Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
24. kvě 2011

@jane84 no právě, že podle endokrinologie vůbec ještě nezačal pořádně růst,takže budeme asi čekat u něj do dospělosti,ale prý ty 2 m po manželovi mít bude,tak nevím..
a většinou to tak bývá, že každé dítko je jiné, jedno je malé,hodné a klidné( a to už jsem si vybrala u syna), takže teď nás čeká ten obříkový poděs... 😀

A hezký svátek diplomové šikulce... 😉

jane84
24. kvě 2011

Holky mně je tady smutno po nějaké snažilce, Lucka zmizela, Marťa a Herbie sem nepíší každý den. Ostatní jen občas ☹

lichtakova
24. kvě 2011

@jane84 jak to, to se nikdo nesnaží? ☹

mv
24. kvě 2011

Co asi s tou Luckou?Snad nemá nějaké trápení,doufám... 😕

jane84
24. kvě 2011

Psala jsem jí do IP, ale zatím nic. Snad jsou v pořádku
@lichtakova no když prolistuješ zpětně stránky, tak snažilek ubývá, většina z tabulky nepíše, někdo jen občas, pet odešla a hlavně přibývá spousta těhulek 🙂

daniela699
24. kvě 2011

@lichtakova Anna se mi taky moc libi. 🙂

@jane84 - mas pravdu jani, ze to tech D uz bylo hodne vedle sebe, ale ten Stepan k tomu prijmeni jde moc hezky, a samo o sobe to je pekny jmeno a myslim ze neni tak casty.

Si vzpominam, kdyz jsme se ptali znamych, kdyz jsem byla tak v sestem mesici, jak dlouho se vybirali jmeno a ze to bylo pry tak aspon pet mesicu, tak jak jsme oba vykrikli, ze sakra, tak to nestihame. Mame zpozdeni. 😀
Je taky pravda, ze jsem vzdycky premyslela nad holcicima jmenama, a nad klucicima vubec a ono ejhle 😲 .
Ja jsem se divala taky sem: http://www.babyonline.cz/maminka/jmena-deti.html
Je tam hezky videt co lidi davaji nejcasteji, razene podle let, nebo celkove.

daniela699
24. kvě 2011

@marulinka Dekuju mockrat. 🙂

jane84
24. kvě 2011

@daniela699 obdivuju tě, přijdeš mi strašně klidná. Já bych v den termínu a vlastně mnohem dřív byla podělaná strachy. Ty to zvládneš hravě, přijde mi, že i ten tvůj klid přispěje k tomu, že porod proběhne bezproblémově

lichtakova
24. kvě 2011

@fram no a je to tady, jaks mi psala-už jsem dneska nervózní, že se to hejbe málo... 😕

daniela699
24. kvě 2011

@jane84 Jeeee, dekuju. 🙂 Je fakt, ze pred chvili jsem tu jeste mela kamaradku na navsteve. 😀 Je to asi tim, ze mam pocit ze to bude pozdeji, takze to na me jeste uplne nedoleha, a taky si rikam ze cim vic v klidu budu, tim lip pro vsechny. 🙂 Ja jsem teprve vcera konecne zabalila tasku tak abych ji mohla jen vzit a jit, dopsala jsem si porodni prani (sice nevim jestli si to prectou, ale i tak pro nas, abychom si pamatovali co chceme), a ted vlastne nema uz cenu se stresovat. 🙂 Tak si ctu, hackuju a uzivam si hezkyho dne. 🙂 Zitra jdu na kontrolu do porodnice, tak uvidime, co mi reknou, ale myslim, ze je porad hodne vysoko. Taky jsem si rikala, jak budu stresovat, ale nakonec jak je hezky a nic mi neni, tak se mi asi ani nechce. 😎 Uvidis ze treba to budes mit taky tak. 🙂 Se uz moc tesim az zahlasis. 🙂

mircisek
24. kvě 2011

@daniela699 Dani, mně u prvního mimina bříško skoro nekleslo. Prostě jsem šla a porodila.
Já jsem dnes byla na ozvách, tak prý si mám nachystat tašku k posteli, i když se prý pravděpodobně ještě příští týden uvidíme. Nemám streptokoka - hurá. Jo a jméno ještě nemáme. Holčička nás drží Silvie, kluk Martin, Ivo, Šimon....

daniela699
24. kvě 2011

@lichtakova Diti a mas pocit, ze jinak je vse v poradku? Tak tim se rid, a zadnym pocitanim a sledovanim. 🙂 A nebo na miminko zaklepej. 🙂

daniela699
24. kvě 2011

@mircisek Tak super, zadny antibiotika. Tak treba porodis jeste driv jak ja. 🙂 Mozna to budu mit taky tak, ze bude porad nahore. 🙂 Mne ve ctvrtek psala moje dr. zpravu pro porodnici a tam ze je vse zavrene. Ale to se muze menit asi rychle. Do ktere porodnice chces jit? Hehe a koukam, ze se jmenama jste na tom podobne jako jsme byli my v te dobe. 🙂

jane84
24. kvě 2011

@daniela699 @mircisek no holky to by mě zajímalo. Váš názor na brněnské porodnice, kam jet? My tu sice máme skvělou, ale bude se tu rušit dětské oddělení, omezí se lůžka na porodním a gynekologie se spojí s chirdou. Nějak se obecně tuší, že porodnické také padne ☹

mircisek
24. kvě 2011

@daniela699 Já chodím normálně na gyndu do Bohunic, takže tam i zůstanu. Pře 14 dnama jsem měla CS1-0-1-0-0 a teď CS1-1-1-1-0. Vůbec netuším, co ty čísla znamenají. Vždycky jsem měla u CS jen jedno číslo a to bylo pak jasný.

mircisek
24. kvě 2011

@jane84 Já tomu nerozumím. Obilňák i Bohunice praskají ve švech a oni omezí oblíbený Ivančice. 😖

jane84
24. kvě 2011

@mircisek no ono odešlo hodně anesteziologů z gyndy, z dětského jedna super doktorka a nemá tam už skoro kdo sloužit. Celá nemocnice dostala z kraje nařízeno omezit několik lůžek, takže to bude dětské a zbytek ostatní oddělení. Jen se právě bojíme, že bez dětského padne i porodnické

jane84
24. kvě 2011

@mircisek Kontrola děložního čípku
Tvar, poloha a další vlastnosti děložního čípku mohou být známkou blížícího se porodu. Zpravidla v každé poradně (ale není to nutné, záleží na lékaři a na tom, zda je vše v pořádku) lékař kontroluje jeho konzistenci, směr, naléhající část, případné zkrácení čípku či rozšíření jeho hrdla.
Cervix skóre
Každá z těchto vlastností se hodnotí podle tabulky, kterou najdete ve své těhotenské průkazce body 0 – 2. Součet těchto bodů se označuje souhrnně jako Cervix skóre a lékař ho po každém vyšetření do vaší průkazky zapíše. Vzhledem k tomu, že se posuzuje pět vlastností, můžete si snadno spočítat, že cervix skóre se pohybuje mezi 0 a 10. Zatím co 0 znamená čípek nepřipravený k porodu, 10 naprosto znamená připravený – ovšem nemusí to nutně znamenat, že už rodíte, jen se to dá očekávat velmi brzo

mircisek
24. kvě 2011

@jane84 Ty jsi dokonalá. Díky.

fram
24. kvě 2011

@jane84 😕 😕 ještěže tě tady máme, krásně jsi to popsala.
@lichtakova v klidu, zkus sníst nebo vypít něco sladkýho (džus), lehni si na záda a hlaď pupík, uvidíš, že se ozve 🙂 a máš ještě čas na pravidelný pohyby

jane84
24. kvě 2011

@fram to já nepsala, ale našla na netu 🙂

fram
24. kvě 2011

@jane84 já vím, ale krásně rychle a dokonale jsi zareagovala 🙂 A jak se cítíš? Už jsi 26DC ...

jane84
24. kvě 2011

@fram břicho pobolívá, teď se mi během několik dní udělalo občas špatně. Ale jsem taková v klidu, šťastná, asi tím počasím. Na těhu si šance nedávám, sexík byl 10DC a pak až 15DC. A nejsem si jistá, že ovulace vůbec proběhla. Momentálně jsem naštvaná, protože mi přítel ještě nedal vědět, že dojeli ok. SMS ani dovolat se mu nemůžu. S předvolbou do Maďarska jsem se dovolala na někoho cízího, to bude pálka za účet. Hlavně mě tchýně bombarduje vzkazy, jestli se už ozval. Buď se se mnou nemůže spojit nebo zapomněl, já ho přetrhnu

fram
24. kvě 2011

@jane84 Jani, je s CHLAPAMA NA RYBÁCH! japak by si mohl vzpomenout,že se má ozvat domů 😀 Ti chlapi jsou fakt někdy na zabití. Však on se ozve, neboj. 😉

jane84
24. kvě 2011

@fram mě spíš točí ta tchýně, už vymýšlí komu zavolat, kdo je tam s ním a tak. Jako je schopná mě takhle bombardovat i v noci

fram
24. kvě 2011

@jane84 ta je otravná 😒 Pošli ji někam 😀

jane84
24. kvě 2011

Pro zasmání ještě dnešní rozhovor než odjel. Podává mi kousek čokolády, ptám se: to mám k svátku? Ty máš dneska svátek? Mám. Jako dneska jo? Tím jsme skončili a pak odjel. Prostě chlap, kterej už byl myšlenkama na rybách. Vůbec týden mluvil, co všechno se musí nachystat a jaké to tam asi bude. Až přijede bude zase týden vykládat zážitky. Mě hrábne

jahudka80
24. kvě 2011

@mv , @jane84 - holky to jste mi připomněly jak se mi kamarádka co má právě Nicol, smála že budem mít Marušku , že to bude Mařena , jako pořádná Mařena hahaha. Naše Maruška po narození 2,4kg a na 3letech má sotva 13,5kg. Je droboučká hubená. A její Nicol na roce vypadala jako 2letá a na 2letech vypadá jako 3letá má 16kg 98cm obrovskou hlavu a manža říká to má za to že se ti smála že budeš mít Mařenu 😀 😀 😀 😀

jane84
24. kvě 2011

já se pose.uuuu Teď mi volala tchýně, že se přítel ozval tchánovi, že má vybitej mobil a na simce nemá moje číslo. Mobil si nemůže nikde nabít. Jako kdybych se tak desetkrát neptala, jestli ho má nabitej. Tohle prostě není normální. Nebo jsou všichni chlapi takoví?

daniela699
24. kvě 2011

@jane84 Jani, no klasika. 😀 Hlavne, ze dobre dojeli a ty si uzij cas pro sebe. Vsak je velkej a postara se o sebe. 🙂 Ale s tou tchyni to musi byt fakt opruz.

Jinak s tema porodnicema, ja jsem si jako prvni vybrala Obilnak (byla jsem tam loni na revizi, a tak nejak mi to prislo takovy klidnejsi, a jak jsem psala-ta sestricka tenkrat me tam utesila a slibila do roka a do dne) 🙂 ale samo ne jen kvuli tomu. Libilo se mi, ze tam maji hezky pokoj s vanou (chtela bych do vody) a ze i ty ostatni porodni pokojiky maji vlastni sprchu a zachod a tak nejak na nas pusobily utulneji nez v Bohunicich. I kdyz zase sestinedeli nic moc, ale to uz nejak preziju. No a kdyz nebude volny pokoj s vanou na Obilnaku, tak zkusime volat jeste do Bohunic. Takze tam nebo tam. 🙂 V jine jsme se divat nebyli.