Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
31. bře 2011

Tak já vás teda pobavím. 21 dní před porodem, takže 37+0

jane84
31. bře 2011

holky ale už stačí s těma pupíkama 🙂 🙂 🙂 já chci takyyyy

jahudka80
31. bře 2011

@mircisek no ty jo lepší velekej pupík a pak bejt hubeňour než malé bříško a bejt samej špek 😀 😀 😀 chmíří ??Nemám 😀 mě se ani neudělala ta pupková čára co jde od spodku nahoru 🙂
@jane84 prsk prsk prsk tady máš těhu.bacily ale teď se taky musíš trochu snažit sama 😀 tedy sama né s chlapem 😉

mircisek
31. bře 2011

@jane84 Budeš mít, dostaneš práci a v tu ránu budeš těhotná. 😀
Holky, zrovna včera mi volala kamarádka, že je v 15TT. Nepravidelný cyklus přes 50 dní, vyvolávaček nepočítaně, dva roky se snažili a buch je to tam.

jahudka80
31. bře 2011

@mircisek no vidíš to, jo a řekla bych, že ty delší vlasy ti slučí víc 😉 přijdeš mi mladší s těma krátkejma bych ti tipla o 3 roky víc než na té foto z teďka 😀 a to ani nevím kolik ti je 😀

mircisek
31. bře 2011

@jahudka80 31 😠

mircisek
31. bře 2011

@jahudka80 Díky. To jsem byla hodně na kraťučko. Ale k miminu to bylo tááááááák pohodlný.

jahudka80
31. bře 2011

@mircisek 😀 se nemrač však mě za 2měsíce bude taky 😀

jahudka80
31. bře 2011

😀 😀 😀 😀 😀 http://zena.centrum.cz/sex-vztahy/laska-a-vztah... 😀 😀 😀 😀 😀

fram
31. bře 2011

@jahudka80 😕 😕 😕 tak to je síla 😅

endie
31. bře 2011

čauky hlásím 1DC

holky já přibrala 30 kg, malá měla 3750g a v porodce sem nechala 12 kg takže sem šla rodit s 95 kg 🙄 a odcházela sem domů s 83 kg 😅 no a po šesti nedělí 78 a pak během roku sjela až na původní a ted během vánoc +4 😠 no ale to břicho děs mám to jak kokršpaněl uši 😀 😝

teda krásný pupíky 😵

jane84
1. dub 2011

Ahoj holky. U nás dnes počasí nic moc, čekám déšť, protože potřebuju dodělat okna. Tak to by bylo, aby nepršelo naschvál. No a jako Endie hlásím 1DC
Copak dělá Klárka? Dneska by bylo dobré datum. Sice třeba 31.3. je hezké datum, ale viděla jsem numeroložku, která říkala, že 3 v datumu přináší problémy, takovou konfliktní náladu a tak.

jahudka80
1. dub 2011

Dobré ráno, tedy u nás zataženo ... a prší. A já měla po ránu divně zabarvenej výtok tak jsem zas vyjukaná ☹ , a to jsem si chtěla dělat dnes polévku s játrovými knedlíčky a někde jsem četla ,že játra se v těhu.nemaj jíst ☹ chjo.
@endie no krásný datum mohlo by to být datum poslední ms 😀
@jane84 no krásný datum mohlo by to být datum poslední ms 😀

lichtakova
1. dub 2011

Ahoj holky, u nás je též divně, jak na déšť a mě čeká uklízecí víkend, chjooo. ale snad to teda do neděle nějak obydlíme

fram
1. dub 2011

@jane84 držím palce, ať je to poslední mrcha ☹
@jahudka80 játra se nemaj kvůli vysokýmu obsahu vitamínu A, takže játrový knedlíčky určtitě ublížit nemůžou, já dělala k obědu taky játra na cibulce a je jasný, že z takovýho množství se předávkovat nemůžeš
@lichtakova moc to s tím úklidem nepřeháněj 🙂

marulinka
1. dub 2011

ahoj holky
u nás je taky škaredě,zataženo,pršet bude určitě každou chvíli.dnes nastal ten smutný den,kdy sem měla mít termín porodu.toto tak uteklo. 😒
@jahudka80 já jím knedlíčky v polívce normálně.dokonce sem se nezřekla ani hermelínu,kterej fakt miluju...nevím,jestli to může ublížit,když si ho dám třeba 2x,někdy i vícekrát do měsíce 😕
jinak sem se pustila do zkulturnění zahrádky,ještě mě čekají okna,ale sem z toho všeho tak hrozně unavená a bolej záda,že na okna se ještě vykašlu 😅

helcenka
1. dub 2011

Ahoj holky,
tak se hlásím po dnešní kontrole. Sestra mě vzala s půlhodinovým zpožděním, pak 20 minut monitor, 20 minut v ordinaci a mám toho pro dnešek plný zuby, ještě půlhodinový cesta autem tam a zase půl hodiny zpátky a v autě mi bylo dneska zle...
Jinak mimís roste a roste, je větší, ale prý to není žádná hrůza. Průtoky krve jsou ukázkové. A schyluje se k porodu, dr. říkal, že už se to chystá, byl sám překvapený, protože minule to ještě vůbec nevypadalo a bude to určitě dřív než za ty tři týdny. A holky, vypadá to na normální porod, tak jsem z toho celá šťastná. Nechci se ale ještě moc radovat, protože pokazit se může cokoli.
Na kontrolu jdu už ve středu - nevím proč tak brzo. Ale dr. si ještě dělal srandu a říkal, že ráno mě prohlídne a odpoledne odrodí...
Tak to musím tenhle víkend opravdu dát všechno do kupy, smontovat postýlku, konečně vyprat a vyžehlit mimískovi věcičky, zatínám mít nějakou depku, že to všechno nestihnu. ..
@lichtakova - krásná fotečka, teď jsem nepostřehla, jestli je aktuální? Vypadáš na ní tak na 20.
@mircisek - bříško luxusní, já jsem dneska přesně 37+0 a mám ho o dost menší 😀 A přitom mimís není žádný drobek.
@jahudka80 - játrový knedlíčky ti určitě neublíží a mimísovi taky ne, víš kolik bys toho musela sníst...
@fram - já bych si taky dala játra na cibulce, pošli mi. U nás je totiž nikdo nejí, tak abych si je vařila sama pro sebe, to se mi fakt nechce. Naposledy jsem je měla asi před třema rokama...
@jane84 držím palce, aby ti ta práce vyšla, když ses jim líbila. Byl by to posun kupředu a konečně by se začaly věci hýbat.

jahudka80
1. dub 2011

@fram
@marulinka
@helcenka
jé holky jste zlatý no já snědla 2 talíře polévky a pujdu asi spát 😀 U nás to jím jen já a trochu malá ale manža játra a tak vnitřnosti všeobecně nesnáší 😀
@helcenka jé to by bylo super normální porod myslím, to čekání v ordinaci ... u nás je to i 1-1,5h než jdeš na řadu 😖 tak je to vždy na palici.
No já si odbyla minulej týd.zubaře a gynek. a příští týden jdu k obvodní a alergologovi 😀 už jsem jak hypochondr 😀 a to jsem ještě nebyla na kožním a ten exém je fakt fuj 😠
@marulinka no já četla že se nemá sýr s modrou plísní a hermoš jí má bílou 😀 😀 😀 mě tedy hermelín nechutná, nevim proč ale v těhu.mi přestal chutnat, ale niva minule jsem měla kousilínek a rozplývala jsem se a olomoucké tvarůžky ty bych mohla baštit taky furt - jééééééééééééééé teď jsem si vzpoměla že jsou odedneška v Penny v akci a meloun jen 17,90 ☹ to už mi to zas určitě vykoupili tam se musí naběhnout hned 7h s důchodcema abych dostala to co maj v akci jinak nemá člověk šanci - ty lidi jsou tak nenažraný 😀 😀 😀 😀

lichtakova
1. dub 2011

@helcenka no..aktuální....dva roky stará, takže z 27 let
ale děkuju 😉

mircisek
1. dub 2011

@marulinka Plísňové sýry se nesmí v těhotenství kvůli listerióze. Za normálního stavu si s tím dospělý tělo dokáže poradit, ale v těhotenství prý stačí jen úplně minimální množství a končí to potratem. Bohužel vždycky. Nejde o předávkování, ale o kontakt s tou bakterií. Já hermelín taky miluju, o Silvestru kamarádi přinesli nakládanej, já jsem myslela, že budu brečet, když jsem si nemohla vzít ani kousek. 😖
Já už začnu prát tento víkend. Pořád ám trochu obavu, že to ta moje břišní stěna nemusí vydržet a tohle bych fakt nerada nechávala na manželovi. To bysme mohli taky kupovat komplet novou výbavu. 😀 Asi začnu kočárem, peřinkama a takovýma věcma, to přece jen schne trochu dýl
Konečně nám uklidili ulici, tak můžu vyprat záclony a začneme umývat okna.
@helcenka Tak teď už je to pohodička. Miminko je zralý, taky by se mi líbilo rodit malinko před termínem. První týden v červnu považuju za ideální. Hlavně ať to není dřív než červen.
Na ten normální porod ti budu držet všechno, co mám. 😅

mircisek
1. dub 2011

@jahudka80 Třeba se s tím důchodcům nebude chtít tahat. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fram
1. dub 2011

@helcenka tak to jste na kontrole dopadli výborně 🙂 držím palce, ať to o víkendu všechno zmákneš a příšž´tí týden rodíš (přirozeně) 😀 Játra pošlu, ale nevím, jak přežijou cestu 😀 😀 😀
Hoky, u nás lilo jen v noci a jinak je celý den krásně. Asi půjdu na procházku 🙂

mircisek
1. dub 2011

Holky, mám na vás prosbičku. Kamarádka má sluchově postiženého chlapečka a poprosila mě o podporu projektu pro tyhle děti. Stačí když kliknete na odkaz http://www.conasbavi.cz/souteze/novy-prostor/no... a na pravé straně odkliknete To mě baví. Snad to ty děti vyhrajou. Díky 😅

marulinka
1. dub 2011

počasí se umoudřilo,vylezlo sluníčko 🙂
@mircisek teď si mě s tím sýrem docela vyděsila ☹ já si ho nedokázala odpustit ani v předchozích těhu a bylo vše v pořádku.švagrová ho taky jako těhu jedla 😖 tak doufám,že tentokrát to bude taky dobrý.ale projistotu teda přibrzdím--dám si v brzké době ten poslední co mám v ledničce a další si už nekoupím 😢
@helcenka porod se blíží,přeji hodně sil a držím palce 😉 taky sem byla ráno na kontrole a večer sem jela rodit 😀

veraakubik
1. dub 2011

@mircisek chodim jen nakukovat-nestiham docitat,ale musim reagovat..Ptala jsem se sve mudry-miluju hermelin a ptala jsem se ji na zacatku tehu jestli vadi-zadne vedecke studie nedokazaly,ze potrat zpusobil syr..Nikdy pry o tom neslysela a az kdyz s tim prisla jedna pacientka,tak zacla do hloubky patrat-nekdy nikdo nedokazal,ze by za potrat zrovna mohlo neco co by se jist nemelo..Jasne,ze se necpu hermelinem kazdy den rano a vecer,ale jednou za cas si ho dam a jak si pochutnam.I v tehotenstvi plati vse s mirou,protoze co se stat ma stane se..ted to nemyslim zle,ale taky jsem resila co jist a nejist..

marulinka
1. dub 2011

@veraakubik 🙂 🙂 tak zase sem se trochu uklidnila 🙂 nikdy sem neřešila,co se může nebo nemůže jíst,taky sem toho názoru,všeho s mírou 😉 samozřejmě sem slyšela o listerioze,salmoneloze a ruznych nemocech,ale chuť je potvora 😅
a jak je maminko? vše v pohodě? máš to za pár,ten čas tak letí....

veraakubik
1. dub 2011

No jasne-kdyz to nebudes prehanet,tak si jednou za cas muzes dat-teda pokud nemas v planu davat si treba tatarak-toho se bojim i jako netehotna..Ale jinak bych to az tak neresila,ale jak rikam,nesnist toho vegon..Ja si pred a na zacatku taky dala hermelim a to ze jsem schopna ho snistcelj-ten mensi sedlcanskej-linii na posezeni k veceri a koukni-jsem ve 31tt-zitra zacinam 32tt..Zrovna dneska jsem byla na kontrole-mudra mi vyrazila dech hned ve dvou vecech-stezovala jsem si na tlak na spodek a ona koukla a rika-no jo,vy mate krecaky..Ja na ni CO?????Krecaky tam?Ty jsou snad jen na nohach,ne?Omyl,ale po porodu pry bude zase dobre...No a cekame chlapecka a tennas drobecek ma o kg vic nez by mel mit-jsem myslela,ze mudra rekne APRIL a ona to myslela vazne..Miminko v mem tydnu ma mit kolem 1500g a nas macik na bez par dek 2500g..Ja vim,ze je to orientacni-to mi pro zmenu psaly holky na mmb,ale mudra rikala,ze se az lekla,ze to snad jeste nevidela-prillozila mi sondu na bricho a videla hlavicku a rikala,ze to nebude zadny drobecek,ale poradny kus chlapa..Ja mam vybavicku ve velikosti 56-no snad alespon na tyden ji budeme mit...Jinak bych mela prijit na kontrolu za 4 tydny a pozvala si me za 3-pry kvuli tomu,jak je malej velkej..Jo a jeste jsem ji rikala,ze jsem nekde cetla,ze normalni datum porodu se povazuje dva tydny pred a dva tydny po datumu terminu a ze udelam vse pro to,abych porodila v 38tt a ona rikala,ze ve 36tt by to taky nebylo spatny..zacinam se bat co mi rekne priste..
Jinak vsem cekatelkam,snazilkam-proste vam vsem drzim palecky a preju krasne jaro..A sice uz tady nekdo psal a dost pupiku,ale taky se pochlubim..

fram
1. dub 2011

@veraakubik teda tobě to taky utíká a máš to krásně na střídačku - kluk, holčička, kluk..takže další bude zase princeznička 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
1. dub 2011

@helcenka a ukážeš fotečku před porodem?
mějte se, my jdem do sauny 🙂

helcenka
1. dub 2011

Holky díky, nechci se na to moc upínat a moc se radovat, cokoli se ještě může změnit.
Luci, myslíš fotečku bříška? Mám v plánu vyfotit bříško o víkendu, snad na to nezapomene, to by nám ten poslední měsíc chyběl...
Jdu uložit Kubíka a musím si odpočinout a vyspat se na ten víkendový maraton. 😉