Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
8. únor 2011

jahudko-no v poslední době se na to pokud možno nesnažím tak myslet.no ale moc to nejde,však to znáš.a ostatní taky.

jahudka80
8. únor 2011

Holky to jsou stránky pro ty které chěly látkovat je to tam všechno fakt hezky rozepsané,...manžel se na to sice moc netváří jako že co když to nebude fungovat že utračíme za látkové a ještě za papírové,...prostě pesimista, chce mi to zhnusit dřív než začnu 😀

tiburcia
8. únor 2011

@jahudka80 látkování schvaluju..taky se na to jednou chystám 🙂

jane84
8. únor 2011

@anavirez čokoláda mi pomáhá jen trochu a jak bych vypadala, kdybych se cpala pořád čokoládou. Banány jsou pro někoho projímavé. A meduňka tlumí, to ano, ale já mám třeba nízký tlak a tak by mě meduňka dorazila. Ale děkuji za tip 😉
@jahudka80 když jsem se probírala těma látkovkama, měla jsem pocit, že toho je tolik, že se nebudu moct rozhodnout co koupit. Já už to vidím, nakonec si to zprotivím sama

leheckova
autor
8. únor 2011

tak jsem jeste tu

leheckova
autor
8. únor 2011

nález na 1 prst CS6 hlavicka naleha bude to brzy prý a porod bude 2-3h a nebude co resit pry mam to nejhorší za sebou

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@leheckova tak to zní nadějně!!!! dej vědět, jestli se trefili s tou dobou porodu 🙂

leheckova
autor
8. únor 2011

no doufam ty bolesti už jsem si zažila tak bych to chtěla mít za sebou , budu mu verit ma zkusenosti

leheckova
autor
8. únor 2011

joooooooo a vahovy odhad 3064g 😉

lucie.krajcarova
8. únor 2011

@leheckova tak to radši, ať už jde ven, co když je to víc a ještě by přibral 🙂 nebo přibrala?

lucie.krajcarova
9. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................29DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................24DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................23DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................21DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................18DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................17DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................15DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )................................................................12DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................11DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................11DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................11DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................10DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)....................................................6DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................4DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................4DC

angelina987
9. únor 2011

Dobré ráno holky, na včerejší kontrole jsem se dozvěděla - byla tam jiná dr, že půjdu rodit císařem, malá je neustále hlavičkou nahoru a že další úterý na KO určitě s mojí dr vybereme termín porodu, tak třeba předběhnu i lehe, no je to přesně to, co jsem nechtěla, ale nedá se nic dělat...

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@angelina987 Jéé to mě mrzí.. asi dopadneš jak já. ale termín jsem si dala až ve 40tt, ale nestihli jsme to, přihlásil se o 4 dny dříve. tak držím palce. půjdeš do spinálu? určitě je to lepší být u toho!

tiburcia
9. únor 2011

@angelina987 to je mi líto, ale mimi je na prvním místě, neboj bude to dobré 😉

tiburcia
9. únor 2011

dneska mě začlo bolet břicho, prý se zatahuje děloha 😖 no děs 😠 😠

jane84
9. únor 2011

Dobré ráno holky
@angelina987 to mě mrzí, ale třeba se malá ještě umoudří a na příští kontrole budeš překvapená. A kdyby na císaře došlo, tak se nedá nic dělat, lepší než rodit koncem pánevním. Někdo císaře snáší líp, někdo hůř. Moje kamarádka byla po císaři tak psychicky na dně, že ani nechtěla malého v noci u sebe. Takže se tomu nepoddávat, pro to malé stojí za to trochu trpět

angelina987
9. únor 2011

Holky děkuju za podporu, nevím, právě jestli mám jít do celkové anestezie, nebo jen epi

jane84
9. únor 2011

@angelina987 osobně bych šla asi do epidurálu, abych mohla být při tom. Taky je to prý lepší pro mimčo, že se mu to nedostane do těla. A navíc po celkové by ti mohlo být ještě pěkně blbě od žaludku a zvracet po císaři by se mi nechtělo. Ale chápu dilema. epidurál, je to do páteře. takový zvláštní poct, ale asi je to lepší jak ta celková

tiburcia
9. únor 2011

@angelina987 já bych šla do epi... ono i když je člověk ,,umrtvený" tak některé věci cítíš a uvidíš hned miminko, taky u toho může být m, když bude chtít 😉

kopretina82
9. únor 2011

@angelina987 Já rodila SC 2x a můžu řct, že na to vzpomínám jen v dobrém 😉 Taky jsem u obou těhu říkala, jen ať to nedopadne csařem, no a u obou to dopadlo a ani jednou toho nelituju 😉
Z vlastní zkušenosti doporučuju epidurál-jednak hned vidíš miminko a víš, že je vše ok, jednak při celkové se nějaké ty léky dostanou ještě placentou i k mimču a mám pocit, že mi dr. i říkal, že po epi není tolik "následků" jako nevolnosti, bolení hlavy a spol..
Já za sebe musím řct, že jsem neměla problémy ani psychycké a tˇěch fyzickým pomálu.Jediný co mě trochu vadilo bylo to, že nemůžeš mít mimi hned u sebe a nosili mi je jen na kojení nebo po domluvě(když měl přijet MM nebo jiná návštěva 😉 )

Jinak všechny moc zdravím 😉
Občas nakukuju, ale celkově není na PC skoro vůbec čas, tak je to fakt minimálně 😉
Máme se dobře-Andulka nám roste do krásy 😉 😵 😀 Dneska máme přesně 4 týdny-nějak to letí... 😲 Občas trochu bojujeme s krmením, občas se spaním, ale věřím, že to se všechno srovná 😉

Tak se tu mějte krásně, těhulkám přeju krásné a rychlé porody, snažilkám brzké //
Pa L.

mircisek
9. únor 2011

@fram Gratulace k 11. týdnu. Prý po ukončeným 10TT klesá pravděpodobnost potratu někam ke 3%. 😀
@jahudka80 Jahu, já jsem na tom byla úplně stejně, pořád jsem musela jíst, jinak mi bylo na blití. Tohle těhotenství je o hodně horší než to první. Při prvním jsem byla naprosto v pohodě, jen jsem musela snídat už doma a ne v práci jako dřív. Teď je mi občas špatně ještě teď, v kříži a stydká kost mě bolí naprosto neskutečně, do toho to moje vybraný břicho. Mrňous řádí jako čert, špatně spím a stejně si to STRAŠNĚ MOC UŽÍVÁÁÁÁÁÁM. 😀
@martasl Teda Marti, to jsem zvědavá, fakt moc zvědavá, co se s Tebou z toho vyvine. 😅 😅 😅
Taky bych brala @jane84 za učitelku. A my jsme z Brna, tak se třeba poštěstí. 😀
@lucie.krajcarova My se v pátek jedeme podívat na jetej kočárek. Po jednom dítěti za 1200 a ještě je to ve vedlejší městské části. Potřebujeme kočárek na balkon. U nás není možný kočárek převízt nebo přenýst do patra (máme točitý schody), u malýho jsme ho měli a fakt jsme ho hodně využili. Klidně bysme zvládli ještě jeden na zahradu. 😀 😀 😀 Z hlediska miminka máme naprosto debilní nepraktickej barák. ☹
@anavirez Tu zumbu ti fakt závidím. Chtěla jsem chodit loni, ale já jsem prakticky celej minulej rok byla těhotná nebo po potratu a pak mě začalo bolet břicho s bulkou a k tomu těhotenství, takže jsem to nezvládla.
Fuj, to jsem se nějak rozjela. Stejně jsem spoustu komentářů zapomněla, tak zase příště. 😝

jahudka80
9. únor 2011

@jane84 , @tiburcia já jsem rozhodnutá, ale manža jakoby látkovejm moc nevěřil, jako že budu muset moc často přebalovat, a prát, a ....

@leheckova budu na Tebe myslet ať to máš co nejdříve zasebou 😉
@angelina987 ☹ to mě mrzí, ale neboj mám spousty kamarádek co první rodily císařem a druhé normálně 😉

Jinak mě je zase jako vždy blivno, jdu pověsit prádlo a dnes musím s malou do města, snad to nějak zvládnu 😀 a cestou někoho neohodím 😀

angelina987
9. únor 2011

Holky opět děkuju, zatím je vás teda 100% k epi, no uvidíme, co mi řekne příští týden dr.

jahudka80
9. únor 2011

@mircisek 😀 tak to mě bylo i při prvním blbě, tak bych řekla že je to tak nastejno. No jak přežiju jít na krev na lačno ☹ to tedy fakt nevím, je mi zle jen vstanu a musím hned něco sníst a představa že nic, a ještě pojedu k dr. na krev ajajaj

jahudka80
9. únor 2011

@mircisek 😀 😀 😀 😀 já bych ti ukázala co je z hlediska debilní nepraktickej barák 😀 😀 😀 😀 4 patro bezz výtahu, takže mimi tahat v autosedačce vajíčko dokud to jde pášč když chceš otevřít dveře a držíš mimi jen tak a neumí stát tak ho přeci nefláknu na zem 😀 no balkon máme ale pere na něj tak slunko že by se mi mimís uvařil 😀 😀 😀 a ze sklepa nemáme žádné nájezdy tak že snést mimi dolu ke hlavním dveřím, tam jej nechat v autosedačce, a jít do sklepa pro kočárek (ten je rozkožen páč složenej do sklepa nevleze) nevim proč ty kreténi dali do sklepa 70dveře a né 80 😠 no tak vytáhnu kočárek dám mimi do kočárku a letím do sklepa zamknout autosedačku ☹ to sem zas na to zvědavá ach jo hrůza, proto jsem chtěla domeček 😢 😢 a na ten teď mohu zapomenou byt nikdo v téhle době s tak blbou fixací na 7let za tyhle prachy nekoupí , no tak tu hold ještě pobudem a jestli se nezcvoknu tak až nastoupím po 2mimi do práce začnem byt opět prodávat 😒

lenkacar
9. únor 2011

@jahudka80 hlavní je ted mimísek v bříšku zbytek se nějak časem vyřeší 😉

mircisek
9. únor 2011

@jahudka80 Tak zlý to zase u nás není 😉 , spíš bych všechno potřebovala minimálně dvakrát, jinak se hodně naběhám po schodech. Nemáme možnost se na zahrádku (která je terasovitá, takže pro děti taky na prd) dostat jinak než přes barák a po schodech. 😝 Na balkon nám taky celý léto pere sluníčko, ale v zimě je to zase výhoda. V létě budeme stejně pořád venku a v zimě strčím mimíse na balkón. Kdybych si mohla vybrat, tak si postavím domeček, kde nebudou žádný schody. Malej má v patře krásnej velkej pokojík, ale stejně má většinu hraček v kuchyni, protože sám tam sice chvíli být může, ale pořád něco potřebuje a taky chce být s náma, že. 😀

mircisek
9. únor 2011

@angelina987 Já jsem taky pro epi, když už to teda musí být. 😒 Teda holka jedna mrňavá, ještě není na světě a už jsou s ní starosti. 😅

fram
9. únor 2011

Ahoj holky,
@martasl moc ti přeju, aby to byly příznaky těhu. Jak vám vychází snažení, teď bereš clostík,ne? Je chlap aspoň trošku doma?
@angelina987 epi je asi šetrnější, ale já bych z něj měla hrůzu, jsem posera 😅 Ale i tak bych do něj šla 🙂
@kopretina82 to je super, že se máte s Andulkou krásně 🙂 🙂
@mircisek jé, děkuju, to jsi mě moc potěšila, takže už se nemusím tolik bát? 😉
@jane84 zítra držím palce, až mi budou modrat 🙂 🙂