Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
3. bře 2011

@helcenka Ideální to určitě není, že nenabíráš. Bude Ti to chybět při kojení. ☹ Ale je to zvláštní. Možná je to tím, že jsi byla nachcípaná a tělo potřebovalo energii nejen pro miminko, ale taky na boj s nemocí.

jane84
3. bře 2011

@tiburcia škoda, že se jedná o kočárek, člověk se taky hodně řídí tím, kdy se mimčo narodí. Navíc, kam s ním a nosí to smůlu. Být to ausedačka, je to jiné, ale tam zase nejsou takové ceny jako u kočárků. I když každá sleva je dobrá

fram
3. bře 2011

@breberuska Klárinka už je dopečená, jen ještě trošičku přibrat, ale zvládly jste to krásně a určitě ještě chvíli vydržíte

meiki
3. bře 2011

anaveriz gratuluju, super
breber: je tak to uz je pohodicka 36tt a dokonce doma,

jak prohůasila jedna moje kamaradky, zacina na me padat jarni unava a ta zimni jeste nezkoncila
dneska jak nesvitilo slunicko, tak nejak mi bylo smutno, nedalo se nic delat, chjo

fram
3. bře 2011

Holky, u nás bylo dnes celý den krásně, kdyby nefoukalo, tak by to bylo na opalování 😀

jane84
3. bře 2011

@fram blednu závistí, tady bylo hnusně, zataženo, 2°C a foukal hoodně vítr
@meiki zítra nám tu třeba vysvitne sluníčko a bude líp. Taky mám dnes náladu pod psa, dostala jsem MS, celý den se mořím s diplomkou, teď mi poslala mail budoucí švagrová s fotkama miminek. Tak mi to nějak nesedlo. Navíc včera přišel přítel z práce s tím, že kolega má 6-letou dceru v nemocnici, že najednou přestala vidět a zvrací. Nemohla jsem to vůbec dostat z hlavy. Dlouho prý nevěděli, co to je, teď se zdá, že to je zánět očního nervu, zvláštní, že to zasáhlo obě oči. Jedno sice míň, ale i tak. Jo, hold neštěstí chodí po lidech ☹

a.j.a.
3. bře 2011

@helcenka Heli, s tou napnutou kůží na břichu to znám. Docela nepříjemné, hlavně večer, jak už jsem přecpaná, kolikrát mám dojem, že musí prasknout, jak je napnutá 😕 vidím kompletně celý žilní systém 😝 a o vyrýsovaných končetinách prcka ani nemluvím. To si u Klárky vůbec nepamatuju, že bych je tak moc viděla.
Já jdu na kontrolu stejně jako ty toho 14.3., a to už mi bude vypisovat MD. To těhu tak rychle uteklo, že ani nevím jak.

@mircisek Klárka byla taky klidnější. Tohle je skokan 😀 ale tak hlavně, že je poslušně hlavičkou dolů snad od první chvíle, co to šlo.

@jane84 juu, Pro Dítě, tam se mi líbilo. Taky jsme tam tenkrát okoukli hlavně kočárky a nosítka. Chtěla jsem i letos, ale jestli je příští týden, tak to mám smůlu, pže to jsme na horách ☹

@jahudka80 tak to se divím, že ses z toho nakonec nepozvracela. Já nesnáším ty jejich stánky v obchoďácích. Jim se vyhnout nebo odmítnout je fakt děs. Mě natahovalo, jen jsem ty stánky viděla 😝

a.j.a.
3. bře 2011

@fram u nás bylo dneska taky nádherně 😵 celý den sluníčko, takže prckové šli ve školce na zahradu a domů jsem táhla bahnitou kouli 😀

a.j.a.
3. bře 2011

@jane84 tak v tom případě se ráda o to naše sluníčko podělím 😵 mrzí mě, že máš špatnou náladu ☹ ale chápu, tohle by nepřidalo nikomu ☹ a s těmi dětmi a nemocemi je to fakt na pytel. Pořád říkám, že tohle by se tak malým tvorečkům vůbec nemělo dít ☹

helcenka
3. bře 2011

@a.j.a. - mně taky bude toho 14.3. vypisovat mateřskou, zpětně od 11.3., sestřička se mi omlouvala, že mě dřív nikam nenacpe, když mají teď tu dovču.
A ty žíly vypadají fakt nechutně, Já je mám vylezlé taky úplně všude, nejen na břiše, ale i nahrudníku, prsou, krku... Zrovna minulý týden si toho všiml manža a úplně se vyděsil, jestli prý s tím nezajdu k doktorovi... 😀 Ale to jsem měla vylezlý i s Kubíkem, jenom to břicho tak napnuté ne. A ještě když nejdu třeba dva tři dny na záchod, tak myslím, že mi břicho úplně praskne...

Jinak Kubík chcrchlá šíleně, uvidím, jak mu to přes víkend zabere a kdyžtak holt pofrčíme znovu k doktorce 😠

Holčiny dobrou, jdu se zavrtat, dneska jsem úplně KO.

a.j.a.
3. bře 2011

@helcenka no ty žíly jsou fakt chuťovka. Já je jinde naštěstí teda nemám tak extrémní, jen na tom břichu.

Chudák Kubík. Kašel je pěkně nepříjemný. Já jsem teď tak ráda, že už jsem se ho zbavila jak já, tak malá. Teď už je druhý týden ve školce a zatím ťuk ťuk ťuk, drží se 😵 tak doufám, že to vydrží co nejdéle. Příští týden se naloká zase čerstvého vzduchu na horách, tak snad jí to na dlouho nabije 🙂

Dobrou, já jdu okouknout, co si dám k večeři 😅

lucie.krajcarova
3. bře 2011

@a.j.a. teda, to tě obdivuju, že ještě jedeš na hory 🙂 na týden nebo jen na víkend?
Heli, to si vůbec neumím představit, že vůbec nepřibíráš... musí ti i ubývat sil. moje kila navíc mi přišla nejvíc vhod v šestinedělí, to jsem se cpala čokoládou a stejně jsem pořád hubla. vlastně celou dobu, co jsem kojila. takže nějaké zásoby holt mají smysl... držím palečky, ať jste oba v pořádku.
Jani, tak to jsou smutné zprávy. tak pro dnešek si dej konec a něco pěkného před spaním 🙂 mně se takové věci taky dotýkají. stačí si jen přečíst smutný příběh a mám slzy v očích...

jsou tady nějaké nové těhulky??? nikdo se nehlásí a dny přibývají 🙂

yfka30
3. bře 2011

Ahoj holky 🙂 ,
tak u nás nastaly větší změny a snažení se odkládá na neurčito. Přítel má problémy se zády a vypadá to na operaci, takže bude bohužel dlouhodobě práce neschopný a z mojeho rodičáku 3800kč se asi neuživíme 😝. Musel zrušit živnost a nahlásí se na úp a jestli bude dostávat nějaký peníze to netuším ☹ . Já si poslala životopis na práci a zítra v 8 ráno mám pohovor, takže po 3 letech nástup do práce snad 🙂 . Rodičák mi zůstane, tak aspon nějaká kačka navíc. Včera byl poslední sexík na "ostro" a asi bych se pobavila, kdyby z toho něco bylo, ale to nehrozí, když ovule bude až za 5 dní +-.

@lucie.krajcarova uvolním místo v tabulce, když se ted nebudeme snažit, tak je zbytečný ho tam zabírat 🙂

a.j.a.
3. bře 2011

@lucie.krajcarova no já se taky obdivuju, zvlášt když nemám ráda zimu, sníh a lyže 😀 😀 😀 ale máme jarní prázdniny a manžel si urval po strašně dlouhé době dovolenou, pže v létě musel pracovat a nikde jsme nebyli, tak jsem ráda, že na chvilku někam vypadneme. Jedeme od středy do neděle, ještě s kamarádkou a její malou. Tak jsem natěšená jak malé dítě 😵 vidím se především v kavárně a na bazéně, co máme v hotelu 😀 😀 😀 😀

a.j.a.
3. bře 2011

Utíkám do postele. Jsem ko.

Dobrou všem 😔

herbie
4. bře 2011

dobre ranko holky....dekuju vam vsem za hezke komplimenty 😉 me uz zacinaj bolet prsa pekne mrcha se blizi 🙄 breberusko drzim palce at mala jeste zustane zavrtana v perince chvili yfka30 jeeee to je pech to je mi lito s tim manzou jeee ja bych asi silela no snad se brzy z toho dostane zada to neni zadna sranda me se pritel vratil by surfovat 5 dni byl na jedno ostrove mezi australii a japonskem no a je nemocnej vcera mel zimnici knuci tu je protivnej tak jsem tak usoudila ze uz vim proc chlapy nerodi 😀 anaveriz taky gratuluju fram tobe taky nejak jsem zapomnela 🙂

jahudka80
4. bře 2011

Ahoj Holky, jsem celá rozlámaná, a ráno jsem měla po více než měsíci sexík 😀 páč k ránu mám hezké sny 😵 tak jsem se tulila k manžílkovi.... 😵 jinak na večer mi je vždy zlééé ☹ tak chodím brzo spát 😒 Kdy už tyhle nevolnosti zkončí 😢 včera a dnes ráno se mi okolo 8h začla motat hlava a abych neomdlela musím si jít vždy honem lehnout 😒 . Holky omlouvám se že nereaguji a teď ani nečtu vaše přízpěvky, jsem KO, a musím ještě udělat alespoň práci na pc než mi začne být zas zle. 😒 Včera jsem tu skoro 3h seděla kvůli 70kč 😠 😢 bych se na to vykašlala ale bohužel v naší situaci ☹

fram
4. bře 2011

@herbie musíte na to příští měsíc pořádně vlítnout, aby už mrcha nepřišla. Příteli pofoukej bebínko, oni jsou ti chlapi strašný citlivky 😀 😀

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@yfka30 ahojky, to jsou tedy změny!!! ale nezníš úplně smutně, myslím, že pro tebe to nebude špatné. pochopila jsem to správně, že přítel bude hlídat malého? aspoň ušetříš za jesle. tak ho, Yvonko, vymažu tě. ale věřím, že se tam zase brzy dostaneš jo? a hlavně, ať se přítel uzdraví. možná to bude chtít nějakou léčbu a operaci, co je potřeba. o záda se fakt musíme starat.
@fram neměla jsi včera kontrolu, kočko? jinak už jsi pomalu ve 2. trimestru, moc gratuluju. teď si to krásně užiješ 🙂
@jahudka80 tak to bylo hezký ráno 🙂 mně teď nabídli nějakou brigádu s dotazníky. uvidím, co to bude, klidně bych ti pak dala vědět!!

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................38DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................34DC
endie (23let, MA 3/2010).................................................................................34DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................29DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................27DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................24DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj.....................19DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................19DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................19DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................17DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................17DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................6DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................5DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................2DC

fram
4. bře 2011

@lucie.krajcarova podle těhu kalkulačky jsem 2.trimestr začala včera a musím přiznat, že je to nádhernej pocit. Na kontrolu jdu až 16.3.,ale dnes mi přišly písemně výsledky z NT a vyšlo nám to opravdu skvěle,takže mám výbornou náladu. A navíc svítí sluníčko a k obědu budu mít smaženej květák, mňam 😀

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@fram to je super, to ti ta dobrá nálada, nebo spíš rozpoležení vydrží dlouho, uvidíš. druhý semestr je fakt zlatý. i pro manžela většinou 😉 😉 😉 😉

mv
4. bře 2011

ahojky, moc nestíhám číst, tak snad se máte všechny krásně... 😵
mě nabídl gyndař lázně před časem a to jsem vyhrkla, že určitě ne,že tam jezdí jen důchodci 😀 ,ale v tomhle týdnu se mi to rozleželo a pojedu.
když už nic jiného, tak si po letech v práci jednou souvisle měsíc odrazím.
nechám to na září, to ještě bývá krásně a už se tam moc těším... 😵 manžel bude za mnou jezdit na víkendy, uděláme si výletky, občas přespí,no už aby to bylo.
že jsem o tom neuvažovala už dříve?....

@fram mám radost s tebou.. 😵

@lucie.krajcarova ty už chodíš do práce, nebo se teprve chystáš?

daniela699
4. bře 2011

Ahoj holciny moje, ja jen rychle...
moc gratuluju @breberuska, ze to vypada dobre. Je super, ze muzes domu, v te nemocnici to musi byt asi pekna otrava a hlavne to je urcite znameni, ze to uz ted bude lepsi. 🙂 Jsem rada ze se holcicka drzi, kazdy tyden je urcite dobry. Ale i kdyby to bylo driv tak v tomhle tydnu myslim, ze uz nic nehrozi. No kazdopadne budu drzet pesti pro stesti (vsecky ctyri). 🙂
@helcenka Heli, ja urcite napisu, psala jsem maila (uz davno teda) 🙂 ale nebyla jsem si jista jestli ti dosel. A s tim pribiranim, myslim, ze dokud ti mimis nebere i neco co potrebujes ty sama (jako treba vapnik, co jsem cetla ze pry je ted potreba), tak je to asi jedno kolik clovek vazi. Ja jsem pribrala zatim sedm kilo, ale je zajimavy ze jeste donedavna jsem nosila porad stejny rifle, ze snad to bylo vsechno tak nejak nejvic v brise. Jsem se bala ze porostu moc rychle, ale nastesti nemam zadny chute, a jim tam nejak porad stejne mozna i trochu min. No rozhodne mam v planu to postupne shodit a s tim jak se budu vic hybat tak tajne doufam, ze shodim jeste vic nez jsem mela pred otehu, kdyz jsem vlastne cely dny sedela na zadku u komplu. To jsou plany co? 😀

@jane84 - ahoj Jani, mrzi me ze mas takovy stres, neco jsem cetla i o pritelovi, ale snad se to spravi. Urcite se objednej k tomu doktorovi. Chtela jsem se te zeptat, jak pises o tom veletrhu, se tam prave chystame ze bychom koupili kocarek za nejakou lepsi cenu, ale psala jsi ze to davaji az posledni den na vystavene kusy jenom? Jsem mela pocit ze kdyz jsme tam byli kdysi jeste na jinem veletrhu, tak lidi prave porad vozili kocarky, ze asi byly nejak vyhodne. Tak ted nevim. 🙂

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@mv Určitě jeď, já bych jela hned 🙂 teda tak na týden, víc bych asi nevydržela. ale bude to krásný odpočinek, budou se tam o tebe starat. no kdo ví, když to má být až v září, co bude 🙂 do práce ještě nechodím, čeká mě to 12. dubna. takže za měsíc a týden.
@daniela699 Dani, 7 kilo je pohoda!!! ještě určo něco dáš. já měla 12 a byla jsem spokojená. a díky kojení to šlo dolů samo, fakt! nakonec jsem skončila na váze -2 kg než jsem měla před Martínkem 🙂)) příroda si to ale umí zařídit 😀

mv
4. bře 2011

@lucie.krajcarova tak to máš práci už za chvíli, se určitě těšíš na změnu. 🙂
já se právě bojím té dlouhé doby, si to neumím moc představit, ale přelouskla jsem včera pár stránek z diskuze o lázních a tam holky píšou, že vůbec není čas na nějakou nudu ani knížku si tam prý člověk nepřečte.
v květnu máme dovču, pak v srpnu týden, pak ty lázně a to by v tom byl čert, aby to pak někdy nevyšlo... 😀 mmám to naplánovaný dobře, tak uvidíme.

@daniela699 já přirala 22 kg, no fuj 😝 a to jsem poslední měsíc nic nejedla a kluk se narodil o 3 týdny dříve, jinak bych asi měla 30 kg jistých navrch a 9 měsíců po porodu jsem měla o 3 kg méně, než před těhotenstvím, takže buď úplně klidná, to půjde pak samo ani nevíš jak.

daniela699
4. bře 2011

@lucie.krajcarova Luci, takze se chystas do prace? To se tak akorat pomyslne prohodime. 🙂 12.4. budu mit presne 6. tydnu do porodu. 🙂 Musim docist abych se nevyptala na podrobnosti, ktere jsi urcite uz psala. 😎
@mv 🙂 urcite je nejlepsi se necim zamestnat, nejlip necim prijemnym pokud to jde, to pomaha na vsechno. Pred myslenkama clovek utect nemuze, takze lepsi je aspon vymenit. Lazne budou urcite super, urcite tam ted lidi jezdi i misto dovolene treba, takze myslim, ze to rozhodne nebude samej duchodce a hezky si to uzijes. 🙂

A s tema kilickama, kez by, kez by, nebudu se zlobit kdyz to bude i jeste o hodne mene nez pred otehu. 😀 Mela jsem strach, protoze jak psala Jahudka, taky mam blbou pater a kycle jsem mela nedorostle kdyz jsem se narodila, tak jsem si rikala ze budu asi upet, ale je to zatim v pohode, tak snad to pujde nejak rozumne dal a pak hlavne rozumne dolu, prece jen je to pak na ty klouby lepsi. 😀 Cetla jsem nekde ze ty nedorostle kycle v detstvi, ze muzou mit nejaky vliv u porodu, ale nejsem si jista, neslysely jste o tom?

jahudka80
4. bře 2011

Holky malá mě dnes tak zlobí 😠 a mě zrovna zas není nejlépe ☹ už začínám uvažovat o tom že jí dám do školky, ať se tam zabaví, a taky zlobí někoho jiného a né mě 😀
No nic jdu pracovat a pak si lehnout je mi zas šoufl.

jahudka80
4. bře 2011

@lucie.krajcarova jj ráno bylo krásné 🙂 , za to od té doby co je malá vzhůru to stojí za prd 😒

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@daniela699 jj Dani, to si to opravdu prohodíme. vracím se za zkrácený úvazek 24 hodin týdně, na čtyři dny v týdnu. no a jedna moje kolegyně bude rodit v červenci, takže s tou si tam taky moc nepobudu. a to je škoda,protože je to moje nejbližší vrstevnice.

lucie.krajcarova
4. bře 2011

@jahudka80 mně malej zlobí skoro furt.. nemůžeš jí dát do školky třeba jen na pár hodin nebo pár dní v týdnu? ještě nás baví dětské koutky nebo hraní v centrech. to se děti i maminky zabaví.