Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

rozum
24. led 2011

@fram no to doufám, ale to už jsem si říkala podruhé, že proč by se to mělo opakovat 😠 . Takže pokud to bude po třetí tak mě fakt mrdne a už se to bude muset řešit radikálněji, no ale nebudu předbíhat.
Taky na @brebe moc myslím, snad je vše, tak jak má být. Do hajzlu musí!

jahudka80
24. led 2011

Holky tak v práci jsem přežila tak tak bolí mě břicho a nošení kytek do sklepa (plata s primulema) a vybalování zboží kdy se furt ohýbám nedělá dobře. Hodně se mi motá hlava a dělá černo. No nevím jak to tam ten únor a březen vydržím ☹ uvidím ale chtěla bych musím prababičce zaplatit 7tis.jak mi půjčila na tu pračku 😒

rozum
24. led 2011

@jahudka80 Je to na prd, nemůžeš tahat květináč po květináči, co? Ach jo. A Ty tam nemáš žádnou parťačku, že by jsi jířekla, že nevíš, jak na tom jsi, ať to odtahá?????

martinkka
24. led 2011

@marulinka to hCG máš krásný a na srdíčko je v 6tt ještě brzo, ale každopádně to vypadá hodně nadějně 🙂 takže potichounku gratuluju
@jahudka80 taky potichounku gratuluju, čárečka je krásná a tynevolnosti k tomu...vypadá to dobře, ne? Na krev bych si asi zašla, ale na ultrazvuk ještě určitě ne, stejně by nebylo nic moc vidět a zbytečně by Tě to stresovalo

a.j.a.
24. led 2011

@helcenka budu na tebe v pátek myslet. Snad se ti prcek umoudří a zavrtá hlavou dolů 😉 mě prcek zdatně masíruje hlavně pravou horní stranu břicha, pže tam má složené nohy a pod pupík mi zavrtává ostré koleno, tak to jsou kolikrát chuťovky.

Jo jo, od začátku mám nahoře 5kg, tak jsem za ně moc ráda, pže jinak jsem celkem vychrtlinka. U malé jsem přibrala kolem 16kg, tak mě to teď docela zaskočilo, že nic moc. No ale tak hlavně, že je prďolka v pořádku a když moc nepřiberu, tak se mi bude dobře shazovat 😀 tak důležité je, že i tvůj prcek prospívá, aspoň nebudeš tahat moc kil nahoře 😉
Já se teď poctivě vykrmuju 😵 hlavně večer 😅 Toffifee, Nugetky, Fidorka 😅 bohatá večeře 😀 a spouuuusta ovoce 😀 a pak se divím, že kobliha dělá největší bordel večer,, když jí chuděrce nahážu tolik věcí na hlavu 😀

Já zatím nakoupila nějaké oblečky a teplejší overalky, pak vak na rychlé přesuny do školky 🙂 teď jsem objednala Chicco lehátko a španělskou deku. Ještě se chystám na povlečení, prostěradlo, zavinovačku...ať nemá prcek všechno po Klárce. Pak se musím nacpat k mamce a prohrabat tam všechny uložené věci, abych věděla, co vlastně pro mimi pro začátek mám a co ještě z oblečků dokoupit. Kočárek, postýlku, monitor dechu a chůvičky máme po Klárce, tak pak ještě sterilizátor, který jsem rozbila a snad to bude vše ?? Musím na to ještě v klidu sednout a sepsat.

jahudka80
24. led 2011

@rozum nene jsem tam sama, ráno kolegyně a od 15-17h já a dnes jsem odcházela až ve 17:42 něž jsem to odnosila ☹ to nejde víš jak bych se naběhala 😀 😀 😀 květináč po květináci 😀 😀 musím vydržet aspoň únor....pak se na to vyprdnu, je mi fakt zle 😒 to jsem u prvního těhu tedy aspoň do 5,5tt nevěděla o nevolnostech nic teď ještě není ani datum kdy mám mít ms, a dnes jsem se při odnášení nočníku (bobku) málem poblila.
@martinkka uvidím jak bude čárka sílit kdyžtak skočím ve čt.na krev ať před víkendem vím (v pátek jdem na ples, a v neděli má manža narozky tak bych mu dala přáníčko...) 🙂

a.j.a.
24. led 2011

@jahudka80 strach je normální. Taky jsem teď ze spousty věcí byla více vybobkovaná než předtím. Hlavně si dávej pozor na ty těžké věci.

@martasl díky 😵
@helcenka ty školkové bacily jsou fakt na vraždu 😝 já mám dojem, že má teď nemocného prcka snad skoro každá z kamarádek nebo známých. Prostě tu všude řádí zánět stř.ucha, angína, zápal plic nebo jen viróza. Manžel je taky chudák na hromádce, a to se staral celý víkend a dneska o malou, aby mi odpomohl. Tak hlavně, ať se to Kubíkovi nerozjede v nic vážnějšího.

@fram děkuji 😵 taky doufám, že Klárka bude do konce týdne ok. A ve čt na tebe budu moc moc myslet 😵

@rozum no jo, ono to bude tím, že opravdu nic není všemocné 😒 když to prostě nemá dopadnout, tak ani listovka či vitamínové preparáty nepomůžou. Já minule taky brala nejdříve listovka, pak Femibion a taky to nedopadlo. Teď jsem to brala taky tak a bylo všechno ok. Prostě to tak asi mělo v tom dubnu být, vitamíny nevitamíny, listovka nelistovka.
To Acidum klidně ber, tím nic nezkazíš 😉 teď už bude určitě všechno v pořádku. Jak píše fram do třetice všeho dobrého 😵

@jane84 taky myslím, jak je na tom Breber. Dneska jsem ještě nebyla u nás v dubnovkách, jestli tam něco málo nepsala ? Musím ještě kuknout.

martinkka
24. led 2011

@jahudka80 manžel o tom ještě neví? To bude mít krásný dáreček 🙂 hlavně se snaž šetřit a netahej nic těžkýho

jahudka80
24. led 2011

@martinkka právě že ví, ale já mu říkám neraduj se ještě není vyhráno, až to potvrdí dr. 😉 jdu se osprchnout a hajat ať naberu sílu, malá má rýmu a tak se bude asi v noci budi, před chvílí plakala ☹

martinkka
24. led 2011

@rozum taky mě chytají depky, že se to třeba nikdy nepodaří, ale pak si zase říkám, že na každýho se jednou usměje štěstí, tak to přeci někdy musí konečně vyjít 🙂
Já beru lirstovku a teď začnu brát GS Mamavit, ale v podstatě jen pro klid svědomí. Říám si, že dřív ženský nebraly nic a donosily zdravé dítě, když se to má podařit, tak se to podaří i bez vitamínů, ale pak si zase říkám, že nějaký význam snad mají, jinak by se nevyráběly a i kdyby se šance na to, že bude mimi zdravý zvedly třeba jen o 1%, tak to za to stojí 🙂

martinkka
24. led 2011

@jahudka80 hlavně ať tu rýmu nechytneš taky, jez hodně ovoce, ať máš vitamíny ...dobrou noc 🙂

rozum
24. led 2011

@martinkka víš, co, já jsem docela silná, ale dnes mě to nějak přepadlo...ale co už stejně to nemůžu ovlivnit, tak když se zadaří, tak se zadaří a když ne, tak se poohlídneme po způsobu, jak to udělat, aby to šlo i se srdíčkem!

jahudka80
25. led 2011

Dobré ráno, tak sílí 🙂 , ale já mám stále pocit že dostanu ms 😒 , mám strach dokud to nepotvrdí dr.tak tomu věřit nebudu 😅

meiki
25. led 2011

@jahudka80 carecka je nadherna, moc drzim palecky

lenkacar
25. led 2011

@jahudka80 sílí pěkně,chodim na tebe koukat 😉

jahudka80
25. led 2011

@meiki mocinky děkuji chce se mi plakat, ještě není nic 100% jasné ale moc bych si přála aby to tentokrát vydrželo. A co ty jak je holka??
@lenkacar jé to si hodná 😉 snad bude sílit i dál 😉

yfka30
25. led 2011

@jahudka80 pěkně sílí 😵 . Myslím si že ta bolest jako na mrchu je normální. To jsem měla u malýho a furt lítala na záchod kontrolovat, jestli náhodou nepřišla 😀 . Jinak ten tvůj strach chápu, já tomu nevěřila ani když už jsem to měla potvrzený 😀 , žádný nevolnosti, příznaky, nic a to po celý těhu

Jinak dobré ránko všem 🙂

lucie.krajcarova
25. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //)

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................35DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , kys. listová).................................................24DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................24DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................24DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................24DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................23DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................22DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................21DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................15DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................14DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................10DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................9DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..............................7DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera)........................4DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)...................................................3DC

jane84
25. led 2011

Holky mám dotaz. Kamarádka je těhotná a přišla s tím, že uvažuje, že bude používat látkové pleny. Zkoušela jste to některá? Chápu, že je to mnohem ekologičtější a pro mimčo zdravější. Ale ty náklady na tu výbavu, to je šílené. I když za jednorázovky se vcelku asi utratí víc, není to tak naráz. Zkoušela jsem na to koukat a přijde mi toho tolik, že bych ani nevěděla, co pořídit. Navíc prý mimčo není tak v suchu jako u jednorázovek. Přijdou mi možná ty jednorázovky trošku lelpší

jane84
25. led 2011

četly jste toto? http://www.novinky.cz/krimi/223285-rodice-v-brn...
mně je z toho zle. Mám úplně husí kůži

lucie.krajcarova
25. led 2011

@jane84 jani, já používám látkové plenky doteď. začala jsem v 1 měsíci, až měl malý 4 kg. a jsem spokojená. stačí jen vyprat a sušit na radiátoru. Ráda poradím, co budu vědět. výbavu jsem ale kupovala na mmb a koníkovi použitou. jen tři plenky mám nové, takové parádní 🙂 při nákupu jednorázovek za 800 kč měsíčně jsem se zastavila na jednom roku, od té doby kupuji jen separačky a to je korunová položka. no a zůstane mi to pro druhé dítě 🙂

lucie.krajcarova
25. led 2011

@jane84 ten článek je fakt strašný, chudák chlapeček... naše tříletá dvojčata váží víc 😲

jo a k těm plenkám, měním co 2-3 hodiny. teď už nemusím, Martínek si rychle zvykl na nočník. přes den je dávám jen jednou denně na odpolední spánek. takže te´d peru jednou za týden. jinak to je co 2-3 dny. říká se, že látkové plenky více studí, proto by se měly měnit častěji, nebo si dítě řekne. no a taky,že děti rychleji chodí na nočník, to můžu potvrdit. Martínkvovi je rok a třičtvrtě 🙂

jahudka80
25. led 2011

@lucie.krajcarova jéééééééééééééééééé Luci tak to jsem ráda že to píšeš zrovna jsem počítala že jsme dali za pleny cca 18tis. ☹ a u druhého chci také látkovat měla jsem vyhlídlé popoliny, uvítám každou radu od tebe nemám s látkovejma žádné zkušenosti 🙂 jestli můžeš poradit budu ráda 😉
@jane84 Jani nemusí se kupovat nové i když nová výbava dejme tomu příjde na 6-10tis. a použité cca na polovic určitě po zkušenostech s malou a čůráním až do 2let a 4měs.opravdu látkovky doporučuji. Jednorázovky třeba jen doplňkově když jedeš na výlet ať sebou nemusí tahat 2-4počůrané pleny ale i to se dá pokud se jede autem dá se 2 igelitovek a je to

jahudka80
25. led 2011

@jane84 číst to nemohu je mi zle jen při pohledu na foto rodiče co toto mohou udělat bych zavřela na dosmrti 😠

lucie.krajcarova
25. led 2011

@jahudka80 taky jsem používala popoliny a pak taky baby lucy, ty jsou slovenské a levnější 🙂 a pak itti bitti, ty jsou ty prďácké. Jani, hodím ti sem fotečku 🙂)))
u mně je to trochu jinak, těch plen jsem nakoupila hodně a pak jsme všechny nepoužívali, prostě jsem zkoušela, co mi sedne. tak pomalu i prodávám 🙂))) a přesně jak píšeš, Maruško, na cestování a návštěvy beru jednorázovky. teď i na noc, protože malý za noc vypije půl litru mlíka, to už plínka nepobere 🙂

jahudka80
25. led 2011

@lucie.krajcarova a co třeba tyhle když koupím tuto sadu + třeba přikoupím nějaké ty kalhotky bude mi to stačit??a ta separační vkládací se kupuje zvlášt?? Nebo to už je ta vkládací plenečka??

lucie.krajcarova
25. led 2011

tady jsou ty plenko kalhotky.

meiki
25. led 2011

@jahudka80 stridave, ale uz je prvni ms za mnou, tak ted cekam na druhou s upky dupky na to

lucie.krajcarova
25. led 2011

a takhle to vypadá uvnitř, tohle jsou skoro nejdražší plenky:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35190195&tab=1