Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

herbie
16. pro 2010

lucie.krajcarova jsem 25DC tak zmenit dekuji kocko moooc ja jdu ted spinkat tak vam napisu zitra jenom na rychlo meiki drzim palce at se mimi udrzi a vsechno je v poradku bud silna

herbie
16. pro 2010

duha pro stesti pro nas vsechny na ten dalsi rok at mame kazda // na testu to je duha z nedelniho rana

jane84
16. pro 2010

@meiki a ta tekutina, to ti měřil šíjové projasnění?

meiki
16. pro 2010

@jane84 muj mudr nemeril nic, vubec nic mi nemeril, jen zmeril miminko, ani nehledal nosni kustku a tak, jen ze je tam ta tekutina a ze se mu to nezda a ze to moc nadejne asi nevidi
na poradny uz a mereni jedeme zitra do Brna

marulinka
16. pro 2010

@meiki držím palce,ať to dobře dopadne!!

jane84
16. pro 2010

@meiki budu na vás zítra moc myslet

lucie.krajcarova
16. pro 2010

@meiki tak to je mi hrozně líto,sakra, proč se pořád děje něco zlého, abychom se pořád museli bát 😲 budu ti moc držet pěsti na zítra, ať to dobře dopadne.

@herbie jj opravím. a jak to vypadá u tebe? nějaké příznaky?

meiki
16. pro 2010

holky, moc dekuji, nasla jsem tady na netu, ze to muze jeste dobre dobre dopadnou, je tam jeste nadeje

jahudka80
16. pro 2010

@meiki držím palečky a myslím na Tebe 😉

a.j.a.
16. pro 2010

Ahoj holky 🙂 já byla dneska na fetal echu a dle dr vše naprosto v pořádku 😵 kobliha byla nádherně vidět a rozvalovala se tam jak někde na pláži 😀 takže další větší kámen ze srdce je pryč, uf. Teď ještě, ať je ok utz ve 30tt.

@lucie.krajcarova Luci, prosím pak o opravu u věku. Od 14.12. už je mi o rok více 😝 🙄

@meiki budu na tebe moc myslet a držet pěsti, co to půjde. Věřím, že bude určitě všechno v pořádku. Prostě musí! Dej pak hned vědět.

@pe_t kruciš, já myslela, že už se raduješ ze // ☹ je mi to moc líto. Tak bych vám to všem moc přála.

@mv a můžu se zeptat, co by se vlastně ve vašem případě mohlo stát ? Riziko potratu ? Nebo nějaká VVV ?

kolebka
16. pro 2010

@meiki ahoj strašně bych tě chtěla utěšit když boužel na to slova nestačí.. Myslím na tebe..

kolebka
16. pro 2010

@lucie.krajcarova můžu se zeptat co tu vypisuješ?Věk co dál?

lucie.krajcarova
16. pro 2010

@a.j.a. mě to čeká za pár týdnů tak y🙂

lucie.krajcarova
16. pro 2010

@kolebka jestli chceš do tabulky, tak tě poprosím do IP věk, vitamíny, které bereš, kdy byl potrat a který den cyklu jsi.

a.j.a.
16. pro 2010

@lucie.krajcarova tak to jsem ráda, že nebudu mít sama zase o krok blíže do důchodu 😀

helcenka
16. pro 2010

Ahoj holky,
tady je pěkně smutno. ☹

JAHUDKO, holky to moc nezky napsaly. To určo nezpůsobila tahle diskuze. Můj dr. mi říkal, že až 25% těhotenství odejde se zpožděnou MS a ženský o tom ani neví, že byly těhu, ať už mimi třeba chtějí nebo ne, prostě se nesledují tak moc a většina nemá úplně pravidelný cyklus (např. já ho normálně mívám 27-34 dní), takže nějaký den sem nebo tam, radši počkají s testem no a MS se nakonec dostaví. Jen bývá silnější. A dřív o tom ani nikdo nedumal, testy nebyly...
Taky se dočkáš, vždyť sis teprve teď začala dávat dohromady ty svý hormony a hned si otěhotněla, tak to půjde zas.

MEIKY to ne, na zítřek držím moc palce. Já se hrozím každé kontroly. A to ti nic z vyšetření nezjistili, byla jsi na NT?Každopádně na tebe moc myslím, nic víc udělat nemůžu.

AJO, na jakém vyšetření jsi to byla? Já na něm teda asi nebyla, alespoň název mi nic neříká... A gratuluju k dobrým výsledkům. 😉

LUCKO, mně můžeš taky zapsat o rok víc... 😒

Od včerejška mám hroznou chuť na zmrzku, tak jsem si dneska dala a kupodivu můj žaludek ji snesl v pohodě. Tak snad se už umoudřil a o Vánocích se trochu rozšoupnu. Aspoň už konečně něco přiberu a doktor bude mít radost. 😀

pe_t
16. pro 2010

@meiki strašně moc na vás myslím. Snad je to dobrý.....moc držím palce...
@lucie.krajcarova no tento měsím jsem na tom nelpěůla, ale je fakt, že doufala, že to vyšlo. Podle UTZ u dr. ( zrovna jsem byla na ktr cca 3 dny po ovu), jsme se strefili...no nic. Tak zas čekání další měsíc. piju kontryhel zase, snad pomůže.
Sakra někdo tu smůlu už musí protrhnout!

kolebka
16. pro 2010

holky přeji Vám všem brzké otěhu já cítím že tu nemám co dělat,nechci se už ve svých nepříjemných spomínkách hrabat chci už myslet jen na budoucno.. všem s Váma cítím a nechci zlehčovat Vaše pocity ale není to vždy tak hrozné koukněte na modrykonik.sk -potrat ve 31tt to je neštěstí.Krásné svátky a vykročte pravou nohou do Nového roku at se daří.

kolebka
16. pro 2010

@a.j.a. ahoj můžu se zeptat musela jsi rodit když tvé maličké mělo vvv?Zajímalo mě do kdy dělaj zákrok v nemocnici?U mě to nebyl potrat ale už tomu říkaly porod což na věci nic nemění. Ps.za předéšlé preklepy sorry to jak sem chvátala.. 😔

a.j.a.
16. pro 2010

@kolebka u mě nebyl problém s VVV, ale měla jsem MA cca v 10tt. Takže klasika do nemocnice revize. Akorát kvůli problémům bohužel 2x, pže jsem mezitím málem doma vykrvácela 😝

a.j.a.
16. pro 2010

@helcenka Heli, byla jsem u dětského kardiologa, který kontroloval srdce, zjišťoval případné srdeční vady, průtoky apod. Dělá se to po 20tt, tak se zkus ještě dr poptat ? Je to bežné vyšetření. Měla jsem ho i u Klárky.
He he, já měla zmrzku včera 😀 😀 😀 taky mě na ni honí mlsná 😀 vidím, že máme podobné chutě 😉

fram
16. pro 2010

Ahoj holky,
mám pocit, že tohle téma začíná být prokletý ☹
@mv je mi hrozně líto, co vám dr. řekla. Vím, že teď je to ještě příliš čerstvý a musíte asi doma probrat, co dál. Ale třeba by stálo za to, aspoň ten jeden pokus, i kdyby měl být poslední,aby sis pak nevyčítala, že jsi neudělala vše, co šlo. Já vím, je to těžký ☹ ☹ ☹
@meiki úplně jsi mě vyděsila, zítra ve 12.30 budu držet všechny palce a mocmoc přeju, ať je miminko v pořádku.
@pe_t je mi to líto ☹ ☹ nějak to tady v poslední době nevychází
@a.j.a. gratuluju ke kontrole, jsem moc ráda, že aspoň někdo tady má pozitivní zprávu 🙂 🙂 A všechno nejlepší k narozeninám 🙂 Dáreček už máš v bříšku.

fram
16. pro 2010

@herbie krásná duha, snad nám opravdu přinese štěstí. A trošku závidím, tady je všude bílo 😀
@jane84 jak pokračuje práce na diplomce?

jane84
16. pro 2010

@fram Ahoj. dnes jsem na tom dělala celé odpoledne, ale jen stránka a půl. Jde mi to jak psovi pastva. Zítra musím k vedoucí, posílala jsem jí prvních 10 stran, teď je jich 17. Jsem zvědavá, co řekne. Nejhorší je, že bych se už taky potřebovala učit na státnice, ale musím psát. Oboje zaráz nestíhám ☹

fram
16. pro 2010

@jane84 to ti vůbec nezávidím 😕 ale státnice zmákneš, neboj. Já jsem psala diplomku úplně na poslední chvíli, odevzdávala jsem ji poslední možný termín a obhajoba byla úplně v pohodě. I ty státnice jsem zvládla, ale zopakovat bych si to teda už fakt nechtěla.

simijana
16. pro 2010

ahojky mohu se k vam taky pridat do diskuze???preji vsem kd tady ceka mimco at to vyjde,take bych chtela byt zase tehotna,i kdyz to poprve nevyslo,prisla jsem o mimco ve 24.tt.i ted po trech mesicich to hrozne moc boli a vinim se ze jsem poslouchala doktorky v gennetu kdyz ve 22.tt rikali ze je vse v poradku(predtim predchazely kontroly kvuli podezreni na rozstepovou vadu,coz pak bylo o.k.)ale ve 22.tt mi gynekolog rekl ze ma nizsi akci srdeni ale v gennetu to na kontrole nepotvrdili a ja s tim nechala ukolebat....

a.j.a.
16. pro 2010

@fram díky moc 😉 ale mrzí mě, že tu teď těch pozitivních zpráv není více ☹ tak pevně doufám, že se to konečně prolomí a zase tady bude veseleji 😵

herbie
17. pro 2010

lucko.krajcarova hlasim ze jsem dneska 2DC tak zapsat do tabulky prosim moc dekuju 🙂

mv
17. pro 2010

@a.j.a. gratuluji ke kontrole a dodatečně k narozkám, ten den má i moje maminka. 😵 A kolegyni v práci se narodil Filípek... 😵
Riziko by bylo ve větší pravděpodobnosti potratu během celýho těhu a i těsně okolo porodu by mohl nastat problém, no radši to nedomýšlím a více nepopisuju.A pro mne je riziko trombózy.

@fram je to fakt těžký a hlavně doma to nemůžu vůbec před manžou říct.Ihned by to zabalil a už by nic dál nerozhodoval, kdyby zjistil, že je to riziko pro mne i dítě.Takže se s tím plácám sama. ☹

Bolí mi břicho a mrcha se někde toulá...Určitě se rozjede o víkendu 😠 , kdy potřebuju dopéct, uklidit,zabalit dárky a makat na kuchni v bytu.
Docela mi štve, že od MA se mi nějak rozhodila, do té doby chodila jak hodinky +/- 1 den.Nemáte to některá podobně???
Všem hezký víkend. 😵

mv
17. pro 2010

@meiki jo a moc držím na dnes palečky, to dobře dopadne, uvidíš!!! 😵