemělo. 🙂
@breberuska - taky si to užíváš, pořád něco viď? Mě močák taky zlobil, ale naštěstí moč negativní a přešlo to, ale jinak migrény, a pořád se mi dělají afty, už jsem je měla asi čtyřikrát...
Ale hlavně že genetika dopadla na jedničku, teď už si to budeš jenom užívat. 😀
@a.j.a. - jo jo, byla to první část velkého UTZ, protože minule bylo miminko skoro o týden větší, což je v normě, tak mě Dr. objednal na dnešek, kdy jsem v 19. týdnu a mimi by tedy podle minula odpovídalo 20. týdnu, ale dneska mimi odpovídalo přesně na den, tedy 18+3, takže jsme udělali jen část genetiky - rozštěpy, končetiny a zbytek bude příště, protože na některé věci bylo mimi moc malé a ten genetický UTZ se dělá až do 22. týdne. 😉
@mv - zrovna dneska jsem se domlouvala s mamkou a ségrou, vždycky pečeme společně, nebo každá něco a pak si to podělíme. Tak mě letos čekají jenom linecké, ty udělám, až mi bude dobře a potom pár dnů před Vánocemi upeču Míša řezy a nepečené kuličky a tím budu mít pro letošek hotovo. 😀 😀 😀

A už mizím, jdu si zalézt.

fram
22. lis 2010

Ahoj holky,
@mv ježíš, to máš starosti ☹ Moc držím palce, ať vyšetření dopadnou dobře a syn je v pořádku. Trošku mě štveš s tím cukrovím, já totiž nemám vůbec nic 😀 😀 tak mám z tebe mindrák. 😀 😀
@veraakubik bude to v pořádku, uvidíš. Myslím, že hematom měla spousta těhulek. Hlavně se opatruj a miminko bude v pořádku.
@meiki zítra držím palce a dej nám hned vědět, jak jsi dopadla.
@a.j.a. to je dobře, že už je Klárinka v pořádku, teď se hlavně uzdrav ty.
@lucie.krajcarova tobě ta mrcha proradná teda dává zabrat 😠
@helcenka vás se ty nemoce ale držej 😠 moc vám přeju, ať se z toho konečně vylížete. Ale v tomhle počasí.... 😠
@breberuska 🙂 🙂 🙂 🙂 gratuluju ke zdravý princezničce, jsem z toho nějaká dojatá 😅 😕 Poslední dobou tady není moc dobrých zpráv, tak jsi mě potěšila.

mv
22. lis 2010

@helcenka to bych taky brala, jen moje mamča neví ani jak trouba vypadá 😀 a tchýně už 3 roky, od té doby, co se odstěhovala na chatu do polí a nemá ji stále dodělanou,tak nepeče. ☹

@fram buď v klidu,to je ještě spousta času na pečení.Kdybych neměla před sebou to stěhování, tak jsem na to ještě ani nešáhla.. 😀 Takhle mě to donutilo.

Já jdu spát, vzala jsem si prášek na spaní,ať se trochu vyspím.Tak snad mi nezabere až ráno. 😒

martasl
22. lis 2010

ahoj holky.teda než jsem to dočetla,mazec.
mv-to je mi se synem i manželem moc líto.úplně vím,jakej máš strach.ale určitě to bude v pořádku,prostě musí 😉 .taky jsme dnes byli kouknout na školu,na to lyceum v Mýtě.mě se tam líbilo,Ktce intr moc ne.škola vypadala pěkně.do Brna na fotografii nechce,tak vyberem jinde.s tím Skalskem taky nevím,jestli tam vůbec pošlem přihlášku.teď to máme s penězma hodně špatný,se divím,že si ještě manžel nerozmyslel miminko.

breberusko-moc gratuluju k zdravé holčičce.ale oddechneš si,až ji bideš mít v náručí,co??a jaké vyberete jméno??

jahudko-mě se u tebe taky víc líbily ty kratší vlasy 😉 ,ale nejdůležitější je,v čem se cítíš líp ty.koukám,že se vám všechno pořád hroutí.už by to špatný sakra mohlo skončit,ne??asi bych si to hlídání snažila obstarat třeba u nějaké kamarádky,jak ti někdo tady radil.byla by škoda přijít o tu práci.a jak píšeš,že si tam odpočineš,tak by to byla fakt škoda.a co tvoji nebo manželovi rodiče??nemáte poblíž nějakou tetu??a co nějakou studentku,která bude ráda za každou korunu??třeba by nebyla moc drahá.

heli-ach jo,s tím nachlazením.hlavně aby to miminku neublížilo.co užíváš za léky??gratuluju ke kontrole.a už by sis taky mohla napsat,v kterém jsi týdnu.taky to u tebe nevím(a s mojí sklerozou...).co pohlaví?necháte si říct(ted pokud jsi to sem už nepsala).

holky,tak to vypadá,že listopad co se // týče asi nedopadne.ale třeba na konci měsíce zahlásime // všechny,co očekáváme teď jak to dopadne.to by bylo super.já ms čekám ve čtvrtek.prsa bolej jak prase už 2 týdny,úplně mi v práci bylo do breku.břicho bolí spíš dole po bokách a občas mě bodá v tříslech.ale to s tím asi nemá co dělat,že?? 😅 .dnes byla Katka na prvním očkování proti rakovině dělož.čípku.holky-tchýně mě dostala.říká mi prej:řekla jsem Katce,že si promluvíme jako ženský,tak jsem jí řekla,že pokud to fakt nebudou moct vydržet,než bude úplně voočkovaná,tak že mají používat ochranu.tak jí říkám,že teda dík,já to Ktce zakazuju(myslím ten sex),až bude úplně naočkovaná a ona takhle.jsem myslela,že mě švihne.

martasl
22. lis 2010

fram-já jsem s pečením taky ještě nezačala,ani na to nemám nic koupený.ale o víkendu asi konečně udělám něco málo perníčků.no a pak se uvidí.asi si ještě k tomu málu,co plánuju upéct objednám mini zákusky.prostě mě ty vánoce nějak neberou,nemám na to vůbec náladu. ☹

jane84
22. lis 2010

@martasl a Katka má přítele? ještě jí není 15 ne?

martasl
22. lis 2010

jani-jojo,chodí s klukem od července.15 jí bude teď 23.12.to je,co??ale já mlčím,s manželem jsem taky chodila od 14,ale ve vší počestnosti 😉 .Martinovi je 17 a je do ní úplně udělanej.ale oba jsou rozumní.ale asi fakt čekaj na to,až jí bude 15.ach jo.ale to já asi moc neovlivním.jen ještě musíme k doktorovi pro antikoncepce.jen nevím,jestli na ni není brzo,ale nevím,jak jinak by se měla chránit(když nepočítám kondom).co si o antikoncepci v tomhle věku holky myslíte??ni nevím,jestli bude doktor ochotnej ji napsat(ještě ani nemáme gynekologa).

endie
22. lis 2010

ahoj holky 🙂

průběžně dočítám ale než napášu tak jsem o dvě strany pozadu 😠 😀

fram
22. lis 2010

@martasl já myslím, že je lepší antikoncepce než těhu v 15 a rozumnej doktor poradí a napíše tu správnou. Já brala antiko od 16-ti a nijak mi to neublížilo. Teda to jsou starosti 🙂

jane84
22. lis 2010

@martasl souhlas s fram, doktor by neměl mít důvod proč antiko nenapsat. Dokonce mi bylo řečeno, že je zdravá, protože nedochází k ovulaci. Vlastně když praskne folík, udělá se malá ranka a při antikoncepci ne. A jeden dr mi říkal, že tím je žena vlastně chráněna a má nižší riziko rakoviny. A samozřejmě lepší než otěhu v 15. to byste se z toho po..., vím o čem mluvím, tohle máme doma 🙂
Holky já takovéhle starosti 😀 v 15 neměla, mě vychoval vlastně děda, takže jsem měla takovou puritánskou výchovu. Kdybych si dovedla kluka, tak by mě vyliskal

endie
22. lis 2010

@martasl já brala antiko od 15-ti, ještě sem ani nesfoukla svíčky 😀 a už jsem jí měla, a to očkování toho čípku je super, škoda že to nebylo za mě taky bych se nechala naočkovat

endie
22. lis 2010

@helcenka 😵 to je super že mimi prospívá

@breberuska gratulace k holčičce 😵

a.j.a.
22. lis 2010

@veraakubik tak se hlavně šetři a zkus více odpočívat, i když to se dvěmi asi půjde těžko. No a hematom snad dostane rozum a zmizí bez problémů. Držím pěsti.

@mv hm, to si vůbec nedovedu představit, co je to za potvoru. Tak snad bude mladý v pořádku.

@breberuska breber, super zpráva 😵

@helcenka já bych měla být 19+0 příští út, co jdu na ten velký utz, tak snad zvládne překontrolovat všechno najednou a bude to ok. Ty se hlavně vylež, ať jsi brzy ok. Ty bacily teď řádí, jak můžou.

@fram díky moc. Klárinku by si v pá měla odvézt tchýně, takže bych se mohla v klidu vyležet i já. Pokud bacily do té doby nezlomím 🙂