Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

anavirez
13. únor 2011

holky, děkuji za info a vaše reakce. nevim, kazdy mesic si myslim, ze jsem tehu a protentokrat zadna zmena. poboliva me v krizi i podbrisku a taky se mi nalivaji a pnou prsa.tak moc se snazime otehotnet a tak moc potom touzim a ted prijde takova rana. ja jsem nestovice prodelala kdyz jsem byla mala.takze by to melo byt v poho, ale procetla jsem si ruzne clanky a tam pisou, ze v prvnim trimestru je riziko 1-2%.mam obrovksy strach. adulku kazdy den kontroluju, ale inkubacni doba je az 25 dni. a co kdyz to deti budou mit ve skolyce po ruznych periodach, to budu muset porad pocitat 25 dni.manzel mi rikal, ze bych musela byt ve skleniku, kde na me nikdo nebude dychat a kaslat. snazim se nebyt nemocna a pak stejne neco prinese nekdo jiny domů.

@martasl moc ti preju, aby tve nevolnosti mely jednoduche vysvetlení 😉

anavirez
13. únor 2011

@jahudka80 moje svagrova mi doporucila jednu knizku. pise se tam i nevolnostech a take jak je lze alternativne zvladnout. jestli budu tehu a budou mi delat spatne pachy tak to budu aplikovat. jedna se o vonne olejicky.aromaterapii. doporucuje par vonnych olejicku. pokud budes chtit naskenuju ti tu stranku ci napisi o jakou publikaci jde.
no, letem svetem 🙂 vyberes si jeden olejicek, ktery ti voni a kdyz budes v nejake "smradlave" situaci treba ti neco ci nekdo bude smrdet, tak si privonis. pry to funguje 🙂 verim tomu. mam doma aromalampu. samozrejme neco snizuje tlak, tak se musi opatrne. nektere tehulky je pry pro jistotu nosily v kabelce amely je po ruce.

jahudka80
13. únor 2011

@fram no furt něco, včera mi bylo líp tak jsem měla radost a dnes mi je zas zle ☹ a to mám zítra přijít do práce na 12h kvůli Valentýnovi 😠 tak tedy 5h v kuse na krámě fakt nevydržím ☹ .
@mircisek já si myslím že kortikoidy nesmím a tak raději pujdu na kožní a ona mi dá co mohu, mám to fakt hnusný ☹ sledké moc nejím, nemám na něj chuť ale na slané jo, a ten mycí prostředek... nefunguje nám myčka ( společně s pračkou odešly) pračku mám novou ale ny myčku tedy fakt nemám a ten jar mi nedělá dobře a v práci jsme ještě jak za krále klacka a vytíráme krám starým smetákem s hadrem , nosila jsem rukavice, ale ty mi taky vaděj zapotí se ruce a exém mám stejně, už ať je březen a aspoň do té práce chodit nebudu, jsem hrozně unavená....
@anavirez no jo to já ty vůně tak nějak přečkám, horší je ten pocit furt žaludku na vodě a na zvracení. každej den ráno co se probudím je jak když bych den před tím chlastala 😀 až na to že mě nebolí hlava 😀 jinak jsou to těžká rána opilcova 😀

jahudka80
13. únor 2011

Holky nevíte jestli se může v těhu AVIOPLANT?? Mě to dal v lékárně na nevolnost ale je to na nevolnost v autě, busu...no prostě v dopr.prostředcích.Prej jako že je to přírodní, ale vzadu mají napsaáno těhotné a kojícíby měli užívat jen se souhlasem lékaře, tak to nechci riskovat. ☹ 😒 😠 Tedy fakt v té lékárně už mě se..u nejprve mi dal v 1trimestru acylpyrin a teď zas tohle 😠

jahudka80
13. únor 2011

už jsem di to vzala tady je takouvej soupis léků no snad je to dobře 🙂 a někdo si to jen tak nevymyslel 😀 http://www.prosincatka.webgarden.cz/leky-v-teho...

lucie.krajcarova
13. únor 2011

Holky, co @pe_t? má už docela vysoké číslo dc 🙂

a.j.a.
13. únor 2011

Ahoj holky 🙂 nakukuji, jak se daří 🙂 nám dobře, malá je konečně bez bacilů a zítra po měsíci jde opět do školky. Tak jen doufám, že hned něco nelapne 😒 ale tak jde jen na týden, pže v neděli si pro ni přijedou tchánovci a berou si ji do Zlína a ve středu odjíždí na hory. Tak bude poprvé lyžovat s helmou a klasika lyžemi. Zatím měla vždycky jen ty šlapací. Tak jsem zvědavá, jak jí to půjde. No a já se mezitím chystám prát a žehlit mimi věci, udělat velký úklid, zajít si na pedikůru a obočí, vtrhnout do Ikey atd atd 😀 mooooooc plánů na jeden týden 😀

@jahudka80 mrzí mě, že máš takové problémy ☹ nevolnosti se dají ještě jakž takž přežít, ale ten exém musí být asi dost nepříjemný ☹ zajdi určitě co nejdříve ke kožnímu.

@anavirez neštovice teda nezávidím ☹ já se jich v 1.trim docela děsila, i když jsem v dětství prodělala snad každou nemoc 😅 ale bohužel nic není stoprocentní. Tak snad je malá nechytla a odbyde si je někdy později.

a.j.a.
13. únor 2011

@helcenka já jsem dneska taky strašně přeplácaná, a to nic neslavíme 🙂 od rána do sebe plácám páté přes deváté 😀 ve Sparu měli navíc akci na jahody, takže už jsem jich snědla pořádnou kupu s cukrem 😅 to bude váha příští týden na kontrole 😀 😅

lucie.krajcarova
14. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................34DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................29DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................28DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................26DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................23DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................22DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................20DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová, calibrum baby plan )......................................17DC
ane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................16DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................16DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................16DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................15DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................11DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................9DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................9DC

mircisek
14. únor 2011

@jahudka80 Však jsem říkala, že kortikoidy ne. Jo, to znám, rukavice mi taky nedělají dobře a o mycích prostředcích nemluvím. Ruce mám chycený jen lehce - pořád mažu a mažu, zato ksicht. Loupu se po kilech a i zbytek těla mám tak strašně vyschlej. ☹ Holt to asi budeme muset vydržet. 😉

zzzzuuuuzzzziiii
14. únor 2011

Ahoj holky... dneska jsem 23 DC... a zda se mi ze malinko spinim, ale opravdu jen tak malinko na intimce jsem nasla... myslite, ze by to mohlo neco znamenat? Porad mam tlak v podbrisku, ale jinak mi nic neni. Snazim se nepozorovat, ale tohle nejde prehlednout... Taky se mi pohuzel o vikendu objevil vytok, asi nejaka mikoza, ale i presto, u toho jsem nikdy nespinila a ze jsem ji uz mela xkrat...

fram
14. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii já špinila 24-25DC, myslela jsem, že už se rozjíždí mrcha a byla naštvaná. Pak najednou čisto, jen bílý výtok a za týden // 🙂 Moc ti držím palce,ať je to ono.

jane84
14. únor 2011

@fram Ahoj, co ty? jak se cítíš?

jane84
14. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii že by se zahnízďoval mimís 😉

a.j.a.
14. únor 2011

Ahoj holky 🙂 malá po měsíci ve školce, tak jsem dopo proválela místo, abych něco dělala 😝 za chvilku si pro ní valím a později odpo hurá na angličtinu.

@zzzzuuuuzzzziiii ty tvoje příznaky vypadají zajímavě 😵

@mircisek to je nepříjemné. Takže v těhu teď na ten exém vůbec nic nemůžeš, co by ti pomohlo ?

aanicka1
14. únor 2011

Ahoj holky, jdu k vám pro povzbuzení a rady.
Minulý týden jsem měla zamlklý potrat v 11. týdnu. Je mi 29 let a bylo to první těhotenství. Otěhotněla jsem hned po vysazení antikoncepce, ale vůbec mi nedošlo, že jsem těhotná, spíš jsme myslela, že bude problém s vaječníkama, když jsem to pořád po vysazení nedostala a pan doktor mi oznámil, že jsem v 7. tt, byla jsem nadšená a teď tohle...
Řeším, kde jsem udělalal chybu, co bylo špatně a tak. Nejhorší je, že mi fakt nic nebylo. Cítila jsem se výborně a najednou konec.
Dá se tomu vůbec nějak předejít? Poradíte co dělat, aby to příště vyšlo?
Díky za jakékoli povzbuzení nebo radu.

jane84
14. únor 2011

@aanicka1 Ahoj. Nehledej vinu u sebe. Bohužel tohle se stává a docela často, prvních 12tt je rizikových. Spíš než na minulost se soustřeď na budoucnost. Dát se teď do kupy po fyzické a psychické stránce, co nejvíc to půjde. Doporučuju pít kontryhelový čaj na zhojení děložní sliznice. Asi nejde tomu vyloženě předcházet, stát se to může i když budeš opatrná, užívat vitamíny atd. Ale něco na těch vitamínech je, i kdyby snížilo riziko o 0,5%, tak to stojí za to. Samozřejmostí je kyselina listová. Někdo užívá i různé vitamíny pro otěhu, kde už ta listovka je

lucie.krajcarova
14. únor 2011

@aanicka1 ahojky, vítej u nás. je to moc smutné, co jsi prožila. ale není to ničí chyba. prostě přestalo bít srdíčko. často se stává, že to takhle dopadne, když plod není v pořádku. prostě tělo si s tím samo poradí. a je to docela časté. i proto se dává těhotenský průkaz až později, nejlépe na konci prvního trimestru, kdy už je riziko potratu daleko nižší. můžeš se zeptat doktora, ale nevím o nikom, kdo ví, proč prodělal zamlklý potrat... budem rádi, když tady budeš s námi. prošly jsme si něco podobného nebo i horšího. a tady se navzájem podporujem a pomáháme. je nám tu fajn. 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
14. únor 2011

no holky, netusim, jestli je to zavrtavani nebo neco jineho... nicmene, ted uz je zase vse ok... je to jasny, jestli to bude negativni, coz zjistim o vikendu, tak me to bude lito... vim, nic necekat, ale to se proste neda...

marulinka
14. únor 2011

ahoj holky
Lehe pořád nic 😕 😕
@aanicka1 mrzí mě co se ti stalo,koukám,že to máš jako já.taky sem otěhotněla hned po vysazení HA,nedostala sem MS a nakonec ve 14týdnu potratila ☹ přičítala sem to tomu,že sem na MS nepočkala,protože sem ji během braní HA neměla,ale to se nikdy nedovím 😖 taky sem neměla žádný příznaky 😒 taky se nám už znovu zadařilo,tak teď mám strašnej strach,aby to nedopadlo stejně....
@zzzzuuuuzzzziiii držím palce,ať je to to zahnizďování 😉

aanicka1
14. únor 2011

@marulinka koukám, že už dvě děti máš. To je super, určitě to teď zase vyjde. Já brala HA 10 let a taky někdy bez MS, asi to chtělo to tělo líp připravit, určitě minimálně tou kys. listovou, ale fakt mě to celkem zaskočilo, ale příjemně.
Taky se bojím, že se příště budu hrozně pozorovat a stresovat, fakt je děs, že o tom člověk nemá ani tušení.
Ale hlavně musíš být v klidu a těšit se, vždyť už to znáš. Vím, že teď se mi to kecá, ale až budu v tý samý situaci, tak to asi taky budu brát jinak. Držím palce.

marulinka
14. únor 2011

@aanicka1 o potratech sem neměla ani páru,dokud sem si ho sama neprožila.díky dětem sem to zvládla určitě lépe,než ty holky,co ještě děti nemaj. začátek byl hodně těžkej,to určitě bolí každou,která o dítě přijde,ale smířila sem se s tím docela rychle... taky mě nikdy nenapadlo,že můžu potratit,když už mám 2zdravý děti..no teď už to vím a strach tam je 😖
také ti držím palce,ať to zase brzy výjde a s dobrým koncem 😉

martasl
14. únor 2011

aanicka1-taky tě vítám.to mě moc mrzí.já si myslela,že po 12 týdnu mám vyhráno-chyba lávky.já jsem přišla o mimi v 16týdnu.je jasný,že jakmile objevíme //,tak to bude jeden obrovskej strah,aby to tentokrát dobře dopadlo.tomu se prostě nevyhnem.já se děsím,že kvůli každýmu píchnutí budu volat doktorovi.ale co,raději pořád volat,než něco prošvyhnout.

no jo,pet_s se tady teď nějak neukazuje.že by nám něco tajila??? 😉

leheckova už bude určitě v porodnici,jinak by se ukázala.doufám,že už to má za sebou a všechno je ok.

zzzzuuuuzzzziiii -jé to vypadá nadějně.určitě to klaplo.tfuj tfuj tfuj....

martasl
14. únor 2011

jahudko-díky za ten odkaz o těch lékách.už ho mám uloženej.já když jsem byla těhu a chytla od holky tu chřipku,tak jsem pořád pila čaj na chřipku a nachlazení od tekaane.asi jsem neměla... ☹

slunicko_luca
14. únor 2011

Ahoj holky, dneska mi ovulacni testik ukazal // a zrovinka na Valentyna 😉 , tak doufam, ze se zadari 😉 , kdyz to vyslo na svatek zamilovanych ...
@aanicka1 ahoj anicko, vitam te, nedavno jsem prozila to same a mela jsem stejne otazky, jak pisou holky, nikdo ti na ne neda odpoved ... bohuzel. Jsem ted treti mesic od revize a dostavam se konecne do nejake "pohody".
@marulinka , @ fram Jak se dari holky?
@zzzzuuuuzzzziiii drzim palce 🙂
@ jane84 dodatecne gratuluju ke zkouskam 🙂

marulinka
14. únor 2011

@slunicko_luca děkuju za optání,někdy je mi fajn,někdy mizerně 😅 ve středu mám poradnu,tak snad bude vše v pořádku.... přeji ti,ať je dnes ten pravej plodnej den a zadaří se.držím palce 😉

slunicko_luca
14. únor 2011

@marulinka Dekuju, snazime se prvni mesic 😉 , ve stredu na tebe budu myslet 🙂

tiburcia
14. únor 2011

@slunicko_luca tak držím palce! 🙂

slunicko_luca
14. únor 2011

@tiburcia diky 😉

jahudka80
14. únor 2011

@mircisek No jo musím to vydržet, zeptám se dr. jestli mi něco dá fakt je to děs, mám hnus ruce když vážu kytku tak bych nejrači zalezla pod stůl 😠 ☹
@zzzzuuuuzzzziiii držím Ti všechny palečky co mám 😉
@martasl jojotaké to mám uložené a snad to nebudu potřebovat 😀

Holky je mi zle, jdu ležet dnes byl blázinec no jo no Valentýýýn, místo abych v 17h zavřela tak jsem měla o půl hodiny déle furt mi tam lezli lidi a já vázala a vázala.... 😀 do práce jsem šla už na 13h tak toho mám dnes fakt plné zuby ještě mi je do toho zle dnes mě natáhl černý čaj tak piju už jen vodu jinak mi vše vadí nemám na nic chuť a furt se mi chce zvracet, a hlavně teď poslední 2dny mě hroooozně bolej prsa uplně v nich jakyby píchá ☹

Dobrou a krásnou Valentýnskou noc
@slunicko_luca hlavně pro tebe krásné tulení 😉