Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
12. kvě 2011

ahojky holky
@jahudka80 a to nemuze ani na jeden den, teda ja nevim na jak dlouho by musel byt jako doma, vim, ze tyden by mel naprosto stacit. No to je naprosta neochota zamestnavatele. Jako behem tydne by manzelovi zrusili misto? No to je teda na... na ranu mezi oci. Jeste bych se mozna optala na urade, jak dlouho by musel byt na te rd manzel. Kdyz by stacil den, no tak na to by snad ten zamestnavatel snad pristoupil.
Rada bych rekla, neboj vse nakonec dopadne dobre, ale fakt to je mazec. To je proste hodne malo penez

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

Ahoj holky,

Chci vas zase po tydnu pozdravit. Dneska nas ceka velky den, jdeme odpoledne na prvotrimestralni screaning. Krev nam odebrali uz minuly tyden, takze vysledky uz budou a dnes ultrazvuk a konecny vysledek. Uz ted jsem taaakhle malinka strachy, verim v pozitivni vysledek, ale ta nejistota je stejne ubijejici. Ja nevim, poslední tydny se mi zdaji silene sny a to se nedivam na televizi ani nic podobného, ale stejne, vecne me někdo honi, tuhle se mi dokonce zdalo, ze me manzel honi a chce zapichnout, je to normalni?  Jsem jak blazen.
Dneska bychom mely mit 12 tydnu, uvidime, co nam reknou na UTZ. Pokud bude dnesni vysetreni v poradku, planujeme to rict rodine. Uz to ani dal nechci tajit, nikdo to nevi a je to pro me hrozny stres davat si na vsechno pozor, neprokecnout se, neupozorňovat na sebe a zacina se mi spulit spek na brise, takze si vsichni musí myslet, ze pekne kynu.
Drzte nam palecky, fakt se moc bojim, pokud to bude v poradku, teprve snad uverim, ze se na nas usmalo stesti.

Jahudko je mi lito, ze porad resite problémy s penezi. Není to jednoduche. Verim, ze to s manzou nakonec vse dobře vymyslite. Musí byt nejake normalni reseni. A neslo by jahud, aby si proste manzel se svym nadrizenym promluvil jako clovek s clovekem, aby jim vysvetlil, v jake jste situaci, treba by se umoudril a udelal vyjimku???

Frami tebe zdravim. Pane jo, tobe to skace 🙂

Jani gratuluju k diplomce, jsem rada, ze ti vse vychází, jak potřebuješ.

Leheckova malinka je krasnoucka. Snad se tady všechny dočkáme taky svého stesti.

lichatokova - tobe to teda taky pekne skace ty tydny 🙂

jahudka80
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii
@leheckova
@fram
@meiki
Holky nejde o to jak dloho by byl doma. To může být,ale ty papíry co mu poslala personální se posílají jeho šéfovi ten s tím problém nemá on to pošle svému nadřízenému ten to pošle řediteli našemu a ještě tomu dalšímu vyžšímu a všichni to musí schválit. A jde o to, že je bohužel státní zaměstnanec 😠 a díky našim politikům jsou pěkně v prd... a jen čekají kde zas někde snížit stav a tohle by byl pro ně dobrej důvod, jo chceš na MD tak bež, ale zrušíme ti místo a jestli se chceš vrátit tak třeba o 2plat.třídy níž a to si opravdu v této situaci nemůžem dovolit 😢 . Dokonce i ředitel mu říkal, že by to neriskoval. Jsou to ku... a lidi kteří se v tom nepohybují vůbec neví co se tady děje za sviňárny, že ředitelé jsou dva a dostane oměnu 500tis. a druhej 750tis.a kluci co chudáci makají na ulicích 24h směny a těba 200h/měs.- 1500kč po zdanění je to úplně směšná částka lidem co brali 24-26tis s přezčasy sebrali 4-6tis. a těm co mají 60tis ještě přidali. Je mi z toho všeho nablití tohle normální lidé vůbec neví a nemůže proti tomu nikdo nic dělat nelíbí se ti to tak můžeš jít. V noci nespím, je mi zle. Kdyžbychom alespoň prodali ten posr... byt 😢 .Včera jsem zas odcházela do koupelny a brečela a dokonce já říkala manželovi, že měl pravdu ,že jsem neměla chtít druhé miminko když ani nevím jak to uživíme 😢 . Nemám vůbec chuť s nikým mluvit, mamka se mi celej týd.neozvala a já si bláhově myslela ,že bude zas chtít hlídat hahaha, a babička se furt ptá jestli se nic neděje, že jsem smutná, mám toho všeho plné zuby.

fram
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii moc držíme palce 🙂 🙂 Dej nám vědět, jak to dopadlo. Ale jsem si jistá, že je vše O.K. a UZ bude krásný zážitek 🙂 🙂

mircisek
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi, držím palečky. Všechno bude v pořádku, věř tomu. Ale já tě chápu. Já se klepu před každou kontrolou - pořád. 😒
Já mám taky pocit, že Frami naskakujou ty týdny nějak moc rychle. 😉 😉 😀 😀
@jahudka80 Jahůdko, to je fakt děsný. Švica taky pracuje ve státní správě a tak vím, že to není vůbec žádná sranda. Připadá mi, že všechny výhody, který měla práce pro stát jsou v háji a zůstaly jen ty nevýhody. 😒 Budu na tebe moc myslet, ať se to nějak vyřeší.
Holky, dneska jsem začala brát železo na chudokrevnost. Od rána je mi strašně zle, nevíte, jestli by to mohlo být po tom železe?

fram
12. kvě 2011

@mircisek taky mám pocit, že mi ty týdny teď nějak rychle naskakují 😕 ale přísahám, že si nepřidávám 😀 Však ty už to máš taky za pár. Já beru taky železo, ale jen 1tabletu denně a nic mi to nedělá, ani zácpu. Ale myslím, že ti klidně může dělat nevolno. Nebo nemůže to být změnou počasí? Mě se od rána motá hlava a žaludek mám na vodě.

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@mircisek dekuji. k tem praskum, moje tchyne taky brala prasky na chudokrevnost - zelezo, vzala si jeden a dva dny zvracela, porad je vysadila, byt tebou poradim se s lekarem, protoze ne vsechny ti muzou delat dobre!!!

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@fram jezis kez by, manza jde snad se mnou, chci ho u toho mit. Porad si to neumim predstavit. Jestli ho tam krasne uvidime a jestli uz treba jde aspon odhadnout, co to bude... 🙂 ja vim, jsem blazen, co bych chtela ve 12. tydnu. Ale nevim jinak, co je na tom UTZ tak drahy, dame za to 400,-.

fram
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii vidět bude krásně, a pokud bude v dobré poloze jde odhadnout i pohlaví (u nás se nepovedlo). Manžel byl taky se mnou a byl to krásnej zážitek. Platili jsme 1400,- (krev i UZ dohromady).

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@fram jeeee, ja uz se tesim 🙂 jo jo, i s krvi to vyjde na 1400,-, jsem rada, ze je takove vysetreni mozne uz v takhle malem tydnu. A to bude to triD nebo to jen bude krasne zvetsene? Ja ze u meho doktora to je vzdy takoveho hodne rozmazane a on na tom sice vidi vse, ale ja se jen domnivam 🙂 i kdyz fotecku uz jednu mam, za 50 Kč 🙂 A to vypocitaji az po tom UTZ asi vid?

fram
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii je to normální UZ, pak nám miminko ukázal a dal fotečku ve 3D, ale ta měření se dělají v normální zobrazení, myslím, že v 3D by to nebylo vidět.Já to měla tak, že nad lůžkem byl monitor jen pro nás, manža mi seděl za hlavou a krásně jsme vše viděli. Fotku jsme dostali zdarma. Doktor řekl, že podle krve a UZ to vypadá výborně,ale že výsledky musí hodit do PC, takže konečný závěr nám přišel asi za 3-4 dny poštou.

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@fram tak ted nevim, jestli se vic bojim nebo tesim 🙂 urcite vam dam holky vedet. dekuji frami za info. JO a ty jsi byla kde na tomhle vysetreni?

fram
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii byla jsem v Sanusu v HK, kam jdeš ty?

lichtakova
12. kvě 2011

Nazdar kočky
včera jsem byla na kontrole, všecko vypadá dobře, mimčo se mi zdálo nějaký velký-od posledně 😉 , tripply jsou taky ok, tak jsem ráda, ale stejně se budu před tím velkým utz příští týden trochu klepat, jestli průtoky budou v pohodě a to ostatní taky

marulinka
12. kvě 2011

ahoj holky
@zzzzuuuuzzzziiii držím palečky,ale vše bude určitě v pořádku 😉
@lichtakova gratuluju ke kontrole 🙂

lichtakova
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii nebooooooooooooooj 🙂 🙂 🙂 🙂
@marulinka díky

taky jsem přihodila další foto ufončete do alba.

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@lichtakova pani to je obrik 🙂 krasne. bojim a tesim 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@fram no ja to mam vyjednane ve fakultce, doktor me poslal tam, s tim, ze s nimi spolupracuje, ze budou mit me vysledky k dispozici jako z krve... Sanus, byl zalozni plan, protoze ve FNHK to delaji jen ctvrtky. Takze treba 3D nebude ☹

zzzzuuuuzzzziiii
12. kvě 2011

@marulinka dekuju 🙂 snad, kez by!!!

lichtakova
12. kvě 2011

@zzzzuuuuzzzziiii no právě, já jsme taky včera koukala, jak to vyrostlo od posledně 🙂 , ale taky jdu vždycky se staženým zadkem 🙂

jane84
12. kvě 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................53DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................37DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................33DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)...........................32DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)....................................28DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová.....................................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................26DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................18DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo)............................................................17DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)............................16DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................14DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................13DC
endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................5DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...............................5DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..............................4DC

jahudka80
12. kvě 2011

@mircisek nevím jestli ti může být zle ze železa, ale já brala feronat a nemohla jsem chodit na velkou - způsovoval zácpu 😒 koupila jsem si těhu.vitamíny gravital je tam železa 129% denní dávky tak to pokryje i potřeby moje i miminka - bývala jsem jako dítě a v pubertě chudokrevná tak raději beru vitamíny....
@lichtakova se mu u Tebe dobře daří když tak krásně roste 😉 jen tak dál 😉

Holky mluvila jsem s babí ☹ mamka je nemocná a ani nezavolá (nechce mi přidělávat starosti) ach jo bude muset na kolonoskopii a doufám, že jí tam nic nenajdou minule jí odstraňovali nějaké nárustky... je mi z toho na nic 😢 . Furt starosti a starosti. Minule mamka měla hloupé řeči když jí babička říkala, že je potřeba spravit hrob než umře a že uklízí a likviduje bordel abychom to nemuseli dělat my až umře a máma na ní vyjela, že se stará o blbosti, že si má užívat života jestli si uvědomuje, že může umřít dřív než ona. A od té doby mám blbej pocit že nám něco tají holky já mám takovej strach 😢

lichtakova
12. kvě 2011

@jahudka80 ono asi roste normálně, jen mně to přišlo velkej skok 😉 . Neboj, nemaluj čerta na zeď, dokud nic nevíš...

mircisek
12. kvě 2011

@jahudka80 Nejhorší je nejistota. To nesnáším, když mě chce někdo šetřit. 🙄

lucie.krajcarova
12. kvě 2011

@jane84 Jani, myslím, že el psala, že už dostala ms...
Jahudko, to mě moc mrzí, jak s rodičovskou, tak s babičkou, máš holka smůlu 😖

lucie.krajcarova
12. kvě 2011

Jani, promiň, to byla endie 🙂 taky od E. jak ty holky moc nepíšou, tak si je pletu 😀

jane84
12. kvě 2011

Mrknu na fotoblogy a vidím, smutná zpráva. Jedné mamince tu umřela 10 měsíční holčička, tak jsem věřila, že to ta malá zvládne. Jdu zapálit svíčku za andílka 😢

meiki
12. kvě 2011

@jane84 porad jsem koukala, jak se Barunce dari a jak bojuje a dneska jsem se docetla tu zpravu, jsem plakala. Takova vec.
@jahudka80 no o smrti mi tu obcas povida i moje mamka, taky ji hned okriknu, proc o tom jako mluvi, ale asi je to tak nejak normalni, ze o tom pak mluvi, ono staci, kdyz nekdo v jejich blizkosti umre, nekdo znamy. Jahud nemusi to vubec nic znamenat, jen chteji mit pocit, ze kdyby neco, tak vse pripravili, aby nebyly pak starosti - aspon maji takovy pacit

jane84
12. kvě 2011

@meiki moje mamka má od 17 let nemocnou slinivku. Protože má nižší příjem živin a čas od času záchvaty slinivky, tak se s tím onemocněním žije prý max 20 let, takže prý už 12 let překračuje ten termín. Má vybrané šaty do hrobu i písničky na obřad. A to je na palici, protože co chvíli je mění, kdo si to má pamatovat

jane84
12. kvě 2011

@meiki byla jsem v šoku, když jsem to četla. Už mi tu hoří za Barunku svíčka. Chudáček, skoro celý svůj život strávila v nemocnici.