Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
24. led 2011

@marulinka jasně, že je možné, že srdíčko ještě v 6tt není. Proto se vlastně všeobecně doporučuje chodit na kontrolu až v tom 7-8tt. Tak teď sama uvidíš, no 😒 jestli to teda zkusit příští týden ?? Čekat 3týdny by se mi taky teda nechtělo 😕

marulinka
24. led 2011

holky a ještě je tu jedna věc--poradíte?
po potratu mi gyn doporučila brát kyselinu listovou...když sem šla později na kontrolu,dala mi letáky na jiný vitamíny,tak sem začala brát femibion.a teď když sem těhotná,tak mi zase dala letáky na tu kyselinu listovou...sem z toho jelen.můžu brát normálně dál ten femibion,když je tam listovka obsažená,nebo je lepší ji brát samostatně...nebo brát obojí?? to už by bylo moc,ne??? 😖

jane84
24. led 2011

@marulinka podle mě se listovka vyloučí močí, takže předávkování nehrozí. Nevím kolik je jí v tom Femibionu. Doporučuje se asi 400mg denně v těhotenství, myslím, že tam je jí víc, takže by stačil jen ten Femibion.

a.j.a.
24. led 2011

@marulinka myslím, že stačí ten Femibion. Ten je super. Mám ho taky.

lichtakova
24. led 2011

@marulinka obojí určitě ne, jestli ti vyhovuje ten femibion, tak ten, myslím, že je lepší.

helcenka
24. led 2011

Ahoj holky,
tady se to ale rozjelo.

@marulinka - určitě bude všechno v pořádku, já šla schválně na první kontrolu až na konci 7tt, aby bylo srdíčko, protože u Kubíka i minule jsem byla v 6tt a srdíčko ještě nebylo. Tak abych se právě ušetřila toho dlouhého čekání do další kontroly. A neboj, určitě to bude v pořádku a to čekání je na začátku fakt dlouhý, ale dá se to přežít.

@a.j.a. - gratulace ke kontrole, já jdu na kontrolu v pátek. Tak jsem taky zvědavá, jak bude prcek otočený, protože minule si tam zatím ležel napříč břichem. Doma celý den blázní, všichni pozorujeme boule na břiše a u doktora v čekárně vždycky usne. Jenom minule pořád "boxoval" rukama, asi se mu nelíbilo měření. 😀
A pochopila jsem to dobře, že máš pět kilo nahoře? To je v pohodě, ty jsi z toho měla strach.
To já nemám nahoře ještě ani kilo. Tak jsem zvědavá, co mi na to v pátek Dr. řekne. A to jsem se včera přejedla palačinek a dneska mi mamka přinesla jahody se šlehačkou a manža špičku, na kterou už mám asi 14 dní chuť. Jak jsem nemohla jíst prvních pět měsíců sladký, tak teď mám chuť jenom na něj. No asi jak jsem se teď přehoupla do 7. měsíce nebo co, tak ten "absťák" byl už moc. 😀 Ještě že nemám těhu cukrovku. 😉

JAHUDKO, testí je krásnej. Držím palce.

Holky, malej už je lepší, v noci nekašlal, zato ráno po šesté hodině budíček, hysterický řev z pokojíčku, tak jsem se lekla, oba jsme tam z manžou utíkali, Kubíka jsem nikde neviděla a on chudák spadnul z postele a zapadl za box s hračkama a nemohl se vyhrabat. Nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo ho uklidňovat. Nevím, co vyváděl. No tak v tu ránu bylo po spaní, Kuba oči navrch hlavy, vzali jsme ho k nám a už neusnul a pořád o tom brebentil. 😀

jane84
24. led 2011

@helcenka jejda, šiša jedna. To jsou zážitky, ještě to pak musí povyprávět ve školce 🙂 Holky vy mě s těma kilama úplně deptáte, já přibýrám a ještě nejsem těhu. Co bude až budu? To budu vypadat jak balón

jahudka80
24. led 2011

Holky děkuji všem co mi držíte palečky, snad to tentokrát výjde 😉 , Mája má rýmu chuděrka, je protivná, smrkat nechce a když jí to chci odsát tak hrozně řve ☹ doufám, že to nechytnu od ní 😒 Jinak mě docela hodně bolí podbřišek, samozřejmně budu muset chodit do práce, tak budu muset opatrně, zvedat kytky (co jsou na platě v květníkách)jsem zbytečně vystrašená 😠 ale po tom podělaným prosinci se prostě bojím,no nic jdu pověsit prádlo a pak se nachvíli natáhnu než půjdu do práce 😉

jahudka80
24. led 2011

@helcenka No nekecej tys ještě nic nepřibrala jo??? 😀 😀 😀 No to si děláš legraci já už měla ve 24tt 8kg nahoře 😀

marulinka
24. led 2011

@jane84@a.j.a. @lichtakova holky děkuji,zůstanu tedy u femibionu 🙂 🙂
@helcenka DOUFÁM,že je vše v pořádku,když hcg bylo dobrý 😉
holky s tou váhou mě teda dojímáte 😅 já za obě těhu nabrala vždy 20kg 😀
@jahudka80 taky mě bolel podbřišek,proto sem šla ke gyn tak brzy.dala mi magnesium a je to ok.

lucie.krajcarova
24. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................34DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , kys. listová).................................................23DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................23DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................23DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................23DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................22DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................21DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................20DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................14DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................13DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................90DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................8DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..............................6DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)........................3DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)...................................................2DC

martasl
24. led 2011

ahoj holky
martinko-nikdy mi nikdo žádnej pregnyl nepíchal-na co je??prostě jsem vyfasovala clostil a dál nic.ale je fakt,že mi dřív už 2krát k těhu pomohl,minule taky.

jahudko-tak že by se konečně zadařilo??teda tady se bude testovat,doufám,že to vyšlo i yfce 😉

heli a a.j.a-teda vám ty týdny naskakujou,radost pohledět.a už nakupujete?heli,ať kontrola dopadne na a aja tobě k bezva kontrole gratuluju-teda hlavně miminku.

lucie.krajcarova
24. led 2011

@marulinka jj vydrž se srdíčkem. já brala kyselinu listovou i těhu vitamíny. prostě ta listovka je strašně důležitá.
snad jsem se s tabulkou už trefila..

jahudka80
24. led 2011

@marulinka mě právě bolí dost tak mám strach aby to nebylo mimoděložní ☹ a kolikátý den cyklu jsi byla u Dr.??
@martasl jo tak to já nevím zda se zadařilo,zatím to vypadá pěkně... ale to je zatím vše hezký test nic neznamená 😉

martasl
24. led 2011

heli,myslela jsem na 1 😀

martasl
24. led 2011

jahudko a měříš bt??máš odkaz na ty svoje grafy??

martasl
24. led 2011

holky,tak už jsme v tabulce 15 snažilek ku 14 těhulkám a maminkám.pěkně se nám to vyrovnává,jahudka to přehoupne a pak to pojede fofrem 😉
nevíte jak se má danielka??dlouho o sobě nedala vědět 😅

marulinka
24. led 2011

@jahudka80 musím vytáhnout starý kalendář 😅 😅
28DC sem našla //,ke gyn sem šla 40dc,to mi vzala jen krev a dnes sem 43 a to dělala utz....

jahudka80
24. led 2011

@martasl http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a

No ale tohle mě moc nepotěšilo http://www.femina.cz/magazin/rodina-a-deti/fale... hlavně ta poslední pasáž mám strach ☹ no nic počkám buď budem mít krásný nebo podělaný víkend 😠

jahudka80
24. led 2011

@marulinka jj děkuji tak to má ještě hafo času , no nic letím holky do práce mějte se tu pááááá

martasl
24. led 2011

jahudko,myslím,že to není tvůj případ,ta tvoje čárka viditelně sílí a je už krásně vidět 😉

helcenka
24. led 2011

@jane84 - to určitě ve školce povypráví, z toho strach nemám. On tam chodí stejně pořád s odřeným nosem nebo minulý týden měl modrou bouli na hlavě, když běžel přes obývák a otáčel se něčím v telce a napálil to do futer. Ale ony jsou učitelky zvyklé, a pokud je mi známo, tak ještě samy vyzvídají. Kubík totiž taky poví i to, co neví. Takže mi vybrebentí všechno, na co se ho ptaly.

S těma kilama, já se sama divím, že ještě nic a přitom mám bříško docela pěkný. Ne jako AJA, takovou bublinku. Ono to přijde najednou a pak se ani nehnu. S Kubíkem jsem přibrala 13 kilo, první čtyři měsíce taky nic a pak to pravidelně naskakovalo.

@martasl - včera jsem vybalila věcičky po Kubíkovi, abych věděla, co všechno máme. Zjistila jsem, že na malý mimčo mám asi 5 kousků, protože jsem měla 90% věcí půjčených od kamarádky po jejím chlapečkovi. No a pak mám pár pěkných věciček, které ovšem nevyužiju, protože Kubík je lednový a v dubnu už na ně bude velké teplo, tak už se těším, že příští měsíc něco nakoupím a pak budu postupně dokupovat, protože máme od ledna o splátku za auto navíc a ještě jsme se pořádně finančně nevzpamatovali z Vánoc. 😒 Jinak takové věci jako kočárek a postýlku, vaničku a další máme po Kubíkovi, jen dokoupíme nějaké maličkosti jako je nová matrace, lehátko do vaničky a další "drobnosti".

@a.j.a. - brzo se uzdravte, nás taky školkový bacily zkolili - teda Kubíka a manžu, já se držím. Už jsem se divila, že Kubík chodí do školky druhý týden a nic. Ale naštěstí (ťuk ťuk ťuk) jenom pořádná rýma a ten jednodenní kašel.

@marulinka - HCG máš krásný, a já brala v těhu jenom listovku, žádný jiný vitamíny. Jenom teď po tom MA jsem ji brala ve zvýšené dávce.

rozum
24. led 2011

@marulinka tak to čučím, že Tě objednal až za tolik týdnů. Najednu stranu je to super, že je čas, aby se srdíčko ukázalo a nebude Tě tam tahat týden, co týden.

fram
24. led 2011

Ahoj holky,
@jahudka80 🙂 🙂 zatím raději negratuluju, ale moc moc držím palce. Ty čárečky vypadají hooodně slušně 🙂
@jane84 nekoupila jsem ještě vůbec nic. Pořád se držím při zemi, jsem teprve na konci 8tt. Ve čtvrtek kontrola, pokud dobře dopadne, řekneme to synovi, ale zatím nikomu jinému.
@helcenka to je brouček Kubík, musela to být sranda 🙂 Ani kilo nahoře, tak to je obdivuhodný. Já zatím shodila 2 kila, protože mi nechutná 😅
@martasl jsem fakt zvědavá, co ti doktor řekne. A pořádně se ho vyptej,aby tě neodbyl.
@marulinka v 6tt srdíčko být ještě nemusí. Ale 3 týdny bych já nevydržela, šla bych za 14 dní nejpozději i kdybych si měla vymyslet důvod, třeba křeče v podbřišku. Stačí brát Femibion, je to prý nejlepší produkt pro těhule na trhu a listovky v něm je dost.
@a.j.a. gratuluju ke kontrole, jen tak dál 🙂 a přeju ať se Klárka brzy uzdraví.

fram
24. led 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tak teď se to konečně rozjede a brzy nahlásíš // 🙂 🙂

rozum
24. led 2011

Moje milé snažilky, pořád píšešte Femibion a listovka, ale já jsem po prvním MA brala Femibion a víte jak to dopadlo. Takže bych se na něho tak moc neupínala. hematoložka mě řekla, ať to klidně beru a k tomu acidum folicum...ale já jsem zanevřela na všechny tyto patáky. Ale MM do mě hustil, takže to zase beru.
Doufám, že moc neprudím, mám trochu deptičku 😠

fram
24. led 2011

@rozum on Femibion není všemocný, bohužel. Pomáhá těm, které mají poruchu vstřebáváni kys.listové - to může mít kdokoli a vůbec o tom nemusí vědět. Tělo pak listovku nezužitkuje a tím pádem je samotná listovka na prd. Ale ani kys.listová nezabrání všemu. Achjo, pořád nervy.

rozum
24. led 2011

@fram ty jsi to hezky napsala a vysvětlila 🙂 Pořád jsem optimisticky naladěná a dnes si říkám, zda to vše je k něčemu dobré. Když jsem měla dva MA, tak proč bch ho neměla do třetice. Trochu mě hrabe. Žádne sebelitování nebo slzy nejsou, jen nasranost. Mm dnes přišel z práce a byl trochu rozhozený, jelikož u něho v práci je holka ve 3 měsíci. Chápu ho, prožívá to co já, když zjistím, že některá z holek u nás je těhu. Řekl mě, že by už moc chtěl mimčo. No co mám kuwa dělat. 😠
Ale Ty si žádné nervy nedělej!!! Odpočívat a hýčkat se!

jane84
24. led 2011

Mě by strašně zajímalo, co Breberuška. Od té cerkláže se neozvala, tak doufám, že jsou v pohodě

fram
24. led 2011

@rozum právě, že do třetice všeho dobrého, takže už se vám ku.va musí zadařit a tentokrát to nemůže dopadnout jinak než dobře 😉
@jane84 taky na ni moc myslím. Doufám,že se nám brzy ozve. Je nespravedlivý čím vším si musí projít ☹