Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
8. únor 2011

Ahoj holky. Já jsem dnes úplně neschopná cokoliv dělat, jsem nervozní, ale ještě víc mě polapil takový vnitřní strach a nemůžu se na nic soustředit, ale co jsem mluvila s ostatníma, co jdou taky ve čtvrtek, tak jsem na tom s učením ještě docela dobře. Nevím jak se tu ukážu, možná až v ten čtvrtek po zkoušce, počítač a net jsou velké lákadlo a bere to čas. tak ho raději vypnu

tiburcia
8. únor 2011

@lucie.krajcarova

doporučil mi ho můj dr a jsem spokojená...

Swiss Natural SourcesTM Klasický SWISS ONE "10" je komplexní přípravek doporučovaný k celkové podpoře zdraví, kondice, obranyschopnosti a harmonizaci organismu. Příznivě působí na nervový systém, zmírnění premenstruačního syndromu (PMS), průběh menstruace a v období klimakteria.

Je osvědčenou součástí přípravy ženského organismu na plánované těhotenství. Gynekologické ordinace evidují stále více těhotných žen, které se snažily delší dobu nespěšně otěhotnět a po několika měsících, kdy užívaly (po jedné tabletě denně) Klasický SWISS ONE "10" otěhotněly.

Swiss Natural SourcesTM Klasický SWISS ONE "10" snižuje nepříznivý vliv kouření a alkoholu na organismus.

Neobsahuje žádné umělé konzervační látky, syntetická barviva, mléčné, kukuřičné a pšeničné produkty ani kvasinky nebo cukr.

více info:

http://www.lekarna.cz/swiss-klasicky-swiss-one-...

a můj manžel bere tohle:

http://www.lekarna.cz/swiss-energyman-libido-tb...

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@tiburcia díky, tak to je zajímavé, zase něco nového 🙂

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@tiburcia ale to na tu mužnost by můj manžel nepotřeboval, to bych byla chudák 😀

tiburcia
8. únor 2011

@lucie.krajcarova no na mužnost nevím nevím.. 😀 😀 😀 spíš jsou tam vitamíny a ten kotvičník podporuje spermie takže to se vždycky hodí 😉 na tu mužnost spíš ženšen 😎 😀 😀

fram
8. únor 2011

@lucie.krajcarova my to asi rodičům oznámíme teď o víkendu, a tchýni 1.3.,kdy má narozeniny 🙂
@tiburcia v práci jsem řekla, že mám těžkej zánět močáku a vaječníků 😀 a protože jsou naštvaný, že jsem si dovolila jít na neschopenku a chovaj se hnusně, tak jim zítra oznámím, že mám dál neschopnost, bez nějakýho vysvětlování. O těhu jim povím až po 1.trimestru. Myslím, že není žádná povinnost to v práci hlásit takhle brzo.

marulinka
8. únor 2011

@madaimod ahojky,vítej,mrzí mě čím sis taky musela projít ☹
holky já mám hodně blbej pocit,že se mi to taky opakuje...někdy mi je špatně,to jo,ale někdy vůbec a mám takový divný pocity...dnes sem si udělala test,že se uklidním krásnejma // a oni sou jakýsi slabý.sice to byla až druhá moč,ale i tak.síla testu jako u prvního ☹ ☹ je mi smutno,k doktorce mám jít až příští týden

fram
8. únor 2011

@marulinka srdíčko bylo a četla jsem tu někde na diskuzi, že když si těhu test uděláš až v pokročilejším stadiu těhotenství, tak HCG už je tak vysoký, že ten test je "zmatený" . Bohužel už nevím, na jaké diskuzi to bylo,ale holčina zkusila taky test a byl slaboučkej, tak letěla k dr. a vše bylo v pořádku.

marulinka
8. únor 2011

@fram děkuju,budu doufat,ale fakt mám strach.

fram
8. únor 2011

@marulinka já mám taky pořád strach, zítra se jdu objednat na NT, tak snad umluvím dr., aby mi udělala i UTZ, protože jinak jdu do první poradny až 23.2. Bojím se, že koukne a řekne, že srdíčko už nebije ☹ Asi je to normální po tom, co máme za sebou.
@jane84 přeju hodně síly, věřím, že to dobře dopadne. Vždyť ti tady ve čtvrtek budeme držet tolik palců.

tiburcia
8. únor 2011

@marulinka neboj, po určité době se nemají dělat testy, už to neukazuje dobře 😉

tiburcia
8. únor 2011

@fram tak to máš dobré...já jak jsem posílala do práce neschopenku bylo tam číslo diagnozy a šéf si to samozřejmě zjistil a více méně to chtěl jen potvrdit 😖 teď jsem mu jen napsala sms že neschopenka je dál prodloužena, že už těhotná nejsem, jsem nepsala 😔 bylo by krásné kdyby mě dr nechal doma ještě celý březen, ale to asi nenechá co? ☹

jahudka80
8. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem to tak pročítala , moc sem nechodím není mi moc dobře 😅, to je taky důvod proč to asi tento - nebo příští týden řeknem, je mi nepříjemné poslouchat ty řeči a vymejšlet výmluvy.
@jane84 tobě moc gratuluji a ve čtvrtek to také zvládneš neboj 😉
@marulinka já mám kamarádku co měla od dr. potvrzeno že čeká dvojčátka tak taky zkoušela test a říkala nic 😉 bylo jí to divné ale říkala dr.potvrdila tak tomu věřím. No já zkoušela testík teď před chvílí ze zvědavosti a čárka silnější je ,ale jsem teprv 6tt a ty už si 8tt a koukala že už je HCG hodně vysoké a ten test to může zmást a většinou ženy si tento test dělají hned co to nedostanou max.za týden. Nikdo nepočítá s tím že si těhule ve 2měs.bude dělat těhu. test 😉 😀
@fram neboj vše bude v pořádku, letos je šťastný rok 😉

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@marulinka myslím, že holky mají pravdu. u prvního jsem si dělala test v 8tt a byl silný. u druhého jsem to zjistila fakt pozdě díky tomu, že jsem neměla ms - až v 10tt, no a čárka byla o dost slabší. a to jsem měla stejné testy. takže už asi nemá moc cenu testovat 🙂
@jahudka80 tak je ti hodně špatně jo? jak to bylo u Máji, taky tě trošku trápila už od začátku?

jahudka80
8. únor 2011

@lucie.krajcarova no To mě začlo být na 5,5tt asi to 11tt, ale to jsem byla doma sama a tak jsem sapala...odpočívala, ale teď se musím starat o malou a vařit, zatím to není až tak hrozné, nezvracím, jen mám ten pocit na zvracení, furt něco musím jíst,ale na nic nemám chuť. Je mi prostě tak blivno od žaludku a jsem hrozně unavená a furt bych spala. A to chození do práce...no jsem vyčerpaná už ať jsou ty první měsíce za mnou 😒

marulinka
8. únor 2011

@jahudka80
@lucie.krajcarova asi to byla blbost si ten test dělat,ale chtěla sem se uklidnit,no akorát sem si to udělala horší.budu vám věřit a doufat,že to tak fakt bývá a že je vše v pořádku...

anavirez
8. únor 2011

ahoj holky, tak ted tu prozivam krusne chvile. prisla kolegyne a slavnostnim tonem ohlasila, ze ceka miminko. je to tezke, predstirat radost, ch jo. ☹ ted se to tu probira, koukaji se na net atd. , nejradeji bych utekla pryc ☹

tiburcia
8. únor 2011

@marulinka já jsem to četla i v příbalovém letáku že test nedoporučují od určitého týdne těhotenství 😉 takže v klidu...

tiburcia
8. únor 2011

@anavirez ach jo.... ani nevíš jak vím, jak ti je... moje švagrová čeká tento měsíc miminko, takže se bude ,,slavit" jeho narození a já bych se nejradši někde zahrabala pod zem 😔 😔

helcenka
8. únor 2011

Ahoj holky,
je tu nějak smutno. ☹

LEHE, co tady ještě děláš? Já sem nakukuju teď hlavně kvůli tobě, jestli už máme další mimi a ono nic. Tak snad už to co nejdříve bude. 😉
JAHUD, tak pořádně odpočívej. Já taky na začátku tohohle těhu musela každé dvě hodiny něco sníst a přitom se mi po všem zvedal žaludek, ale kdybych nic nesnědla, bylo by mi ještě hůř. A to jsem taky nezvracela, kolikrát jsem si říkala, kdybych se pořádně vyb....., tak by mi bylo líp. Ale nakonec to trvalo do 4. měsíce, tak jsem si tak nějak zvykla a pak už mi bylo dobře až doteď. Od minulého týdne je mi nějak divně, tak snad bude všechno OK.
FRAM, teď už bude všechno jenom fajn.
MARULINKA, na testy už se vyprdni, zbytečně se stresuješ. Moc na tebe myslím.

jane84
8. únor 2011

@jahudka80 můžu tě uklidnit, nejsi v tom sama. Od rána je mi na zvracení a pořád lítám na záchod s průjmem. Jako doufám, že to jsou nervy a žádná chřipka. Nechci se vidět zítra. Jinak jsem dneska mákla, finišuju dnes třetí otázku, takže mi na zítra zůstanou 2. Večer mrknu na nějaké pokusy a snad budu mít trochu klid. Zapřísahám se, že nic neotevřu

jahudka80
8. únor 2011

@helcenka jojo přesně tak musím furt jíst nebo mi je nablití 😀 jestli budu takhle jíst pořád bude ze mě koule už v 5měsíci 😠 😀 . v práci jsem jen 2hodiny a za ty 2 h. jsem snědla jablko, a tvarohovej koláč, doma rybí pomazánku a zelný salát s červenou řepou, a ráno veku se šunkou kousek čerstvé papriky- po ré jsem krkala až do oběda, před oběděm jsem snědla jablko, a k obědu talíř gulášové polévky a bramborové špalíčky s masem a zelím 😀 no a jelikož dnes tu budu ještě dělat práci tak určitě ještě něco sním než půjdu spát. A to ráno se budím hlady 😀 no já to nechci vidět tu mou váhu 😀 😀 😀
@jane84 no jo Jani ty to máš z nervů, já když byly nějaké zkoušky tak jsem měla taky průjem a žaludek na vodě- teď je to tedy kvůli příjemnějším věcem 🙂 kéž už by Ti ty nevolnosti chodili také z jiného důvodu 😉 😀

helcenka
8. únor 2011

@jahudka80 - já jedla ze začátku tak 10x denně, ale malé porcičky - k obědu jsem byla teba schopná sníst jenom jeden knedlík nebo ráno jsem teda do sebe najednou nenasoukala ani celý rohlík - a to i teď, ale prostě často, ještě třeba v 11 hodin večer jsem něco zblajzla, protože jinak bych se v noci vzbudila hlady a hlavně bych ani nemohla usnout, protože by mi bylo blbě od žaludku. Když jsem to řekla u dr. tak se mi všichni smáli, že jím tolikrát denně a přitom jsem hubla. No a teď teda už jím tak 6x - 7x denně, ale pořád malé porce, protože prostě víc mi nejde. Ale zato jím všechno, na co mám chuť. Měla jsem dokonce moc nízkou hladinu cukru a dr. mi řekl, že bych se měla najíst i před spaním, aby mi ráno nebylo blbě, no tak jsem si vzpomněla, jak se mi na začátku smál a teď mi to doporučil sám. O přibírání se neboj, já mám navrch teprve pořád těch půl kila, ale mimís přibírá dobře a je normálka v "normě". 🙂

@jane84 - moc a moc držím palce, ve čtvrtek to budeš mít konečně za sebou, to tady všechny uslyšíme ten šutrák, co z tebe spadne. 😀

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@helcenka tak to je zajímavé, že jsi musela jíst tak často. jako ze zdravotního hlediska je to i lepší. jen jsem se chtěla zeptat, kolik vážíš? jestli máš pro miminko nějakou rezervu?

martasl
8. únor 2011

ahoj holky.
konečně z práce doma a do pátku odpoledne veget.
jani-neboj,víme a ty taky,že jsi holka šikovná a zvládneš všechno.budu na tebe myslet.nechceš jít učit na střední do Litomyšle nebo Pardubic?líbí se mi tvůj přístup k dětem a na 100% budeš úžasná učitelka.hned bych tě brala.

jahudko-neboj,ono se to upraví,hlavně,že to už vyšlo.já chci takýýýýýýýý..........

marulinko-neboj,určitě to bude v pořádku.prostě máš po tom všem strach a každá nejistota nebo změna tě rozhodí.ale věř si i miminku a bude to ok.hlavně se šetři a opatruj.a žádnej stres a nervy(ale ono se to lehce říká,co??).

lehecková-no teda,ještě nic??tak já tipiju tento pátek-a basta! 😀 ,no nejpozději tuto neděli,ale už učitě 😉

helcenko-a co ty??už pereš a dokupuješ??kočárek budete kupovat novej nebo máte schovanej po Kubíkovi?a jména už máte?

tiburcia-ach jo,taky patříš mezi nás??doufám,že ti tady s náma bude dobře a srdíčko a dušička se aspoň trošku zahojí,budem se o to moc snažit.

fram-pěkně ti ty týdny naskakujou.a na šéfy se vybodni.teď máš jiný a hezčí starosti,tak s s nima nekaž náladu. 😉

holky-já jsem přez víkend byla tak děsně unavená,pořád bych jen spala.v sobotu jsem ve 12 zalehla a říkám,za hodinku mě vzbuďte.no a když mě manžel šel budit,tak jsem to ještě ukacala.vyhrabala jsem se ve 14.30 a to jsem se musela hodně ukecávat.nevím čím to je,ale je to mazec.už se těším,až dneska zalehnu.kdybych neměla bt pod 37,tak si myslím,že to vyšlo.prsa bolej jak prase a je mi často zle,až na zvracení.-ale na to už taky není spoleh 😒

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@martasl Marti, tak kdo ví, jak to s tebou je! u mně to takhle začalo poprvé, strašná únava!!! kolikrát jsem usnula v metru!!

martasl
8. únor 2011

luci-při mé smůle tomu nevěřím,bt je jasná.ale byla bych nejšťastnější člověk(a manžel ještě víc,že už nebudu otravovat a depkařit).

anavirez
8. únor 2011

@tiburcia no moješvagrová taky čeká termínmá 17.2. a moje nejlepší kamarádka ta má 13.2. ☹ moc jim to přeju, ale jeto težký, když jsme měla mít termín v březnu

anavirez
8. únor 2011

ještě jsem vám chtěla říct, že jsem začala chodit na zumbu a moooc se mi to libi
i kdyz ted po poravdě nevím co mě bolí, u toho cvičení se hodně zapojuje i pánev, takze mam svaly nejspis namozene, takhle dlouhou ovulku snad mit nemuzu, boli me i v kříži.
fakt je to paráda, spíše tancování, jsem na hudbu chodně chytlivá, takže něco pro mě. 😎 😀

@jane84 hooooodně štěstí prý je na nervy dobrá čokoláda a banán a taky jako vždy prosazuji meduňkový čaj, na mě má blahodárné účinky 😀
@martasl u mě se taky takto projevovalo těhu a taky jsem byla hodněplačtivá, všechno mě hned dojalo k slzám 🙂

jahudka80
8. únor 2011

@helcenka hlavně abych byla v pořádku, přiberu tak to zas hold shodím, prostě jíst musím jinak mi je děsně zle nablití ☹ fuj , ať je to už zamnou.
@martasl já vím přejde to, musím to přetrpět jako u prvního 😉 Moc Ti to přeji a snad se brzo povede , zkus se na to nesoustředit, koukej na mě užila jsem si krásně jedno milování (s tím že 100% ještě nejsou plodné dny) a pak už se nemilovala kvůli mykoze a vidíš stal se zázrak já jsem těhotná a ani nevím jak 😀 a to jsme se loni tááák snažili a prd z toho 😀