Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

stanislavas
3. kvě 2010

No právě, mě se taky nelíbí to věčné kontrolování - při dceři jsem měla doktora co teda odrodil i moji mámu (stará škola) a v pohodě kouknul se přesně třikrát a neřešil to. Teď mám takovýho poctivce a ten to bere moc vědecky. Ale tak nějak jsme si to vyříkali - že mám obavu z toho šťourání a on mi to teda vysvětlil, že je to šetrný a že si dá teda pozor. Jinak na to, že jsem otěhotněla tak brzo nic neříkal, naopak měl asi i radost 🙂 spíš řekl, že lékaři se tak jistí, kdyby se náhodou něco stalo, tak ať se maj jak vymluvit. Že vlastně procento potratů po revizi není nijak vázáno na revizi - je to stejné procento jako při potratech bez revize. A že se snad takový výzkum ani nedělal. Ale je to fakt, přikláním se ke staré škole - když si vezmu kolik mých vrstevníků má sourozence přesně o pár měsíců mladších - znamená to že jejich maminky asi taky moc dlouho na početí nečekali 😎 a to je porod větší záhul pro tělo než revize.

jane84
3. kvě 2010

Stani držím palečky, aby těhu i porod proběhly bez problémů 🙂 děkujeme za podporu, dobré zprávy, vždy potěší
Nat dneska jsme tu holt samy, asi se všechny snaží 😉

jane84
3. kvě 2010

Natu nic jiného jsem si snad ani přát nemohla, leda ještě tak, že dodělám školu 🙂 Dneska přišel přítel s tím, že jeden známej s holkou čekají dítě. asi to byl omyl. on takovej flákač, kterej nikdy nechtěl děti, je mu tady 24, ježiš jak mě to dostalo zase. Ne že bych jim to nepřála, každé dítě je zázrak, ale kdy už doprčic přijde ten zázrak i k nám holky.

fram
3. kvě 2010

Ahoj holky,
gamb, je mi to moc moc líto ☹ To jsme tady všechny zakletý, nebo co?! 😠 😠
el, počkala bych 6 týdnů po revizi a pak teprve šla k dr.
stani, krásnej příběh, moc gratuluju k chlapečkovi 😵 Pro mě je to určitě povzbuzení 🙂
jane, je jasný, co sis přála 🙂 ,ale pššš, nesmí se to říkat , aby se to splnilo 😀
natul, je pravda, že dřív se těhule tak nekontrolovali, ale taky byla určitě větší úmrtnost novorozenců, postižených dětí a o zamlklých těhu se nejspíš nemluvilo. Já až budu v tom, tak bych nejradši chodila k dr. každý týden, abych věděla, že je mimi v pořádku 😀

mircisek
3. kvě 2010

Ahoj holky, jsem (bohužel) taky jednou z vás. Už podruhé. První revize 25.11.09 (vzácná chromozomální vada, která se nemůže opakovat) a teď v sobotu druhá. Otěhotněla jsem hned 3 měsíce po revizi, jen jsem se z toho nějak nedokázala radovat. Asi to tělo cítilo, že je něco špatně. Nejvíc mě štvou řeči, "vždyť už jedno dítě máš". I doktorka v nemocnici se mě ptala, když jsem brečela, jestli je mi to tak líto, vždyť už doma jedno dítě mám. Kdybych jich měla 10, tak to přece bolí ztratit miminko, který je tvoje a na který se těšíš. Teď nám slibují testy a já nevím, jestli je máme podstoupit nebo ne. ☹ Už ve druhém měsíci mi dělali spoustu krevních testů a všechny byly perfektní. Tak nevím, asi je nechám, ať mě testují, ale stejně tomu dám volný průběh.

fram
3. kvě 2010

mircisek, vítej. Moc mě mrzí, co tě potkalo. Co to bylo , s prominutím, za krávu ta doktorka? Jak se tě na něco takovýho mohla zeptat??!! 😠 😠 Všechny jsme to obrečely, i když už máme doma dítě. Já bych ty testy asi podstoupila, abych měla co nejvíc informací.

jane84
3. kvě 2010

ahoj mircisku, je mi líto, co tě potkalo, tohle dokáže říct jen ženská, která nikdy žádný potrat nebo revizi nezažila. takový lidi jsem se naučila v duchu posílat někam. na ty testy bych šla, kdy ti někdo něco takového nabídne, mnohdy se jich dožaduješ a nic. A snažit se můžete i tak. Přijď si k nám kdykoliv popovídat, vypsat se, časem se ta bolest snad trochu zmírní 🙂

mikkisek
3. kvě 2010

Ahoj holky,
Mircisek - bohužel tě vítám mezi námi, držím všechny pěsti co mám, ať mám brzy malý uzlíček štěstí v náručí!!! Já jsem se při sdělení, že netluče srdíčko v 8tt taky sesypala, taky se mě vrchní sestra snažila uklidnit, že mám přece už jedno dítko doma. Odpověděla jsem jí, že to sice mám a miluju ho, ale fakt, že jsem přišla o další, to nijak neovlivní. Drž se!!!

Stan - držím moc palce a díky za pozitivní zprávičku, kterou jsi každé z nás určitě udělala radost!!! Hodně zdravíčka pro tebe i prcka, to je fakt nejdůležitější.

Já jdu kuchtit večeři a pak mne čeká hromada nevyžehleného prádla.

mikkisek
3. kvě 2010

chtěla jsem napsat - ať máš malý uzlíček, i když já bych si ho taky přála 😉

natulaaa
3. kvě 2010

Mikisek a Mircisek,holky vy se mi budete plést 😝
Mircisku vítej mezi nás 😉 😉 ,je mi líto co se stalo a holky už vše řekly,tak držím palce,at se brzo zadaří,protože jen to nám pomuže ,neříkám,že zapomenout, ale určitě nám to pomuže.
Fram no s těma doktorama je to jak jsem psala,na jednu stranu dobře,že do nás šmátrají,ale na druhou stranu víme co se děje a řešíme to hned,než až v době,kdy muže být pozdě.Má to své pro i proti

kopretina82
3. kvě 2010

Holky ahooooooooooooooooooooj

kopretina82
3. kvě 2010

Tak se mi to poslalo neplánovaně dřív...
To byl týden...Byla jsem bez manžela a ještě bez PC, ale každý den jsem si na vás vzpomněla...Teď mi to brácha donesl a zprovoznil...takže dočtu postupně-netuším co se tu dělo, ale nejpozději zítra poctivě dozjišťuju...
U nás se čeká-NEČEKÁ na MS-měla jsem to dostat dnes, zatím nic, tak uvidíme...

Holky stejskalo se mi po vás

jane84
3. kvě 2010

ahoj kopre, už jsme si říkaly, že s námi nemluvíš 😉 doufám, že se NEDOČKÁŠ MS a budou //, my cheme těhu bacil 🙂

natulaaa
3. kvě 2010

čauky Kopre,Kopre ty ještě nedostaneš MS,měla si později ovulku,si teprve 6DPO,a LF bývá dlouhá od 10 do 16 DPO,to by bylo zlé,kdyby už přišla ,to bys měla LF moooooc krátkou a to není dobré,takže pokud ji dostaneš,tak až tak za týden,ale třeba nedojde už vubec,Holky já to taky nechápala ,ten svuj MS cyklus,ale nemužeme se dívát kolik DC dostáváme MS ale kolik dní od ovulky,ta doba od ovu po MS by měla být každý měsíc stejná,já jí mívám třeba 14 dní,chápeš?Doufám,že ti nevadí,že jsem ti to chtěla takhle vysvětlit,ale taky jsem to nevěděla 😵

leheckova
autor
3. kvě 2010

no ahojjjjjjjj ty potvurko my už mysleli že si naštvana nebo že si chces odpočinout od nás......tak povidej jak je co a jak jak se citiš my všichni co jsme tak nějak doufali nebo nedoufali tak jsme zase na dně tabulky ale hlava vzhůru a jede se dál jak jinak

Mircisku moc moc mě mrzi co tě potkalo a vím jaká neskutečná bolest to je věř mi ja plakala jeste na sále když mě uspavali měla jsem až záchvat breku....
Tolik chci miminko a jedno doma mam že když vidim někde dítě hned se směju a zahřeje mě to u srdce objimam děti svých kamaradek jako vlastní a mocinky si přeju aby už to brzy dopadlo a pána boha nahoře jsem včera prosila aby se už nad nami všemi slitoval a netrapil nás těmi potraty a tim vším že mi ty dětičky chceme moc moc je chceme.... 🙂

natulaaa
3. kvě 2010

Kopre minulý měsíc si ji měla dlouhou 15 dní,to je super délka,to má potom mimi doooost času na uhnízdění,ten kdo má mín jak 10,tak je problém s otěhotněním,mimi se nestihne zachytit 😉 😉

leheckova
autor
3. kvě 2010

Natul neni koukni na datum nema doplníno měření koukej to Kopre doplnit at vidime realný teplotky

natulaaa
3. kvě 2010

No tak to joooooo,to je pak jasnéééééé 😀 😀 😀 😀 😀 ,a mi to bylo divné,co blbne,když je teprve 21DC 😀 😀 😀 ,já čumím na telku a pak nevnímám 😀

natulaaa
3. kvě 2010

A já trubka ji to tu vysvětluju,přitom ona to vííííí,tak to se omlouvám a mi to přišlo divné,že by to nevěděla 😀 😀 😀 😀 😀

gambrinuska
3. kvě 2010

Ahojky holky, zdravim 😉
DFneska jsem málem zaspala na noční 😀 😀

martasl
3. kvě 2010

ahoj holky 😉
gamb-tak to se mi teda ještě nestalo,abych zaspala na noční.ale jedné v práci už jo.a to jezdíme na 18 hod.když tak nad tím přemýšlím,tak jsem v životě nezaspala,asi nejsem normální 😲 😲 😅

Nově příchozím-holky,doufám,že vám tady aspoň trošku pomůžeme a hlavně podpoříme a že se srdíčko aspoň trošku zahojí-věřte,nejste v tom samy....

pet.s-co plodovka????????????????????????????jsem celá nesvá,ozvy se co a jak!

gambrinuska
3. kvě 2010

pets dopadla dobře 😀
no já dělam od 6 do 6 a nebýt maminy, tak nevim 😉

martasl
3. kvě 2010

ježíš,já si ohledně pet.s spletla diskuzi,sem ale debil....ale hlavně,že to dobře dopadlo,uffff.dík gamb za info 😉

martasl
3. kvě 2010

tak to děláš stejně jako já.jen se jště 3/4 hod.dopravuju do zaměstnání a zpět 😠

kopretina82
3. kvě 2010

Holky, dočítám, ale je toho moc...😲
Lehe, Nat, BT od min. pondělí neměřím-FF mě nakrkla, že mi posunula ovulku, tak dělám "uraženou 😀
Takže netuším, jak na tom jsem, ale popravdě nějak mi to žíly nerve 😉 S testem čekám do pátku-to budu cca 15DPO, to už by mohlo být případně něco vidět-teda jestli do tý doby nedorazí mrcha...
Jdu se najíst-mám hlad jako vlk- a od zítřka zase poctivě plním docházku 😉 😀

natulaaa
3. kvě 2010

Kopre no už jsme si všimli,že si to flákala 😀 😀 😀 ,tak třeba proto to ted vyjde a testíkovat nebudeš ještě,už by si mohla mít krásné //

kopretina82
3. kvě 2010

Nat,
nee až v ten pátek, však jestli tam něco je, tak to neuteče a pokud jo, je lepší o tom nevědět 😉 😵.
Jinak příznaky mám snad všechny, ale víte jak to s těma příznakama je...😲

natulaaa
3. kvě 2010

Kopre vííím,taky už nějaké mám 😀 😀 😀 😀 ,klasika,jako každý měsíc 😀 😀 😀 a to jsem teprve 5DPO,to jsem rychlá co?

leheckova
autor
3. kvě 2010

to je mazec jak to máš tak posunutý dopředu tak si tak napřed ode mě a to jsme byli nastejno cooooo???
Kopre máš recht ja taky měřím do ovulky manža mi slibil sprchování žádný koupání a ja zase že na to nebudu tolik myslet takže taky to budu flakat a hotovo

herbie
3. kvě 2010

ahoj holky to zase bylo vas docist vitam nove snazilky a je mi lito co se stalo ale tak holky fakt by to chtelo nejaky // protoze uz par mes tu nikdo nic nezahlasil jsme asi fakt proklety nebo co jinak ja novinky zadny nemam mrcha uz by mohla pomalu koncit pritel se vraci ve stredu mam uz douklizeno po stehovani jeste nejaky malickosti ale to je hned dneska je vedro to je sila uz tu zacnou asi ty paraky fuj se pak neda ani jit ven 😠