Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
28. pro 2010

@martasl strašně moc držím pace!!! 🙂 Bylo by krásný se po dlouhý době mít z koho radovat. 😉

@breberuska Klárka je super jméno, u nás je tvrdé příjmení,takže bohužel... 😒

@a.j.a. s těma OO jsem se pobavila moc. 😀

Já těď u někoho v albu narazila na Valeriána a moc se mi to líbí,fakt nezvyklý...Jenže, u nás má manžel jasno.My budeme mít Šimona a Matouše.... 😀 😀 😀

herbie
28. pro 2010

mv simon je krasny jmeno moc.........valerian neeeeeeee by vam pak asi podekoval hahahahahahaha

mv
28. pro 2010

@herbie já vím, já jsem na ty ujetý jména typu Florián,Kristián,Eliáš,Jonáš....Mně nic moc neříkají ty "normální".
Jinak kluk je Štěpán, ale kdyby bývalo bylo po mém,byl by Kryštof.Sice by to s příjmením bylo navyslovitelné,ale to by mi tenkrát vůbec neodradilo.... 😀

jahudka80
28. pro 2010

@martasl držím moc palečky 😉

lucie.krajcarova
28. pro 2010

martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................34DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)......................................................30DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................29DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)...............................................................................29DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion).............................................................................28DC
jane 84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................24DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................................23DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................21DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................15DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).........................................................................12DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................6DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)................................................................4DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................

herbie
28. pro 2010

mv: elias a jonas je taky moc hezky jmeno stepanek taky nooo hele tak uvidite pak na to budete mit 9 mesicu premyslet 😎

wanda1
28. pro 2010

Ahoj holky, můžu se přidat mezi vás? My jsme přišli o první miminko letos v létě. Bylo jí 10m. Teď v prosinci jsem otěhotněla,ale bohužel na Štědrý den jsem potratila (6tt) 😢 . Takže tento rok je pro mě opravdu hodně smutný. Chtěla bych to zkusit s bylinnými kapkami, protože ty jsem brata teď v listopadu a hned jsem po nich otěhotněla. Ale asi moje tělo není ještě připraveno pro těhotenství a tak to nevyšlo. Už první holčička se narodila maličká, protože moje placenta jí ke konci špatně vyživovala. Máte tady někdo podobný problém? A jak to řešíte?

lucie.krajcarova
28. pro 2010

@wanda1 ahojky, moc tě u nás vítám. vím ještě o jednom tématku, kde se bohužel miminka narodila moc brzy. je to myslím pozdní potrat v 2. trimestru. ale dvě holky odtamtud už jsou zase těhu, takže naděje žije. Promiň, že se ptám, ale co to znamená, že prvnímu miminku bylo 10m. měsíců? co strašného se stalo??? 😢

wanda1
28. pro 2010

Narodila se jako donošená v 38tt, ale byla hypotrofická (46cm, 2,25kg), protože moje placenta jí už nevyživovala jak měla, takže mi museli vyvolat porod. Narodila se v pořádku a já si oddychla, že je zdravá. Jenže v 8 měsíci jsme zjistili, že má zhoubný nádor a měsíc po operaci nám umřela... Takže letošní Vánoce jsem si vůbec neužila a do toho jsem ještě potratila. ☹ Takže teď se začínám bát, jestli budu vůbec schopna donosit zdravé dítě...

lucie.krajcarova
28. pro 2010

@wanda1 a prosím tě, jaké kapky jsi brala? já znám jen femygard. mně to s nimi zatím

lucie.krajcarova
28. pro 2010

@wanda1 to je mi strašně líto, muselo to být hrozné 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 úplně mám z toho slzy v očích 😔 😔 😔 doufám, že naději pořád máš, teď už by si tě doktoři víc hlídali.... moc ti držím palce. a myslím, že by se ti v našem tématku mohlo líbit, my si vzájemně pomáháme a podporujeme se. už se snažíte?

lucie.krajcarova
28. pro 2010

@wanda1 chtěla jsem napsat, že mi femygard bohužel nezabral. ale třeba jsem ještě nebyla připravená.

pe_t
28. pro 2010

Ahoj holky,
všechn vás moc pozdravuju. Koukám,že to máme fakt zatím nějký zakletý. Snd nový rok začne veseleji s nějakýma čárkama.

pe_t
28. pro 2010

@wanda1 je mi mos líto, co jste si prožili :(. Budu držet palečky. my máme povoleno od dr. od října se snažit. Alejak jsem měla první dítě hned první měsíc a teď druhé mimi taky, tak teď zatím nic....beru femigard a piju dvakrát denně ženský čaj. Snad se to povede tento měsíc. A tys brala co za kapičky?

pe_t
28. pro 2010

Jejda píšu na malinké klávesnici na netbooku a koukám, kolik mám překlepů...no ale ještě to přečíst jde

wanda1
28. pro 2010

Kamarádka mi doporučila produkty od Energy. Dvě kamarádky po tom hned na poprvé otěhotněli a to se snažili skoro rok. Jedná se o bylinná tonika (najdete to na netu). Někomu zabírá gynex, ale mě to nepomohlo, protože po stránce gynekologické jsem pořádku. Já osobně beru regalen. Je dobré si dojít do centra energy, kde ti poradí jaké kapky by byly pro tebe nejlepší (celkem jich je 5 druhů). Myslím si, že je to lepší než se cpát různými hormony a chemickými vitamíny. Chci si teď udělat očistu celého těla díky těmto produktům, aby mi pak mohlo tělo fungovat na 100% a nedopadlo to jako teď. Nevím jestli jsem o tom slyšely nebo máte s tím také ňáké zkušenosti. Příští týden jdu na gyndu, tak se chci poradit s gynekoložkou co dál. Mám teď novou gynekoložku a jsem s ní hodně spokojená. Ten minulý se mi neobtěžoval říci, že už v tripl testu mi vyšli špatně hodnoty, které poukazovali na to, že se dítě narodí jako hypotrofické. Já už ňák přestávám věřit doktorům. I to co jsem si zažila s dcerou v nemocnici bylo fakt děsné…..

lenkacar
28. pro 2010

Ahoj jsem po revizi 20.12. v 10tt zamlklý potrat dvojčat ze 2 IVF a už mám šílený strach něco znovu podnikat ,napadá mě ,že sice máme 4mrazáčky ,ale ze stejného vrhu a navíc už jen dvojkové kvality ..že to zase nedopadne a já už se z toho neseberu ..kde holky berete tu odvahu ..já se cítim děsně vyždímaná.. a ještě se chci zeptat jak dlouho jste měly neschopenku ,já jdu na gyndu 3.1. kdy jsem měla jít na vrozené vady na odběr a už jsem ten datum nerušila ,ale místo toho tam půjdu po potratu ..dělali mi to v car ..takže pro gyndařku to bude taky překvápko,co IVF přijdu o práci,tam jsem to naléhání řekla až po srdíčkách ..a za 14dní je všechno jinak,opět budu hledat něco jiného ..

wanda1
28. pro 2010

Jo a ještě beru fytomineraly a kyselinu listovou. A gynekoložka mi předepsala utrogestan (což je hormon na podporu funkce žlutého tělíska), který mám brát i když jsem už potrtila. A co vám vlasně řekl gynekolog po potratu? Řešil to s vámi nebo tomu nechal volný průběh?

lenkacar
28. pro 2010

než jsem sem vlezla tak jsem si vás pročetla takže vím ,čím jste si prošly a obdivuji mnohé z vás jak to zvládáte ..já se neutápím v slzách ,ale stejně je mi na nic ..my máme za sebou imuno i genetiku,mutaci MTHFR mi řekli neni problém ,alergii na sperma a trofoblast ,že se zvládne injekcí místo prednisonu ,dlouhodobě jsem brala calibrum baby plan a potom acidofolan a utrogestan jsem měla vysadit hned po zjištění ,že je to v háji ..

martasl
28. pro 2010

ahoj holky
wanda1-to je mi s holčičkou moc líto,nedokážu si to ani představit ☹ .ten potrat-no děs,neřekli ti že to mohlo být i psychikou.po tom,čím sis prošla.ale příští rok bude určitě lepší a plodnější-pro nás všechny.

lenkacar-vítám tě.no s tím zvládáním,nevím jak moc to holky zvládaj,ale já teda moc ne.moc se upínám na snažení a to není taky dobré.a neboj,miminka se dočkáš taky,jen to asi chce svůj čas.a jak dlouho se o mimi snažíte?

holky,dnes jsem teda dělala ten mamatest 10 a byl negativní.ms nikde,teplota 37,1 tak nevím,co si mám myslet.prsa bolej jak prase.už se v sobě nevyznám.ale pokud bych byla těhu,tak ta 10 už by to měla ukázat,ne?mám v tom pěknej guláš.nevím,jestli si mám zítra zajít na krev nebo ještě počkat do konce týdne,jestli ms dorazí a zajít na krev třeba v pondělí.

marulinka
28. pro 2010

ahoj holky,vítám nově příchozí,mrzí mě čím si všechny procházíme a že těch holčin je víc než dost ☹
@martasl moc držím palce,ať to konečně výjde 😉

lenkacar
28. pro 2010

@martasl díky za přivítání ..je pravda ,že procházím docela slušnou depresí ..do car jezdíme 2roky a půl a když se konečně podařilo ,tak nic ..měla jsem z 1 IVF 10jedničkových blastocyst po PK a nic ..ted jsem neměla PK a bylo to lepší pro mě ..věděla jsem ,že to vyšlo ,byl to bezva pocit ,plány a bylo mi fajn,vůbec jsem netušila ,že je něco špatně ..někdy se cítim líp a někdy je to na nic ..manžel mi je velkou oporou ,našla jsem v něm dokonce skryté kvality,minulá snažení nás odcizovali ,ale tohle neštěstí jsme prožívali spolu ..

lenkacar
28. pro 2010

je pravda, že jsem doted netušila kolik holek tohle zažívá a že vůbec existuje nějaký zamlklý potrat 😕 horší je ,že mimi jinak než uměle nejde a je to tudíž asi jiné ,než že se pár měsíců počká a začne další domácí snažení..je to taky hnus ,ale větší šance a těšení .. 😔

martasl
28. pro 2010

marulinko-díky,ale podle negativních testů to vypadá,že zase nic.ale ta teplota mě mate.

lenkacar-tak hlavně,že je ti manžel oporou.někteří chlapi to tak dobře nesnášej a přitom si tím ty ženské procházej víc-hlavně psychicky.

pe_t
28. pro 2010

@martasl marti to jsi na tom stejně jakjá posledně. Dokonce jsem tenkrát šlai na krev, abych měla jasno. A kolikátý den máš zpoždění?
@wanda1 mě nechává moje dr.volný průběh - ale podle ní z vyšetř.i UZ jsem v pořádku. Tky simyslím,že přírodní cesta je lepší. Akorát alemůže rvat déle.Já mám přijít, kdyby půlroku nic - tzn. v únoru se objednat a pak prý to začnem řešit.Ale mám stejnou dr.s moji kolegyni z práce. Taky to řešila, že to nešlo a dostala ten utrogestan- ani ho nedobrala a otěhotněla. V unoru rodí. Tak jestli se nám to do toho února nepovede, nebudu se bránit medikamentům od mudry.
@lenkacar taky tě vítám tady.Byla jsem na tom stejně- dokud jsem to nezžilana vlastní kůži,nic jsem netušila. Ani jk je to , bohužel,běžné......

mv
28. pro 2010

Vítám nově příchozí a přeji rychlé nabrání sil do dalších bojů.
Bohužel teď z určitých osobních důvodů sem nemůžu moc přispívat, ale holky jsou tu moc fajn a hodně mi v létě po nezdaru pomohly, tak by vám tu v tématu mohlo být dobře.To myslím v uvozovkách...
Já po MA brala Femigard, ten mi nepomohl vůbec a kontryhel a to jsem jedna z minima, co nepomohl, ale naopak přispěl k rozházení cyklu.
😠
Takže přírodní léky a bylinky nějaký čas už nechci ani vidět..

@lenkacar my už taky musíme na IVF,jinak bychom se těžko z domácího snažení dočkali,tak se uvidí,co bude, či nebude...Tobě držím palce na mrazáčky,ať to z nich výjde.
A injekci na ty alergie neznám,to ti řekli v CARu nebo na imunu??

@martasl ještě to nevzdávej... 😉

lichtakova
28. pro 2010

Ahoj holky
vítám nové příchozí
@wanda1 to je fakt rok naprd

@lenkacar neboj, moje kamarádka má první mimčo asi na čtvrtý pokus ivf, takže úplně "zbytkové" embyo a jakej je Matoušek pěknej 😉
@martasl držííííííííííííííííííííím pěsti, ať máme nějqký novoroční testík

lenkacar
28. pro 2010

@mv já jsem špatně snášela prednison ,měla jsem hrozné deprese a bolela mě hlava,nikdy jsem ho nevydržela brát dýl jak měsíc .. a nakonec jsem dostala před odběrem a před ET injekci ..prý to´bylo místo prednisonu a řekla bych ,že mi to pomohlo ..jenže jsem se dočetla že ta injekce vyprchá po 2měs. a nevim jestli to teda taky nepřispělo ,že to zabila alergie ..z trofoblastu se dělá placenta a kdoví co se tam semlelo..kdyby to aspon někdo řešil ,ale všichni v klidu ,jednou to je normální ,ale byl to 4 transfer a povedlo se a pak nic ..tohle mi docela štve ,laxní přístup,hlavně abys jim tam platila a platila ..

lenkacar
28. pro 2010

@lichtakova taky jsem slyšela ,že skoro z céčkových embryí se konečně povedlo ..nevim jestli se dám do kupy ,abych to riskovala znova ..myslela jsem si ,že jsem silnější ,ale některý den je mi fakt nanic ..Vánoce jsem zkazila..přijde mi ,že ani žádné nebyly ..bylo to moc čerstvé ..

lenkacar
28. pro 2010

jo a ty injekce jsem dostala z caru .. 😉 od léta bez sexu kvůli alergii na sperma,se divim ,že jsme se doma ještě nepovraždili 😀 😝