Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
18. bře 2011

no doktor minule mluvil o UNICE v Brně.teď jsem koukala na repromedu a reprofit.na nějaké diskuzi holky psaly,že repromeda je hooodně drahá a tak že přešly do reprofitu a velká spokojenost.no uvidíme,nejdřív ms a pak vyšetření hormonů-a pak se uvidí.

pe_t a o kterém CARU v Brně jsi slyšela??a co?dík

holky,u nás sněží a pěkně fučí.ach jo....a nějak mě začíná bolet břicho.že by se chystala ms i bez vyvolávačky???docela bych byla ráda,když to teda není těhu 😅

jane84
18. bře 2011

holčenky moje zlatý. Byla jsem se trochu odreagovat, šla jsem na kosmetiku k nové kosmetičce, dostala jsem to od mamky k narozeninám. Jsem strašně moc spokojená. Ta masáž neměla chybu, čištění pleti ultrazvukem, zažehlení krémů galvanickou žehličkou. Luxus. Sice to stálo 400, ale takovou kosmetiku jsem ještě nezažila

@martasl Marti to mě mrzí, neříkal že je to předčasné ovariální selhání? Nejsem si jistá, jak to poznal, jen ultrazvukem tuhle diagnózu udělat nemůže, určitě to chce hormonální profil, vyšetření protilátek atd. Sama jsem koukala na ta centra v Brně a pročítala info tady na MK, vylezlo mi z toho, že Repromeda je trochu jako na běžícím páse, prý jedno z těch dražších center. Pak UNICA, tam prý jdou hned do IVF, že hned řeknou, že spermiogram je špatný a nic jiného nepomůže. IUI tam nedělají. Ale mají prý vysoké číslo s úspěšností při prvním pokusu. Pak ještě CAR na Obilňáku, tam jsou lepší ceny, ale také mají hodně pacientek. Ještě je myslím Sanatorium Helios, o tom moc nevím. A hoooodně si chválily holky Reprofit na Hlinkách u Výstaviště. Že se tomu fakt pořádně věnují, hledají příčinu a až třeba selže IUI, tak zkusí IVF. Hledají tu nejoptimálnější cestu

vonrk
18. bře 2011

@i.komtesa - také Tě tu zdravím, jsem tu čerstvě nová a proýívám to co Ty, zamlklý potrat v 11t, musela jsem na potrat, pak se mi to trochu zkomplikovalo zánětem, teď jsem celkem v pohodě, ještě mne čeká operace dělohy a pak zpátky do práce, nebyla jsem tam od 14.1.2011, na šéfa mám velké štěstí, zná mne jako workoholika, který neletí domů s každým píchnutím, a také ho přesně informuji, co se semnou děje, takže nechce, abych spěchala do práce, ale takových šéfů je velice málo. Jinak mne dnes naštvala moje účetní, zapoměla můj nemocenský lístek poslat na OSSZ, sice lístek na peníze tam poslala, ale tu nemocenskou až včera, takže jak to vypadá budu tento měsíc bez peněz, ještě že existují babičky a přítel, ten sice bydlí zatím asi 80km odemne, ale je mi velkou oporou. Stěhovat se chci až po porodu, mám tu skvělpu doktorku, která nám pomáhá otěhotnět, a nevím, zda v jeho oblasti na někoho takového narazím, vídáme se o víkendech celkem pravidelně.
@jane84 no teda nevyvíjí se to moc pozitivně, asi si budete muset na rovinu promluvit, hlavně co je důvodem jeho změny v chování, takto by se neměl chovat, Ty si to nezasloužíš.

martasl
18. bře 2011

mircisek-jejda,špatné zprávy z onkologie.doktoři určitě budou vědět,co pro tebe bude nejlepší a jak ti pomoci.teď se hlavně soustřeď na drobečka(vím,že je to asi teď trošku problém) a pak to určitě dobře dopadne.

rozum
18. bře 2011

@jahu - hmmm, exkluzivní byt 😎 , hezké to doma máte, máme díky fotkám možnost vidět, odkud nám píšeš na Koníka 🙂 Jqahu, a nemají se tcháni k tomu, že by šli do domku a Vám by přenechali byt?

martasl
18. bře 2011

jani-no jak to jmenoval tak to bylo delší.holt skleroza ☹ .jinak díky za typy o CAR.ještě se pak doktora zeptám na ten reprofit,pokud to bude nutný(a asi jo ☹ ),jestli by to šlo tam.neříkal že je to přímo diagnoza,že si to jen myslí a proto po ms chce udělat vyšetření.teď jen tu ms dostat 😅

a.j.a.
18. bře 2011

Ahoj holky 🙂 tak jsme si minulý týden užívali na horách a teď už zase vegetíme doma. No, všude dobře, doma nejlíp 🙂 akorát teda dr na pondělní kontrole zjistil, že se mi nějak moc za posledních 14dní zkrátil čípek (do té doby se ani nehnul) a taky otevřel, a hlavičku má prcek moc nízko. Takže nařídil odpočívat, ležet a snažit se nic nedělat. Je fakt, že jsem se ten minulý týden vůbec necítila dobře, strašně mě bolí podbřišek, asi z toho jak tam ta hlavička tlačí. Ležení a magnézko pomáhá, ale jak začnu něco dělat nebo chodit nebo dlouho sedím, tak už zase podbřišek bolí. No, ale každopádně zvolňuju tempo a věřím, že že minimálně do půlky dubna zůstanu 2in1 😀 😵 nemám zatím nic připraveno, tak se kobliha nemůže vylodit dříve 😀 😕
Dneska jedeme do Ikey koupit skříň a komodu, ať mám konečně kam dát mimi věci. Konečně přerovnáme ložnici a připravíme i postýlku. Nakoupím věci do porodnice a zase budu o chlup klidnější 🙂 malá je u našich, tak na to máme celý víkend.

Včera jsem byla na těhu cvičení a dýchání, tak jsem zrelaxovala 😵 a pak jsme šly s PA a kámoškou ještě na pivo 😀 říkala, že mám břicho dost nízko na 34tt, ale uklidnila mě, že to všechno bude nakonec v pohodě. Jen mám ještě vydržet 14dní, pže u nich, kde chci rodit není dětská JIP, takže bych musela do fakultky a tam nechci. Navíc mi pak napíše rozpis služeb, tak se budu snažit s koblihou do nich trefit 🙂 😀 rodila mi i Klárku a je úžasná, takže bych ji měla ráda i teď. Tak snad se zadaří.

a.j.a.
18. bře 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to je tak úžasné ty tvoje // 😵 😵 😵 já jsem tak ráda 😵 a jak je pak krásné, když člověk koukne na tabulku a vidí, jak se ten vrch hezky zaplňuje a spodek vyprazdňuje 😵 nádhera 😵

@mircisek moc mě mrzí, že kontrola nedopadla dobře ☹ posílám moc moc pozitivní energie.

@jane84 s tvým přítele mě to taky mrzí ☹ jako rozhodnutí žít život s dětmi nebo bez dětí je každého svobodná volba, ale jelikož ty víš, že ty děti mít chceš, tak pak takový vztah nemá moc smysl ☹ a přemlouvat ho taky smysl nemá, pže se to pak může zvrtnout až bude mimi na světě ☹ navíc jak jsem teď dočítala, tak mi taky přijde to jeho chování vůči tobě dost divné. Jestli opravdu někoho nemá ? Chtělo by ho to večer chytit pod krkem a hodit řeč.

a.j.a.
18. bře 2011

@rozum na to, že je ta fotka rozmazaná, tu druhou čárku vidím dost dobře 😵 takže šup do postele, vykurýrovat se, ať můžeš za chvilku hodit první foto z utz 😵 😵 😵

@helcenka Heli, teda tobě ty bacily taky nedají pokoj ☹ já teď musím zaťukat, ale konečně jsme s malou obě už delší dobu v pořádku. Snad to tak i zůstane. Že by zabrala solnička 😵 ? Každopádně bacilů je kolem asi stále plno, pže spousta známých včetně prcků jsou nemocní. Kamarádčina 9měs holčička má už podruhé atb. Už aby bylo hezky a teplo.

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@lichtakova hm, to je možné. ale uvidíme, nechám si poradit... to se dělá až po nt, tak třeba by nám to nedoporučili...

a.j.a.
18. bře 2011

@marulinka gratuluji k úspěšné genetice 😵 😵 😵 potvrzený chlapeček už je taková třešnička dortu 😵 hlavně, že je zdravý a v pořádku 😵

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@a.j.a. jééé tak to se šetři Andrejko, ať se mimi dopeče a nechce na svět dřív. taky jsem musela dbát na to, ať nejde moc brzy, u nás taky není dětská JIP. ale u mně to spíš vypadalo na přenášení, podle toho, jak to měla moje mamka 😀

Jani, tak to sis udělala hezký den!!!! to se musí, člověk si zaslouží trochu péče a luxusu! já si dnes dala pedikúru 😝

a.j.a.
18. bře 2011

@slunicko_luca na tu sliznici zkus mateří kašičku jak píše tiburcia. Já ji taky měla a ten cyklus jsem otěhotněla, a to stačila sliznice narůst jen na 6mm. Takže žádná extra výška. Byla jsem zrovna den před ovulkou na kontrole, tak si pamatuju, jak mi ji měřil. Ještě jsem si říkala, že teda výška nic moc, tak že šanci moc velkou nemáme a ejhle 😵

a.j.a.
18. bře 2011

@lucie.krajcarova jo jo, nerada bych něco posr..., když je to takové těžce vydřené miminko. Teď se cítím lépe, tak věřím, že příští týden na kontrole budou ty zprávy pozitivnější.

pe_t
18. bře 2011

@martasl byl to ten reprofit. A pávě velice pozitivně. Přesně, jak píše Janča. Byli moooc pokojeni a šlo jim to teda šup šup.
@a.j.a. jeeje to taky bude za chvíli 🙂 . Hlavně pěkne odpočívat! 😉
Holky u nás teď hrozně řádí mezi dětmi zápaly plic....volala mi to i kamarádka, která dělá sestřičku na dětským. Ať dám bacha na malou. A je fakt, že i ve škole už pár dětí chybí 😒
Ted jsem byla na wc s jistotou, že je tu ms a vložkou v ruce a nic - hrkl hustější výtok 😕 . Tak začínám být fakt zvědavá, ale kupodivu klidná. Testit se rozhodně nechystám, možná na začátku příštího týdne - asi se bojít podvědomě zklamání. takto, dokud ještě nedorazila ms, je naděje 😕

lucie.krajcarova
18. bře 2011

@pe_t ty nás napínáš 🙂 ale jinak ani nevím, jak a kdy bývá výtok, jestli se podle toho dá něco poznat... mně tak dneska štve malej, že uvažuju, jak to zvládnu se dvěma 😢 😢 😢

pe_t
18. bře 2011

@lucie.krajcarova no luci já po těch všech příznakách, které jsem měla minulé měsíce, jsem z toho taky jelen. Proto ani nechci zatím testit. Prsa bolí jak čert - ale to mě i minule bolely, takže z toho usuzovat nemůžu. A z výtoku v podstatě taky ne. Tak to nechám být a budu se zatím radovat z každé další hodiny, kdy nedorazí 😅

rozum
18. bře 2011

@pe_t no tak to vypadá nadějně 😵 😵 😵 , já výtok nemám žádný...no ale nemůžu mít vše, že?

a.j.a.
18. bře 2011

@i.komtesa vítej mezi námi. Tady ti bude fajn. V době, kdy jsem to potřebovala mi tahle diskuze a holky moc a moc pomohly. I proto tady za nimi stále ráda chodím a sleduji, jak se jim postupně každé daří splnit svůj sen 😵 😵 😵

@martasl dneska jsem na tebe myslela, jak jsem viděla ty vysoké DC 😒 takže kontrola nic moc ?

tiburcia
18. bře 2011

@jane84 já byla v Unice na IUI 😉

a.j.a.
18. bře 2011

@pe_t ty jo, Peti, to vypadá napínavě 😵 doufám, že s pozitivním koncem 😵

Zrovna koblize domlouvám, ať si ještě 4týdny v bříšku spočne a pak už teda může ven 😀 😵 u nás v dubňátkách už je tolik březňátek. A zatím samí chlapečci 😵 že ti malí lumpíci tak spěchají na svět.

pe_t
18. bře 2011

@rozum no taky nemám vše 😀 toho výtoku není zas bůhví kolik, abych si myslela, že to je ten těhu...a taky jak tu holky popisovaly po ovuli to slabounké špinění při uhnizďování jsem teda taky neměla. Takže když to tak shrnu - jen bolí prsa, které bolí i při ms 😀 takže tak. To spíš že " zatím" nepřichází. A u mě do 34dnů nic neobvyklého. Tak ještě nejásám 😉 😅
Přiznám se holky, že jsem prošla i minulý měsíc měsíčním srovnáváním reiki. 😅 tak do toho tu bylinnou kúru . No to by už ten nahoře mohl uznat, aspoň za tu snahu ne? 😅

pe_t
18. bře 2011

@a.j.a. musíš si ho ještě chvíli rozmazlovat spánkem a dobrůtkama, aby se mu z bříška nechtělo 😀

rozum
18. bře 2011

@pe_t tak to by měl, a věř, že uzná 😵 😵 😵

a.j.a.
18. bře 2011

@pe_t to víš, že ho rozmazluju. Včera jsem mu dopřála celou Studentskou pečeť 😀 dneska má druhou 😀 s takovou se za chvilku neunesu na nohách 😀 😕

a.j.a.
18. bře 2011

@pe_t já špinění při uhnizďování taky neměla, a výtok takový běžný, až později, když už jsem věděla, že jsem těhu ho přibývalo a přibývalo.

vonrk
18. bře 2011

@jane84 díky zy vysvětlení kolik mám DC, už jsem přestala špinit, takže bych měla mít menzes asi po 28dnech, ale uvidím jak se to vyvine.
Jinak mám dnes nějaký velký splín, a to právě hlídám své dvě neteře od obou séger, jedna má skoro 3roky a ta druhá 4 roky, jsou u mě na noc.

jane84
18. bře 2011

@tiburcia vidíš, asi hodně záleží na koho natrefíš jako na doktora. Ale to jsem vyčetla tady z diskuzí

fram
18. bře 2011

@lucie.krajcarova triply mi budou brát příští týden, už teď vím, že mi doporučej plodovku vzhledem k věku, ať krev dopadne jak dopadne. A jsem připravená to odmítnout. Budu věřit NT. Jenom kdyby krev dopadla hodně špatně, tak bych možná o amnio uvažovala.

fram
18. bře 2011

Jak píše licht, odběr choriových klků má myslím 2% riziko, plodovka 1%