Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
1. pro 2010

@marulinka 🙂 máš stejné jako já sníh tedy nemusím, ale když svití všude ty stromečky a večeří se tak mám ráda když padá čerstvý sníh 😵

jane84
1. pro 2010

Ahoj holky, přijela jsem z Brna, totálně vymrzlá, tady tak strašně fouká studený vítr a hustě sněží, no fuuuuj. Podařilo se mi napsat další stránku do diplomky, už se mi ozvala vedoucí, tak musím něco ukázat. Mám už 12 stran a do konce roku chci tak 30, jsem zvědavá, co mi na to řekne.
@jahudka80 já si říkám, že tu máme někoho nového a ty máš novou fotečku. Cítím MS, břicho bolí jako čert, čípek je měkký. Jak ty?

helcenka
1. pro 2010

Ahoj holky.
Tady panuje smutná nálada, je mi to líto, zatím žádné //. Co na to říct.
Zuzi, tobě držím moc a moc palce.
Marti, s těma dětma, to je hrůza, když je něco trápí. Drtím palce, časem se to určitě srovná.

Mám zvracení a průjem úspěšně za sebou. Já nevím, ty bacily, já bych neřekla, že se nás zas až tak drží. Malej měl ten zánět průdušek, z toho se teda dostával měsíc, pak ho chytil manža a já odolala, vyvázla jsem jen s rýmou.
No a ta střevní viróza u nás řádí všude, ve školce děti blinkají, u doktora je toho prý plno a hlavně je infekční. My si ji přivezli od známých, kde jsme byli, pak mi kamarádka večer volala, že všichni zvrací. No a za dva dny to měl Kubík, ale u něj to trvalo jen jeden den, za další dva dny já - to trvalo teda 3 dny. Manža to nechytil, ale moje mamka jo, protože v sobotu hlídala Kubíka. Měla to dva dny. A teď už jsme imunní.
Tak to není zas taková hrůza. Jinak malýmu dávám vitamínový sirup a já beru akorát céčko s postupným uvolňováním.
Jo a krevní obraz mi teď naposledy dělali u Dr. a mám ho naprosto ukázkový. Až se sestra divila, že takový krevní obraz už dlouho neviděla a u těhulky teprve ne, moč mám taky v pořádku.
Fram, jo jo, do pasu jsem si to dala, aby jste mi to konečně pořád nepřipomínaly. Letí to strašně rychle, už mám půlku těhu za sebou.

Jinak u nás je takovýho sněhu a dneska sněží o sto šest, zapadlo nám auto a hlavně už ani nevím, kde ho máme zaparkovaný... 😀 Každý den jsme s prckem venku, dopoledne i odpoledne. Akorát já ho teda letos nemůžu tahat na sáních jako vloni, tak manža si to užívá a tahá nás oba dva...
Zítra jde Kubík do školky na Mikulášskou, tak jsem na to zvědavá, vymyslel si svojí vlastní básničku, každý den si jí tady přeříkává... To je takový mudrlant.

Dneska jsem se zase nas..... Od roku 2012 se má začít platit i předškolní ročník školky a navíc se poplatky za školku mají zvednout až na dvojnásobek, aby je stát nemusel tolik dotovat. My takhle platíme 800,- (školkovné+jídlo) a pak ještě 400,- půlroční příspěvek na různé akce jako je divadlo, Mikulášská, výlety. Tak to nevím, z čeho to teda budeme platit.

No nic, zítra budeme dělat těsto na perníčky a o víkendu je budeme péct, tak jsem zvědavá, jestli se povedou. Měly by být hned měkké, tak snad se hned nesnědí. 😉

fram
1. pro 2010

Ahoj holky,
jéé, červená jahůdka 🙂 doufám, že ti to admini brzy nesmažou
@jane84 tak to jsi pilná jako včelička 🙂 Třeba se s tou blížící mrchou mýlíš,kéž by,moc ti přeju ty //
@helcenka to je teda mazec s tou školkou 😕 🙄 za chvíli už budeme platit i za vzduch co dýcháme 😠

fram
1. pro 2010

@lucie.krajcarova hoď mě prosím zítra do tabulky 2DC ☹ Máš krásný předsevzetí, asi se k tobě přidám, jsem v poslední době dost nesnesitelná 😕 😅
@marulinka laryngitydy - to známe, naposledy ji měl kluk před 14 dny, museli jsme v noci 2x inhalovat. A to jsem si myslela,že už z toho vyrostl. Když ji měl poprvé, skončili jsme v nemocnici na kapačce. Bylo mu 2 roky a 8měsíců.
@herbie krásnej obrázek
@lichtakova ještě bolí? Ještě měsíc a nastupuješ do nový práce,viď? Těšíš se?
@el29 to mě mrzí, že vám to taky nevyšlo ☹

jane84
1. pro 2010

@fram ach jo, to mě mrzí, že ta mrcha zase přišla ☹ co budeme dělat?

jane84
1. pro 2010

@helcenka u nás se platí 800 školkovné a 500 jídlo, plus ta vystoupení nemluvě o pořízení oblečení, ručník, hrneček atd. Jako mazec

fram
1. pro 2010

@jane84 já jsem tak nějak rezignovala, i když jsme se docela trefili do ovulky, tak jsem si stejně skoro žádný naděje nedělala ☹ Nezbude mi nic jiného, než jít po novém roce k dr. a začít to nějak řešit. Už nemám čas čekat. Ale nejdřív musím přesvědčit manžu. Tobě zbývá poslední měsíc,viď? ☹ To je hrozně stresující. Musíme doufat, že se podaří vánoční zázrak, nebo já už nevím ☹ ☹

jane84
1. pro 2010

@fram já už taky rezignovala a popravdě už nemám vůbec chuť na snažilkování. Úplně mě to deptá, že se člověk snaží a nic z toho. Asi bude někde nějakej problém, ale to nemá smysl tenhle měsíc řešit, v březnu jdu na prohlídku, takže se poptám, co mě napadne. Asi i když se nebudeme snažit, tak by se to řešit mělo, protože případná léčba může taky chvíli trvat. Jsem ráda, že se budu učit na státnice, protože jinak bych měla pěkné deprese a jen brečela

fram
1. pro 2010

@jane84 u nás určitě problém bude,takže už nemá cenu čekat. A určitě to začni řešit dřív, než začnete s novým snažením. I když...ještě zbývá ten jeden pokus. Mě už to snažilkování taky nebere, dávám pořád polštář pod zadek, ale už jen ze zvyku 😅 Snažím se těšit na něco jinýho. Teď třeba na vánoce, i když budou bez pupíku.

martasl
1. pro 2010

ahoj holky.dnes jsem 3krát ometala auto.nedej bože někde chvilku stát.už mě to štve.z města jsem jel 20km/hod,neviděla jsem ani na krok a jela podle tyček u silnice.mazec.ale aspoň jsem vyjela k baráku.teď jsem koukla z okna a auto není opět vidět.a ten vítr,fuj 😝 😝 😝 😝 😝

bala jsem se Simonou na ORL-vše v pořádku.doktork pak Simonz prohlídla,má zase pár modřin z těláku a od psa.tak námna 14 tv zakázala.bude nám vyřizovat vyšetření kvůli té její únavě a zadýchávání.tak uvidíme,jak to dopadne.
já mám upečený jen perníčky,měla bych ještě udělat dnes polevu,ať může Simona zítra zdobit.ale mě se tááák nic nechce.Ktka zůstala doma,je nemocná.manžel se přijel dom vyspat(já byla samozřejmě v práci)a odjel na Slovensko.už jsem nějaká unavená z toho,jak je všechno na mě a z toho lítání po doktorech.ach jo....

frm-strašně mě to mrzí,že to zase nevyšlo.už nemám slov.....co jsme komu udělaly,že se nedaří,sakra??

jahudka80
1. pro 2010

@jane84 No mě břicho nebolí jen prsa. Čípek zatím drží, ale říkám si že to dostanu až v sobotu tak je ještě čas na měknutí to je tak 1-2dny před 😠

jahudka80
1. pro 2010

@fram 😀 ať smažou si dám jinou 😀 mě nena se.... mě né mě už se potentočkovalo tolik věcí že mě nějaká smazaná foto nena....
@helcenka 😠 😠 😠 to ani nepiš zas zdražovat zas něco platit 😠 😠 😠 😠 svině 😖 ach jo co má člověk dělat si zanadává a pak to stejně zaplatí 😠

jahudka80
1. pro 2010

první obrázek to je 1. trimestr, druhý obrázek je 2.trimestr,třetí obrázek 3.trimestr, a čtvrtý obrázek

jahudka80
1. pro 2010

přenášení 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fram
1. pro 2010

@jahudka80 😀 😀 krásný průběh těhotenství 😀 A kde je snažení?🙂)

jane84
1. pro 2010

@jahudka80 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marulinka
1. pro 2010

@jahudka80 tak podle obrázku si ve 3trimestru?, 😀 😀 😀 kéž by,že??

marulinka
1. pro 2010

holky tady je sněhu,že snad nevylezem z baráku,zapadneme ☹ vy máte tak drahý školky?? já platila 500=400SRPŠ a 100pitný režim++teda ještě kroužky,obědy..no je to dost..zase mě to břicho bolí,uf

marulinka
1. pro 2010

@fram už kolikrát nevím,jak holkám pomoct,když se dusí kašlem.na noc dávám čípky,ale příjde mi,že to moc nepomáhá..starší už bude o.k.ale mladší už to trvá dlouho,asi půjdem zítra k doktorovi 😒

lucie.krajcarova
1. pro 2010

@jahudka80 krásně jsi mě pobavila 😀 😀 😀
@fram tak zase to nevyšlo, ach jo... je to divný, že teď to nikomu nevyšlo...

fram
1. pro 2010

@marulinka já vždy otevřu okno, aby dýchal studený vzduch, zábal na krk (studenej, ale ne ledovej) a inhalátor, máme buventol. Čípek mám v lednici jen pro krajní případ, ale už jsem ho léta nepoužila. Už ty ataky nejsou tak hrozný. Kromě té první, kdy se fakt dusil a já vůbec nevěděla o co jde, jsme vždy zvládli bez doktora. Ale když byl malej, tak jsem k dr. vždy radši zašla druhý den, abych něco nezanedbala. Jo, to jsou vždy nervy, ale teď už je kluk velkej, tak to není taková panická hrůza jako dřív.

fram
1. pro 2010

@lucie.krajcarova ten listopad byl asi opravdu zakletej, snad to prosinec vynahradí
@martasl nedivím se,že jsi unavená. Navalilo se ti tolik starostí a ještě v tom nejhorším období. Budu držet palce, ať je Simča v pořádku.

martasl
1. pro 2010

fram-díky.normálně se těším,až bude po vánocích,po silvestru a začne konečně novej rok,doufám, že bude mnohem lepší a úspěšnější.tento rok byl fakt špatnej.

lucie.krajcarova
1. pro 2010

@martasl u mně je taky tento rok špatnej... tak ať už brzy skončí...

lucie.krajcarova
2. pro 2010

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................28DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a .26DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)...................................................25DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................23DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)....................................................20DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................9DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)........................................................9DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..............................8DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................8DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová).................................................4DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listová,kontryhel,jeřáb ptačí)..........................3DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................3DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)......................................................................2DC

jane84
2. pro 2010

Dobré ráno holky, u nás krásně svítí sluníčko, taky pěkně mrzne
@lucie.krajcarova jééé ta tabulka je krásně srovnaná. šikulka 🙂

jahudka80
2. pro 2010

Ahoj Holky, tak u nás do rána napadlo asi čtvrt metru sněhu, to si dám až budu odklízet auto. A to ještě pořád sněží.

@fram No vidíš to tam nemám 😀 😀 😀
@marulinka nejsem já mám malou jahůdku ale ta co je na 3.tr.je velká 😀 😀 😀
@lucie.krajcarova tak to jsem ráda 🙂 že jsem tě pobavila 😀
@martasl také doufám, ja sama nemám ráda 10. a ta na konci tohodle roku je 😠 ale číslo za to nemůže 😀 😅 ale i tak už aby byl novej

lucie.krajcarova
2. pro 2010

@jane84 tabulka se trošku vlní, ale aspoň je sranda 🙂
holky, držte se. na dnes jsem si naplánovala dobrou náladu a klid, tak snad to půjde. a půjdu péct perníčky podle Aji 🙂 a taky udělám brokolicovou polívku podle prostřeno, strašně jí tam chválili 🙂

jahudka80
2. pro 2010

@jane84 Ahoj Janiíííííí tak co jak je??? mě bolej kozy - klasika 😀 😀 jako každej měsíc, uf koukám že jsem zas nahoře 😅 to zas bude pád 😢 😢 😢 dolů 😠 Jinak u nás taky mrzne nevím kolik bylo brzo ráno ale v 9h bylo -11 ☹