Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vonrk
13. bře 2011

Moc se omlouvám, ale byla bych ráda, kdyby mi někdo vysvětlil tyto zkratky: DC, MA, SP a VP, jsem tu nová, a opravdu nevím co to může znamenat, ☹ proto jsem sebrala odvahu a nyní se ptám 😉 .
Děkuji za odpověď 🙂

lucie.krajcarova
13. bře 2011

@vonrk AHOJKY,vítám tě u nás, snad se ti bude líbit a trošku ti pomůžem v takové těžké době.
@endie ty jsi ale ostuda 🙂 nechala jsi nás v tom, že jsi snad už těhu 🙂

lucie.krajcarova
13. bře 2011

@yfka30 možné to je, že je to k ovuli. ještě víc by to možná bylo k těhu, ale podle tvého dc asi ne.

lucie.krajcarova
13. bře 2011

@vonrk tady jsou ty naše zkratečky 🙂
DC - DEN CYKLU
VP - VELKÝ POTRAT
MA -MISSED ABORTION - ZAMLKLÝ POTRAT
SP - SPONTÁNNÍ POTRAT

Jestli budeš chtít být v tabulce, bude to moc fajn.

yfka30
13. bře 2011

@lucie.krajcarova děkuji za odpověd 🙂 . No těhu určitě né, když podle teplot ovule teprve proběhla, jenom trošku pozdě 🙄 😅

martasl
13. bře 2011

ahoj holky 😉
luci-dnes jsem 47.ms stále nikde a stoupá mi bt.mám 37.1.takže nevím,co si mám o tom myslet.zmatená jsem jako Goro před Tokiem.

vonrk-ahoj.to mě mrzí,a hned tě to muselo potkat dvakrát.tak hlavně,že máš úžasnou doktorku.to to člověk hned snáší lépe,když ví,že se mu doktor opravdu snaží pomoct.

já mažu ještě dnes do práce,se mi faaaakt nechce 😝 😝 😝 😝 😝 😝

vonrk
13. bře 2011

@lucie.krajcarova děkuji za vysvětlení zkratek, já měla SP 5.9.2010 a pak MA 28.2.2011, teď pojedu na plastiku dělohy, pokud tak rozhodnou v Ostravě (tam jedu 17.3.), a pak na to znova najedeme, dostanu hned léky na ředění krve, aby nebyl SP takže očekávám, že by první termín možného otěhotnění bude květen, doktorka mi nasadí také Clostibegyt, tak by to mělo vyjít, držte mi palečky, ale dám vědět až to vypukne 😉 .

tiburcia
13. bře 2011

@lucie.krajcarova já jsem dneska slavnostně 38DC, takže zítra mi tam pisni 39DC 😠 😠

fram
13. bře 2011

Ahoj holky,
@vonrk vítám tě mezi námi, je mi líto , co máš za sebou, ale do třetice všeho dobrého a navíc, když máš skvělou doktorku, což je v dnešní době docela výhra 🙂 Držím palce.
@yfka30 já jsem v době ovu mívala citlivý bradavky, v prosinci jsem to neměla, myslela jsem, že ovu nebyla a otěhotněla jsem 😕 😅
@martasl a mrcha pořád nikde,jo? Půjdeš na vyvolávačku? Sprdni rovnou doktora, ať už konečně začně něco dělat.

fram
13. bře 2011

@jane84 a jak ti jde práce na diplomce? Myslím, že když půjdeš k novému dr., tak by si měl udělat prohlídku.

fram
13. bře 2011

Holky, kde máme breber???? Třeba už je Klárinka na světě 🙂 🙂

jane84
13. bře 2011

Ahoj holky
@lucie.krajcarova Luci já jsem dnes 11dc, děkuji 🙂
@fram nic moc, včera jsme pomáhali tchánovcům na bytě a dnes jsem dělala prezentaci do němčiny o našem městě. Zbytečná práce, někde jsem to měla vypracované k maturitě, ale za ty roky se to ztratilo a musela jsem to napsat znovu. Mám asi 40 stran diplomky. Žádná sláva. Ale mám tam ještě málo obrázků, ty my dají ještě minimálně 6 stran, ne-li mnohem víc. Myslím, že to bude přes 70 stran. Víc bych to nehrotila. Spolužačka má asi 120 stran, ale na našem oddělení by to nikdo nechtěl číst 😀 Zatím jsem relativně v klidu, ale až budu u vedoucí na konzultaci budu taaaakhle malá.
Jen teď přemýšlím, jestli se tam mám objednat hned příští týden, nebo počkat ještě na výsledky stěrů. Ale asi si na to vyprdnu a zavolám tam hned a domluvím se se setřičkou. A ta je tam prý taky příjemná
Holky tak já už si asi vybrala novou dr, je to teda zase v Brně, takže budu dojíždět, což nebude v těhu nic příjemnýho a pak třeba s mimčem taky ne. Ale je to asi 10 minut pěšky od vlaku a autem taky dobře dostupné. A vím, že si bere ročně příspěvek 200kč za poplatky - regulační, jednorázová zrcadla a kdykoliv cokoliv telefonicky zkonzultuje. je to soukromá klinika. Je mladá, takže bych u ní mohla být dlouho. Jestli bude vážně dobrá a pomůže mi, tak ty 200 klidně dám

fram
13. bře 2011

@jane84 pokud s ní budeš spokojená, tak 200,- Kč není tak moc. Objednej se co nejdřív, ať máš dobrý pocit, že se to hýbe kupředu, když tě ten dr. tak zklamal.

jane84
13. bře 2011

Většina z vás asi ví, že píšu diplomku o neplodnosti. Celé téma je Problematika lidské reprodukce se zaměřením na imunologické aspekty. Píšu tam o stavbě pohlavních systémů, vzniku vajíček a spermií, o cestě spermií k vajíčku, oplození, možná tam bude i uhnizďování. Hlavně teda píšu o neplodnosti a to především o protilátkách proti spermií. Některé věci všechny známe 😉 Ale říkala jsem si, že jsem narazila na spoustu zajímavých věcí, které by vás mohly zajímat a proto až to dopíšu, tak vám to dám samozřejmě k dispzici

fram
13. bře 2011

Já jsem hrozně zvědavá , jak to vypadá se zuzi, myslím, že psala, že teoreticky by to měla dostat po-st. Kdoví, jestli nebude testovat. Moc ji držím palce.

lucie.krajcarova
14. bře 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011

martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................48DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................39DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................29DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)........................................................28DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................28DC
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................18DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................15DC
endie (23let, MA 3/2010).....................................................................................15DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).......................................14DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)........................................................12DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)....................................................................9DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..........................................................................6DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................4DC

fram
14. bře 2011

Dobré ráno, u nás je zatím krásně,snad to vydrží 🙂 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
14. bře 2011

Ahoj holky.

@fram frami dekuju, jsi hodna, ze na me myslis...
No...
Zatim zadna MS - ale srdce mam dvestedvacet, jsem z toho strasne vystresovana, mam hrozny strach, ze to zase nevyslo, nebo ze to vyslo, ja nevim. Tentokrate je to jine, zacinam tomu verit, MS, zatim nic a minuly mesic jsem to dostalal 26 den, coz je DNES. Ale pred tim to zase bylo 28 dni...
V Sanusu mi myslim, rikali, ze 14 dni po IUI by to asi melo byt znat, ale copak si to pamatuju, vubec jsem nedavala pozor. Proznaky porad zadny, i kdyz obcas me pichne. Ja nevim, mam nebo nemam testovat, jestli pockat do stredy, radeji na ten 28 den, nebo co...
V podstate, kdyz tehu nebudu, jdeme na druhy pokus, ale stejne fakt jsem strasne vystresovana. POMOC 🙂

herbie
14. bře 2011

zuuzzziii nestresuj tak vsechno ber v pohode a v klidu stres neni dobrej.....jinak kamaradka uz testovala asi tyden pred mrchu a byla po IUI ted je tehulka tak preju hodne stesti 🙂

herbie
14. bře 2011

jinak vitam mezi nama vonrk ...... 🙂

lichtakova
14. bře 2011

@vonrk taky tě tady vítám, je to hrůza....bohužel, se to stává tak často...my jsme toho důkazem, ale neboj, zase bude líp, uvidíš.
jinak vás všecky moc zdravím, doufám, že se máte dobře při pondělku, tdy teda nic moc počasí, ale aspoň není zima.

lichtakova
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii nestresuuuuuuuuuuuuuj 🙂 , víš že to škodí zdraví 🙂 , neboj, všecko dobře dopadne, dřív nebo o trošičku později určitě 😉 😵

lucie.krajcarova
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii klid, stejně tím ničemu nepomůžeš. takže dnes testovat nebudeš?

vonrk
14. bře 2011

Zdravím a moc děkuji všem za přivítání.
Děkuji také za Vaše povzbudivé slova, nevzdávám se naděje, prozatím jen nemám jasno, kdy mi vlastně začně menzes po MA, když stále špiním? Ví to někdo?

lichtakova
14. bře 2011

@vonrk no, teďka budeš mít šestinedělí, ak většinou během něj, kdyby nic, tak potom na injekci

zzzzuuuuzzzziiii
14. bře 2011

Holky tak jsem na ten test nacurala... ale koupila jsem si nejakej uplne debilni test, je to cely ruzovy a je to blbe videt, ale mozna tam dusik je, ale nechci plasit... necham to radsi jeste na zitra rano a koupim si jiny test. je to fakt "dusikova" carka. Nevim 😒 ☹

vonrk
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii u mě to také byla jen dušičková čárka a pak jsem zjistila, že jsem těhotná, možná za dva dny to uvidíš jasněji HCG stoupá rychle vzhůru
@lichtakova děkuji za vysvětlení, tak to mne čekají ještě 4týdny

lichtakova
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii kup si mamatest 😉

jane84
14. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii a co je to za značku a citlivost?

zzzzuuuuzzzziiii
14. bře 2011

Holky je to mamatest, ale nejakej za stovku, citlivost 10 a je to nejaka supernovinka 🙂
Ale po zaschnuti vidim docela jasne viditelne //... 🙂
ja se ale bojim radovat, v navohu pisou, ze po 5 minutach to muze ukazat spatny vysledek, ja to ale videla hned, aaaaaa, co ted? 🙂 to kdyz to vyslo? 🙂