Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
7. dub 2011

@jahudka80 Popravdě pokud bude všechno v pořádku taky uvažuju o "ambulantním porodu". Ale to má jak která porodnice. Některá Tě pustí za 6, některá za 24 a některá za 48 hodin. Ale jak se znám, tak stejně vyměknu.
Já jsem nadstandard měla a chtěla bych ho zase. Já mám takovou blbou povahu a hrozně beru ohledy na ostatní. Bylo mi trapně, když malej řval jako tur, protože se neuměl přisát a přitom mi to mělo být u zadele, že budí ostatní maminy. Na nadstandardu (teda v Brně je to dost silný slovo) jsem měla svůj klídek. Mohl za mnou kdo chtěl a kdy chtěl. Akorát sestry tam nechodily tak často, jak měly.
Držím pěsti v bance.
@lucie.krajcarova @pe_t @jane84 Holky, když to šlo jednou (dvakrát), tak se přece zadaří znovu. Miminka ví nejlíp, kdy přijít. 😅 Strašně moc vám držím palce. A nesmutněte. I když ze zkušenosti vím, že se to líp říká, než dělá. ☹

jane84
7. dub 2011

@mircisek u nás je dobré porodní oddělení, jezdí k nám i z daleka. Ale kdo ví jak dlouho ještě bude. Nejsou doktoři na dětském, takže se zavře. A když nebude vůbec žádný, tak nemůže fungovat ani porodnické. Do Brna by se mi nechtělo jet. Je to třičtvrtě hodiny autem a navíc tady to člověk zná

mircisek
7. dub 2011

@jane84 Tak bych tipla, že myslíš Ivančice. 😉

jane84
7. dub 2011

@mircisek jj.

mircisek
7. dub 2011

@jane84 Taky bych si je vybrala. Ale já chodím normálně k doktorce do Bohunic, ona je fakt skvělá, takže tam budu i rodit. ☹

jane84
7. dub 2011

@mircisek sestřenka jela sem rodit až z Třebíče. Rodila poprvé ve 30. Ráno byli tady na kontrole v porodnici, jeli domů, ještě jsme je zahlídli a mávali si. Večer koukala na Ulici, o půl sedmé hopsala na balónu, začala lítat na záchod, jinak nic. Chtěla se dodívat 🙂 tak jeli až očtvrt na osm. Jeli rychle. Pak už trochu krvácela a dojeli sem před osmou. jen se rychle zase osprchovala a šla hned na sál. O čtvrt na devět byla malá na světě. Tomu říkám rychlý porod. Druhé neplánují, ale kdyby jo, tak nevím jestli by stihli dojet, když druhý porod bývá rychlejší

lucie.krajcarova
7. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova ˇ(29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera) 14.3.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................27DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................24DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................24DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..................................23DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..........................................................19DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................18DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................17DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................12DC
vonrk (38let, MA 2/2011,kys. listová,Fe)....................................................11DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................10DC
endie (23let, MA 3/2010).......................................................................................8DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).............................................................7DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..................................6DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...................................................................6DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................2DC

ahoj holky, přeji hezké ráno. jsem pěkně ostříhaná, tak to to ráno začalo prima. pak jsem se zakecala s paní v květinářství, povykládala mi svůj příběh o nedonošené holčičce, co se narodila v 6. měsíci.. byla pěkně ukecená 🙂 pak jsem si koupila háček na háčkování čepičky. pak jsem se šla ZNOVU vyfotit, protože se mi prostě předchozí fotka na řidičák nelíbila. a je to ještě větší hrůza než minule. tož nevím, asi v zrcadle vidím někoho jiného než ostatní.. vím, že stárnu a lepší to nebude... ale ty moderní stroje, co udělaj fotky do 2 minut mi teda moc nepřidávaj. z posledního roku mám tři fotky a nevím, která je hnusnější... máte někdo podobný problém? a ke všemu, poslala jsem jedné mamině těhu top a ona mi ho vrací, že je rozpáraný.. jako nechápu, já ho ani nenosila... tak doufám, že jsem si tu smůlu už vybrala..

Jahu, držím palce najednání v bance.

a.j.a.
7. dub 2011

Ahoj holky 🙂 mám chvilku než půjdu pro malou do školky, tak toho využívám k nakouknutí.

@fram gratuluji k úspěšné kontrole a negativním triple testům 😵

@zzzzuuuuzzzziiii velká gratulace k srdíčku 😵 ach, úplně živě si pamatuju, jak jsem šla vyklepaná jak Startka na první kontrolu a potvrzení srdíčka 😵 a teď už najednou budu rodit 😕 uf.

@martasl Marti, neboj, já na ty okna ani nešáhnu. Mamka si vzala dovolenou a během dopoledne, kdy bude malá ve školce mi je tu všechny umyje a vypere záclony. Doktor z to měl taky šok, když jsem mu říkala, že se chystám v pá na okna 🙂 tak jsem ho uklidnila, že se obětovala mamka 🙂

@herbie to je ale nádherná chlupatá krasavice 😵 co to je za rasu ?

jahudka80
7. dub 2011

Holky jsem tu, tak na bance hlavní pobočce jsem se zas vytočila nikdo tam nebyl jako ta poradkyně pro hypotéční úvěry má dnes a i zítra školení zrvna minule když jsem tam byla měla zas týden dovolenou 😠 😠 😠tak jsem šla přez město na druhou pobočku a tam byla příjemná slečna ta napsala žádost o předčasné splacení a oni mi spočítají kolik musíme zaplatit, a vida minule mi ta jiná stará kr... na pobočce říkala že to nejde jen se jí nechtěl vyplňovat formulář pipi.. jedna 😠
no teď budu čekat až to bude tak mi zavolá....Jinak mi propuká alergie začíná rýma a pálej mě oči ach jo moje kritické období 1-2měsíců je tady ☹

@martasl jojo přesně tak ještě budem muset zaplatit bance penále, a na něj nemáme tak si budem muset půjčit 😠

@mircisek no právě u nás na nadstandart mohou náštěvy, ale na normální pokoj kde jsouu max.2 maminky tak nesměj náštěvy, zakazali to asi kvůli cikánům a tak musíme se scházet na chotbě tam fouká a nebo na jídelně fakt super sedět tam mezi těma černejma držkama. No uvidíme jak to bude ... je to ještě za dlouho.

mircisek
7. dub 2011

@jahudka80 Ty jsi snad moje dvojče. 😀 Jsme skoro stejně staré, máme stejně staré děti. Ekzém, alergie - já taky čekám, kdy vypuknou. U prvního těhotenství jsem byla absolutně v pohodě, alergie se mi úplně vyhnuly, kéž by to tak bylo i tentokrát.
Jojo, všechno je jen a jen o lidech. 😒

a.j.a.
7. dub 2011

@jahudka80 tak jsem zvědavá, jak nakonec v bance dopadneš a na kolik ti to teda spočítají. Snad to nebude taková hrůza a byt byste mohli konečně prodat 😵

jahudka80
7. dub 2011

@mircisek 😀 😀 😀 jj alergie ,exém 😀 😀 😀 to já i u prvního měla problémy já mám alergii na kvetoucí stromy hlavně břízu 😠 naštěstí to kvete tak max.2,měs. a je klid.
@a.j.a. musíme protože asi jiná možnost není 😒 no uvidíme jak dopadnem a co ty jak se cítíš???

lenkacar
7. dub 2011

všem díky za držení palečků ,testovat budu nejdříve v pondělí 😉

jahudka80
7. dub 2011

@lenkacar 🙂 budu na Tebe myslet a též držíme všechny palečky

a.j.a.
7. dub 2011

@jahudka80 alergii teda vůbec nezávidím. Mi stačí, že se teď potýkám s obyčejnou rýmou. Naštěstí po napařování heřmánkem se konečně po 5dnech začala spouštět a cítím se lépe.

Dneska je mi docela fajn. Včera bylo hůře. A ještě mě vydeptal doktor na kontrole 😝 nejen, že jsem tam strávila 3hodiny 😝 ale ještě byl první monitor nějaký špatný, tak jsem musela znovu na druhý a do finále mi řekl, že dole je všechno připravené více než by vzhledem k mému TP mělo být a dle něho nevydržím déle jak týden 😝 hm. Ale tak uklidňuji se tím, že tohle už slyšelo spoustu ženských a pak vesele přenášelo. A to jsem ještě začala hubnout místo přibírat, tak doufám, že koblize se daří vevnitř dobře 😕

a.j.a.
7. dub 2011

@lenkacar držím pěsti a v pondělí na tebe budu myslet 😵

lucie.krajcarova
7. dub 2011

@jahudka80
@lenkacar
holky, oběma držím palečky, každé k něčemu jinému, ale obě to moc potřebujete 🙂
@a.j.a. třeba měl doktor pravdu a mimi půjde brzy ven, však už je určitě pěkně dopečené, nebude nedonošené. holt tašku už musíš mít připravenou. a druhé porody jsou rychlejší. nebo máš v plánu ještě něco,než porodíš? já tedy nechtěla rodit dřív,než se přestěhujem.no a my se nastěhovali v sobotu a v neděli přišly porodní bolesti 😀 holt to malý ještě poslouchal maminku 🙂

a.j.a.
7. dub 2011

@lucie.krajcarova no je fakt, že dopečená by kobliha měla být. Akorát já se nějak na porod a na to všechno potom ještě necítím být připravená 😕 tašku do porodnice už dobalím teď o víkendu. Musím ještě pár věcí dokoupit a jinak už snad vše připraveno mám. Zítra zvládne mamka ta okna a záclony, v sobotu manžel koberce a na příští víkend se teda už připravím na porod 😀 sobota 16.4. by se mi líbila 😀 manžel je o víkendu doma, moje PA má zrovna službu, doma bude vše hotové, tak může kobliha ven 😀 tak třeba bude kobliha hodná jako tvůj Martínek a trefí se do toho správného dne 😀 😵

fram
7. dub 2011

@a.j.a. pokud jsi začala hubnout, tak se tělo opravdu chystá k porodu - zbavuje se vody. Já těsně před porodem sundala 2 kg ani jsem nevěděla jak 😀 Moc držím palce,ať je to rychle a pokud možno bezbolestně 😀

a.j.a.
7. dub 2011

Info od nás z Dubňátek : v úterý se Breberušce narodila akutním CŘ Klárka, 3330g, byla na Jipce, ale už ji má u sebe. podrobnosti pak pisne sama. @breberuska moc moc velká gratulace 😵 snad jste obě holky v pořádku.

fram
7. dub 2011

@breberuska velikánská gratulace, přeju vám holky oběma hodně zdravíčka 🙂 Jéé, to jsem dojatá, normálně slzím 😅

jane84
7. dub 2011

jeeej, tak doufám, že jsou obě v pořádku 🙂 @breberuska moc gratuluji

a.j.a.
7. dub 2011

@fram aha, to jsem ani netušila 😕 hm, že by měl dr nakonec fakt pravdu 😕 ? A to chci dneska na příští st, čt a pá objednat Solničku 😅 zrovna za hoďku tam s malou vyrážíme 😵 je třeba se zase trošku načuchat čerstvého vzduchu 🙂

fram
7. dub 2011

@a.j.a. tak to nevím, jestli to nebudeš objednávat zbytečně 😀 Ale třeba se pletu a ještě vydržíte.

a.j.a.
7. dub 2011

@jane84 taky doufám, že jsou v pořádku. Vůbec netuším, proč akutní cř, copak se asi dělo 😕 tak snad dá brzy nějakou info.

jane84
7. dub 2011

@fram taky mi slzička ukápla, s každým dalším narozeným miminkem jsem čím dál víc naměkko. A když si ještě přečtu popis porodu, to řvu.

a.j.a.
7. dub 2011

@fram hehe, abych jim tam neorosila plodovkou tu sůl 😀 no, necháme se překvapit 😅 škoda, že to člověk nemůže vědět dopředu a připravit se na to 😒

fram
7. dub 2011

@jane84 já jsem na tom úplně stejně, mě stačí kouknout na tabulku, kolik už máme miminek a rozmažu si řasenku 😀

jane84
7. dub 2011

@a.j.a. nevím nevím, tipla bych tě na tento víkend 😉

fram
7. dub 2011

@a.j.a. já podobně jako jane 😀 😀 A jsem hrozně zvědavá, koho v bříšku schováváš 🙂 🙂