Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
12. pro 2010

@marulinka to úplně chápu... u mně je to bohužel pokaždé, zatím se mi cyklus neustálil 😖
Pet, jak to s tebou vypadá? řekla bych, že nadějně 🙂 ty dlouhý cyklus nemíváš 🙂

rozum
12. pro 2010

@jahu - to je pořád kdyby, kdyby... věř tomu, že kdyby příroda chtěla, tak i přes nemoc by se to udrželo. Divej, každá pipina zdrogovaná fetuje a dítě se jí drží a vše Ok. Každá z nás si tím prošla, kdyby...já jsem měla zase zánět zubu jak prase, taky siříkám, kdybych si líp zuby čistila, nemusela jsem mít zánět a nemuselo to dopadnout tak, jak to dopadlo. Člověk si to umí zdůvodnit, jako lepší teď než později..., nebo když by to mělo být nemocné..., že příroda to zařídila tak, protože by to mělo nějakou chybu...Ale i tak to bolí a bolí. Plakej, pomůže to, ale hned to nepřebolí, chce to trochu času! Můžeme Ti pomoci jen soucitem! Myslíme na Tebe. Jahu, kolik jsi měla to HCG?

fram
12. pro 2010

Ahoj holky,
@mircisek ve středu na tebe budu myslet a držet palce, ať je vše bez komplikací a v pátek ať vás s mimískem pustí domů
@jahudka80 je jasný, že tě to bolí, obzvláště po tak dlouhém snažení, ale třeba jsi otěhotněla díky lékům, které bereš na snížení prolaktinu, takže další otěhu už nebude takový problém 😕
@marulinka že by? To by bylo super 😉 🙂

jahudka80
12. pro 2010

Holky děkuji všem jste moc hodné, jinak ani nevím kolik bylo HCG, zítra zkusím zkočit na ULZ ať mám klid tedy ať vím na čem sem. Sice furt kašlu (jako abych někoho nenakazila..)ale nešpiním a tak chci vědět zda jsem čistá abych nemusela do nemocnice 😠
@rozum máš pravdu , moje mámina se mnou hrála do 4měs.házenou a koukej jak sem se držela 😀
@fram je mi to líto hlavně že budou vánoce a manža říkal (ukvapeně) no miláčku tobě už nic kupovat nemusím ty už dáreček máš a jen tak jsem jukla do kalendáře a dat.porodu by byl +/ - okolo Maruščinejch 3tích narozenin, a to jsem neměla dělat 😠
@lucie.krajcarova čo bolí to přebolí ☹ no jo no co se dá dělat je to škoda bylo takovejch hezkejch věcí kolem jako datum PM 7.12. bylo mi přesně 30,5roku ....nic nic nic , už je to pryč...

yfka30
12. pro 2010

@jahudka80 nesmutni, zase bude dobře 🙂 . S tím TP si mi připoměla, že mě to taky vycházelo kolem prckových 2 narozenin ☹ . Pěknej dáreček jsme mohli těm naším zlatíčkám dát viď? No ale co nepovedlo se teď, povede se určitě brzo a dobře to dopadne 😵 .

@lucie.krajcarova v pohodě, však se zase tolik nestalo 🙂

lucie.krajcarova
12. pro 2010

jahudko, yfko, vypadá to, že se u všech dětí snažíte ve stejném termínu, když by děti měly narozky v podobný den 😝 to já bych nemohla, dva berany doma bych asi nezvládla...
tak co ta @pet???

jahudka80
12. pro 2010

@yfka30 No ty mám drobečka ještě malého ale já ... jsem nezaměstnaná a když neotěhotním příští měs.nebo max 2, tak bych pak byla 2 měsíce bez práce příjmu na pracáku s bříškem a s našima výdajema si to moc dovolit tedy nemůžem.
@lucie.krajcarova no Luci nechci mít doma dva lefíky ale my už se snažíme od března ☹ a všechny jste mi tu tvrdili jak budu do léta těhu, a jak to vidím tak nebudu ani do konce roku 😠 a to už otěhotněla Danielka (co nemohla a měla nízkou sliznici) otěhotněla i Vendulka která neovulovala, a já mám sliznici krásnou ovuluji a je mi to k hov..

lucie.krajcarova
12. pro 2010

@jahudka80 no je to k zlosti, fakt... já do té práce fakt nastoupím... aspoň na chvíli...

jahudka80
12. pro 2010

@lucie.krajcarova to jo a já už nemám sílu co koliv řešit každej mi jen říká bude líp a já si ješt před týdnem myslela že to líp už konečně přišlo ....ale bohužel ne nepřišlo a tak zas musím čekta a doufat že bude líp.---

yfka30
12. pro 2010

@lucie.krajcarova Luci, u nás to byla náhoda, že by se to druhý, kdyby to vyšlo narodilo podobně jak první. Nebyl v tom žádnej záměr, že by jsme to takhle chtěli, my se ani o mimčo nesnažili, prostě jsme to nechávali náhodě, že bud to výjde nebo ne. Vyšlo, bohužel nedopadlo 😔 . Snažit se začínáme až ted, ale bohužel s věčnou absencí chlapa doma to jaksi nejde 😠

herbie
12. pro 2010

rozum hezky jsi to napsala pro tu jahudku uplne s tebou souhlasim.....jinak ja cejtim bricho jak na mrchu ☹ takze z toho asi nic nebude opet sexovali jsme teda jenom jednou tenhle mesic protoze pritel si udelal neco s ramenem a nemuze se hejbat moc 😅 ale bylo to v ovulce jenze u me jaksi ovulka neovulka nejak to nefunguje ...... takze ten rok 2010 at je uz zamnou byl fakt na hovno......a doufam ze ten 2011 uz nam vsem prinese stesti a nahradi ten predeslej rok..... 😝 jeste do dubna se budem snazit prirozene a pak uz to asi budem resit s doktorama.....uz me to fakt nebavi 😔 no kazdopadne mrcha by mela dorazit ve stedu nebo ctvrtek tak jsem zvedava nastesti pritel tu nebude od utery do nedele leti do mexica takze se vyhne tomu jak jsem pokazdy protivna a bez nalady preju vam krasny pondeli mejte se vsecky hezky 😅

lucie.krajcarova
12. pro 2010

@herbie taky mám ten letošní rok na hovno, tak se těším, až v kalendáři uvidím leden! doufám, že nám všem bude líp 😅

herbie
13. pro 2010

jj lucko ten rok 2010 stal fakt za prd doufam, ze ten 2011 mi to vsechno vynahradi 😀 😀 😀 😀

marulinka
13. pro 2010

dobré ránko holky...tak mně to brzy ráno nedalo a letěla sem s nadějí dělat testík--bílo--a teď na papíře chytám nitky krve,tak se asi MS rozjíždí...?! 😠 škoda,už sem si myslela,že to fakt dopadlo 😒 no a dotoho mi napsala švagrová,že jede rodit...to mi ten den začíná 😖 přeju vám krásný den,já se pustím do pečení 😝

herbie
13. pro 2010

jeeee marulinko to je k nasrani vid promin ze to tak pisu ale pokazdy kdyz mi prijde mrcha tak mam vztek na vsechno no me to ceka asi v utery nebo stredu uz me boli bricho jak prase ach jo

jahudka80
13. pro 2010

@herbie 2010stál fakt za ho... a u nás hooodně velké 😠
@marulinka to je mi líto... posledni dobou se tu tady fakt nedaří, už jsem si říkala ,že jsem nepolezu 😠 ale myslím že tahla stránka nemůže za to co se mi všechno děje...
Holky já musím zavolat na gyn,zda mě veme na ULZ na večer, venku furt sněží a s malou se mi tam nechce, já furt kašlu kašlu a zdá se že mi nic na to co tu mám nezabírá, tenhle týden bude fakt super dnes gynda, zítra obvodní dr. a v pátek jdu do nemocnice na endokrinologii na krev.... představa toho, že budu všude nějakou dobu čekat 😠 já bych se nejrači na to vyprdla

mv
13. pro 2010

Holky,
nesmutněte. 😉 Musíme to brát, že rok 2010 nevyšel podle našich představ,ten 2011nám to vše vynahradí a bude lépe.... 😵

jahudka80
13. pro 2010

@mv no kéž bys měla pravdu 😉

herbie
13. pro 2010

no to teda doufam 😉

beruska111111
13. pro 2010

Ahoj holky,jsem tu poprvé,27.listopadu jsem potratila,byla jsem v 10-tém týdnu. Začalo mě bolet břicho a začala jsem krvácet,nevim z jakého důvodu se tak stalo,zkoušeli mi v nemocnici injekci na zastavení krvácení a ňáký prášky na udržení těhotenství,ale marně,pak už jsem krvácela hodně,tak jsem musela na revizi☹ Chtěla jsem se Vás všech zeptat,jaký máte názor na to,kdy bych mohla znovu otěhotnět,na netu se píše 3-6 měsíců po potratu,někde ale i hned po 6-ti nedělí,až začnu znovu menstruovat,tak nevim. Co si o tom myslíte? Moc děkuju za odpovědi!!!!

jane84
13. pro 2010

Ahoj holky. Omlouvám se, že jsem tu pár dní nebyla. Ale snažím se něco nahnat do školy před svátky, abych nemusela psát diplomku i na Štědrý den 😠 Ale každý den nakouknu
@pet moc držím palce
Holky napsala bych nesmutněte. Ale sama se tím neřídím. Minulý týden při MS jsem byla protivná a smutná a vůbec nepoužitelná. Udělali jsme si s přítelem pěkný víkend, dost mi pomohl. Ale stejně se bojím, že teď snažení skončí a mně bude hodně zle. Včera jsem se stavila za kamarádkou, tak mi hlásila, že je další holčina těhotná a bude se vdávat a nakonec řekla, že se musíme snažit, že jinak budeme poslední s mimčem. No nezabili byste ji.
@beruska111111 je mi líto, co tě potkalo. Já na revizi nebyla, ale většina holek čeká na 2.porevizní MS, některé ani to ne. Všechny tu máme dojem, že když tělo není připravené, tak neotěhotní. Jiné je to s psychikou. Doktoři doporučují 3 až 6 měsíců, aby se chránili a taky tebe. Kdyby se něco pokazilo i podruhé a bylo to třeba po 1.MS, jde o to jak to psychicky ustát. Aby si to člověk pak nevyčítal, že měl ještě počkat

herbie
13. pro 2010

beruska111111 asi 3 mesice pockej at se ti vsechno uklidni v tele 😎

marulinka
13. pro 2010

holky tak MS se rozjela ☹ ☹ docela dost mě to sere,ale na druhou stranu sem asi i ráda,jak ste psaly,že se dá tělo do pořádku...
@beruska111111 je mi to líto ☹ já byla na revizi 1.10.počkala sem na 1MS a začaly sme se snažit,na doktory sem nedala a stejně se nezadařilo,dnes sem to dostala,takže mám 2porevizní...

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@beruska111111 ahoj Beruško, vítej u nás. zažila sis svoje, chudáčku... však my moc dobře víme, jaké to je. na druhou stranu spontánní potrat je pro tělo lepší než zamlklý, i ta pauza ve snažení může mít kratší. znám holky, co se jim to povedlo už následující cyklus a mimi je v pohodě. tak bych asi ten jeden cyklus počkala.

Jani, je to prostě ttěžké období... taky se teď snažím zaměstnat, abych na to nemyslela...

holky, napište, který jste dc, někdo. já si nepamatuju, jestli jsem to včera už změnila nebo ne..

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@beruska111111 ahoj Beruško, vítej u nás. zažila sis svoje, chudáčku... však my moc dobře víme, jaké to je. na druhou stranu spontánní potrat je pro tělo lepší než zamlklý, i ta pauza ve snažení může mít kratší. znám holky, co se jim to povedlo už následující cyklus a mimi je v pohodě. tak bych asi ten jeden cyklus počkala.

Jani, je to prostě ttěžké období... taky se teď snažím zaměstnat, abych na to nemyslela...

holky, napište, který jste dc, někdo. já si nepamatuju, jestli jsem to včera už změnila nebo ne..

lucie.krajcarova
13. pro 2010

@marulinka tak rozjela se, hlavně že jsi nemusela čekat moc dlouho. chceš se zapsat do tabulky?

jane84
13. pro 2010

@lucie.krajcarova já jsem dnes 9DC

marulinka
13. pro 2010

@lucie.krajcarova -nemusela chodit mrcha jedna 😅 do tabulky asi raděj nee,nechci se kontrolovat a tak bych to měla moc na očích.nechám tomu dál volnej průběh.. 😉 doufám,že další měsíc bude úspěšnější 🙂 Bude Nový rok,tak to by bylo aby nebylo 😀 😀 😀

jahudka80
13. pro 2010

@jane84 jojo takové kamarádky mám nejrači jedna mi včera psala už mám dárek i pro málé, a heč už víme co to bude 😠 vážně super, tak jsem jí hned napsala, že dárky nemám že o ten nejcenější jsem přišla a ona snad si nebyla těhotná??? .... no už to nechci rozebírat..

@marulinka neboj příště to výjde 😉
@lucie.krajcarova já už jsem dnes 6DC a jak pozoruji tak se mi blíží ovule 😀 😀 nebo co to jé 😀 😀 😀 jsem nějaká divná 😀

a.j.a.
13. pro 2010

Ahoj holky 🙂 mrzí mě, že jste smutné a že se teď nějak nedaří ☹ ale chápu to, sama vím, že kdybych neměla koblihu v břichu, tak jsem psychicky docela v háji. Obzvláště teď před Vánoci 😖 navíc touhle dobou už bych musela pracovat a Klárka by byla na celé dny ve školce. No, jen si to představím, obchází mě hrůza.
Kdybych nebyla těhu, tak musím říct, že tenhle rok byl opravdu moc moc špatný ☹

Ale pevně věřím, že některá z vás ještě letos ty // najde a když ne, tak bude mít minimálně vánoční dárek v bříšku a najde ty // v lednu 😵 😵 😵

a.j.a.
13. pro 2010

@jane84 no, co na tu tvou kamarádku říct 😖 mě by třeba nenapadlo některé z kámošek, co nemají dítě, něco takového říkat, když nevím, co za tím vlastně je.