Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

tiburcia
17. kvě 2011

@jahudka80 já ti nevěřím 😀 😀 😀 😀 😀

jahudka80
17. kvě 2011

@tiburcia 😠 já ti dám ,že mi nevěříš 😀 😀 😀 to ta váha asi začla špatně fungovat viď když jsem pořád tak hezky štíhlá 😀 😀 😀 😀

tiburcia
17. kvě 2011

@jahudka80 no právě... já takhle vypadám v 0tt 😀 😀 😀 ve dvacátém bych byla koule 😀 😎

marulinka
17. kvě 2011

ahoj holky 🙂
@jahudka80 téda,kde tu princeznu schováváš? 😀 na tobě to vážně není vidět 😕 to já teda kynu ažaž 😅

holky gratuluji ke kontrolám a
@mv gratuluji a držím pěsti 😉

jane84
17. kvě 2011

@tiburcia v 0tt 😀 😀 😀 pěkně řečeno, jsem na tom stejně 😀

tiburcia
17. kvě 2011

@jane84 nijak jinak mě nenapadlo popsat svůj stav 😀 😀 😀 😀

a.j.a.
17. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 dneska jsem byla s Ivankou na kyčlích, tak je má v pořádku a další kontrola zase za 6týdnů. Si vůbec nepamatuju, že bych tam s Klárkou šla více jak jednou 😕 ale tak naštěstí to byla rychlovka. Před osmou jsme tam byly a před půl devátou už jsme byly hotové. Hodně miminek dostalo od dr nařízeno široké balení, tak jsem ráda, že je Ivanka ok.

@mv hm, tak jsi mi zrovna připomněla, že jsem měla dopo volat na ty výsledky 😒 saaaakryš, já na to kvůli těm kyčlím zapomněla. Tak holt zítra, no 😕
Buď ráda, že ti dr dal neschopenku, aspoň bude všechno od začátku podchycené a až budeš mít po 1.trim, budeš se cítit dobře a dr dovolí, můžeš se vždycky zase do práce vrátit. Teď odpočívej a užívej si klidu.

@daniela699 juuu, už jen týden do termínu 😵 to ale rychle uteklo 😵

@meiki gratuluji k negativním triplům 😵 ta červená korbička je nádherná, zrovna dneska s takovou byla paní taky na kyčlích. Já už si své oranžové S4 taky užívám 😵 hned je to jiná jízda než s golfkami 😀

@jahudka80 teeeda, vždyť na obou fotkách vypadáš stejně 🙂 kde tu prďolku máš schovanou 😀

jane84
17. kvě 2011

@jahudka80 Jahu a jak jsi vysoká?

daniela699
17. kvě 2011

Holky jste moc hodne. 🙂
@meiki - moc gratuluju k vysledkum, dalsi uspesny krok. 🙂 Ja jsem taky na zacatku vubec nemusela sladke a nejradsi jsem jedla maso, a to normalne se v tom nejak nevyzivam. A segra to mela taky tak, a taky ma chlapecka. My jsme zhruba vedeli, ze to bude kluk hned od prvniho screeningu, tak mi ty chute potom prisly zajimavy. Takze koukam, ze to mozna plati i obecne. 🙂 Zato ted bych spis jedla sladky. 😎

@lucie.krajcarova - ooo dekuji 🙂 no musim rict, ze me to samotnou prekvapilo, jsem myslela, ze me budou bolet zada, protoze jsem se s nima driv i lecila, a tak nejak vubec, ze to bude horsi, a tak jsem rada, ze je to takhle. Rikam si, ze treba mozna jako vyrovnani za ten minuly rok? 🙂
Hodny je jak kdy. Nekdy tam fakt vyvadi psi kusy. 😀 A dlouho se nechtel otocit, furt si tam trunil jak na gauci, ale jak jsem prestala pracovat a vic se hybat, tak to zvladl, tak doufam, ze i dal bude spolupracovat. 🙂
Neboj Luci, mi tak pripada, ze kdyz uz clovek nejak nedoufa a rika si ze se na to... tak najednou zjisti ze to vyslo. Takze urcite se i tobe brzy zadari. A taky vis, ze kdyz se to povedlo jednou, musi to jit i podruhe (zadny pochyby) 🙂 . Mimi si tu cestu urcite najde.
S tema jmenama mas pravdu, bude mit nemecke prijmeni po pritelovi a vubec obecne jsem chtela neco bez hacku a carek, neco mezinarodniho, ale co se bude dobre vyslovovat u nas i cizincum, tak snad nas za to jednou neprokleje. 😀 Ani nevim jak jsem na to jmeno prisla, pak jsem postupne pridavali a zase vyskrtavali a zustali v podstate u toho prvniho a dokonce jsme se oba bez problemu shodli. 🙂

daniela699
17. kvě 2011

@jahudka - dekujuuu 🙂 Ja jsem to mela podobne jak ty, jsem se tesila jak to bude videt a ono porad nic, ve 30. tydnu jsem mela 8 kilo nahore tak to uz bylo konecne tak nejak videt no a pak jsem najednou zacala jeste vic pribirat a ted jsem na 15 😲 😀 Akorat mi teda u tebe jako neni jasny, kde vlastne tech 6 kilo mas, hehe. 😀 Ty dve fotky vypadaji stejne. 🙂

daniela699
17. kvě 2011

@a.j.a. - tak to je super, ze nozicky v poradku. 🙂 Ja jsem jako mala s tim mela problem, mela jsem nedorostle ty strisky, tak jsem zvedava jestli se to treba nejak neprenese. Uvidime.
Ohledne terminu si rikam, ze treba tak nejak ten pristi vikend by nebyl spatnej. 🙂 Urcite to nebude driv, to nejak citim, ale clovek mini... mimous meni. 😀 Zatim j, tak este jsem nedospela do stadia, ze bych si rikala, at uz je venku, tak si to jeste musim uzit, uz se to nebude opakovat.

Taky mame cervenou korbicku, tak snad tam miminku nebude jak v pekle 😀 (mela bych si pridat nejaky fotky do albumu).

a.j.a.
17. kvě 2011

@daniela699 jo jo, s tím termínem to znám 🙂 TP jsem měla 27.4., naladěná jsem byla na víkend 16.4. a kobliha se dopekla 11.4. 😀 😀 😀

S těma nožkama jsem taky ráda, že je to v pořádku. Tak snad to tak bude i za těch 6 týdnů.

mircisek
17. kvě 2011

@jahudka80 To by mě teda taky zajímalo, kde ty kila máš. 😀 Já měla ve 20TT nahoře 2,5kg, ale břuch už pořádnej. Teď v 36TT mám nahoře 8 kg a už se sotva valím.
@daniela699 To ti tiše závidím. S malým jsem to měla taky tak. Vůbec jsem nechápala, proč bych ho měla vyhánět dřív. Zato teď bych ho nejradši vyšupajdila klidně hned (ale radši ať ještě dva týdny počká 😉 )
Jinak těhulkám i maminkám gratulace ke všem úspěšným kontrolám. 🙂

meiki
17. kvě 2011

@a.j.a. no uz se nemuzu dockat az vyrazim s kocarkem, zitra by mela dorazit, snad bude vse ok
@daniela699 no ja mela podobne chute aji u Vikouska, nic moc sladke, spis jako salatky a maso, ale to me prvni tri mesice teda moc nejelo, teda spis jsem vubec necitila chut a ted to maso taky jako trikrat nemusim, ale ani sladke , ani okurky, jo zeleninovej salatek nebo neco ostrejsi , to je jina

meiki
17. kvě 2011

@a.j.a. tak to je super, ze kycle ok, my u malyho museli delat siroke baleni az do dvou mesicu, malymu to nastesti az tak nevadilo, ale mamince jo, bo nemohl malej nosit vse co bylo koupeno, se tam proste nevesel s tolika plenami

meiki
17. kvě 2011

@daniela699 ja ji mam jen trochu cervenou a vnitrek je do seda

jahudka80
17. kvě 2011

@marulinka princezna je uvnitř a pěkně řádí a hlavně v noci 😀 no jestli bude i po porodu to se mám na co těšit 😒
@a.j.a. 😀 😀 😀 já už si připadám divně dnes na mě čuměla sousedka, a říkala si buď je tlustá nebo těhotná 😀 a manžel to před chvílí okomentoval, že to dítě mám v prdýlce 😀 jako že rostu do šířky v zadu 😀 vtipálek 😀
@jane84 Málo jen 165cm no asi se mi ten tuk rozprostírá rovnoměrně po těle 😀 je fakt že teď opravdu žeru, a říkám si že bych měla brzdit, ale vím že až mi malá bude tlačit na žaludek tak už se tolik cpát nebudu tak to musím teď využít 😀
@daniela699 no to jsi jak já já měla při prvním těhu 14kg na vrch a pak ze mě vylezla 2,4kg mini holčička 😅 a já si z porodnice odnášela ještě 10kg 😝
@mircisek ty kg mám všude možně 😀 cítím jak špekatím,ale bříško je malé no, mám dělohu hodně dovnitř říkala to i na rehabce 😀 a byla tam holčina taky v 5té měsíci a ta koukala, že já jsem taky ona měla oproti mě břicho 😀 však ono se vyvalí 😀 já si počkám

Zítra na mě myslete jdu 14:30 ale jak to znám na řadu se dostanu tak za hodinu ☹ tak snad budem v pořádku . Dnes jsem s malou šmajdala venku cca 3,5h a když jsme přišly tak mi dost tvrdlo břicho...tak to dr.raději řeknu.
Holky dobrou noc 🙂

lucie.krajcarova
17. kvě 2011

@a.j.a. ahojkz, my byli na kyčlích taky víckrát, záleží na doktorovi. ta naše byla starší doktorka, moc poctivá.
červený kočár je určitě krásný, já bych asi další chtěla červený. přijde mi to i univerzální barva. líbí se mi i oranžový, ale na ten asi víc lítá hmyz.
Mircisek,to máš fakt málo kilo nahoře, jak to děláš 🙂)))
Dani, tak tašku už máš sbalenou jo, co strach z porodu, už ti to začalo?
@jahudka80 myslím na tebe na zítra!! jo a takovou dlouhou procházku jsem jako těhotná nemohla, mě brzy bolela kostrč.

jahudka80
17. kvě 2011

@lucie.krajcarova no já byla 1,45h dopoledne a pak přez hoďku odpoledne. Musím chodit ven malá jinak doma děsně zlobí, budem chodit i mezi děti,ale ona jak jsme začli chodit tak se to spíž zhoršilo, ten strach a já jí nechci nutit, a aby mě tam brečela a sápala se po mě to na to teď jako těhu.nemám náladu.Tak s ní raději chodím na procházky krmit kačenky nakupovat a ták.a neboj záda a kyčel mě bolí jako prase 😝 teď sedím na gauči a až se budu zvedat to zas bude 😀 No nic jdu se osprchnou a hajat malá už hodinu kope 😀 no to se mi bude zas usínat 😀 😀 😀

jane84
18. kvě 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)...............................................................................43DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)...................................................39DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan).................................34DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................24DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo).............................................................23DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................22DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................20DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................19DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)........................14DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................13DC
endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................11DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................11DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)........................10DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová...................................................4DC

fram
18. kvě 2011

Dobré ráno,
@daniela699 porod na krku 😀 😀 Máte krásný jména, sranda by byla, kdyby se místo klučíka vyvalila holčička 😀
@a.j.a. super, že máte kyčle v pořádku, když se mi narodil kluk, tak v té době se dávalo široké balení preventivně všem miminkům. 😅
@meiki gratuluji k triplům 🙂

mv
18. kvě 2011

@mircisek
@jahudka80 teda holky, to fakt upřímně závidím tahle kila. 😀 😀 Já měla se synem 22kg nahoře v 7.měs,pak jsem měsíc už vůbec ani nejdla a on se narodil ještě o 3 týdny dříve, jinak nevím, měla bych 30 kg jak vyšitých nahoře... 😠

@daniela699 moc hezká jména máte vybraná.. 🙂

@a.j.a. super s kyčlema, já mám ve svém okolí 3 mimča z poslední doby a všechny dostaly široké balení,tak to máme fajn.

daniela699
18. kvě 2011

Dobre rano holky,

@fram - jojo porod na krku, skoro bych dneska rekla doslova, protoze mi prijde ze si to malej plete a cpe se nahoru misto dolu, takze jsem v noci nemohla moc dychat. 🙂 Mozna bych si mela trochu poskocit at ho stresu. 😀 Mno sice jsem chtela radsi holcicku, ale ted uz by to bylo prekvapeni, to teda jo, hlavne nam vsichni davali obleceni na kluka, coz je sice celkem jedno, ale preci jen - tricko s napisem Mum's new man nebo Arsenal 😀 . Pro holcicku mame jmeno Catherine, kdyby teda naaaaahodou. 😎
Koukam, ze mas termin porodu presne stejne jako mela loni moje kamaradka, i kdyz se holcicka vyklubala nakonec o neco driv. 🙂 A ty chces vedet co to bude? Mozna jsi to rikala a ja jsem to prehlidla.

@mv - dekuju 🙂

fram
18. kvě 2011

@daniela699 já chci hrozně moc vědět, co čekáme, ale miminko má jinej názor a nechce se nám ukázat. V pátek jdu do poradny a v sobotu 4D, tak doufám, že aspoň na jednou UZ předvede,co skrývá za poklad 😀

jahudka80
18. kvě 2011

@mv 😀 😀 😀 no nezáviď u mě každé kg zatěžuje tu přihlouplou kyčel a trpím. Tak čím méně naberu tím lépe. Dnes mě málem kleplo 67,6kg 😠 pak mě chytly křeče do břicha a já trávila ráno na záchodě, začlo mi tam bejt zle že jsem málem omdlela, brněly mě ruce i nohy a začalo hučet v uších, když jem se vážila pak tak jsem měla 66kg 😖 to není normální 2dny jsem nebyla na velké, a zdá se mi tedy úbytek 1,7kg po velké docela hodně 😀 hlavně jak mi je u toho zle a to piju, jim zeleninu, vlákninu ☹
@daniela699 🙂 skákej po schodech 😀 nebo si prďola spletl cestu a myslí si že snad vyleze horem 😀 Danielko budem na Tebe myslet 😉

breberuska
18. kvě 2011

Ahojky holky, tak jsem se chvíli neozývala, protože jsme bojovaly s kojením, neměla jsem moc náladu na PC. Už je to ale dobré, homeopatika a mandlové mléko zabralo a už jedem jak Madeta🙂 Všem doporučuju!
Jinak u nás jsou kyčle lehce nezralé, tak na noc musíme dávat ještě jednu plenku! AJA moc gratuluju k lepším výsledků🙂

žasnu jak těhulím rychle naskakují týdny, moc všem blahopřeju k úspěšným kontrolám! Já jsem přibrala 15 kilo a z toho nejvíc za poslední 4 týdny doma po návratu z nemocnice🙂 7 jsem tam nechala po poporodu a ten zbytek se teda pěkně pomalu šourá dolů. Nejhorší je ten útvar místo břicha 😀 ten se drží zuby nechty!

@daniela699 už to máte za pár,moc držím palce. já jsem ke konci už teda nevědla, jak bych si uložila a nebo usadila záda, tak jsem si fakt přála porodit. jenže malá se nějak zasekla 😀

breberuska
18. kvě 2011

@jahudka80 zkus psyllium měn doma docela pomáhalo 😉

fram
18. kvě 2011

@breberuska tak jste holky šikovný, že jste to zvládly 🙂 Mandlové mléko pomáhá jak? Je po něm sladší mlíčko a mimi líp pije nebo podporuje tvorbu mléka? Jsem o něm jako o pomoci při kojení nikdy neslyšela 😕
@jahudka80 zkus ráno nalačno vypít sklenici vlažné vody. Je to hnus, ale zabírá 😀

breberuska
18. kvě 2011

@fram podporuje tvorbu mlíčka. je to rada babičky od mojí kamarádky,prý se po tom rozkojila každá 😀 tady je recept, pokud by to někdo někdy potřeboval http://www.receptynadoma.cz/mandlove-mleko-1164

fram
18. kvě 2011

@breberuska mňam, to musí být dobrota 🙂 Jen s tím žloutkem si nejsem jistá. Není skoro syrovej? To bych se trošku bála 😕