Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

helcenka
15. dub 2011

Všechny zdravím a přeju krásný víkend.
Doufám, že celý neproprší. O víkendu snad konečně dočtu všechno. 😉

marulinka
15. dub 2011

ahoj holky. 🙂
ve středu sem byla v poradně,běžná kontrola,utz nedělala,braly mi krev na triply.Doufám,že bude vše v pořádku.
Něco na mně vlezlo,mám děsně zacpanej nos,bolí mě v krku a z toho všeho i hlava. ☹
taky sem pořád děsně unavená.Spodek mně bolí čím dál víc,při chůzi kolikrát docela trpím ☹
dnes sem ještě měla zubařku,která mně taky nepotěšila,prý se mi začíná klubat osmička.od každýho vím,jak to bolí,já nechcíííí 😢 😢 😢
@anavirez gratuluji ke kontrole a na pondělí držím palce,bude to v pořádku 😉
@zzzzuuuuzzzziiii taky gratulka ke kontrole 🙂

jane84
15. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii @anavirez holky blahopřeji k dobrým zprávám z kontroly. I ty další kontroly budou určitě ok

jane84
15. dub 2011

@marulinka neboj, ty triply prý často vychází falešně pozitivní. Hlavní je NT screening. Takže pokud by výsledky nebyly hooodně špatné, což nebudou, tak bych si tím nelámala hlavu.

jane84
15. dub 2011

@helcenka teda teda, stačí aby ses den neozvala a já už jsem přesvědčená, že už rodíš a ty pak vždycky napíšeš. Ty snad budeš ještě přenášet

pe_t
15. dub 2011

Ahoj holky gratuluju ke kontrolám, všechno u všech ,koukám, v pořádku jak má, tak je to parádní.
Breber moc moc blahopřeju 🙂 zkusila sis své, teď už bude jen dobře 🙂

pe_t
15. dub 2011

@jane84 jakpak se máš jani? Co doma? A co snaženíčko?

jane84
15. dub 2011

@pe_t děkuji za optání 🙂 🙂 celkem to jde, snaženíčko bylo předevčírem a dnes 😵 Ale už tomu moc neříkám snaženíčko, spíš si to snažíme užít a nemyslet na to. Co u vás nového?

pe_t
15. dub 2011

tak hlavně, že je u vás krize zažehnána 🙂
u nás nic nového. jen častěji bulím, protože jsem si uvědomila, že pořád a pořád nic a neví proč. Ted jsme snažení měli fakt jen jak mi dr. řekl ten den po pregnylu a ještě druhý den a od té doby nic. Ani nemám na to náladu. jak mi píchl preg. říkal, že do 24hod. bude ovu. tak jsem tento měsíc jen spolehala na to. ......No a ve ST odpoledne jsem to nevydržela a zkusila jen tak mamatest. To bylo 25DC. A nic. Já vím, cykly mívám kolem 30, takže to bylo dost před ms a ještě odpo. Ale vzpoměla jsem si, jak veraakubík měla 25DC dušíka.......no tak mě to vzalo.....bulela jsem a bulela.....

pe_t
15. dub 2011

a popravdě - každý den sem koukám, ale jak moc holkám přeju, že všechno je v pořádku, tak moc je mi to líto u mě.....jsem v nějaké krizi.

jane84
15. dub 2011

@pe_t někomu třeba pomůže, že se spolehne na rady dr a jakoby mu předá tu starosti, kdy a jak se snažit. Ale zase asi není dobře se na to moc upínat, že to pak určitě klapne. Jenomže každá rada drahá, když prostě po mimi toužíš a čas ubíhá, tak je to čím dál víc frustrující.
I kdyby ovulka nebyla hned ten den po pregnylu, tak si myslím, že se nějaké spermie udržely. včera jsem psala něco do diplomky o ovulaci a vlastně 12 hodin se folík připravuje na prasknutí, prasknutí trvá asi 1 hodinu, vajíčko pak v průměru vydrží 12 až 16 hodin, ale u někoho to může být víc, u někoho míň. A po tom prasknutí se ta ranka hojí 3 dny. Někdo je třeba citlivější a vnímá i toto. Takže ta bolest by mohla být i od toho. Já měla ovulku včera a dnes mě tak strašně bolí vaječníky, že bych chvilkami i brečela.
A na testování je vážně brzy .

jane84
15. dub 2011

@pe_t Je jaro, čas na nový život a plození. Je to v každé z nás. Zkus sem chvíli nenakukovat, nepřemýšlet, co je za den. Vyražte přes víkend s mm někam na výlet. Vrhněte se do nějaké rekonstrukce.

pe_t
15. dub 2011

@jane84 teda jani to jsem netušila, že cca tři dny se to hojí. Já vždycky myslela, že ta bolest vaječníků je ovu a ne že bývá po.... 😕 hmmmm tak to by možná malinká naděje mohla být. Měla jsem obavy z nějaké cysty. od té doby mám každý den, tak jednou za den, hustější pružný bílý výtok.Už jsem si říkala, jestli jsem se neobdařila nějakým zánětem....

jane84
15. dub 2011

@pe_t čas od času narazím na zajímavé informace. Naděje umírá poslední. Třeba po sexu, když spermie putují do vejcovodu, tak se v určitých místech vytvoří rezervoáry, kde spermie přežijí funkční několik dní a uvádí se až 8 dní. Takže já už věřím absolutně všemu

jane84
15. dub 2011

@pe_t někdo ovu necítí vůbec, někdo bodání, někdo tlak, někdo může být citlivější i víc dní. A taky záleží jak jste byli při snaženíčku náruživí 😉

lucie.krajcarova
15. dub 2011

ahoj kočky, moc vás zdravím. děsně nestíhám, je to fakt náročné.. doprava, práce, doprava, doma.. snad se to nějak poddá. dnes už jsem v práci něco dělala a celkem mi to pálilo 🙂
Zuzi, anavirez ke kontrole blahopřeji 🙂
Jani, ještě něco určitě vyjde, věřím tomu.
Jahudko, to je prima, že sis to tak užila. a že ti zavolali zrovna tam z té rrealitky, to je osud.
Jahu, ty plínky se furt vyplatí. používáte s Majou plíny ještě teď? já jsem to brala 800 - 1000 Kč měsíčně za jednorázovky. takže za 8 měsíců se ti to jistě vyplatí 🙂

pe_t
15. dub 2011

@jane84 jani děkuju za zajímavé info - máš pravdu - naděje umírá poslední. 😅

pe_t
15. dub 2011

@lucie.krajcarova za nějaký čas se to zajede a usadí do kolejí 🙂 Já si pamatuju, jak jsem nastupovala po MD, byla jsem jak v jiném světě po té době 😅

jahudka80
15. dub 2011

@helcenka jé ty jsi stále 2v jednom 😀
@lucie.krajcarova teď už né 😀 to by mě fakt kleplo, ale na noc jí dám, ale je třeba 2měsíce suchá a pak je jedna noc kdy se počůrá ale říkali že do 3-4let se to dětem stává.Mája mi začla chodit kakat na nočník docela brzo,ale dlouho čůrala do pleny na 20měs.chodila na nočník a pak zas nastal zlom že nočník né a byla furt počůraná tak chtě nechtě jsem zas začla pleny a tedy bez pleny i na ven je teprve od 2let a 4měsíců ☹ což je moc a je fakt že jsem nakupovala v akcích a i třeba babylove (jsou levnější než pampers...hugies) ale i ták to bylo 750 a u miminka 1300 měsíčně 😠 a to se mi tedy dávat nechce a ještě lítat po obchoďákách a shánět.Počítala jsem když si nakoupím i ty krásné dražší anavy tak dám cca za pleny 6-8tis. (počítám že je třeba za polovic pak prodám) a + praní tak myslím že opravdu i ták 8-10tis.ušetřím a taky nechci tuto zemi zatěžovat odpadky kterejch je i ták dost.

martasl
15. dub 2011

ahoj holky.konečně jsem se dostala k pc.s mistrovou jsem se domluvila.že teda zůstanu do srpna,ale kdyby se něco naskytlo,tak mě hned pustí.evidentně měla radost,že zůstávám.sice mě to už šíleně nebaví,ale ty 4 měsíce snad vydržím.doufám,že se mi do srpna podaří otěhotnět.

martinkko-jejda,jsem ráda,že jste v pořádku.opatruj se 😉

endie-já jsem na hadičce byla a nic to není.teda ten pohled na můj žaludek a jícen 😝 😝 😝 😝 😝 .hodně mi pomáhal omeprol,hned jsem měla po bolesti.tak ať ti to dobře dopadne.

holky,co máte za sebou kontroly,gratuluju,je vidět,že se drobečkům u vás líbí a to je dobře 🙂 .

vítám nové příchozí,doufám,že se vám tady bude líbit.jsme tady bezva parta,sice se neznáme osobně,ale hodně toho o sobě víme a snažíme se vzájemně podržet a aspoň na dálku pomoct a poradit.-a za to díky 😉

pe_t-depka?ach jo,vítej do klubu....

breberusko-no hlavně,že jste v pořádku.musela ses hrozně vyděsit.je to nádhernej pocit,držet miminko v náručí,že?já si to teda matně vybavuju,ale vím,že jsem v té chvíli byla hrozně šťastná.chtěla bych ten pocit zase zažít.nad ten zážitek nic není.

angelino-teda,to je malá šikulka,že se naučila hezky sát.a ty fotky v albíčku jsou fakt luxusní.naše Kača z nich byla hin.taky jí baví focení.jsem jí říkala,že až se dočkáme miminka,tak mi udělá nádherný fotky.to ji klidně našetřím i na pořádnej foťák.

holky,já už nevím,co všechno jsem chtěla napsat.tak se omlouvám,jestli jsem na někoho zapoměla.

martasl
15. dub 2011

jani-tak doufám,že se ti brzo z nějaké školy ozvou.a určitě ti to vyjde,neboj.už podle toho,jak píšeš a jakej krásnej vztah máš k synovcovi je vidět,že na lidi musíš působit hrozně příjemně a pozitivně.a to je taky velký plus a na těch školách to poznají,neboj 😉

mpetula
15. dub 2011

@jane84 Ahoj Jani, zítra mi prosím napiš 1DC ☹ ☹ Nevím, co je to u mě zase za novinku, MS chodí celkem přesně 28-29 den a teď takovéhle zpoždění 😒 tak doufám, že to byla jen náhoda. Jinak začínám mít docela obavy, že je něco špatně. První dvě těhu se nám podařili téměř hned a teď tohle a to hlídám ovulku, sice neměřím ale utrácím nehorázné prachy za testy... Od ledna jsem s doktorem domluvená, že když se do června nezadaří, tak že tam zajdu a budeme to řešit, tak máme v podstatě ještě dva pokusy.
Jinak holky, pravidelně vás čtu, ale jsem tady až večer, tak se nazapojuji do diskuze. Ale všem vám pořád držím palečky, ať mimča dobře rostou a všem vám vychází to co si přejete 🙂 😉

lucie.krajcarova
15. dub 2011

@mpetula ahoj, tak zase nic 😠 taky se mi zdá, že tentokrát to trvá moc dlouho... možná že pomalu začnu měřit bt. asi to bude levněšjí než ovulační testy 🙂
Marti, to máš prima, že ses tak mohla dohodnout se šéfovou. je to výhoda. a třeba tam zůstaneš a odejdeš na mateřskou 🙂

herbie
16. dub 2011

ahoj holky ted jsem nepsala nestiham vas docist tak jsem cetla jenom posledni stranku vcera jsme se vratili s hawaii do californie tak jsem dneska celej den uklizela preju ke vsem kontrolam co jste tu psali helcenko ty uz to mas za dverma preju hodne stesti a drzim palce.....jinak jak jsem si tu cetla neco o ovulce tak si rikam kurna ajo ja bych ji mela mit nebo jsem ji prosvihla protoze pred 3 dnima jsem si delala test kdy jsem ji mela podle kalendare mit a test byl negativni tak jsem ted sla na zachod a udelala si test a fotku tu mate prilozenou takze ovule je v plnem proudu musim znasilnit pritele co kdyby to nahodou vyslo, ze jo 😉 jinak teda nespolihat se na nic moje ovule je uplne ted jinak nez podle kalendare, a priznaky mam takovy jako tesne pred mrchou boleni tlaceni v podbrisku a trva to tak jenom den 😉 doctu vas zitra preju vam krasnou sobotu

pe_t
16. dub 2011

dobre rano holky 🙂

@martasl marti já v červnu pouštím své děti do 4.tř. táhla jsem si je od prvňáčků po třetí. A v září mám mít opět prvnáky. Ale taaaaaaaak se mi je nechce mít, když plánuju těhu, že taky doufám, že do srpna to klapne 😒 . Pořád máme ještě tedy dost času 😉 Dyť skoro všechny holky, s kterýma jsem tu byla na začátku ( některé přišly po nás), už mimisky čekají, tak jsme na řadě i s Jančou !! 😅

@lucie.krajcarova já BT neměřím - dycky zapomenu....ale určitě se ty penízky nasbírají, když se kupuje ovu test každý měsíc - to máš pravdu, že ušetříš. Luci a tak já si to asi nějak popletla. Nepsala jsi, že bereš antiko?
@herbie tak nic nemeškejte a šup šup 🙂

jane84
16. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //

i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)...................................32DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)............................................................28DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................27DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj).................26DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................21DC
vonrk (38let, MA 2/2011,kys. listová,Fe)...................................................................20DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj).........................19DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................16DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..........................15DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).......................................................................15DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)...............................................................................11DC
endie (23let, MA 3/2010).............................................................................................8DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel).....................................................7DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................7DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)..........................6DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová....................................................1DC

jane84
16. dub 2011

Ahoj holky. Přeji krásné dobré ráno. Dnes u nás svítí sluníčko. Večer jsem myslela, že si zopakujeme snaženíčko, ale mě tak bolely vaječníky, že jsem chodila v předklonu a musela jsem si vzít ibalgin. Teď už ok
@mpetula ahoj. Tak zase dorazila? ☹ Do června to určitě klapne, neboj 😉
@pe_t někdy si říkám, že je to zásah osudu, že jsem neotěhotněla. Ty stresy se školou a s tím, co je doma. Možná je to dobře a až se vše uklidní, tak to klapne. Třeba je to stejné u tebe. Máš s dětma vydržet do vysvědčení a pak už to vyjde

lucie.krajcarova
16. dub 2011

@pe_t brala jsem ji jen v únoru, pak jsem hned přestala. no už přišly dvě ms... podle Martínka bych už tento měsíc mohla být těhu. ale historie se asi nebude opakovat.
Krásný sluníčkový den.

lucie.krajcarova
16. dub 2011

jahůdko, vy jste z jablonce? a chodíte do bazénu? jestli jo, něcco jsem tu pro tebe našla.

mircisek
16. dub 2011

Ahoj holky, přeju hezký víkend. Já jsem od včerejška lehce otrávená. Brousí nám v přízemí podlahu v chodbě. Začali v 9 ráno, odcházeli v šest a ještě to nemají hotový, takže v pondělí přijdou zase. Já ty řemeslníky v baráku hrozně špatně snáším. A to ještě jsou ještě vysazený všechny dveře v přízemí, takže v baráku kosa jak blázen. Sice se nepráší (dělají to s vodou, kterou hned vysávají), ale i tak je tu jakejsi bordel. 😠 K tomu mi lehl manžel. Musela jsem si někomu postěžovat. 🙄
To u nás ještě přespává sestřenice, prostě se nám to blbě sešlo. Ještěže je malej u našich.
Konečně se umoudřuje počasí a já můžu začít prát. Dnes jsem už něco vyprala a zítra mě čeká kočárek, doufám, že to přežije a nebudeme muset kupovat novej (i když by se mi samozřejmě novej taky líbil 😅). A v pondělí začnu s oblečením a s plínkama. 😖