Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
1. čer 2011

@pamir Ahojky, mne se hodne osvedcilo sledovat teploty, protoze ten cipek a hlen jsem si nebyla vzdycky uplne jista. Chce to asi fakt cvik, a na to v praci nebyla moc prilezitost. 🙂 A pak taky kdyz jsem zhruba vedela jak se mi ty teploty vyviji, tak nic neponechat nahode a proste jsme to zkouseli po ms kazdy den. 😀

daniela699
1. čer 2011

@marulinka Hehe, nechce se mu lenochovi. 😀 To by bylo super, furt jeste doufam, ma na to jeste jednu noc. Ted tady u nas zacinaji bourky, tak treba se lekne a pojedem. 😀 A kolik dni jsi byla po terminu?

jane84
1. čer 2011

@daniela699 dej si dlouhou procházku, projeďte se po polní cestě, zkus mu posvítit na cestu 😀 A když nic, tak se v noci pořádně vyspi. Bude to na dlouhou dobu naposledy

pamir
1. čer 2011

@daniela699 když mě zase Mudr říkal, že to každý den prej taky není dobrý, že spermie nestihnout dozrát...a je pravda, že když jsem spolu s manželem spali často tak nic a pak jsme na to prděli spali jsme spolu 3krát a hend se zadařilo..ale třeba to byla náhoda...😀...ale zkoušet to budu, abysme nic neprošvihli jak říkáš..🙂

marulinka
1. čer 2011

@daniela699 😀 na nás bouřky neplatily 😀 obě sem přenášela 11dní. 12den sem měla mít nástup,ale asi sem se bála vyvolání,tak si to holky včas rozmyslely. a obě máme narozený v neděli 🙂

marulinka
1. čer 2011

@daniela699 jo a už sem si počítala,že jestli zas budu přenášet 11dní,zase to bude neděle. tak sem zvědavá 😅

mircisek
1. čer 2011

@marulinka Mně dneska doktorka naznačovala, že mě přenášet nenechá. Prý s mou tělesnou konstitucí.... 😒

daniela699
1. čer 2011

@jane84 Jani, na prochazku jsem chtela se psem, ale prisly ty buriny a prsi tam. I kdyz mozna to nebude tak hrozny, jak se ted divam z okna. Bricho me soustavne boli jak na mrchu, takze chodim spis takovym hodne pomalym krokem, kdyz uz, ale asi pujdu. 🙂 A je sranda, protoze ja spim v noci jak dudek, ani na zachod nemusim, spi se mi krasne, akorat pak rano jsem trochu zklamana, ze jako vlastne jsem jeste doma a ne uz v nemocnici po porodu, hehe. 🙂 Jooo, a chtela jsem pogratulovat ke zkousce. 😀 Vubec nemam strach, ze by jsi ty statnice nedala, u tebe jde jen o to za kolik. 🙂 Nejedes ty nahodou na cerveny diplom? 😎 To je mazec, uz je to 12 let co jsem na nich byla, si snad zacnu pripadat stara nebo coooo. 😅

daniela699
1. čer 2011

@pamir Vzdycky to je asi nahoda, ale hezka. 🙂 ja mam pocit, ze jsem cetla ze spermie zraji dlouho, tusim min 72 dni, takze kazdy den jich pribyva. A myslim, ze kdyz je to treba obden tak jich bude vice, nez kdyz je to casteji, ale zase pak je vetsi pravdepodobnost, ze to bude lepe nacasovane u tebe. Tak jsem si to vysvetlovala ja. Hehe. 😀 A je taky pravda, ze pri prvnim otehu jsme se jednou snazili kazdy den a vyslo to hned. Stejne tak napodruhe.

daniela699
1. čer 2011

@marulinka Ja se taky trochu desim, ze jak to bude, pry mi daji ten prostaglandin a podle toho jak to je nachystane by to melo snad zacit hned. Aspon tam se mnou uz bude moct byt pritel a nebudu muset jeste nekde lezet sama na pokoji. Se mas, ze uz aspon vis do ceho jdes. 🙂 A do tretice zase v nedeli, to uz je snad i plan. 🙂 jestli se ten nas klucik narodi ve ctvrtek, tak to bude jako ja. chteli si me tam nechat u v pondeli, to bych byla 5. den po terminu a to jsem nechtela, aby mel jeste sanci, takze ted to asi bude 8. den po.

daniela699
1. čer 2011

A nikam nejdu, je tam hnusne. 😀

jahudka80
1. čer 2011

@daniela699 Ju pošly ten déšť k nám 🙂 Jestli tě bolí břicho jak na mrchu tak je to ono. Me začalo pobolívat tak jsem chodila po pokoji sem tam jako lev v kleci sem tam si poskočila aby se to rozjelo 😀 a když už jsem byla unavená tak už jsem měla bolesti že spinkat nešlo 😀 a já si říkala pro mi ta sestřička říká spěte 😀 se jí to řekne když mě každých 5 minut budily bolesti
jo jinak kamarádka porodila všechny děti vyvoláním a trvalo to od začátku do konce cca 8h. Ale každá jsme jiná.

marulinka
1. čer 2011

@mircisek co znamená tělesná konstituce?? 😅 😅 😕
@daniela699 my máme celý den krásně,ale vypadá to,že na večer něco příjde 😒
..když vzpomínám na mé porody,musím se smát 😀
u první sem nevěděla,jak vypadá kontrakce,takže sem jela i s poslíčkama o několik týdnů dřív 😅 nakonec sem jela po termínu s prasklou vodou a byla klidná,že sem pod dohledem.když přišly kontrakce,byly nekonečný..
u druhý sem věděla co mě čeká,ale jak mě každý strašil,že 2porod je moc rychlý,měla sem nervy,aby sme dojely včas...naštěstí to tak rychlý nebylo,ale myslím že bolestivější určitě...
no a u třetího budu poprděná ještě víc 😀 😀

mircisek
1. čer 2011

@marulinka Já jsem docela drobná, tak má doktorka docela strach z velkýho miminka. Já si říkám, že Filípek měl 3,60 a bylo to v pohodě. 🙂

jahudka80
1. čer 2011

@marulinka bolestivější jo. No tos mě tedy nepotěšila ☹ No mě praskla voda 36+2 a tak jsme jeli 😒 v 19h mě tam manža nechal a oni ho poslali domů já chodila a chodila a hupskala, a o půl noci už byla ták unavená že si lehla a najednou mě začlo bolet břicho 😀 a bylo, každkou mini kontrakci jsem zapisovala do mobilku a bylo to po 5ti, po 3, po 7, 5ti no stašně rychle po sobě takže jsem už nespala. do 8h rána to šlo pak už bylo ouvej a malá se narodila v 13:18 a tu noc jsem také nespala furt jsem na ní koukala a prohlížela si jí hlídala jestli dýchá 😀 😀 😀 tak jsem nakonec zjistila 2den po porodu že jsem za 72h naspala asi 4h 😀

marulinka
1. čer 2011

@mircisek koukám,jak těhulkám doktoři říkají odhady miminek--to já nikdy nevěděla,mně to neříkaj-asi se budu muset ptát 😕 Terka měla 3,80 a v poho,Simča měla o kilo míň a přišlo mi to těžší....každý porod je jiný 😉

mircisek
1. čer 2011

@jahudka80 Dneska porodila kamarádka druhé dítě. První porod jí vyvolávali, druhý spontánní. Říkala, že byl o trochu bolestivější a delší, ale hned po porodu, že se cítila podstatně líp.
Taky jsem zvědavá, jestli to bude větší fofr (i když já si nemůžu stěžovat ani na první - divně jsem se cítila od rána, ale bolesti jsem měla tak 4 max. 5 hodin, takže žádná hrůza). Poprvé jsem se vůbec nebála, teď se bojím víc, protože vím, do čeho jdu.

daniela699
1. čer 2011

@jahudka80 Ja si rikam, ze urcite uz se neco chysta, akorat me to takhle boli uz treti den. 🙂 Je to v kuse nekolik hodin, a pak to prejde, nebo kdyz pak jdu spat tak to zmizi. Jeee osm hodin by bylo hezkych, takovych rozumnych, min uz bych nechtela, protoze urcite je potreba cas, aby se hezky otacel, pekne v klidku. Hehe, no uvidime. 😀

mircisek
1. čer 2011

@marulinka Odhady jsou plus mínus půl kila. Filípek měl odhad 3300 a přesně o týden později se narodil a měl těch 3600. Podle mě spíš záleží na natočení a velikosti halvičky.

marulinka
1. čer 2011

@jahudka80 neboj,každý porod je jiný,můžeš to mít úúplně jinak 😉 😉
my jely v 5ráno s prasklou vodou,manžu poslaly domů,přijel pak ve 14h na odpolední návštěvy,to mě chytlo,tak už tam zůstal --a až do 21h --počítám i tu dobu co může být na pokoji po porodu😅 ..u druhý sme jely ve 22h tam zůstal rovnou 🙂 🙂 a odjížděl v 6ráno.chudák,byl unavenej víc než já 😀 😀

daniela699
1. čer 2011

@marulinka Ja prave taky netusim co cekat od kontrakce, ze jak to vlastne vypada. 🙂 Tak treba do tretice vseho dobreho a bude to pohodicka. 😀

mircisek
1. čer 2011

@marulinka Manžel přijel ve čtyři z práce. Jsem mu říkala, že asi pojedem. Tak prohlásil, že si jde na hodinku lehnout, za hodinu vstal a zkontrolovali jsme tašky do porodnice. 😀 Pohoda.

marulinka
1. čer 2011

@mircisek po porodu je určitě hned líp každý rodičce 😅 ta úúúúúleva 😅

mircisek
1. čer 2011

@marulinka 😅 😅 😅 😅 😅 Svatá pravda. 😉

marulinka
1. čer 2011

@daniela699 možná nepoznáš,jak to bude začínat,ale po pár minutách to poznáš určitě 😀 já si u druhý nebyla jistá,ikdyž sem už věděla jak to vypadá...nejdřív mě bolelo břicho,pak to píchalo až v zádech a pak už to bylo jasný 😀 😀

mircisek
1. čer 2011

@daniela699 U mě začal porod tím, že jsem pořád seděla na záchodě. 😅

daniela699
1. čer 2011

@marulinka @mircisek Holky opravdu to bude uleva jo? 😀 Tak to uz se skoro tesim. 🙂 Ja citim jak me tlaci ta jeho kebulka, pak citim takovy pichani v podbrisku a po stranach nahoru. Ale je to takovy soustavny boleni, nic v tom smyslu jak nam rikali na kurzu, ze to boli, pak prestane a pak znova. Tak jsem sama zvedava. 🙂 Jeste premyslim, kdyby mi to zacalo samo v noci, a rano pred tou sedmou by to nebylo po tech peti minutach jak se rika, tak bych asi pockala doma, at tam zbytecne necumakuju, co myslite?

jane84
1. čer 2011

@daniela699 a teplá sprcha pomáhá?

marulinka
1. čer 2011

@daniela699 úlevu pocítíš okamžitě 😉
já raděj jela do porodky hned,byla sem klidnější pod dohledem,než se nervovat,jestli neporodím v autě 😅
a ještě musím říct,že u druhý sem měla kontrakce jen v sedě nebo stoje.jakmile sem lehla,ustalo to.takže sem celou dobu musela po sále chodit,než to bylo fakt na krajíčku 😅 😅

marulinka
1. čer 2011

@daniela699 a jak daleko máš porodku??