Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

yfka30
4. kvě 2011

@fram
@jane84 děkuji moooc 🙂
Holky po tý kontrole jsem měla na toaletáku krvavý nitky a špinila jsem trošku hnědou krví, uklidněte mě a napište, že to nic není 😅 😕 . Dělalal mi vnitřní utz

jane84
4. kvě 2011

@yfka30 tak já tě uklidním 🙂 dokud to není čerstvá červená krev, tak nepanikař. Může to být trochu podrážděním z toho utz a taky měla jsi touhle dobou dostat MS, takže část dělohy může prodělat MS a ty špiníš. Hlavně se snaž odpočívat a nožky nahoru. Když to nepřestane a nebo se objeví čerstvá krev, zajdi si raději k dr nebo na pohotovost

breberuska
4. kvě 2011

Holky děkujeme za pochvalu, jste moc hodné!
@jane84 Dupajdy jsem nechala dělat na http://www.babytricka.cz/
@yfka30 za prvé moc gratuluju a za druhé to určitě nic není, jak je tam všechno prokrvené, tak stačilo podráždění a bylo to. Neboj, jak to je jen špinění a nahnědlé, je to OK. Horší by byla čerstvá sytě červená krev. Držím palíky 😉
@lucie.krajcarova na tygříka nosíme,ale víc se mi zdá pomáhá klubíčko a Lefax 😎

breberuska
4. kvě 2011

@jane84 tak jsme napsaly totéž 😀 @yfka30 máš to aspoň tuplovaně 😵

yfka30
4. kvě 2011

@jane84 ufffff 😀 díky za uklidnění. No menzes by ještě být "neměla" v tuhle dobu, takže to bude spíš tím jak mi to tam povrtal utz. Už je to dobrý (ťuk ťuk). Odpočívat, to já odpočívám, prochrápu celej den jak mimínko 😀 , zítra na 12ku tak to nevím jak to zvládnu 😝
@breberuska taky děkuji za uklidnění 🙂

lichtakova
4. kvě 2011

@breberuska krása 🙂 🙂 🙂
@jane84 co ty, spisovatelko?

jane84
4. kvě 2011

Holky nedívaly jste se teď na Prostřeno? To byla síla, ta holka je snad maniodepresivní

jane84
4. kvě 2011

@lichtakova dnes jsem prezentovala diplomku na semináři, to je ok, on to stejně nikdo neposlouchá. Horší budou obhajoby, ale naštěstí mi nevadí mluvit před publikem. Vedoucí našla pár překlepů a chtěla ještě doplnit nějakou větu do abstraktu. Ještě hledám jiný obrázek endometriózy, protože ten, co jsem tam měla je dost rozmazaný. Zítra to vytisknu a dám svázat

lichtakova
4. kvě 2011

@jane84 tak jsi šikula, že už to máš skoro v kupě

jane84
4. kvě 2011

@lichtakova ono je taky na čase, příští pátek musí být odevzdaná, vazba trvá 3 dny a musím s tím jít na studijní dát potvrdit

fram
4. kvě 2011

@yfka30 já tě teda rozhodně uklidnit můžu, taky jsem špinila a dokonce našla na papíře krev (ale to už jsem letěla k dr.) . Myslím,že tady špinila skoro každá těhule.
@jane84 na Prostřeno jsem koukala a byl to nářez 😕 Ta holka působila, že je opilá a pokud nebyla, tak je určitě psychouš, protože takhle se normální člověk nechová.

lucie.krajcarova
4. kvě 2011

@jane84 Jani, viděla jsem jen konec prostřeno, a stačilo mi. asi se na to mrknu na netu..

yfka30
4. kvě 2011

@fram taky jsem u malýho špinila a v 7tt letěla na pohotovost, když mi krev tekla až po nohách. U druhýho jsem to neřešila nebo spíš jsem myslela, že je to "normální" a nedopadlo to ☹ , takže ted jakákoliv pidi kapička krve mě vyděsí 😅 .
Teda Prostřeno bylo mazec, ta holka měla těžce dost 😀 . Bych se vůbec nedivila, kdyby ju ten její přítel po tomhle výstupu pustil k vodě. Udělala si holka pěknou ostudu.

jahudka80
4. kvě 2011

U nás je zas debata, nebo tedy byla teď už je hokej tak je ticho. Debata na téma byt budem slevovat 20tis.nevím jestli to k něčemu bude, ale manža je tak vytočenej když nám přišel nedoplatek 7tis. že se na to tady vyse.. no asi nebudem příští zimu topit 😀 no nevím jak mi budou schnout pleny 😀 . No já se nesmím rozčilovat mám být v klidu tak se nebudu stresovat.

@jane84 jojo těch věciček zas tolik není 😉 A prostřeno,...no to byla síla já bych té černovlasé holce už asi jednu natáhla. 😀

blanches
4. kvě 2011

Ahojky holky,
omlouvám se, že Vám sem lezu, ale mám na vás dotázek?? Byla jsem těhotná 6+3tt a bohužel jsem o miminko v sobotu přišla, nejdříve to vypadalo, že nebudu muset na revizi jít, ale bohužel mě nakonec nemine a jdu zítra ráno. Jsem šíleně nervní a jen jsem se Vás chtěla zeptat, jak Vám bylo, jak dlouho jste po tom krvácely?? Nemám ráda nemocnice a tohle je pro mě hrůza. Děkuji mooooc a ať se Vám všem miminko podaří co nejdříve a nebo ho krásně donosíte a v pohodě porodíte.

jane84
4. kvě 2011

@blanches Ahoj, vítám tě v našem smutném témátu. Když budeš chtít, přidej se k nám, občas se vypovídat, poplakat i zasmát. Holky, co byly na revizi, ti určitě napíší něco bližšího. Krvácení je dost individuální, záleží taky, jak byla narostlá sliznice, může to být den, dva, týden. Doporučuju začít pít kontryhelový čaj, který pomůže s hojením sliznice. Držím palce, aby to zítra proběhlo rychle a bez problémů, tělo i dušička se rychle zahojily a mohli jste se zase začít snažit.

blanches
4. kvě 2011

@jane84 děkuji moc za přijetí, ještě mě napadlo dát revize dělohy do vyhledavače, tak už jsem si tam nějaké zkušenosti přečetla.
No snažím se to brát dost statečně, hodně mi pomáhá, že už mám doma jednoho prcka, kterej mi dělá samou radost. Také si říkám, že to bylo naštěstí tak nazačátku, že ještě nebylo vidět ani srdíčko. Hlavně jsme se začali snažit dost brzy, protože Honzíček nám trval rok, no a povedlo se hned na první pokus, taj jsem z toho byla taková hotová, že jsem tomu nemohla věřit. No a teď zase nemůžu věřit, že je to pryč.... 😒

lucie.krajcarova
4. kvě 2011

@blanches ahoj, mrzí mě, co se ti stalo. třeba ti pomůže, když si tady s námi popovídáš.
holky, tak mě napadlo, revize je normální operace nebo ne? Já na ni vlastně byla, ale už si to moc nepamatuju, žeádné komplikace, skoro žádné krvácení.

fram
5. kvě 2011

@blanches je mi líto, že tě čeká revize ☹ Já jsem po revizi žádné problémy neměla. Nebolelo mě břicho a krvácení nebylo horší než normální mrcha, ale už si nepamatuju, jak dlouho trvalo.
@lucie.krajcarova já myslím, že když se to dělá pod celkovou narkozou, tak to operace je.

zzzzuuuuzzzziiii
5. kvě 2011

Ahoj holky, jdeme vas pozdravit.
Tak jsme byly na kontrole a mimi se tam krasne vrtalo. Dostaly jsme prukajdu a vzali nam krve na prvotrimestralni screeaning a na ultrazvuk jdeme za tyden, to uz budou i vysledky z krvi, tak snad budeme v poradku.
Akorat nerozumim jedne veci a doktor mi to nedokazal vysvetlit - jsme vetsi, nez bysme mely byt. Dneska jsem podle MS 11tt ale podle UTZ jsme 12tt... je to mozny byt o tyden napred? Kdyz jsme tam byly v 8tt, tak vsechno odpovidalo na den. Jen mam strach, aby to neznamenalo zase nejakou hruzu.

@jane84 Jani gratuluju k praci, urcite bych si ji rada precetla.
@yfka30 nebou se, taky jsem v 7 tt letela na pohotovost, dali mi nejake leky, ale i tak je to od te doby dobre, jeste parkrat jsem na intimce neco nasla, ale jak rikaji holky, je to normalni, pokud to neni jasne cervena krev.
@breberuska breber to je breberuska 🙂 krasna jedna.
A dotaz na dnesni den 🙂 Jak "to" rict v praci a kdy???!!! 🙂

jane84
5. kvě 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................46DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)...........................34DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................30DC
endie (23let, MA 3/2010)............................................................................................27DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................26DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................26DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).........................25DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)...................................21DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová....................................................20DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................19DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................11DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo)............................................................10DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)............................9DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)...........................................................................7DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).........................................................................6DC

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii ahoj a bude to holčička? s těmi týdny si nedělej starosti,prostě některé děti občas rostou rychleji, pak se to může zpomalit. a nemá to žádný vliv na datum skutečného porodu 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
5. kvě 2011

@lucie.krajcarova ahoj Luci, nevime co to bude, na to je asi jeste brzo, nevim, jestli se to da poznat z toho prvotrimestralniho UZ, na ktery jdu za tyden, to budu vlastne nevim, bud 12 nebo 13 tyden. Prislo mi krasny, jak se tam to mimo hyba, doktor uz ho takhle malinke premlouval, aby se otocilo, dokonce mi busil do bricha, aby se mimi otocilo a on ho mohl zmerit, byl tam se mnou i manzel a tak jsme se tam tomu smali, ze bude jeho, protoze uz takhle malinky neposloucha 🙂 uz mi je lepe, co se tyce nevolnosti, ale zase mi zacina strasne vysychat kuze - nevim, cim se mazat, nekdo rika drahe kremy, nekdo obycejny olejicek...

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii jo tak z toho utz ve 12tt se to poznat dá, když se mimi dobře natočí. a já myslela,že už to víte, když jsi psala jako my dělaly a tak 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
5. kvě 2011

😀 nebo delali 🙂 ne ne, zatim ne, ale chci to vedet.

marulinka
5. kvě 2011

ahoj holky
@jane84 s diplomkou si šikula 😉 prostřeno bylo dost drsný.já být tou hostitelkou,tak tu mladou vyhodím hned na začátku 😅
@yfka30 taky sem často špinila,dvakrát ze mně dokonce chrstla krev,tak sem pořád lítala ke gyn ať mě zkontroluje utz,naštěstí v pořádku...
@blanches mrzí mě,co tě taky potkalo ☹ já sem myslím po revizi špinila skoro týden a pak dlouho čekala na 1MS .tak ti držím palce,ať je vše rychle v pořádku a brzy se můžete snažit 😉
@zzzzuuuuzzzziiii gratuluji ke kontrole 😉 nám pohlaví řekly na tom utz ve 12tt.teď sem zvědavá,jestli se to potvrdí,nebo ne 😕
@jane84 prosím do tabulky--mám o rok víc 😅
holky zítra jedem na ten utz ve 20tt,prosím držte palce,mám hroznej strach,ani pořádně nevím z čeho.berem sebou i holky,tak doufám,že vše proběhne v pořádku..........

fram
5. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii o týden větší vůbec nic neznamená, navíc i UZ měření nemůže 100% určit velikost, vždy tam může být odchylka. Držím palce na NT screening, určitě to dobře dopadne. A kdy a jak říct v práci? To samé jsem řešila i já a nemohla jsem z toho spát.Chystala jsem se to oznámit po NT, jenže pak krev na papíře a ze dne na den jsem zůstala doma. Najednou vůbec nebylo důležitý, co jim řeknu, jen jsem se bála o mimi. 14dní jsem jim tvrdila , že mám zánět močáku a pak už mi to bylo blbý, tak jsem zavolala šéfce a řekla jí pravdu. Vzala to překvapivě dobře. Co mohla dělat? 😀 a pak už jsem zůstala doma.
@marulinka zítra moc držím palce , ale budete v pořádku, uvidíš 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
5. kvě 2011

@fram jen zadnou krev... uplne chapu, pak clovek resi jine veci...
ja z toho uz taky zacinam nespat... bojim se jak mala 🙂 pritom mimo na prvnim miste, ze... po NT to rekneme doma, zatim to nikdo nevi, jen my dva no a pak se budu muset rozhoupat.

sarykbrok
5. kvě 2011

ahoj holky, tak snad se u nás po 9.měsících poštěstilo, našla jsem //, vím, že je ještě brzy se radovat, ale moc moc doufám. 🙂 Za 14 dní se vydám k MUDr. to bude nekonečný ☹

fram
5. kvě 2011

@sarykbrok jůů 🙂 potichoučku gratuluju a držím palečky 🙂 🙂