Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

marulinka
15. pro 2010

@slunicko_luca tak s cyklama ti já neporadím,já je mám dóst složitý 😖
po potratu 1MS přišla až za 41dní,ted 2MS myslím za 32... 😒

slunicko_luca
15. pro 2010

@marulinka
Ja mela presny po 28 dnech, jsem zvedava jak to bude po zakroku ...

kolebka
15. pro 2010

někdy si říká že máme vlastně stěstí oproti ostatním který samovolně do jiného stavu nepříjdou,nebo v nejhorsím nemůžou mít děti vůbec... Souhlas??

marulinka
15. pro 2010

@kolebka souhlasím
znám manželé,kde nemůžou mít děti,ona by chtěla adopci,ale chlap cizí dítě nechce,tak nemají žádný... ☹

kolebka
15. pro 2010

@marulinka no to je hrůza a nezmůže vůbec nic...

slunicko_luca
15. pro 2010

@kolebka
V podstate na tom dobre jsme. Jeste, aby to po zakroku nebylo jinak.

fram
15. pro 2010

Holky, tady je dnes ale smutno. Taky to na mě nějak padá ☹ To bude tím, že se blíží konec roku a většina z nás doufala,že už bude s pupíkem.
@slunicko_luca vítej mezi námi, je to smutný, že nás je čím dál víc, ale tady se ti trošku uleví, protože všechny víme, čím si procházíš. ☹ Já dostala 1.ms po 31 dnech,tak to slo. ale od revize nemám tak pravidelný cykly jako před. 😒

veruska007
15. pro 2010

@marulinka Díky.

slunicko_luca
15. pro 2010

@fram
Dik za privitani. Doma uz s tim nechci otravovat, protoze je toto tema na dennim poradku uz treti tyden ☹, teda z me iniciativy. Ja uz byla domluvena s pritelem, ze pod stromecek budem kupovat darecek i pro miminko a bohuzel. Nejak ty vanoce ted neprozivam a to sem se na ne tak tesila. Asi jsem fakt naivni, ale nenapadlo me, ze by se mohlo stat zrovna tohle. Kdyz jsem prvne a pak znova na dalsi kontrole slysela tlouct srdicko, rikala jsem si parada, ted uz se nemuze nic stat. Mela jsem akorat tyden pred ultrazvukem na vyvojove vady, toho jsem se bala, ale to asi kazda z nas, no a dopadlo to takhle ☹

martasl
15. pro 2010

ahoj holky.
holky,co jste nově příchozí-je mi to líto.už se zase bohužel rozrůstáme,je těch potratů v poslední době nějk moc.já jsem taky přišla o mimi před vámocema,takže ty letošní jsou budou hooodně smutné.hlavně když jsem počítala s tím věřil tomu,že touhle dobou budu už těhotná-no nic.

frm-jojo,je tdy šíleně smutno plačtivo ☹

mv
15. pro 2010

@slunicko_luca vítám tě a mrzí mě to,ať se brzy přes to přeneseš, jsi v pořádku a můžete se snažit dále.

Nechci tady ještě dále prohlubovat špatnou náladu,ale já dneska po hodinovém rozhovoru s doktorkou v trombocentru nevidím naše plány na příští rok vůbec reálně.Asi to budeme muset nakonec kvůli mé mutaci IVF vzdát a na další přirozené zkoušení roky a čekání, jestli někdy zahřmí nemám ani věk ani sílu a po 3 letech ani náladu.
V lednu budu mít hotové dovyšetření trombofílií,ale to už nic nezmění.Ta moje pozitivní už hotová LM je prostě zásadní.Prostě asi to tak má být a nedá se nic dělat...Počkáme si holt na vnouče... 😉

Vám všem ostatním držím moc a moc palečky do roku 2011 😵 😵 😵 😵

a.j.a.
15. pro 2010

Ahoj holky 🙂 ty Vánoce a konec roku dávají člověku řádně zabrat. Nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Moc moc mě mrzí, že jste smutné a nemám jak pomoct ☹ tak aspoň všem posílám objetí a pohlazení na duši 😵

@jahudka80 Jahud, přesně vím, jak se cítíš ☹ my se tenkrát taky snažili 8měsíců, pak se konečně podařilo a po 10 týdnech bylo po radosti 😢 bolí to, moc to bolí. Ale určitě bude lépe. Vždyť se nám pak skoro hned po 2měsíční pauze povedlo další miminko. A ty jsi určitě v pořádku a můžete se pustit do snažení hned, takže se povede stejně rychle.

@kolebka tvůj příběh je taky moc smutný ☹ něco podobného se stalo jedné holčině od nás z termínu. Tak přišla kvůli placentě o chlapečka těsně před porodem. Ještě teď mám tu hrůzu v živé paměti. Tenkrát jsme z toho všechny byly pěkně v pr... Teď už je šťastnou maminkou půlroční holčičky 😵

@veruska007 tvou básničku jsem před nějakou dobou četla a taky jsem řvala jak želva. Vůbec si nedovedu představit, jaké to je přijít o miminko takhle pozdě ☹ držím moc pěsti v dalším těhu 😵 😵 😵

@slunicko_luca oni ty potvory MA totiž kolikrát opravdu nemají vůbec žádné příznaky. Všechno je jak má být a dokonce i tělo se chová dále jako těhotné ☹ my začali zlehka taky po 2porevizní. Ono to nakonec rychle uteče, uvidíš. Nejhorší bylo čekání na tu první porevizní. Mě tenkrát dorazila přesně jako obvykle. Tak držím pěsti, aby ani tobě dlouho nemeškala.

a.j.a.
15. pro 2010

@mv chjo, to jsou ale špatné zprávy ☹ a pokusit se o IVF vám nedoporučil přímo doktor nebo jste se tak rozhodli na základě možných následků či problémů ?

jahudka80
15. pro 2010

Holky četla jsem vás přezkakovaně, nemám sílu to vše číst ale přečetla se slzama v očích.... asi to tu ukončím, myslím že jsem si tím, že jsem sem vlezna nadělala akorád smutek, manža mi vyčet ,že jsem neměla lést na diskuzi o potratech když jsem nepotratila a že jsem si to přivolala no jsem kráva blbá dobře mi tak, aspoň vím jak vám všem bylo.... nic se mi nechce za týden a dva dny jsou vánoce a ...já mám pocit že nemám z čeho se radovat, i když malá je zlatíčko a dnes chodila celý den na nočníček a vůbec se nepočůrala ani venku... musím přestat bulet a začít si vážit toho co mám... mějte se papa přeji hodně štěstííí

leheckova
autor
15. pro 2010

@jahudka80 nevim jak sito me Jahudko mela ale vim že tohle ti urcite to co tě potkalo nezpusobylo to je blbost...a taky jseme byla na jiné diskuzi a vim že kolikrat holky si predcasne delaji testy a vyjde z toho nic ....to se nebere jako potrat...ber to tak že proste si byla hodne nemocna to je si myslim zavažnejsí důvod k tomu že proste tvoje telo nebylo pripravené na mimiska ted si se vylecila atb a pokud se dás trosku dokupy verim že se ti to povede a to že jsi citlivá na tom neni nic spatného ja brecím i u filmu které nejsou k placi proste jsou to jen hormony ktere s nami cloumaji ver svým pocitum nikoho nikdy jsme nenutili aby tu byl ale vzdy každeho holky radi privitaji to že sem nekdo napise že ho potkalo neco zleho at už 8tt nebo 12tt nebo 20tt nebo 27tt nebo i na konci tehotenství je vse o prirodě o panubohu a ten asi mícha tou svouji hůlkou a kazdy to máme napsane v osudě ....ja si taky nikdy nepripoustela že bych potratila byla jsem vesela brala vse automaticky chodila do prace nesetrila se nenervovala se a báááááááááááááááác prislo to taky ....neni asi dobre že jsi diskuzi kde se miminka ztraci ale uricte to neni vina teto diskuze pokud by jsi si delala test o 14 dni dyl ani by jsi nevedela že jsi ho mela pozitivni proste by jsi to brala že jsi mela opoždenou Ms a bylo by to dřív nebylo tolik potratuuuuuuuuuuuuuuu protože to žensky neresili byli v jiném stavu a resilo se to až za dva tri mesice když to nedostali a zacali pribírat....ver mi ptala jsem se gyndare a sam mi to rekl že tohle nestesti si obcas privodime mi sami že si moc moc mocinky moc brzy delame testy resime to zda jsme ci nejsme tehotní a pokud by jsme meli spoždení 14 dnů a pak to dostali neresili bychom nejakou kyretáž ci potrat byl ci nebyl...a asi na to m neco je...
Jsi krásná zdravá ženska a proste tohle se stava koliktrat kazde ženě na svete za zivot ale nekteri to ví a nekterí to berou proste jen jako opožděnou Ms a vubec ani netusí že byli v jiném stavu....verim v to že kazdá z vas dojde k cesticce naplnení ja taky neverila a když jsem ztratila víru a řekla kaslu na to snažit se nebudu nebudu na to myslet budu pracovat prislo to ani jsem nemrkla....ver a bude lip zitra bude lip uvidis ...pa pa kocko

lucie.krajcarova
15. pro 2010

@leheckova Moc hezky napsáno, děkuji za ta slova a plně souhlasím...
je to bohužel takové období, kdy mají být všichni veselí, že se blíží vánoce, ale nám k tomu veselí něco chybí... o to je to prostě smutnější. nemáme moc náladu se veselit... navíc přelom roku, nikdo neví, co mu další rok přinese..
@mv takže to dopadlo až tak špatně? je to definitivní, nebo to záleží na vás? naděje umírá poslední..

leheckova
autor
15. pro 2010

@lucie.krajcarova víte ja loni potratila v 8tt ale bylo 11.12. a 12.12. jsem byla na kyretáži slovo vánoce veselení pohadky radost bylo pro mě nestestí mam doma ale syna který nechapal že placu že mi chybí neco co jsem vlastně ani nemela ...byl taky smutny plakal že se tesil na brasku ci segru....holky nic a nikdo než vy sami vás z toho nedostane verte mi plakat plakat plakat a vse to ze sebe dostat hlavne se neptat proc.....
Odpoved na to totiž neexistuje

jahudka80
15. pro 2010

@leheckova Janičko jsi moc hodná,prostě se to stalo a už to nezměním, musí se jít dál i když mě to teď moc nejde. Když by se to stalo před 4měsíci tak to beru taky jinak, ale já si s manželem řekla do konce roku se budem snažit a pak hold druhého mimíska odsunem... a ono to vyšlo za 5minut 12 a najednou nic, pohasla ve mě veškerá naděje že budu mít příští rok mimí. A jefakt že když bych si nehlídala ms...tak bych to nevěděla ,ale tím že mi chodí pravidelně tak bych stejně věděla že se zpozdila tak bych to zjistila, no když by to šlo zapomenout na DC a žít a najednou zjistit že ms nemám a je mi zle... a jsem těhotná, ale to prostě nejde já už to každej měsíc cítím že to dostanu, ale teď to bylo jinak, žádné pupínky v obličeji, žádná chuť na čokoládu, něco bylo jinak... a když jsem měla ty pozit.testíky a holky na miminu gratulovali já říkala nene opatrně ještě to nepotvrdila dr. neraduji se, ale muž mi říkal 3x denně miláčku ty si těhotná... a já tomu začla věřit, ovšem tak jsem věděla dřív než to příjde že bude konec bylo mi zle a bolest břicha... a bylo to jiné při ms špiním tak 1-2dny a pak se pomalu rozjíždí a teď nic čisto a jdu v noci čůrat a najednou krev čistě rudá,....a já věděla že je konec, ještě večer mi manža říkal že to zvládnem a furt se ptal jestli špiním a já že né ale že mě bolí břicho a že to dostanu a on né né to nesmíš říkat .... ženská to vytuší.... asi byl taky zklamanej a dost jen to na sobě nedává znát, už od neděle by chtěl , ale já ne sex nemám ani pomyšlení a teď kor když mám bolest v podbřišku...Bude líp líp,....já vím jen se musím trochu vzpamatovat, až zas začnu chodit do práce příjdu na jiné myšlenky a bude líp, takhle doma mě to ubíjí...

kolebka
15. pro 2010

@a.j.a. ano ten kdo si to neprožije v tak pokročilém stádiu těhotenství neví ale dobře za to že neví,nepřála bych to ani nejhoršímu nepřítely..

kolebka
15. pro 2010

@leheckova děkuji za pozityvní slova.. ono bude líp.. musí..

leheckova
autor
15. pro 2010

@kolebka od toho jsme tu 😉 🙂

mv
16. pro 2010

@a.j.a.
@lucie.krajcarova doktorka mi řekla, že ona mi to k mé anamnéze nedoporučuje zkoušet,ale nechává to na nás.
I kdybychom to zkusili,tak jeden pokus do roka, a nechat tělo pak odpočinout, určitě ne tím způsobem, co 3 měsíce, tak jeden pokus, jak to běžně jinak chodí.Takže uvidíme po novém roce,co a jak bude.Když to zkusíme, výjde to a pak to nedopadne,tak si to člověk bude vyčítat a když to nezkusíme,tak si zase člověk bude vyčítat, že to ani nezkusil.Prostě začarovanej kruh...
😒
V sobotu jsme chtěli jet na hory a cítím, že dorazí mrcha,už špiním.Takže nic z toho nebude,to se akorát přesně rozjede.Ch jo.... 😠 😠

pe_t
16. pro 2010

Ahoj holky,
nedostala jsem sek PC,tak hlásím až teď - 3 DC ☹.

lucie.krajcarova
16. pro 2010

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................23DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................23DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................22DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................22DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................187DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listová,jeřáb ptačí)....................................17DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................17DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).....................................................................16DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)....................................................12DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................11DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................9DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..9DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................3DC

@pe_t ahojky, tak to je moc škoda, už jsem doufala 😢 😢 😢

marulinka
16. pro 2010

dobré ráno holky.. 🙂
@pe_t -tak to mě mrzí,čekaly sme pozitivní zprávy.. 😖
@leheckova-moc pěkně napsaný,taky souhlasím.. 🙂
@jahudka80-netrap se pořád,máš 1princeznu,život de dál a další mimísek příjde,ikdyž třeba později.musíš věřit a neztrácet naději..
já sem můj potrat přijala myslím docela rychle,ikdyž to pořád bolí,ale nemůžu přece pořád před holkama brečet?pak sou smutný a pláčou taky.-když sme byly za švagrovou v porodnici,tak koukaly a doma mi řekly-teta má a nám mimi umřelo ☹ je mi do pláče,ale vždycky řeknu -brzy příjde nové mimi a je klid.já si to prostě zakazuju takový myšlenky.akorát je mi moc smutno třeba u tv,když sou nějaký smutný zprávy o miminkách 😢
jinak koukám na to co je a bude,raduju se ze svých holek a věřím tomu,že miminko zase brzy příjde-musím věřit,nic jinýho mi nezbývá
...

slunicko_luca
16. pro 2010

@lucie.krajcarova Ja chci taky zaradit do vasi tabulky 🙂. Co pro to mam udelat?

lucie.krajcarova
16. pro 2010

@slunicko_luca prima, stačí mi napsat do ip tvůj věk, měsíc/rok kdy byl potrat, případně jaké vitamíny teď bereš.

meiki
16. pro 2010

ahoj holky, uz dal nemuzu a musim se vam sem vypsat, s nasim miminkem to nevypda vubec dobre, zitra musime jet do centra na poradny uz a tam se rozhodne co dal, miminko ma nazhromazdenou tekutinu pod kuzi podle meho gyn, hned nas poslal dal, uz dve noci nespim a porad me prepada plac, vubec nevim jak zvladnu, ze tak v kratke dobe bychom meli prijit o druhe mimi a jeste tesne pred stedrym dnem.
Vypada to na vvv.

jane84
16. pro 2010

Ahoj holky. Vítám nově příchozí, kruciš už to vypadalo, že spodní tabulka se zmenší a teď...
@meiki moc držím palce, aby to dopadlo dobře. Vím, že jsou to strašné nervy, ale zkus zahnat špatné myšlenky do toho ultrazvuku. Kdy na něj půjdeš?
@pe_t to mě mrzí, už jsme tajně doufaly, že prolomíš smůlu s //

meiki
16. pro 2010

@jane84 Jani vubec nejdou zahnat spatne myslenky, vubec mi to nejde, zitra ve 12:30