Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
15. pro 2010

@jahudka80 ahojky, my měli jet taky k dr., ale asi to odsunu, není to nic urgentního. máš překrásný výhled z okna! taky pěstuješ orchideje, to je krásné. držím palečky, ať to dnes zvládneš. on sníh tak nevadí, hlavně když není ledovka!!

lucie.krajcarova
15. pro 2010

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)....................................................33DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................22DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................22DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................21DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................21DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................17DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listová,jeřáb ptačí)....................................16DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................16DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).....................................................................15DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)....................................................11DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................10DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................8DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..8DC

lucie.krajcarova
15. pro 2010

jahudko, tak někomu zavolej, třeba přes skype, určitě ti bude líp. taky se teď snažím obklopovat lidmi, návštěvy, skype, icg, fb, vše používám pro komunikaci. nejsem typ vhodný pro samotu, tak se snažím udržovat kontakty s kamarády.

jahudka80
15. pro 2010

@leheckova 😢 😢 😢 to je tak krásný co jsi napsala že tu zas bulím, já jsem úplně v prdeli ☹ jdu házet sníh ono mě to venku přejde

jahudka80
15. pro 2010

@lucie.krajcarova je to fakt hrozný dneska mi je hůř než včera.... ☹ 😠 😢

herbie
15. pro 2010

leheckova pekne jsi to napsala a souhlasim s tebou ja kdyz jsem rekla priteli ze mam ovulku a chtela nutne sex tak to bylo v prdeli ted mu to nerikam a mame proste sex je to tak lepsi si myslim pro toho chlapa ani jsem se pak neuvolnila a myslela na to ze mam ovulku a jestli se zadari a tak psychika dela divi to mas pravdu ... jahudko ty brdo doba ledova no teda to je sila radsi nikam nejezdi bud doma to je o hubu jet autem 😉 je mi lito ze se tak cejtis ja mam taky depku dneska pritel teda odjel to uz jsem psala je divny tu bejt sama a mrcha se blizi cejtim to a to jsme v ovulce spolu sexovali vsak jsem tu davala krasne pozitivni test holt ja na to spolihat nemuzu kde je to stesti at mi zaprsi ...... ach jooooo 🙄

herbie
15. pro 2010

tady posilam ja sice ne vyhled z okna ale pred par dnima za barakem .... ta druha fotka je teda vyhled z balkonu

jahudka80
15. pro 2010

@herbie tvé fotečky působí hezky cítím z nich teplo to se na těch mých najít nedá 😠 😀 na tý první máme auto tedy pod sněhem 😅

herbie
15. pro 2010

teda jahudko to je kalamita ja jsem snih nevidela uz asi 8 let a docela mi to chybi ale tohle je az moc hele ber to tak ze lepsi je mit vanoce na snehu nez na blate......alespon se deti vyradi 🙂 🙂 🙂 🙂 ale to auto 😅 🙄 no odklizet ten snih musi bejt zahul 😠

jahudka80
15. pro 2010

@herbie no to tedy už mě bolí ruka a to jsem odklízela jen včera a dnes a už to cítím, tak přeci jen jsem ještě nemocná taky bych měla být v klidu,...bohužel musím v sobotu i v neděli do práce a to mám mít ještě klidovej režim, no já už to vidím tak, že druhé dítě prostě v dohledné době mít fakt nebudem no jo no co se dá dělat ☹

breberuska
15. pro 2010

@kolebka je mi to moc líto, my jsme přišli o chlapečka ve 22tt kvůli VVV, takže rozumím tomu, jak ti bylo...
@jahudka80 mrzí mně, že to dopadlo takto...

Holky vím, že to bude znít jako fráze a pěkně blbá, ale líp zase bude...pamatuju si na sebe, jak jsem vám tady na jaře bulela, ale každým dnem se mi pak zdálo být lépe a lépe...Hlavně na to nebuďte sami a obklopujte se lidma, se kterýma je vám dobře a kterým se můžete vyplakat na rameno. To fakt pomáhá. Určitě si k vám miminko cestu najde!

Posílám hodně sil, ať je vám brzo lépe...a všem vám tady moc přeju, ať vás v novém roce čeká to nejkrásnější, co si přejete...

jahudka80
15. pro 2010

@breberuska jsi moc hodná mě se fakt chce dnes jen bulet...jdu to rozehnat prací nebo se tu zblázním 😢

kolebka
15. pro 2010

@lucie.krajcarova Ahoj myslím,že se to povede hned jak nastoupíš do práce příjdeš na jiný myšlenky a bude..Slyšela jsem od své známé doktorky že spousta žen v zimním období ani nemá plodné dny až zas na jaře..překvapilo mě to ale asi na tom něco bude.Obě těhotenstvý jsem měla skoro na stejno Dubem-Květen.Takže já čekám na jaro..

kolebka
15. pro 2010

@leheckova Ahoj,já jsem musela doma na mě čekala malá,díky ní jsem se stoho dostala.Moje báby vždycky říkávala Mus je velký pán.. a je to tak.Těžké bylo jí to vysvětlit hned když jsem vešla do dveří se totiž ptala kde má svého bráchu?A plakala že si ho chtěla pochovat a že se jí stýská!To byli muka.. všichni ríkaly je malá vše za chvíly zapomene ale nebylo to tak ptala se neůnavě dál každý den.Byly jí 3 roky.Až poslední 2 měsíce to opadlo.Jinak s tebou souhlasím psychyka dělá vše,jak se na to člověk upne je to v háji.. Ale někdy si člověk neporučí at chce!Já se snažím se tomu nepodávat a vyčkám na Jaro..

kolebka
15. pro 2010

@breberuska Ahoj,tobě to zjistily na ultrazvuku?Měla si volbu,nebo přišlo samo?

breberuska
15. pro 2010

@kolebka nám to zjistili na UTZ v 21tt. Ano, měli jsme volbu, ale dost smutnou - buď se těhotenství okamžitě ukončí a bude vedeno jako potrat z genetické indikace a nebo budeme čekat a malý se udusí nedostatkem plodové vody před řádným TP a nebo zemře do pár hodin po narození na totální selhání organismu, protože bez ledvin se žít nedá.

jahudka80
15. pro 2010

@kolebka to je vážně smutné, ani si to nedovedu představit jak bych malé vysvětlovala že mimí není...no hnusné nesmím na to myslet. Holky mě bolí od včera podbřišekmám strach aby to nebylo něco špatného , mě totiž normálně nebolívá, a není to jako na ms ale taková jiná divná bolest jako ovba vaječníky směrem dolů 😢 vůbec nemohu vzít malou do náruče a ona se furt chce mazlit a leze po mě. Když to nepřejde tak bych asi šla v pátek k dr.ale už se mi tam nechce jak uvidím těhule tak tam budu bulet jako debil......

kolebka
15. pro 2010

@breberuska To je jasné,to si musela.. Z mého ultrazvuku nic nezjistily a pak mi řekly že se to občas stává,což teda nebyla žádná utěcha.. a placentu prý moc nekontrolujou,jen když miminko nenabírá a malý právě měl 2200 na své období optymální.Dnešní době mi to příjde absurdní,když se to dá zjistit že to preventyvně nekontrolujou.Samozřejmě sou věci které zjistit nejdou.. Už chci zamonenout a začít znova.. to je nejklepší lék!Přeji ti aby jsi to uspěšně zvládla a za nedlouho se těšila z mimi... to přeji všem..

kolebka
15. pro 2010

@jahudka80 jo je to děsivé.Co máš za problém?Smím-li se ptát?Jak dlouho se snažíš o 2 miminko?Nevzdávej to!!

jahudka80
15. pro 2010

No o mimi se snažíme od března,...mysleli jsme si že to pujde rychleji než u prvního a ono né vědět to tak už jsem začla před rokem ☹ , teď jsem těhotná byla, jenže jsem dostala po 16letech horečky a angínu a za týden šlo vše pryč, člověka to štve mrzí, bylo to sice v začátku ale po 3/4 roce snažení a ...prostě to člověka mrzí taky a je mu to líto i když tam bylo titěrné nic které mělo max 3mm, ale stejně mi je to líto nejvíc to že po takové době to výjde a nakonec nic. Je to dnes týden a na mě to všechno padá, začal mě bolet podbřišek (a mě normálně nebolívá ) jen tedy před ms ale to je jiná bolest tohle je taková zvláštní, bolest pálení....nevím jak to popsat jako od obou vaječníků dolů když by je někdo nafukoval a měli prasknout . A nevzdávám, jen nevím co teď dělat.. potřebovala bych vypadnout, ale beru ještě ATB a nemá nikde courat a já zrovna cítím že bych šla kupovat dárečky abych přišla na jiné myšlenky...

veruska007
15. pro 2010

Ahojte, holky.
Chci vám dát kousek naděje.
Naše sluníčko se narodilo spontánně v 19.tt, letos v srpnu. Zrovna teď se mělo narodit. Za tu dobu jsem prolila potoky slz. No, a před týdnem jsem našla //! Držím palečky, ať se také dočkáte nové naděje, jako my.

slunicko_luca
15. pro 2010

Ahoj holky,
potratila jsem ve 12 tt, ted zacinam treti tyden po zakroku. Je mi smutno, najednou nevim jak a co dal a nic me nebavi. Nejradeji jsem momentalne zavrena doma. Preju si, aby tohle obdobi rychle preslo a mohli jsme to zkusit s pritelem znova.

marulinka
15. pro 2010

@veruska007 moc mě mrzí co se vám stalo ☹ ta básnička ve tvém albu je nádherná,já tu brečím,od prvního řádku,jak mě to dojalo,fakt krásný,moc 🙂 ...moc držím palečky,ať nové těhotenství probíhá tak jak má a ste v pořádku.... 😉

lucie.krajcarova
15. pro 2010

@veruska007 Veru, ahoj, držím moc palečky 🙂
@slunicko_luca ahojky, tak tě u nás vítám, máš teď před sebou těžké období... zkus to s námi, určitě ti bude líp 🙂

marulinka
15. pro 2010

@slunicko_luca moc mě to mrzí ☹
koukám,že holek co to zažívaj je víc a víc,to je strašný a moc smutný ☹

slunicko_luca
15. pro 2010

@lucie.krajcarova
Diky 🙂, verim, ze brzo bude lip. Strasne bych chtela hned po 1 ms zkouset miminko znovu, ale pritel na to ma jiny nazor, tak mi nezbyva nic jineho nez se mu v tomhle podridit. Neni to tak strasne, protoze by rad pockal do 2. ms, to je snesitelne. Ted se potrebuju nejak dostat do pohody ja, prestat se trabit, brecet a najit znovu chut do zivota.

slunicko_luca
15. pro 2010

@marulinka
No zrovna jsem premyslela nad tim co lidi tim proslo v mem okoli. Tehotenstvi uz na me bylo poznat, takze sem se tim samozrejme netajila a ted koukam kolik lidi z meho okoli mi reklo, ze jim se to stalo taky. Mozna jsem naivni, ale nenapadlo me to, rikala jsem si bezva jsem tehotna a ted to bude vsechno bezvadny az dokonce, vubec me nenapadla varianta, ze by mohlo byt neco spatne 😉. Na to, ze nebije srdicko jsme prisli na kontrole ve 12 tt, nemela jsem zadne priznaky toho, ze by se neco delo nebo ze by bylo neco spatne.

marulinka
15. pro 2010

@slunicko_luca taky sem to tak měla-potrat ve 12tt,žádné příznaky 😒 taky by mě nenapadlo,že to může dopadnout špatně,když už mám doma 2princezny.. už je to přes 2měsíce.názory doktorů na to kdy začít se snažit se hodně liší,my sme začaly po 1MS..teď sem dostala 2MS,doufám,že 3už nepříjde ...

slunicko_luca
15. pro 2010

@marulinka
Moc ti preju, aby neprisla. Pritel si nenecha vymluvit svuj nazor, tak zacneme az po druhe ms. Uz mi docela chybi sex ☹ , tak doufam, ze prvni menstruace prijde brzy 🙂 Jak dorazila tobe, jestli se muzu ptat? Cetla jsem 4-6 tydnu, nekdy i dele. Ale nekde psali, ze se cyklus muze obnovit normalne po 28 dnech ...

kolebka
15. pro 2010

@jahudka80 já vim že tě to mrzí,ale skuz se na to podívat z jiného uhlu třeba nebylo dost silné a proto se to takhle stalo.. Nevim jestly tě to utěší čím déle se to stane je to horší.Jakmile cítíš pohyby je to strašné.. hlavně už tě nenapadne že se může něco po.. Zajdi si raděj k doktorovi at na tebe koukne at máš jistotu že si o.k.. Za jak dlouho se můžete snažiz ti řekly?Já se Simonkou otětotněla až po 1 roce a čtvrt,do druhého jsem vlítla ana nevím jak-bez snahy a jak to dopadlo.. Doufám že to ted nebude tak dlouho je to pak na palici..