Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@martasl Teda Marti, no aspoň něco... no a co teď manžu vydusit, že teda sex nechceš a počkáš na něj? stejně teď budeš mít nějakou léčbu, takže to nebude úplně super na plození. jako prozatím si neumím představit, že by manžel nechtěl sex 😉 prostě nemáme rádi delší pauzy. jo a s tím vyšetřením, teda, budu ti držet palce, at hormony pomůžou!!!!!|!!! Jinak v Brně jsou dvě centra, co vím, ségra byla v tom Repromeda, čeká teď druhé dítě. a kámoška byla v reprofitu a mají už 3 děti. takže Brno poměrně úspěšné 🙂 🙂

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@jane84 Janičko, nic ve zlým, ale vypadá to fakt špatně.myslím, že byste si měli vážně promluvit..... jak píše komtesa,.... třeba s tebou proto ani nechce spát 😲 😲 😲

jahudka80
18. bře 2011

@martasl jj prodáváme, ono nám stejně moc nezbývá 😀 , a než to prodáme to bude doba, pujdem buď do pronájmu, nebo bytu manž.rodičů oni se mají stěhovat do domku....ale říkám než to prodáme,..šance je teď nic moc 😉 A já si řekla že se ničím nebudu stresovat nechám věci volně plynout 😉

jahudka80
18. bře 2011

Jéééééééééééé holky už je tam náš byteček 😀 😀 😀 😀 😀 http://www.reality.cz/cgi/detail?ord=770-N44937

i.komtesa
18. bře 2011

@lucie.krajcarova to je mi líto, ale vím jaké to je mít postiženého človíčka, mám sestřenici s Dawn. syndromem. Nedivím se a asi bych to řešila stejně.
@jahudka80 o práci mi povídej, v únoru jsem skončila u zaměstnavetele protože nám nedával výplaty, netušila jsem ovšem, že jsem v tom. Když jsem na to přišla vzala jsem první práci co se namanula, abych si udělala alespoň tři měsíce a vešla se do 18O dní ochraný doby, dneska s těma mateřskejma je to hrozný. A hlavně jsem tím udělala tu zásadní chybu.
@martasl Děkuji manžel je opravdu zlatej, lepšího si nemůžu ani přát a proto mě to bolí dvojnásobně i za něj. Jsme spolu pět let a nevím kde bych bez něj dneska byla, je to přesně ten chlap, že když máš pocit, že upadneš tak je najednou tam a drží tě.

i.komtesa
18. bře 2011

@martasl hlavu vzhůru tak máš tady holky a ty tě podrží a doma dvě slečny co tě taky nenechají ve štychu. O věku mi nemluv nad tím raději nepřemýšlím.

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@jahudka80 máte to tam pěkné 🙂 určitě vás teď čeká nový začátek. a máš dobrý přístup, na co se s tím trápit, když víc udělat nemůžeš...
@i.komtesa a řekneš mi, jak je na tom ta sestřenice? jinak jak vidíš, s prací jsi chybu neudělala, příroda si to zařídila po svém... takže jsi taky na začátku... není problém nastoupit na dobu neurčitou, přežít zkušebku a pak už klidně myslet na mateřskou. budu držet palce s prací. jak se cítíš, bolí tě něco? budeš ještě doma na neschopence?

mircisek
18. bře 2011

@i.komtesa Vítej mezi námi. Je mi líto, že si tím musí procházet další a další.
@jahudka80 Tak super, že se to u vás hýbe. Takový hezký byt se snad prodá brzy.
@jane84 Ach jo. Hodně síly na rozseknutí tvýho problému.
My jsme si včera zajeli s malým do špitálu. Šel do schodů, lovil v kapse penízek, ujela mu noha a rozsekl si bradu. Manžel samozřejmě nebyl doma, měl auto a nebral telefon. Zachránil nás děde. Já jsem se v první chvíli vyděsila, že si vyrazil zuby, ale odnesla to jen brada. Nakonec to nebylo ani na šití, má tam jen tři mašličky. On byl za chvíli v pohodě, ale já jsem se málem sesypala. Napřed šok z těch zubů, pak všude krev. Malej byl za chvíli v pohodě, ale já jsem se málem sesypala. Šok, stres, hormony....
@martasl Já tě chápu, že chceš miminko. Taky se teď smiřuju s tím, že asi třetí nebude. Vím, že jsem v jiné situaci. Nesrovnatelné. Je to divný, ale já ještě nemám venku druhý a strašně mě mrzí, že nebudu mít to třetí. Holka, drž se, třeba se ještě zadaří, nebo manžel povolí. 😅
Určitě jsem na někoho zapomněla reagovat, ale teď se to tu nějak rozjelo.

martasl
18. bře 2011

teď volal manžel,večer to rozeberem.

i.komtesa-můj manžel je jinak taky bezva,ale nerad mluví.a já jsem zase děsně ukecená.to bych musela jedině manžela pořád něčím nalejvat,to je pak ukecanej.

jahudko-ten váš byt vypadá moc hezky.ale u nás by se za tu cenu asi neprodal.ale je fakt,že ho máte pěkně zpravenej a hodně věcí tam necháte.tak tfuj tfuj ať se někdo chytne a koupí.a ten byt po tchýni je jakej??to by bylo nej řešení,než bude domek,ne?(záleží teda,kolik se za ten byt platí).

i.komtesa
18. bře 2011

@lucie.krajcarova sestřense je teď 18 let pamatuju si, když to tenkrát tetě v porodnici řekli. Tenkrát nebyly scriningy a utz byl tady jen v porodnici. Nikoho ani nenapadlo tetu poslat na plodovku, před tím bylo všechno v pořádku, a bylo jí 29.Chtěla spáchat sebevraždu, dlouho se s tím nemohla srovnat. Káťa je ve svých 18 vyspělá na 6let a tak už zůstane. A to ještě není ten nejvyšší stupeň postižení. 😒 😒 Na to konto jsem byla u obou dětí na plodové vodě, abych měla jistotu. Nevím co je ten screning v I.trimestru, ale mám pocit, že krevní rozbory a utz v téhle době dělali doktoři i dřív a zdarma. Není to jen další poplatek za topo čem člověk touží???? 100% důvěřuju plodovce je to rozbor DNA z kůže plodu tak co by mohlo být jistější???
Jinak na neschopence asi ještě chvilku budu, sice se cítím dobře, ale dělalajsem v Plzni v Globusu u grillu a víš co tam prošlo maminek s miminkama. To bych asi hned neunesla. A stejně se asi podívám po něčem jiném.

jahudka80
18. bře 2011

@i.komtesa No právě já 7let po škole pracovala a můžu teď za to že jsem nezaměstnaná?? Ty svině to nezajímá a já si fakt nemohu dovolit zůstat doma 4roky a brát od 10měs.dítěte jen 3800kč vždyť my z té rodičovské žijem, tak nahlásíme manžu na mateřskou a pak to zas přehlásíme snad to pujde on si taky v té práci nemůže vyskakovat po novém roce mu sebrali 15% a teď dřem bídu s nouzí do léta než doplatíme leasing ☹ 😠
@lucie.krajcarova přesně tá pozemek máme a za byt bychom stejně za 7let víc nedostali teď tratíme půl mega pak by to byl už milion, to je děs ty prachy a nic z toho 😢 snad prodáme a bude líp 😉
@mircisek jj paní říkala že ho máme hezky udělaný,...problém je spíž v té hypotéce, nejde splatit a né každý si chce zrovna brát hypotéku u KB a s těma našema podmíňkama, no uvidíme já už se s tím netrápím prostě počkáme 😉
@martasl no hele za pronájem se tady platí cca 8tis (nám by stačilo 2+1) a my bychom měli o polovic nižší náklady než platíme teď a to už rozdíl je. V domku pak natom budem asi o 5tis.lépe podle toho jak vysokou hyp.budem mít ale moc si pujčovat nechcem a rozhodla jsem se pro bungalov... tak uvidíme hlavně ten klid a žádný sousedi nad náma 😀 😀 😀

i.komtesa
18. bře 2011

@martasl jojo chlapi jsou uzavřenější a o těch ženskejch věcech se neradi baví. Takže večer otevřete lahvinku vínka, rozeberete to a skončíte u řešení 🙂 😉 jen v dobrém 🙂

pe_t
18. bře 2011

Ahoj holky 🙂
@i.komtesa taky tě vítám - nikdo neví líp jak ti je, než holky tady. Každá jsme si tu bolest prožily na vlastní kůži ale věř, že bude líp. Jsou tu skvělé baby 😉 . Se vším si poradíme a pomůžeme.

@martasl maaaarti hernajs, to pitomý. No já bych ti i doporučila tu mgr. podhornou - má ty kůry fakt vychytaný. Ale pokud to jde i hormon., tak zase je to sice radikálnější řešení, ale možná rychlejší.... 😒 a to už jsem ti chtěla psát, že budeš možná ten případ, kdy to ženský zjistí až ve 3měsíci...hlavně že to jde řešit!

marulinka
18. bře 2011

@i.komtesa vítej,je mi to moc líto.kdo nezažije,nepochopí.držím palce,ať vám to brzy znovu výjde a je vše v pořádku..

mircisek
18. bře 2011

@jahudka80 Bungalov, toho se drž. Já teď s těma schodama trpím jako kůň a vlastně ta Filípkova brada byla takoy o schod. Žádný schody. 😀

pe_t
18. bře 2011

holky teda musím říct, že čas je faaakt milosrdnej. Poporavdě řečeno mám pocit, že se to stalo už hodně dlouho....fuj. Naštěstí to fakt ten čas dokázal na duši " uhladit"...

fram
18. bře 2011

@martasl držím palce, ať i manža vyjde vstříc a rozumně se dohodnete.
@mircisek chudák Filípek, tak hlavně, že se nestalo nic horšího

fram
18. bře 2011

@jane84 je mi líto, že se ten tvůj takhle chová. 😠 Poradit bohužel neumím. Můj manža je ten typ, který řeší všechno hned, nesnáší , když mlčím a on neví, co se děje. Takže to taky nedělá a řekne všechno hned na rovinu. Nikdy jsem ho neviděla, že by byl naštvanej a já nevěděla proč.

mircisek
18. bře 2011

@fram Spíš chudák já, jemu je úplně jedno, že má na bradě náplast s tampónem. 😉

fram
18. bře 2011

@mircisek můj synoveček (2,5) minulý týden vlítnul pusou na obrubu chodníku. Já u toho nebyla, ale krev prý stříkala obloukem. Naštěstí zuby si nevyrazil, jen měl trošičku rozražený ret a odřený pod nosem. Ségra se z toho vzpamatovávala 2dny, prcek byl už po 15min. v pohodě 😀 Jsou to raubíři 😀

mircisek
18. bře 2011

@fram To je přesný. 😀 😀 😀 😀

tiburcia
18. bře 2011

@martasl my byli v Unica Brno a super 🙂

pe_t
18. bře 2011

@fram teda koukám, že už jsi v 16tt...to tak šíleně letí 🙂

pe_t
18. bře 2011

@martasl teda musím říct, že o tom Brně jsem už taky slyšela, tady v Olo nevím.

i.komtesa
18. bře 2011

@jahudka80 byteček máte pěknej, to prodáte hned, víš kolik je mladejch párů co chtějí svoje bydlení. Ten bungalov taky schvaluju, máme novostavbu s patrem a už mě ty schody štvou a to jsem si nedovedla představit přízemní bungalov. Dneska už bych viděla jinak.

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@i.komtesa díky za vysvětlení... myslím, že nt screening v prvním trimestru je celkem nová záležitost, dřív byl asi jen utz. věřím,ž e když se dají dohromady výsledky nt a triplů, tak už to má nějakou váhu. já ještě přemýšlím, že u druhého půjdu na vyšetření klků - to je něco jako plodovka, ale už v prvním trimestru. to není dost plodovky, tak se bere jiná část... přece jen plodovka je trošku i riziko potratu... a prozradíš kolik ti je?
jahu, myslím že bytů s hypotékou je spousta, málokdo má na celý byt hotovost. takže i když někdo kupuje byt, měl by počítat s možností, že to nebude za hotové 🙂
fram, kdy tě čekají triply?

@pe_t taky mi přijde, že se to stalo snad v minulém životě....

lichtakova
18. bře 2011

@lucie.krajcarova Luci, myslím, že odběr choriových klků má o něco vyšší procento rizika potratu než amniocentéza

i.komtesa
18. bře 2011
rozum
18. bře 2011

@i.komtesa - ahoj, bude to bolet pořád, ale bolest bude menší a menší 🙂 a s náma trochu snažší 😉
@martasl - chjo, to nezní dobře s těma vaječníkama, ale na druhou stranu se to dá vylepšit práškama, tak není nic ztraceno.
Holky je to děs, pořád slyším jak chlapi vyčítají ženským, že jsou unavené a že nechcou sex a najednou, když se mají intenzivně zapojit, tak to neberou. 😠 Takže musíme na ně obklikou!
@marulinka - MM je v lize a je fakt dobrý 🙂
@jani - co napsat...já bych to nevydržela a neudržovala vztah za každou cenu. I když to bude bolet, zaútoč na něho a vše si vyříkejte a udělejte konečné rozhodnutí. Čím dřív, tím líp...

i.komtesa
18. bře 2011

@rozum ahoj a děkuji.
Už aby tu bylo jaro, až se zahrabu na zahrádce do země tak bude taky líp.
A leje a leje a leje...... ☹