Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
20. led 2011

@angelina987 teda, to jsi dobrá 🙂

angelina987
20. led 2011

@lucie.krajcarova mám to ted spís jako koníček, ale živila jsem se tím, než jsem šla na mateřskou, strašně mě to baví a dělám to už jen pro radost a at nevyjdu ze cviku.

breberuska
20. led 2011

ahojl holky, jak se máte? mi moc dobře ne... ráno byl primář na kontrole značně nespokojen a hned dopoledne mně vezli na sál na cerekáž☹ už je mi trochu lépe, ale psychika v...byla jsem už moc otevřená. fakt musíme mít všechno...teď jen čekat-jen jak se ve mně pohrabal, tak mi tvrden břicho jak nikdy☹doufám, že to pomůže a malá ještě vydrží...

nicméně už je toho na mně fakt cosi moc...furt se něco kazí.

marulinka
20. led 2011

@breberuska vydrž holka,vydrž,moc držím palce,ať malá ještě počká a ste hlavně v pořádku!!!!! 😉

holky já začínám mít strach--holky mám nemocný,už nakazily i mě,strašně mě bolí v krku..tak to bylo i minule a pak..KONEC ☹ ☹ strašně se bojím,aby to nedopadlo stejně. u doktorky sem pořád ještě nebyla,příznaky taky pořád žádný,ach jo 😖 😖
ale jinak dnes radostnej den-byly sme u zápisu do 1tř.a šikulu přijaly 🙂 🙂 tak aspoň něco pozitivního 😅

jane84
20. led 2011

@breberuska moc mě mrzí, že si prožíváte takové nervy. Moc na Vás holky myslím. Snad zákrok pomůže. Musíte ještě chvíli vydržet.

Nechci teď vypadat jako blázen. Poradila bych všem něco, co mi vždy při zdravotních a psychických problémech pomohlo. Nejsem nábožensky založená, ale byl mi vždy sympatický buddhismus a v jedné knize jsem narazila na jednu radu jak zahnat chmury i nemoci. Sama takovým věcem moc nevěřím, ale proč to nezkusit a ono mi to zabírá. A je to hodně jednoduché. Lehnout si, zavřít oči. Z hluboka dýchat a představit si a věřit, že při nádechu do těla vchází dobrá energie jako bílé světlo a s výdechem odchází to negativní jako tmavé světlo.
Já vím, vypadá to jako volovina, ale když už nic jiného, člověk aspoň trochu relaxuje a i to je dobré

pe_t
20. led 2011

Ahoj holky 🙂 zdravím

@breberuska moc moc držím palce a myslím na vás holky - vydržte! Jsi teď pod drobnohledem mudrů, bude to dobrý, neboj!
@jane84 Jani to nejsou voloviny - prostě to tak jednoduše funguje. Jenže mi v zahlcené civilizaci už nedokážeme tak citlivě vnímat přírodu.....kdo se to naučí, má napůl vyhráno. Dělá to s člověkem divy. 🙂
Jinak já teď užívám bylinou kúru sestavenou přímo na sebe od pí. Podhorné. Tak jsem zvědavá....

helcenka
20. led 2011

Ahoj holky,

@breberuska - holky, držte se. Zvládly jste to až sem, tak alespoň ještě pár týdnů. Moc na vás myslím. 😉

@angelina987 - to je dobře, že se občas objevíš, jsem ráda za každé dobré zprávy. Už se taťka rozhodl pro jméno?

@marulinka - to bude dobrý, já neměla taky žádný příznaky těhu, teda první měsíc, pak jsem jich měla až moc. A vyžeň tu bolest v krku, ať se ti to nerozjede. Stopanginem v těhu krk cákat můžeš, já měla taky na začátku rýmu s bolestí v krku a pomohlo to, no a všechno bylo OK, mimískovi to nijak neublížilo. 😉

Jinak holky, jak jsem minulý týden psala, že na mě něco leze, tak jsem to zažehnala, nic se mi nerozjelo. Což jsem sice ráda, ale od včerejška mě zase chytil močák. Už je to za těhu podruhé, ale tentokrát začínám mít pochyby, že to vykurýruju doma, protože to "řezání a pálení" je strašný. Navíc mám hodně tmavou moč, skoro nahnědlou a pořád mě to nutí. Ještě k tomu mě mimís do močáku věčně kope, takže fakt chuťovka. Můžu jenom jeden bylinkový čaj na močový měchýř a ledviny denně, kvůli těm bylinkám, protože v tomhle stadiu těhu už by ty bylinky mohly vyvolat předčasný porod. Tak se prolívám hodně vodou, piju brusinky. Uvidím po víkendu a kdyžtak budu muset skočit k mudře. Ach jo.

Kubíkovi se začalo líbit ve školce, ťuk ťuk, radši zaťukám. Ale vypadá to dobře. Chodí tři dny v týdnu a po obědě domů, protože máme taky jiné aktivity a zatím to tak do léta necháme.
A konečně jsme se taky s manžou domluvili na jménech, pro kluka jsme měli jméno hned, ale pro holčičku to byla práce. A shodli jsme se jenom na jednom jediném jméně. Ale nebudete se zlobit, že je neprozradím, protože jsme si řekli, že to zatím říkat nebudeme, kdyby jsme si to ještě rozmysleli... 😀

Zatím se loučím, jdu se zabalit do deky a dát si další skleničku vody. 😝

martinkka
20. led 2011

@jane84 to určitě není volovina, věřím tomu, že kdo se opravdu takhle dokáže odreagovat a načerpat energii, tak mu to pomáhá, má určitě lepší náladu a pozitivní myšlení. V dnešním uspěchaným světě se ale takhle v klidu "zastavit" a vnímat přírodu umí asi málokdo. Občas se taky přinutím si v klidu lehnout, zavřít oči a myslet jen na něco pozitivního a uklidňujícího a opravdu to pomáhá 🙂

marulinka
20. led 2011

@pe_t ta zmiňovaná paní Podhorná je moje bývalá učitelka ze ZŠ 🙂 🙂 🙂 🙂

jahudka80
20. led 2011

@breberuska holka drž se, a malá ať tam kouká ještě zůstat prďolinka malilinkatá, hajej a buď v klidu moc moc na Tebe myslíme 🙂
@marulinka neboj holka, že to tak tenkrát zkončilo neznamená že i teď musíš se jen vyležet, když by ti mohl někdo pomoct s vařením a staráním o holky...Přeji Ti ať jsi brzo v pořádku ať jste brzo všechny zdravé 😉
@jane84 Jani náhodou mi to příjde jako dobrá věc, já kdysi jendou na jednom cvíču - relaxaci byla mi zima a když jsem si představovala pláž, vedro a sluníčko tak mi fakt začli hřát ruce i nohy 😀 kéž by si takhle při milování člověk nasměroval spermijky myšlenkama rovnou do vajíčka a bylo by 😀 ale ono to zas tak jednoduché není 😒
@helcenka 😀 ale až se miminko narodí tak nám to jméno řekneš jo?? 😀

martasl
20. led 2011

ahoj holky 😉 ,vy jste se teda rozjely 😅 🙂

konečně mám volmo a jdu až v pondělí na noční.ale to volno zase tak uteče... ☹

breberusko-to bude dobrý,prostě musí.zlé věci sis vybrala vrchovatě a tohle miminko se narodí jak má.znám hodně maminek,co jim dělali stehy aby neporodily a pak většinou přenášely.já ležela s Katkou na špalkách v nemocnici 2 týdny a tvrdlo mi hodně břicho.no a Kača se umoudřila azůstala do správné chvíle v břichu.v nemocnici je to asi dlouhýmco??ale pro miminko to určitě vydržíš,že?? 😉 tfuj tfuj tfuj-ať je všechno ok!!!!!!! 😉

holky,u nás v práci každej kašle a smrká a mě se to jako zázrakem vyhýbá.vždycky jsem všechno hned chytla.začátkem prosinece jsem se nechala očkovat na chřipku a zatím se mi vyhýbá.sice mě bolelo týden rameno a měla jsem to místo zarudlý a oteklý,ale jinak dobrý.příští rok se nechám očkovat zase.a prej se může očkovat i v těhotenství.no a po mé zkušenosti s chřipkou a úmrtím miminka 😠 😠 😠 si dám těď sakra bacha.
zíta čekám výsledky na tu školu do Skalska.docela bych brala,kdyby Kaču nevzali,aspoň bychom neměli takový dilema(to jsem hnusná matka,co??) 😅 .dnes Kača byla u holičky a hrozně se mi to líbí,sluší jí to.hodím sem fotku,ale nechtěla se fotit a ještě se tlemila.ofinu má do obloučku a ještě ze šikma.na fotce to není tak vidět ale vypadá to suprově.

a už nevím na co všechno jsem chtěla reagovat 😅

lucie.krajcarova
20. led 2011

@martasl Katce to moc sluší 🙂

jahudka80
21. led 2011

Ahoj holky tak , mám důkaz žě má tělo opravdu není normální 😀 dnes jsem 20DC, nevím kolik DPO http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a protože jsem neměřila, ale cítí že se blíží ms, i přesto jsem testla a kuk 😀
takže mě se zvyšuje HCG před ms 😠takhle zjistím prd a né že jsem těhu 😢 já nením jestli tam něco uvidíte fotí se to blbě, ale ve skutečnosti jde vidět . Přeji vám krásný den

meiki
21. led 2011

ahojky holky, preji pekny den

jahudko: a muze to delat? Je to normalni? Resila jsi to s doktorem?

jahudka80
21. led 2011

@meiki neřešila ale někde jsem to tenkrát četla na netu ☹ chjo já musím mít něco extra 😠 😀

meiki
21. led 2011

@jahudka80 takze se to stava a je to normalni nebo to muze vadit otehu?

jahudka80
21. led 2011

@meiki někde jsem to četla, až na to narazím dám sem odkaz, teď musím letět ke kamarádce... 😉

lucie.krajcarova
21. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................30DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................29DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................28DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................20DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , kys. listová).................................................20DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................20DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................20DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................19DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................18DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................17DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................11DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................10DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................6DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................5DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..............................3DC

martasl
21. led 2011

ahoj holky.
teda jahudko,ty seš teda případ 😅 .tebe by měli dávat do učebnic gynekologie.tak se na to pořádně doktora poptej.a nemůže to způsobovat ten prolaktin??

tak jsem před chvilkou dojela od doktora a je to na pytel .podle mích grafů bazální teploty prý neovuluju.doporučil mi vzhledem k věku IVF.prej se máme s manželem poradit a za tři měsíce mám přijít když tak pro papíry.řekla jsem si ještě o clostilbegyt na 2 měsíce.prej se máme rozhodnout,jestli do toho půjdem(cenově tak kolem 20 000,-)nebo to necháme na přírodě.manžel do toho nebude chtít jít,to vím už teď a nevím,jestli bychom na to měli,když se Kača chystá na školu.až přijede,tak si o tom budem muset pořádně promluvit co dál.zatím to budem dál zkoušet,co kdyby se přeci jenom zadařilo(ale už tomu nevěřím).je mi z toho smutno a mou depku to jen prohloubilo .

jahudka80
21. led 2011

@martasl Ahojky musím pochválit Káťi sestřich, má to hezké. No já nevím 😀 😀 😀 a to jsem schválně testovala 20citlivostí a byla jsem si 100% jistá že tam nebude nic 😀 😀 😀 to že mám čárky na 10 testech to bych pochopila jsou hooodně citlivé, ale že i na tomhle je 😀 😀 😀 . Jinak prolaktin mám nízkýýýýý paní dr.ho srazila 😀 😀 😀 .Dopr.... s takovejma testama já chci kolejnice a být těhotnááááááá 😠 😀 😀 😀

martasl
21. led 2011

jahudko,tak třeba jsi těhotná,ale na pořádný čárky je to ještě brzo.počkej pár dní a pak testni.

mircisek
21. led 2011

@breberusko Buď v pohodě. Já jsem taky cerklážový dítě. Mamce ji dělala hned na začátku těhotenství a nakonec jsem vydržela skoro do termínu (ale to kvůli mamce, která se mnou skákala ze schodů, abych se nenarodila na narozeniny jejího bývalýho). Držím vám pěstičky. I když i teď už by to malá zvládla, ale zkus jí vysvětlit, že v bříšku je jí zatím nejlíp. To myslím úplně vážně. Mluv na ni a hlaď ji, ona to pochopí. 😅

mv
21. led 2011

@jahudka80 ty jo, ty jsi úkaz... 😕 asi by ti k tomu měli něco doktoři říct a vyšetřit.,ne?

@martasl to mi mrzí, ale nebylo by schůdnější chodit třeba měsíce k doktorovi,aby opravdu věděl jak dozrávají folíky, jestli praskne a ne to takhle jen řešit od stolu??vždyť myslím že jsi psala, že ani s tím clostíkem nechodíš na kontroly a to je o pusu slušně řečeno..
to IVF nám také i v CARu říkali, ať si připravíme kolem 25tis za pokus a nakonec se v pohodě se vším vejdeme do 10tis.hodně závisí, co byste museli připlácet,jako PK,ICSI,AH a tak, tak to pak tisíce letí..a třeba by vám stačilo IUI a to je zdarma bez stimulky.
manžel se s tím musí srovnat, když byste o tom uvažovali, určitě ti hned neřekne, že jo,ale za pár týdnů s měsíců k tomu dojde sám, uvidíš, sám by si to pak časem vyčítal.
Já bych to zkusila ještě pořešit spíše pečlivým sledováním gynekologa,do CARu může jít vždy.... 😉

pe_t
21. led 2011

@jahudka80 teda jahud, na tebe by měl někdo napsat diplomku 😅 . ...
@marulinka jeeee svět je malej 🙂 ona je z Brodku u Konice - tak to jsi z Uničova, nebo okolí OL ne? 🙂 No v oblasti bylinek to je kapacita 🙂

marulinka
21. led 2011

@pe_t Brodek je od nás 7km,patříme pod okres Prostějov 🙂
holky dnes mě začal bolet podbřišek,tak sem už raděj ke gyn.jela...no vzala mě jen krev na HCG,že ultrazvuk uděláme v pondělí 😖 tak sem moc nepořídila.na bolest mi napsala magnesium...do pondělka to bude nekonečný 😒 😒 😒

lucie.krajcarova
21. led 2011

tak by mě zajímalo, jak se má @sarykbrok a @zzzzuuuuzzzziiii
Jahudko, to je vážně divné.. ale nevím, nikdy jsem uprostřed cyklu netestovala 🙂

lucie.krajcarova
21. led 2011

@marulinka to je divné, utz ti nedělala? který jsi týden?

leheckova
autor
21. led 2011

ahoj holky

leheckova
autor
21. led 2011

už třetí den mě pobolívá bricho jako když pomalu ma začít MS nevim pak to zase prejde dnes jsem si delala koupel z dubové kury a pri utiraní ze mě vyteklo cosi jako smrky zbarveny ale neeeeeeeee krvavy už jsem to mela asi pred 14dny mozna pred 3týdny nevim co si mam o tom myslet jestli je to zátka rikal mi že už mi tam odchazi tekutina že to vidi na UTZ ale bricho bolí dál tak nevim nevim

marulinka
21. led 2011

@leheckova hmm,že by to fakt byla ta hlenová zátka? je to možný..v takovým případě nevím co se dělá,nemám zkušenost 😖
@lucie.krajcarova utz neudělala,že by tam nebylo nic vidět,sem 5+5tt podle ms.že mi ho udělá v pondělí,to budu přesně 6tt,tak uvidím....