Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

anavirez
25. únor 2011

@lucie.krajcarova taky jsem moc rada chodila na zumbu, akorat jsem mohla chodit tesne po MS nebo pred ovulkou, otresy nedelaji dobre. taky jsem si rikala, abych to mimiso nevytrepala. 😉

chjo, udělal se mi opar, tak jen doufam, ze se nic nerozjede ☹

slunicko_luca
25. únor 2011

@anavirez Asi to nedopadne anavirez, rano jsem ze zvedavosti zkousela testik 26 DC a byl uuuuuplne snehobilej ☹

jane84
25. únor 2011

@slunicko_luca a kdy jsi měla ovulku?

jahudka80
25. únor 2011

Dnes jsem byla na kontrole na gynekologii tak mám 2 hematonky cca 3-5mm z toho bylo asi to špinění, 😝 ☹takže se zas může objevit. Jinak mimi se má prý čile k světu a odpovídalo 9+1 😀to je nějakej obřík když jsem teprve 7+6 😀 No nemusím mít vysloveně klidovej režim, ale mám se šetřit, takže jdu hajat 😀, Dnes si je lépe tak jsem zvládla uvařit (však ono mi bývá hůře na večer...)

@lucie.krajcarova lízátka mám a ty nezabírají akorád mě po nich začla pálit žáha 😒
@jane84 no to právě nejde muž když by uvařil den do předu tak já nesnesu to den staré jídlo, a to jsem měla i u prvního těhu.první den jsem to uvařila a bylo to ok a druhý den třeba z omáčky, rizeta mě bylo ták zlééé a mamka že mimi nemá rádo zbytky 😀
@lunicko_luca musím se stím poprat zel.saláty nesmím vůbec po paprice mi je zle po okurce těžko a po rajčatech zvracím, hrášek dušenej mi smrdí, ...no děs musím to vydržet
@anavirez 😀 to není špatný nápad, no ale nevím nevím, já na školní jídelnu nemám moc dobré vzpomínky 😀 😀 😀
@martasl zkusila bych se zeptat , máme kousek od nás jídelnu -škola -gymnázium, no chodila jsem tam když jsem byla na umělecké a vařili tak docela dobře..je fakt že místo trápení u sporáku bych se prošla s malou do jídelny (ešusy mám 🙂 ) a měla bych to bez práce.

tiburcia
25. únor 2011

@jahudka80 hlavně, že roste 😉 😀

fram
25. únor 2011

@jahudka80 tak to pořádně roste, proto ti je tak blbě, vetřelec tě vyžírá zevnitř 😀 😀 😀 Hematom jsem taky měla a proto jsem špinila. v 10tt to přešlo.

jahudka80
25. únor 2011

@fram 😀 😀 😀 jojo roste žrout však mi chybí za týden 2kg 😀 😀 😀 hlavně ať je v pořádku , já přestala špinit ještě ten den a byla to hodně tmavá až černá krev, říkala že je to tím jak se mi rychle rozpíná děloha. Juuu ty jsi už ve 2trimestru 🙂
@tiburcia no to tedy roste 😀 se tam roztahuje 😀

fram
25. únor 2011

@jahudka80 podle těhu kalkulačky budu ve 2.trimestru až 2.3.,ale nejkritičtější období mám za sebou. A dnes jsem poprvé víc jak po měsíci mohla sníst trošku čerstvý zeleniny, takže už bude líp. 🙂

jahudka80
25. únor 2011

@fram 🙂 jééé na to se tak těšííím ja miluji šopák a nic takového nesmím 😢 zelenina to je moje saláty a teď nic, ☹ no musím počkat až nevolnosti přejdou no už abych byla taky 13tt 😀

jane84
25. únor 2011

@jahudka80 Jahud rostete pěkně, ale ty jsi taky měla ovulku dřív, takže mimčo bude trošku větší ne?

lucie.krajcarova
25. únor 2011

@jahudka80
@fram
holky, držte se, bude líp 🙂
Jahu, a problémy s paprikou a okurkou máš jen v těhu? to si vůbec neumím představit... mně strašně chutnalo ovoce a zelenina, maso bylo fuj 🙂

jane84
25. únor 2011

Holky když jsme u těch nevolností, změnily se vám chutě? Například když jste spíš na zeleninu, tak najednou máte chuť na maso a obráceně?

zzzzuuuuzzzziiii
25. únor 2011

Ahoj holky, trocha statistiky - sance ze se zadari prirozenou cestou je mesicne 5%... sance ze se zadari UIU je 12%... jak sance v loterii...
Jinak prave jsme se vratili u CARU a tento mesic zkusime prelstit celych 12% 🙂

yfka30
25. únor 2011

Ahoj holky 🙂

@lucie.krajcarova hlásím 2DC 😝 😖

slunicko_luca
25. únor 2011

@jane84 ovulka byla podle testiku 14.2.
@jahudka jahudko, mas teda fakt prekerku 🙂, to si nedovedu predstavit, tak preju at to brzo prejde.

mircisek
25. únor 2011

@jane84 U prvního těhotenství jsem vůbec žádný chutě neměla. Tentokrát jsem měla často chuť na věci, který se nesmí a na uzeniny. 😉 Teď nemám chuť vůbec na nic. Mám břicho, že si někteří myslí, že už budu rodit a já mám nabraný 4 kg. Bříško mám o 1 cm větší než u Filípka a na kila jsem na tom stejně. 😎 Takže mám druhého tukožrouta. 😅
@jahudka80 Tak super, hlavně že je miminku dobře. A jak jsi dopadla na tom kožním? Já jsem včera byla na kosmetice, tak jsme se bavili o problémech ekzematiků a lupenkářů. Prý je to tou hnusnou zimou a výkyvy teplot. Už aby bylo jaro.

jane84
25. únor 2011

@slunicko_luca tak to jsi dnes 11DPO. mamatest s citlivostí 10 může ukázat ducha 10DPO, ale když tam není, neznamená to, že nejsi těhu. Zahnízdění mimíska nastává u každé jinak a samotná tvorba hcg je u každé jiná. Při prvním těhu jsem měla test negativní, přišla MS a v 6tt byl pak pozitivní, ale protože jsem myslela, že nejsem těhu, tak jsem si klidně jezdila na motorce a malovala ložnici, natahovala se ke stropu, tahala nábytek a taky to tak dopadlo. Vím, že to člověku nedá, ale nejlepší je fakt testovat až při zpoždění. Mě aby to nelákalo, tak doma raději nemám testy
@yfka30 to mě mrzí, ale příští měsíc už budeš mít ovu testy vychytané, tak snad ještě aby byl chlap doma

jane84
25. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii tady ta procenta ti řekli v CARu? Myslela jsem, že jsou krapet větší, někdo jsem to četla. Těch 5% je dost málo

helcenka
25. únor 2011

Ahoj holky,
nějak jsem tu dlouho nebyla. Nebyl čas, dodělávali jsme ještě Kubíkovi pokojíček, tak už zbývá jen ušít závěsy a má hotovo. Pak jsem nebyla nějak doma a teď pro změnu na mě něco leze. Mám rýmu, bolí mě v krku, takže hnus. A to jsem si na víkend naplánovala tolik práce, protože mě začínají pomalu ale jistě dohánět neduhy posledního trimestru, však už osmý měsíc je znát. Hůř se mi dýchá a začíná mi trvdnout častěji bříško, takže už se mi nic moc nechce dělat, ale musím toho ještě moc stihnout. 😉

Holčiny nahoře nahoře v dolní tabulce, držím vám palce. Alespoň některá by jste se mohla přesunout do horní tabulky, jde to poslední dobou nějak pomalu a těhulek tolik nepřibývá. Ale aspoň pár jich už letos máme... 😀

Jahud, neboj, to přejde. Hlavně, že mimís prospívá.
Ten můj prospívá taky až moc, tak jsem se trochu omezila ve sladkém. Když se to doktorovi minule nezdálo, protože jsem přibrala jen kilo a mimís je macek, říkal, že je to divné, že budu mít rozhozený metabolizmus cukrů.
A je teda fakt, že prvních 6 měsíců těhu jsem se na sladké nemohla ani podívat, teda kromě zrmzliny a po tom šestém měsíci bych se zase pořád sladkým cpala. Ale ne čokoládama nebo sušenkama, mám vyloženě chuť pořád na nějaké buchty, koblížky a sladká jídla. Takže jsem to teď omezila skoro na předchozí úroveň. V ničem jiném se omezovat nehodlám, protože už takhle jím o dost míň než před těhu (protože když toho sním víc, tak se mi jídlo vrací zpátky a to je teda nechutný 😝).
Jsem zvědavá, co na příští kontrole...

Jinak přeji hezký víkend a doufám, že přibude nějaká těhulinka...

jane84
25. únor 2011

Angel už má na blogu fotečky malé. Ta je tak nádherná 🙂

slunicko_luca
25. únor 2011

@jane84 Jani pri prvnim tehotenstvi me to taky nenapadlo testovat se dopredu, testovala jsem se az s petidennim zpozdenim a byly tam // a dopadlo to spatne ve 12+0, ale ted jsem nejaka netrpeliva 🙂, blba vlastnost, strasne bych si prala, aby to vyslo. Uz si pripadam jak cvok jak se porad pozoru a nic nevidim ☹.

lucie.krajcarova
25. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiiii tak to není moc velká šance. takže jste byli na IUI????
@helcenka Heli tak to je legrační, taková změna chutí 🙂 možná bude mít mimís krevní skupinu A. u mně to bylo taky tak, žádné maso, ale jen těstoviny,pizza, buchty, koláče 🙂 no a Marťásek má fakt A. a já 0.
@yfka30 tak to mě moc mrzí... a snažili jste se poctivě?
@slunicko_luca Luci, a kdy by měla přijít ms? od toho dne by už mohl být test objektivní.

slunicko_luca
25. únor 2011

@lucie.krajcarova Luci, mela by prijit v pondeli 🙂, ale uz si zacinam pripadat jak blazen s tim sledovanim se ☹, nejak to na me doleha, necekala jsem, ze se budu az takhle prehnane sledovat, ach jo.

fram
25. únor 2011

@jane84 já před těhu jedla syrovou zeleninu skoro po kilech, jedla jsem 2 bílý jogurty denně a neměla ráda ochucený. Zeleninu jsem mohla začít znovu jíst až dnes, bílý jogurt cca před 3 dny, ale nijak zvlášť mi to nechutná. Myslela jsem, že budu ujíždět na sladkým, protože normálně ho miluju a musím se dost hlídat, abych ho nejedla. Teď si občas něco dám, ale nijak po tom nešílím, jsem spíš na pikantní. A taky jsem donedávna měla šílený chutě na prasárny typu uzeniny, majonézový saláty apod., který jsem předtím několik let vůbec neměla v puse a nechyběli mi 😕 Ale snažím se jíst přiměřeně zdravě, teď už to půjde.

fram
25. únor 2011

@yfka30 to je mi líto ☹
@helcenka ať je ti brzo líp, to je pořád něco,viď? ☹ Ale už skoro finišujete 😉
@slunicko_luca ještě pořád je naděje, jsou holky kterým se neukáží // ani v den zpoždění a přesto jsou těhu

lucie.krajcarova
25. únor 2011

@fram buď ráda, sladké v těhu není moc dobré, navíc se z toho tvoří i výtok. takže klidně pikantní jez 😀

slunicko_luca
25. únor 2011

@fram Fram ty umis dat tak krasne nadeji 😉 , to je krasna vlastnost.

anavirez
25. únor 2011

ahoj holky, tak moje stesti se mi hrouti jako domeček z karet. prisla jsem domu a nasla na adelce nestovice. dle porodni asistentky je to sazka do leterie. bud se bude pekne vyvijet nebo to bude opet zamlke tehu. jsem zoufala, ja uz prosim nechci ☹

mircisek
25. únor 2011

@anavirez A měla jsi ty neštovice? Pokud ano, tak je velká pravděpodobnost, že se bude vyvíjet normálně. Posledně jsem řešila to samé. 😖

anavirez
25. únor 2011

nastesti jsem je uz mela