Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
26. kvě 2011

@lichtakova Ze by jsme ti rikali Kustko? 😀 Nevim jestli se divas na Sberatele kosti, ten serial me dost bavi. 🙂 I kdyz u nekterych chutovek se pritel divi, ze mi to nic nedela. 🙂 Jemu nedela dobre ani pohled na krev, tak jsme oba zvedavi jak to na sale ustoji. 😀

lichtakova
26. kvě 2011

@daniela699 jo, já ho znám 🙂 , ale já nejsem žádnej antropolog, al eholt to mají všichni povinně a zubaři ještě pak ve třeťáku navíc anatomii hlavy...A vždycky se začíná od toho nejjednoduššího, což jsou kosti, horší, když se na to pak začně nabalovat to svalstvo, kam se co jak upíná, to mi nikdy moc nešlo.

jane84
26. kvě 2011

@lichtakova kdyby jen pánev viď? Člověk tam vidí kolikrát fakt hnusné věci

meiki
26. kvě 2011

@jahudka80 to snad ne, no to bych teda asi uz chtela konzultaci hned a nebo aby mi teda jako rekli, co to je. Tady to teda na klidu mamince moc neprida. Ja si myslim, ze ok, ale at se radeji jeste podivaji, fakt, to je veta.

martasl
26. kvě 2011

ahoj holky.dva dny nám nešel internet-byla jsem jak bez ruky a vzteklá,o Katce ani nemluvím.manžel se na to večer podíval a prej nějakej kontakt-hurá 😀 .dnes ještě mažu na noční,tak jsem vás v rychlosti prolítla.

meiki-neboj,tohle miminko se bude mít k světu a bude v naprostém pořádku.všechno zlé už sis opravdu vybrala a vrchovatě.

jahudko-neboj,doktoři snad vědí,co dělají a na co koukají.Leontýnka bude v pořádku.

no dani,teda,mimiskovi se nechce ven??ale jsi prvorodička,takže nic neobvyklého.však on dá vědět,až to bude.

někdo jste tady psal,že čekáte mimi 27.12. Naše Kača je 23.12 a vánoce v porodnici děs běs.nikde ani noha,návštěvy zakázaný kvůli chřipce a ještě jsem neměla holku na pokoji,nebylo to tenkrát tak běžný.a to mě při odchodu znovu museli zašít-takže fakt maso....ale třeba to opravdu bude až po vánocích,nebo to bude první miminko v Novém roce 🙂

no a teď ke mně.bt klesla na 36.9 a 36.8,tak jsem ji každým okamžikem čekala.dnes stoupla opět na 37.břicho pobolívá,hlavně na bocích,prsa taky a hodně.špinění jen při kontrole čípku.tak jsem z toho jelen a nevím,co si myslet.jo včera jsem testovala mamatestem 10 a nic.teda připadne mi tam hodně slabulinkej duch,ale to tyhle testy dělaj,ne?někdo to tady psal.jen mě mate ta bt.takže jedině čekat,jestli bt klesne a ms se rozjede.

martasl
26. kvě 2011

jo jani-taky bych volila ten startovací a šetřila na větší.píšeš,že je upravený na 2+kk a to je slušný.my byli v garsonce 2+2 děti a pohoda.ale záleží to samozřejmě na vás 😉

jane84
26. kvě 2011

@martasl nemohla bys ten testík vyfotit? my ti ho zkouknem. Já se testovat zatím nechystám. A asi ani nebudu. Zrovna jsem kontrolovala čípek a v hleníku se objevilo pár krvavých nitek, takže bych tipla, že zítra mrcha dorazí. Mrcha jedna

lichtakova
26. kvě 2011

@jane84 tak na tý anatomický pitvě to je v pohodě, na patole to hlavně smrdí, to mi taky asi vadilo spíš..a na soudní jsem se podívat nešla, zas nemusím vidět úplně všechno (utopence a otrávený a podobně...)

martasl
26. kvě 2011

jani,na fotce mobilem by nebylo nic vidět.myslím si,že to je takovej ten slabulinkej proužek,co na těch testech je.bylo to spíše jen mé vroucné přání.dokud tam nebude jasnější ikdyž slabší čárka tak test neřeším.nezbude než čekat co bt a ms.

jane84
26. kvě 2011

@martasl myslíš takovou tu lištu pro barvivo, která se ukáže po limitu? jj ta se tam občas dělá

fram
26. kvě 2011

@martasl držím palce,ať je to duch a ne barvivo.

mv
26. kvě 2011

Teda já mám dost, každej den je mi hůř a hůř.Blivno už je mi komplet celej den, v noci mi budí i několikrát takový kručení v břiše a vlčí hlad, že si musím jít kousnout do něčeho.Tak jestli to takhle bude pokračovat několiik měsíců, tak asi zdechnu..... 😀
Už mi vůbec nevadí, že jsem doma, práci bych vůbec nezvládla,plácám se celej den jak mátoha..
No nic,už si přestanu stěžovat 😀 a zítra snad dočtu,teď jdu do sprchy a plácnu se už do postele,dnešní cesta autobusem do města na odběr a několika hodinové pochodování po městě mě totálně odrovnalo. 😒

jane84
26. kvě 2011

@mv jen si postěžuj, hezky odpočívej a papkej zdravě

herbie
26. kvě 2011

ahoj holky tak se hlasim po delsi dobe, vcera jsem se vratila z ceska tak bylo krasne pocasi se vydarilo a vsechno dobry jeste jsem vas nedocetla martasl moooooc ti drzim palecky doufam, ze se vam zadarilo tobe bych to extra moc prala jinak ja asi dostanu mrchu dneska boli me uz bricho tak vas doctu vecer a napisu mejte se 🙂

nikiss24
26. kvě 2011

Tak holky další den, který jsem překonala a vůbec na nic jsem nemyslela, měla jsem skvělý den se svou dcerkou. Ale jakmile jsem sama, tak to na mě zase padne ☹ ale psát si tu s váma mě moc pomáhá. Moc Vám děkuji všem, co mě podporujete 😉 :-*

jane84
26. kvě 2011

@nikiss24 je dobře, že tě dcerka zabaví. Práce hodně pomáhá a my pomůžeme taky. Přijdou těžké dny. Pro mě byla nejtěžší první a druhá MS, pak je problém termín porodu. Užíváš nějaké vitamíny, listovku, piješ kontryhel? Chceš zařadit do tabulky?

nikiss24
26. kvě 2011

@jane84 To já vím, že přijdou, přijdou když se budeme snažit tak aby jsem byla těhotná, pak až budu tak překonat 3 měsíce a hlavně aby bylo vše v pořádku a pak stejně budu pořád vystrašená až do porodu. Jím listovku, vitaminy si ještě koupím a kontryhel nepiji ani nevím, že to je dobré. A do jaké tabulky mě zařadíš? Jsem tu chvíli 🙂

jane84
26. kvě 2011

@nikiss24 čaj z kontryhele je dobrý na růst sliznice, takže supr po revizi. Co se týká tabulky, zkus zalistovat pár stránek zpět. Děláme si tu tabulku s věkem, datem potratu nebo revize, užívané vitamíny a den cyklu.

slunicko_luca
26. kvě 2011

jane84 Jani, hlasim 2. dc, prvni mesic z clostilem nevysel ☹, ted zacinam s dalsim hormonem ke clostilu, a to estrofemem na podporu rustu delozni sliznice, uz si zacinam fakt zoufat, zaciname 7. mesic snazeni od potratu ve 12 tt,kdy se mi podarilo otehotnet hned 2. cyklus snazeni, nejak me opousti nadeje, ze by to mohlo vyjit ☹.

nikiss24
26. kvě 2011

Ahá tak to jsem nevěděla, dobře, čaj si určitě koupím 🙂 a do tabulky mě můžeš zařadit až budu mít první MS juu? Děkuji za rady 🙂

jane84
26. kvě 2011

@slunicko_luca to mě mrzí, že to s clostíkem nevyšlo. Nezoufej. Brzy to klapne 😉 Vím, že je to hodně frustrující. Zkus si na všem najít něco dobré. Třeba co bys nemohla udělat, kdybys byla těhu. Nebo si naopak naplánuje něco, k čemu by se těhu nehodila. například vymalovat byt

nikiss24
26. kvě 2011

@slunicko_luca Ahoj Luci, naději ztrácet nesmíš 🙂 určitě to vyjde, jen na to nesmíš tolik myslet, já jsem na to myslela až moc, otěhotněla jsem a v 5tt jsem měla zamlklé těhu a teď se na to tolik nebudu upínat, až budu mít 2 MS, tak na to hupnem a necháme tomu volný průběh 🙂 a hlavně, když jsem byla těhotná s dcerou, tak jsem první MS dostala a už jsem byla těhotná, tak nezoufej 😉 držím pěstičky štěstí 🙂

nikiss24
26. kvě 2011

@jane84 Ahá tak to jsem nevěděla, dobře, čaj si určitě koupím a do tabulky mě můžeš zařadit až budu mít první MS juu? Děkuji za rady

nikiss24
26. kvě 2011

@slunicko_luca Já jsem taky byla zoufalá, ale tady mi holky strašně pomáhají a cítím se lépe 🙂

jane84
26. kvě 2011

@nikiss24 ok, jak přijde MS, tak tě zapíšu.

nikiss24
26. kvě 2011

@jane84 Díky moc a mějte se tu pěkně a dobrou noc

jahudka80
26. kvě 2011

@meiki No jo no, tak snad bude vše v pořádku,nemám ráda když na mě kouká gynekolog proto jsem od jednoho odešla a šla gynekoložce 😝 a nejlepší ten řekne to ta tohle a maminko přeber si to 😠
@martasl jj musím věřit že je to a bude dobré 😔
@mv neboj ono to přejde, mě bylo taky blivno musela jsem jíst každou 1,5h max.2hodinách jinak mi bylo na blití. A večer jedla ještě ve 22-23h a pak šla spát a ráno se v 6h hlady probouzela a bylo mi zas na zvracení u postele jsem měla piškoty a než vstala snědla 6-8 piškotu a bylo trochu líp. Ale tedy od 6,5tt do 12tt hnus ☹
@jane84 Jani to mě mrzí, sakra mrcha blbá, ale uvidíš vyjde to až to nejmíň budeš čekat 😀 jako já.
@herbie jééé ahojky zrovna včera jsem na Tebe myslela 🙂
@nikiss24 nesmíš myslet na to špatné a co bylo a už vůbec né si říkat proč, protože na to stejně není odpověď. Uživej si dcerky a až bude druhá mršule pryč uděláte si hezký večer...... a uvidíš příště bude vše v pořádku a určitě to výjde. koukej kolik nás tu je a některé ani nemají žádné děti...bude líp věř mi. Já si taky říkala že mám nejhnusnější vánoce 2010 že jsem o ten nej dárek přišla a byla nasr... na celej svět a na všechny těhule kor když mi napsala kamarádka že je těhotná a musela otěhotnět tak týden po mě 😢 . Neboj přebolí to a bude lépe 😉
@slunicko_luca Luco neboj výjde to 7měsíců to ještě není kdo ví jaká doba. říkají do roka já vím že se to zdá jako doba já taky když první trvalo přez 2roky. Tak jsem si říkala druhé pujde raz dva 😀 a vidíš po 11ti měsících jsem konečně otěhotněla(a vlastně když jsme se přestali snažit tak že to je v psychice 😀 ).
No Holky u nás se začalo hřmít a lítaj super blesky tak já jdu do hajan než začne ta mela 😀 doufám, že aspoň sprchne já bych šla na houby 😀
Dobrou noc.

fram
27. kvě 2011

Dobré upršené ráno,
@herbie jsi asi sebou z Česka odvezla to krásný počasí 😀 To je dobře, že sis to tady užila 🙂
@nikiss24 těch smutných chvilek přijde ještě hodně, ale už po první mrše je znatelně líp
@slunicko_luca je mi líto, že vám to nevyšlo ☹ ale jednou to dopadnout musí. Nám se tohle podařilo na 8.pokus
@mv miminko se hlásí 🙂 Vydrž, přejde to 😉

jane84
27. kvě 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)...................................................48DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...................................33DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).........................................................................29DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).......................................................................28DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)......................23DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................22DC
endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................20DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)........................20DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)......................19DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................13DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................6DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................3DC

fram
27. kvě 2011

@jane84 jak to s tebou vypadá?