Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
10. led 2011

ahojky holky
fram velka gratulace
marulinka, taktez gratuluji

delsi dobu jsem tu nebyla, jednak na tom psychycky jeste nejsem na 100% ok a taky jsme meli kaput pc

co se vse teda udalo - 20 jsem byla na preruseni 14 tt a ted cekam na mrchu snad dorazi tento tyden, 3 prisly vysledky z odberu plodovky a nanestesti se opravdu potvrdil chromozomalni syndrom - nasi holcicce chybel chromozom, takze to pro nas vypada velmi nadejne, ze to bohuzel byla shoda nahod, ze si to naslo prave nas a nemusi to vubec nic znamenat. ve stredu jedeme na geneticke testy pro jistotu, prece jen jeden potrat a a pak ta vada, ale porad nam vsichni rikaji, ze je to jen pro klid duse a ze s nejvetsi pravdepodobnosti bude vse ok.
Dneska jsem byla na kontrole u doktora: takze ja jsem naprosto v poradku, deloha krasne stazena, zadne srazeninky, poprosila jsem o stery abych se alespon tak uklidnila, ze ja jsem naprosto zdrava a kdyby ne, tak aby se to vylecilo, nez se vrhneme na nsazeni a navic mi doktor vzal krev na dalsi geneticke testy ohledne srazlivosti krve, ze by to mohl byt duvod, proc jsem potratila poprve, ze s tou vadou to samozdrejme nema nic spolecneho. Jeste si pak skocim na stitnou zlazu na testik a pak uz jen budu cekat na vysledky.
Z genetiky nejak velky strach nemam - mame preci doma naprosto zdrave ditko
co se krve tyce- ten test co delal muj doktro - tak z pozitivniho vysledku taky strach nemam - protoze je to dobre resitelny problem.

Tak doufam, ze to zle uz jsme si vsechno vybrali a ted uz nas ceka jen to pekne

jane84
10. led 2011

@leheckova zlatíčko to je šílený. Ach jooo. Doufám, že ti to pomohlo ☹

meiki
10. led 2011

@slunicko_luca budes pysna sama na sebe a budes mit obdiv okoli

meiki
10. led 2011

@lucie.krajcarova taky hodne premyslim o zmbe, alespon ted na ten mesic, nez se zacnem snazit :o) a ze nebudeme dlouho cekat :o), hned po druhe ms se na to vrhneme :o) a budu doufat, ze se brzicko zadari :o)

jane84
10. led 2011

@meiki hodně jsme tu na tebe myslely. Věřím, že jste si už to nejhorší vybrali a čeká vás už jen radost. Testy určitě dopadnou dobře. Malej ti určitě hodně pomáhá. A manžel samozřejmě také.

meiki
10. led 2011

@jane84 ja vim holky, ze jste na nas mysleli, moc dekuji, manza je chlap a moc nechape me opcasne nenalady, kdy jeste myslim na to co se stalo, on je optimista, toto ma vyresene a mysli proste do budoucna :o)
ale je pravda, ze Vikule pomaha asi nevic :o), tim ze me porad zamestnava :o)

ted jen aby ms dorazila hodne brzy a bude zase o kousek lip, snad to bude tento tyden, z tech testu strach nemam, vse je resitelne :o) a neni definitivni

meiki
10. led 2011

koukam, ze jsme se zase za tu dobu bohuzel rozrostli, ach jo, jeste ze aspon tehulky pribyli :o)

meiki
10. led 2011

jo a taky uz zase piju bylinky, poridila jsem si femigard a pak tam mam caj podle Mojzisove na otehu a jeste koupim listovku :o)

jane84
10. led 2011

@meiki čaj podle Mojžíšové? to slyším prvně

a.j.a.
10. led 2011

Ahoj holky 🙂

@meiki jsem moc ráda, že jsi se zase ukázala a že jsi na tom lépe, i když samozřejmě to ještě není úplně ok. Držím pěsti, ať ta první porevizní MS dorazí co nejdříve.

@leheckova ježiš, chuděrko ☹ ty sis teda musela vytrpět ☹ a to ti řezal jako zaživa ? mám z toho úplně husí kůži ☹ pamatuju, jak jsem jednu takovou potvoru měla po porodu a přišlo mi, že bolí stokrát více než zašité nastřižení 😝 🙄

a.j.a.
10. led 2011

@marulinka tichounce gratuluji a držím pěsti 😵

@jahudka80 krásně dlouhé vlásky 🙂 to muselo chtít veeeelkou odvahu je tak radikálně zkrátit.

@lucie.krajcarova juu, Zumbu závidím. Taky bych ji chtěla vyzkoušet. To musí být super. Tak snad se na ni někdy po porodu dostanu.

slunicko_luca
10. led 2011

@meiki Meiki jsi strasne statecna a silna zenska 😉 . Preju hodne stesti s vysledkama, at dopadnou dobre. Po prvnim potratu ti delali taky nejake testy?

slunicko_luca
10. led 2011

@meiki Koukam, meiki, ze jsme na tom hodne podobne, ja byla ve 12 tt na vycisteni a taky chceme zacit 2. porevizni ms nove snazeni. Tedka skoncila prvni.

meiki
10. led 2011

@slunicko_luca ne nedelali, prvni byl v 5 tt

fram
10. led 2011

Ahoj holky,
@herbie kde máme blondýnu ? 😀 😀
@jane84 děkuji za držení palců, budu to potřebovat. Přeju, ať ti to učení jde a diplomka ať se píše sama 🙂
@leheckova ježíš fuj, chudinko, to muselo být šílený. Držím palce, ať už je to v pořádku a nikdy více ☹

fram
10. led 2011

@meiki ráda tě vidím mezi námi a i když je jasný, že to ještě nepřebolelo, je znát, že jsi trošku optimističtější. Moc přeju, ať mrchy přijdou co nejdříve a můžete začít nové snažilkování.

lucie.krajcarova
10. led 2011

@meiki ahojky, tak ať se mrcha brzy objeví. a co to je ten chromozomální syndrom? to vůbec neznám. jinak tu zumbu zkus, určitě ti to zlepší náladu, jestli se ráda hýbeš a máš ráda latino muziku.-)
Jahudko, s těmi vlásky jsem to psala o tobě, fakt krásně husté 🙂 🙂

meiki
10. led 2011

@lucie.krajcarova nase mimi melo turneruv syndrom - chybel jeden chromozom

lucie.krajcarova
10. led 2011

@meiki díky, tak to už mi něco říká.. je fajn, že jsi tady, teda teď je tady veselo, když // přibývá 😀
jsem zvědavá na Pe_t 🙂))

jahudka80
10. led 2011

Holky všechny vás moc moc zdravím, meiki, jani, farm, lucí,..sluní, aji, jdu makat na pc, jen jsem vás rychlo pročetla, Lehy, tedy chuděrko úplně se mi udělalo zle když jsem to četla to musela být bolest ☹ tak jen aby už to bylo teď pořádku 😉

slunicko_luca
10. led 2011

@jahudka80 Jahudko, ja ted s tim srumcem ve skole take stiham letmo precist a obcas zareagovat ☹ . Polepsim se hned po zkouskovem obdobi.

herbie
10. led 2011

meiki dobra zprava hlavne, ze jsi v poradku jahudko ty brdo takove haro jsi mela jo no nadhera ja bych to neostrihala ale je fakt, ze to kratsi vypada asi vic upravene 😉 fram ne ne uz ne blondyna ted tmava hahahaha mela jsem blond tak dlouho 13 let a ted zmena malinka 😉 leheckova jezis chuderko no to muselo bolet si nedokazu predstavit ani......hlavne ze uz snad bude klid od vsehno zleho ........ holky napisu zitra mejte se krasne jenom vas docitam ja zadne novinky nemam ach jooooo 🙂

marulinka
11. led 2011

ahoj holky.
mircisek,aja,meiki-děkuji 🙂
meiki-ať brzy MS dorazí a držím palce do nového snažení 😉
leheckova-to je hrozný co ti to prováděly,snad už je to teda ok 😉
jahudko-moc krasny vlasky 🙂
holky včera sem byla ve městě,trocha chození a tak...a pak na wc trocha špinění 😖 byla to jen troška,ale docela mě to vyděsilo ☹
u předešlých těhotenství to neznám,ale říkám si,když jiný holky v těhotenství krvácej a sou v pořádku...tak se tím uklidňuju 🙂
ale dnes testík ani silnější,ani slabší 😒 😒

lucie.krajcarova
11. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................29DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................26DC
petula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................26DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................19DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................19DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).............................18DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................17DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................16DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................10DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................10DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................109DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................10DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................9DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................8DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................7DC

ahoj @pe_t, jak je?

jahudka80
11. led 2011

@lucie.krajcarova 😠 tak si první měsíc neměřím teplotu a mám pocit že jsme ovu.prošvihli 😠 hleník byl hned po ms asi 4dny od tý doby mám nějakej výtok 😠 a to byl sexík jen 1x ☹ ach jo jednou ovu 14 pak 9 😢 teď ani nevím 😠 s tím neotěhotním ani do prázdnin 😢 už začínám mít depky v březnu to bude rok a nííííííc, kolem mě se to začíná hemžit těhulema a ještě takovejma co otěhotněli do 2-3měs 😢 a to dr. říká že je normální otěhotnět do roka nechráněného styku ale bez kontroly ovulace..... a takového blbnutí. No a my, 3měsíce jsme nehlídala a ni a pak už jsem měřila jak cvok kupovala si ovu.testy a výsledek .
@marulinka nechám si zas narůst své přírodní tohle co mám teď na hlavně je děs, furt ta barva není ono a to už to mám 3x odbarvené ...už s tím nebudu nic dělat nechci ty vlasy úplně zničit ☹
@herbie mě ty vlasy lezly na nervy a teď si říkám že to bylo jediné hezké c na mě bylo 😒
Holky venku je hnusně, mě trápí spodek a náladu mám fakt úplně na bodu mrazu, těšila jsem se na krásný promilovaný týden a víkend a prdlajs. Nemohu se ani otřít po wc a představa že bych měla mít sexík 😢 , A pračku mi taky nedovezly už začínám být naštvaná koš s prádlem přetéká. Do toho přestává fungovat myčka tak začínám mejt růčo, ale jelikož mám exém tak je to tedy nic moc, a hledali jsme servis a jen že se sem bude obtěžovat přijed a koukne se na ní (závada muže být prkotina a nebo taky né-a bude se muset koupit nová) tak už jen za ochotu že k nám přijede zaplatíme 1000kč i když tu bude 10minut- hm tak takhle bych chtěla vydělávat peníze 😠 NO ŠŤASTNEJ A VESELEJ NOVEJ ROK...

lucie.krajcarova
11. led 2011

@jahudka80 nestraš, bude líp, přece nemůže být tak špatně. co malá, je hodná? náš kluk zlobí od rána, všechny věci vyhazuje. prostě si ještě neumí hrát.

jahudka80
11. led 2011

@lucie.krajcarova malá někdy taky zlobí , teď si tedy sedí na nočníku a prohlíží knižky, ale někdy je to s ní děs 😀

Holčenky nechci vám kazit náladu ale jukla jsem na emimino a s natulky mimí to prý vypadá špatně čtla jsem toto: Před pár minutami jsem měla smutný telefonát od Natulky 😢 😢 😢 Na screeningu našli miminku vážné vedy,ještě čeká na genetiku,ale prý je to už bez šance 😢 😢 😢 Holky normálně tu brečím, to je fakt tak na hovno, je mi úplně zle

lucie.krajcarova
11. led 2011

@jahudka80 ježíši, chudák Natulka, už jsem se těšila, že bude další mimi ☹ to byla na nt screeningu?

jahudka80
11. led 2011

tady mám ještě od holčiny s emimi další zprávičku: Právě jsem s Natulkou mluvila znovu.Čeká na nějaké papíry a vypadá to,že půjde už dnes.Problém nastal někde v dělení,bohužel i Bohu dík se vejde do statistik náhod…Prý ji udržel Progesteron,jinak by potratila už dřív.Jinak jí doporučují další pokus,co nejdříve…
Mluvila o Nativu,samozřejmě po vyšetřeních plodu.Výsledky budou částečně za 4 dny a zbytek do třech týdnů.

jahudka80
11. led 2011

@lucie.krajcarova asi jo 😒 já jdu vařit, dítě začíná být protivné už aby šla spát 😒