Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
12. led 2011

holky díky.narozky jsem měla včera,takže 11.1.,myslela jsem si loni,že touhle dobou už budu určitěš těhu,no a ono houby 😠

a.j.a.-teda,to že je těhu břicho???to nebudeš potřebovat ani těhu oblečení.a nebo ti bříško pak vyskočí ze dne na den.ale hlavně,že se miminku daří 😉

pe_t,tak to je k vzteku.doufám,že se nám ty // nazačnou zase vyhýbat.

mircisek
12. led 2011

Ahoj holky, díky za gratulace.
Já s prvním potratem taky spadám do těch nešťastných 40%. Naše miminko mělo triploidii, chromozomy se místo zdvojení ztrojily. Vada neslučitelná se životem. MA 14.TT.
Tohle je moje bříško 16+0. V horní části mám svaly ještě povolené od operace, tak je takové kulaté.

mircisek
12. led 2011

@jane84 Ten termín, to je teda na posr...To bych asi neodstátnicovala posunout mi to o 14 dní. Držím palečky.
Martinko - vítej, bohužel. 😉 Holky tady jsou strašně fajn, určitě ti pomůžou.

martinkka
12. led 2011

Holky. děkuju vám za přivítání, snad mi to pomůže se občas z nějaké depky vypovídat. Z mého okolí moc lidí neví, co senám stalo, tak se pak nemám komu svěřit.

lucie.krajcarova
12. led 2011

@a.j.a. jejda, to je břuško!!! ty jsi hrozný hubeŃour ne?
Marulinka, ty vypadáš taky tak hubeně. ty jo, já se jdu zvážit, jak vás vidím 😀
Pet,to je škoda...

lucie.krajcarova
12. led 2011

@mircisek hezký bříško, to bude holka 🙂

a.j.a.
12. led 2011

@martasl těhu rifle nosit musím, pže nesnesu nic pevnějšího na spodku břicha. Nedělá mi to dobře a kobliha do mě vždycky dlube tak dlouho dokud nedám danou gumu pryč 😀 😅 ale jinak nosím to, co předtím.

@mircisek juu, to je pěkné zakulacené bříško 😵

@lucie.krajcarova no, takový decentní hubeňour 😅 jako ruce mě vyloženě štvou jak je mám hubené 😝 a to jsem na tom před Klárkou byla mnohem hůře. Všude kosti 😝 Jsem ráda, že jsem se pak vykrmila na těch 53kg, tak se cítím aspoň jakž takž dobře.
A co mám v břichu já ?? Paní koblihovou nebo pana koblihu ?

herbie
12. led 2011

martasl vsechno nejlepsi k tvym narozeninam hodne zdravicka, stesti a lasky 🙂 lucko uz si z toho hlavu nedelam lepsi kdyz prijde nez nic ...... 😎

mv
13. led 2011

@a.j.a. tahle jsem vypadala v 9.tt.... 😀 jsi hubeňourek. 😉
už ani nevím, jestli se vám kobliha neukázala, nebo to chcete mít jako překvápko??

@martasl tak dodatečně přeji hodně zdarvíčka a štěstíčka a hodně splněných snů... 🙂

mv
13. led 2011

@fram moc budu držet palečky, určitě je vše v pořádku a mimčo se jen zavrtává.

martinkka
13. led 2011

Přeju dobré ránko 🙂
@fram budu Ti dneska držet palce, určitě bude všechno v pořádku, zasloužíš si to, už se snažíte dlouho

herbie
13. led 2011

fram drzim taky palce at je vsechno na 1*

lenkacar
13. led 2011

@fram držim co mám..

lucie.krajcarova
13. led 2011

@a.j.a. tak to máš asi geneticky, taky bych chtěla být štíhlá 🙂 jsem ráda i ta ty 2,5 kg, co jsem zhubla díky dietě a jsem na před těhu váze. ale u prvního. u druhýho jsem byla ještě štíhlejší, asi díky kojení.. jo a břicho máš jak já, takže kluk jako buk!!!!!! ale na jistotu ti to řeknu tak od 35tt 🙂

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

petula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................28DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................21DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................21DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)..........................20DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................19DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................18DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................12DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................12DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................12DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................12DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................11DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................10DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................9DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................3DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................2DC

lucie.krajcarova
13. led 2011

@a.j.a. tak to máš asi geneticky, taky bych chtěla být štíhlá 🙂 jsem ráda i ta ty 2,5 kg, co jsem zhubla díky dietě a jsem na před těhu váze. ale u prvního. u druhýho jsem byla ještě štíhlejší, asi díky kojení.. jo a břicho máš jak já, takže kluk jako buk!!!!!! ale na jistotu ti to řeknu tak od 35tt 🙂

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

petula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................28DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................21DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................21DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)..........................20DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................19DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................18DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................12DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................12DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................12DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................12DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................11DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................10DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................9DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................3DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................2DC

slunicko_luca
13. led 2011

@meiki Meiki, tak to se budem snazit spolu 🙂, chceme zacit taky v unoru

slunicko_luca
13. led 2011

@lucie.krajcarova Holky, ja nevim jestli se radim k blbe nahode nebo ne, me nikdo zadne testy nedelal. Jen histologii a ta nic neprokazala. Tak nevim jestli by nebylo vhodne si vyzadat nejake imunologicke a geneticke testy nez to zkusime znovu...

slunicko_luca
13. led 2011

@fram Fram moc ti drzim palecky, at dnesni gynda dopadne na vybornou 🙂

slunicko_luca
13. led 2011

@marulinka je, ty mas krasne brisko marulinko 🙂
jani . to je docela prekerka, u statnic kazdy den hraje sve ... budu na tebe myslet. Moje vcerejsi zkouska dopadla za 2 a zitra me ceka dalsi, uz se mi do toho uceni fakt nechce 😒 Pak mam uz jen 1 na konci ledna a semestr uzavrenej, uf, tak snad dam i zbytek na poprve.

martinkka
13. led 2011

@slunicko_luca Zkus se zeptat, jestli by vám neudělali genetiku - pro jistotu. A to imuno nevim, mně doktor řekl, že kdyby byl nějaký imunologický problém, tak bych neotěhotněla, tak že to je určitě v pořádku. Tak nevim, jestli to tak opravdu je, nebo se jim prostě nechtělo mě někam posílat.

a.j.a.
13. led 2011

Ahoj holky 🙂 malá je ve školce, zítra si ji nechám doma, jednak má trochu rýmu, tak ať se jí to zbytečně nerozjede a jednak se obě potřebujeme dospat 😅 ranní vstávání nám nějak nedělá dobře 🙂 a jednak jsem jí slíbila, že si uděláme holčičí den 🙂 odpo si pak pro ni zítra dojede mamka, pže na víkend bude u našich, tak ať si spolu užijeme.

@lucie.krajcarova jj, myslím, že genetika v tom hraje nejhlavnější roli. Mamka je hubeňour a i děda byl hubeňour. Brácha je taky hubeňour.
Juu, takže od 35tt by už mohl být odhad jistější ? Tak já pak zase určitě nahodím foto 😵

@mv kobliha bude překvápko 😵 😵 😵

@fram držím na odpo kontrolu pěsti 😵

slunicko_luca
13. led 2011

@martasl Dodatecne preji vse nej 🙂

slunicko_luca
13. led 2011

@martinkka v pondeli jdu na kontrolu, tak se zeptam. Dik.

lucie.krajcarova
13. led 2011

@a.j.a. jj uvidíme, jestli se ti trefím 🙂 u mně to bylo fakt jasné, oproti utz a tak 🙂
a jinak, v kolik s malou vstáváš do školky? za chvíi nás to taky čeká.. a pak i já do práce.
@slunicko_luca Luci, kamarádka měla dvě zamlklé a až pak jí dělali testy. myslím, že jedno se bere spíš jako náhoda. no a stejně jí nic nenašli. prostě se s tím tělo vypořádá samo...

slunicko_luca
13. led 2011

@lucie.krajcarova kdyz ja bych to strasne nerada zazila znova ☹

a.j.a.
13. led 2011

@lucie.krajcarova taky jsem zvědavá, jestli to fakt půjde odhadnout podle břicha 😵 tak uvidíme 😉

No já vstávám v sedm, ať se dám dokupy a nasnídám a po půl osmé budím malou, ať si v klidu vypije mléko, koukne na pohádku a tak osm deset vycházíme. Školka je do půl deváté otevřená a mám ji hned vedle baráku, takže máme celkem čas.

wanda1
13. led 2011

Zdravím všechny, snažím se vše přečíst, ale prostě nestíhám, nestíhám.V práci mě teď ňák honí a když začnu čít, tak sem pořád někdo leze a chce po mě něco 😲...
@fram Jako asi všichni tady, tak i já budu na Tebe moc myslet. Já si vždy říkala, dokud to není krev, tak není zle. I když moje sestra krvácela silně a má krásnou zdravou holčičku. Vím, že je to asi těžké myslet optimisticky, ale já si říkám, že stresem si stejně nijak nepomůžu, spíš uškodím (vím, že se to lehko řekne a těžko aplikuje). A s tou prací tě chápu, já po svých zkušenostech až otěhotním, tak s tím taky vylezu až co nejdéle, ale pokud člověk musí na neschopenku, tak je to blbé. Kamarádky to řešily tak, že zašly za svou obvodní a ta jim napsala neschopenku na ňákou chřipku. Myslím, že tohle musí každá obvodní pochopit…
No my tuto ovu taky propásli. Jak to mám teď takové rozházené po SP, tak jsem dnes zjistila, že ovu už asi včera proběhla a my nic.
Ohledně testů a různých vyšetření. Po tom všem co mám za sebou mi taky nikdo nic nedělal. Na můj dotaz ohledně genetiky mi bylo řečeno, že pokud chci, tak mě tam objedná, ale že se budu ještě pak víc stresovat co vše dalšího mi můžou řici, že se může stát. Testy na hematologii jsem si taky sama musela vyžádat. A přitom moje mamka má problémy se srážlivostí a i přes to mě nikdy gynekolog nenechal vyšetřit. Oni to prostě berou, že 1-3x je to v normě. Chápu, že se musí vejít do ňákých tabulek a bodů, ale měli by nám dát aspoň na výběr, že si to třeba zaplatíme. Doktoři neřeší příčinu a prevenci, oni řeší až důsledky nemoci a to už může být pozdě.
A koukám, že někdo přibyl do horní tabulky, tak moc gratuluju 🙂 .

rozum
13. led 2011

@slunicko_luca jak píše Wanda, testy se většinou dělají až po 3, jelikož ty první tři jsou jen hloupá náhoda!!! Doufám, že když mě ty zasrané náhody potkaly 2x, tak do třetice mě to mine. Já sama jsem si ty odběry vynutila, ale doktor nebyl nadšený a moc se mu nechtělo. Poslala mě s doporučením na hematologii a tam mě nabrali úplně všechno. Teda aspoň doufám. Ale vypadá to, že je to OK, ale jdu tam příští týden na konzultaci. Takže si myslím, že až po tom 3tím, by nás začali víc vyšetřovat a možná i mojeho chlapa. Pokud ne, tak bych se sama objednala na reprodukční kliniku a zeptala bych se jich, co dál. Známá mě tam sice už posílá, ale ještě ne, uvidíme.
Těhule máte nádherné pupíčky, doufám, že se jich dočkám..i když já někdy to břicho mám jako bych už těhule byla 🙂

petruska01
13. led 2011

Ahoj!
Já včera chytla takovou depku...včera to byly tři týdny, co jsme přišli o miminko, tak mě to tak nějak rozlítostnilo, a pak odpoledne jsme byli na prochajdě s kamarádkou, která rodila o den později. Myslela jsem, že to bude v pohodě, ale to miminečko mě dostalo. Do toho všeho mi manžel řekl, že na to moc tlačím, že chci miminko hned a že se na to moc upínám, že můžeme počkat. ☹ Ale co, asi musím začít hysterčit častěji, aby viděl, že to není tak úplně v pohodě, jak se snažím tvářit.
Tiše závidím těm, co už v únoru začnete se snažením a moc vám přeju, aby to vyšlo co nejdřív! Já pořád uvažuju, jestli to nezkusit už po 2.MS, ale mám strach, aby se pak něco nepokazilo..ach jo!
@fram držím palce, ať to dneska všechno dobře dopadne!
@slunicko_luca u nás histologie dopadla taky v pořádku a na genetice nám vzali krev na zjištění, jestli nehrozí nějaké chromosomální vady a 2 nemoci-cystická fibroza a spinální něco. Jinak gynekolog nic a já uvažuju, jestli zajít za obvodní kvůli štítné žláze.

helcenka
13. led 2011

Ahoj holky,
zase mám chvilku, tak nakukuju, protože nevím, kdy se mi poštěstí zase na PC.

@slunicko_luca - mě taky po MA žádné testy nedělali. Dr. říkal, že je to poprvé a byla to prostě náhoda. Jen říkal, kdybych nemohla potom otěhotnět, tak že za tři měsíce snažení nabereme nějaké krve a udělá stěry a pak se uvidí. A to jsme teda naštěstí nemuseli. 😉 Jinak nějaké testy by dělal až po opakovaném MA nebo SP.

AJO, to je teda pidibříško. 😀 Podle bříška se sice odhaduje, co to bude, ale nedá se tomu úplně věřit. A ty jsi na neschopence nebo máš ještě rodičák, do těch tří let? Protože já jsem už na neschopence, Kubíkovi byly minulý týden tři, a mám tak blbě vycházky, že ho musí do školky vodit manža, protože teď chodí do práce až na 12, ale měl by zase začít chodit na 7,30 tak budu muset holt Kubíka ráno budit, a bude do školky chodit dřív. 😝

@mircisek - bříško máš teda pořádný na 16. týden, ale ona to taky udělala ta operace, máš to určo všechno oteklý. Myslím si, že ti ještě splaskne. 😀

Jestli se mi to povede, tak sem hodím taky svoje bříško, ale mě nějak poslední dobou Koník zlobí, vůbec se mi nechtějí zobrazovat stránky, no a o fotkách ani nemluvě. Už sem chtěla nějakou hodit, ale nepovedlo se mi to.

Fram, ještě jednou držím moc palce.

a.j.a.
13. led 2011

@helcenka jo jo, já vím. Oni i doktoři se můžou na utz splést. Ale tak ze zajímavosti 😵

Na nemocenské jsem už od prosince, kdy měla malá 3 roky. Dopo mám vycházky nic moc a odpo super, to stíháme s malou všechny kroužky i službu v herně. Jelikož jsem s malou přes týden sama, tak do ranní vodění a poobědové vyzvedávání ze školky fakt neřeším. Buď by to pak na sociálce pochopili nebo bych měla holt smůlu 😒 ale přece ji kvůli tomu nezruším školku 😝 jinak se snažím vycházky dodržovat.