Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
2. čer 2011

@jahudka80 Děkuju ti hrozně moc,cítím se jak kus hadru,pořád si říkám vždyť nejsem tak špatná proč právě já,starám se dobře o naše děti,každému přeji jen to nej a já se plácám od problému k problému,zrovna teď když mám nejúžasnějšího miláčka na světě.Někdy si s Martinem říkáme,že je to snad daň za náš nádherný vztah 😖

safea7
2. čer 2011

@mircisek Děláš dobře jen se vykřič všechno je naruby a všichni se chovají jak .......Nikdo nikomu nic nepřeje,samá závist,lži a faleš.Je těžká doba a lidi jsou horší místo toho abychom si všichni pomáhali.Na těhle stránkách jsou snad jediní normalní lidé,co mají city!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jane84
2. čer 2011

@safea7 jej, to mě mrzí, někdo tu myslím dvakrát na revizi byl. Držím palce, aby se děloha vyčistila sama. Přemýšlela jsem jak podpořit vyčištění dělohy, takže něco, co vyvolává menses nebo potrat. Takže mě napadá maliník nebo odvar z petržele. Ten kontryhel asi ne, ten bude spíš sliznici hojit než odlučovat

jahudka80
2. čer 2011

@safea7 To je právě ono. Manžel říká že vždy musí být všem rovnováha. Že nemůžem mít vše.... no když se nám narodila naše Maruška vytoužené miminko (zadařilo se po 2letech) tak hned po měsíci zjistili dědovi smrtelnou nemoc a 7měsíců nám umíral před očima. Měla jsem malinkou to nejhezčí miminko, ale trápila se že mi umírá děda. S manželem máme také hezký vztah, jediné co nás oba ničí jsou te´d finance, jemu sebrali po novém roce peníze a nám to teď tak nějak nevychází prostě 4tis.chybí. Prodáváme byt a to se nám také nedaří už dlouho a toto 2x již vypadalo tááák nadějně. No já se snažila od března 2010 otěhotnět a hlídala plodné dny, a nic nic nic a otěhotněla kamarádka a já si říkala proč se nám sakra nedaří. oni mají dům, čekají druhé mimi a my nic. A manžel mi říká ale jakej mají vztah on druhé mimi ani nechtěl tak pro to jim to vyšlo hned... asi měl pravdu, no po 8mi měs.jsem našla // a i něco tam bylo a já jako naschvál dostala angínu a 39C a to já horečky nemívám. Když jsem začala krvácet bulela jak je tenhle debi.. svět nespravedlivej a že jsem mohla mít zas před vánoci ten nejkrásnější dáreček a že nebudu mít nic. Byla jsem zoufalá a všechno mě štvalo. A manžel říká asi to tak mělo bým miláčku lepší když to odešlo na začátku než aby se nám narodilo třeba postižené miminko. A zas musím říct že měl pravdu. po novém roce mi tak nějak bylo vše jedno manžel druhé chtěl stále a já si nebyla zas až tak 100% jistá kor, když jsem věděla že budem na tom finančně hůř, no ani jsme se nesnažili. Já si říkala že ten měsíc se to propáslo páč hned po ms 7dc nelze otěhotnět a pak jsme měli sexík kdo ví kdy protože jsem měla zas nějaké zdrav.problémy. No a vidíš to na manželovi narozeniny jsme věděli že jsem 100% těhotná tentokrát dostla dáreček on. Š´tastná jsem byla ,ale i obavy měla jak to zvládnem. A manžel, ten jen řek jsou na tom lidi hůř, zvládnem. Hlavu vzhůru já si kolikrát říkám, že se nám to vše se.. ale když znám spoustu lidí od tud vidím, že někteří jsou opravdu na tom hůře a nesmím fňukat protože tím si nepomohu. Snad ti to alespoň trochu pomůže. Jen se s manželem radujem že nám dr.řekla že čekáme holčičku příjde sprcha ve formě nedoplatku za byt přez 7tis. a já už si říkám když jsem moc šťastná doprd... co se zas přihodí, tak si raději hned užívám pocit štěstí protože vím, že netrvá věčně a, že příjde zas nějakej buchanec do zad. a tak to hold v životě je štěstí střídá smůlu, vrchol střídá pád a je jen na nás jek dlouho budem ležet na zemi a kdy zas vstanem a budem se na plno smát. 😉

marulinka
2. čer 2011

@safea7 to mě mrzí,snad ti to odejde samo...jedna moje známá musela porodit mrtvý dítě,ale něco jí v děloze zůstalo,tak byla ještě na čištění...to jí udělaly taky špatně,tak musela jít znova..pak bylo vše v pořádku,nevím za jak dlouho se začly snažit,ale otěhotněla za 7měsíců.....

jane84
2. čer 2011

holky dnes jsme byli podepsat rezervaci na byt, do týdne musíme poslat peníze na provizi. Byli jsme v bance, bohužel nám nedají 100%, ale jen 90%, takže v pondělí tam jdeme znovu zažádat o znalecký posudek a budeme se modlit, aby byl vyšší než je cena bytu a částka, kterou budeme muset dát ze svého, byla co nejnižší. Musíme totiž ještě koupit auto, protože náš favorit už dosluhuje a přítel ho potřebuje, jinak se nedostane do práce. A hlavně aby zbylo na ledničku a pračku.
@mircisek ty ses ptala, co rodiče na to, že kupujeme byt. Můj taťka v klidu, ten je rád, že se postavíme na svoje nohy. Máti mi tady každý den stepuje a nadává, že jsou to zbytečně vyhozené peníze a že máme jít na rok nebo dva do toho nájemního bytu. Že se tam s jedním děckem nevejdeme. K tomu mi začala vyčítat, kolik stála moje vysoká. No holt sponzorovat bude jen jednoho potomka. Jako už se na to vyprdnu. Normálně sepíšu s právníkem papíry, že v případě její smrti, se zříkám dědictví ve prospěch otce a obráceně a ty peníze za vejšku jí splatím. Přítelovi rodiče taky brblají, ale je vidíme jednou za 2týdny, tak se to dá vydržet. Zvláštní, že známí to považují za dobré řešení situace, všichni takhle začínají. Ale jenom naši rodiče jsou proti

safea7
2. čer 2011

@jahudka80 Já ti řeknu,je to mazec ☹ Ale máš pravdu,taky si s Martinem říkáme že mají někteří mnohem více starostí a strastí,ale víš jak to je stejně na to občas člověk zapomene a cítí se zas hodně na dně.Ale je pravda,že co tě nezabije to tě posílí.Jen je toho možná víc než je zdrávo........Zatím ani nekrvácím,tak nevím jestli mi ta včelka zabrala ☹ Jsem nějaká vyšťavená,a to mi všichni říkají kopretino,protože prý rozdávám pořád radost a jsem hrozně ulítlá,i moje dcera mi vždycky říká,že jsem jak puberťačka a najednou je to nějak pryč,nechci to tak,ale i když se usmívám,tak mi můj i dědi říkají,že se mi nesmějí oči a že už vůbec nezářím,hrozně mě to mrzí,že to na mě vidí i přez to že se snažím to zakrývat!Tolik si přeji zas nabrat sílu a radovat se z toho co mám,už se toho nemůžu dočkat,ale věřím,že až se uzdravím,bude to o moooc lepší.Tobě přeji ať vše překonáte bez obtíží, klesání je jen letmé a vznášení nekonečné 🙂

safea7
2. čer 2011

@marulinka Děkuji za podporu,to není zas tak beznadějné 7měsíců ,ale zatím žádná změna ☹ ,no den ještě nekončí,tak chci ještě věřit.Moc ti držím pěstičky ať se vám jen daří 🙂

safea7
2. čer 2011

@jane84 Děkuju ti moc,právě do sebe leju maliník,snad to pomůže,zatím se nic po včelce neděje ☹

jane84
2. čer 2011

@safea7 je to těžké, každý si musí najít vlastní cestu, jak z toho smutku ven. Já první dny byla v pohodě, byla jsem ráda, že se nepotvrdilo mimoděložní, že nebyla revize nutná. Ale zpětně to na mě padlo, hlavně když přišla první MS. Ale mám fajn chlapa, studuju vysokou, tak jsem se upnula na to. A jde to, vždycky když dorazí MS, tak si říkám, nemohla bych jet na terénní cvičení, bylo by mi blbě na státnice. Prostě nevidět to negativně. A ještě jedna věc. Tenkrát po potratu mi tchýně řekla, že je dobře, že jsme o to přišli a aspoň si příště dáme pozor. No a to mě tak nakrklo, že udělám všechno, aby nám to klaplo jí natruc a neukážu před ní smutek

slunicko_luca
2. čer 2011

@safea7 Ahoj Safeo, měla jsem podobný problém. Byla jsem na vyčištění v Teplicích ve 12 tt, 4. den po jsem měla pořadné křeče v břiše, můj gynekolog v pátek neordinoval, tak jsem jela na pohotovost, ale už ne do Teplic, tam byla hrozná péče. Dostala injekci na vyvolání stahů dělohy a až po první porevizní ms jsem měla dělohu úplně čistou. Teď 6 měsíců po revizi se léčím s nedorůstající děložní sliznicí, protože paní doktorka Hahnová z teplické gynekologie, která výkon prováděla zřejmě moc šikovná nebyla. Zítra jdu zrovna na kontrolu jak jsem na tom po nových dávkách hormonů na podporu růstu sliznice. Jestli můžu doporučit, slyšela jsem chválu na nemocnici v Žatci.

safea7
2. čer 2011

@slunicko_luca Ahoj to je děsný,co v těch nemocnicích dělá za .........mě operoval primář a kasal se jak byl šetrný.Děkuju ti za radu,proberu to s mím doktorem,je na toho.......taky pěkně naštvaný,už na něj psal 2 stížnosti,ale víš jak to je jsou někde pod stolem.Držím pěstičky tobě i sobě ať se z toho co nejdřív dostanem a snažení je zdárné a pak už všecinko 🙂

safea7
2. čer 2011

@jane84 Tak to bych taky asi něco podobného potřebovala,já se snažím teď jít jinam do práce,abych alespoň změnila prostředí a začla "od 0"Snad to zabere.

mpetula
2. čer 2011

@safea7 Ahojky, jsem taky v tabulce, ale moc nepíšu, jsem tu většinou až večer a to už tady nikdo neni, tak jen pravidelně čtu 🙂 Je mi líto, že tě to taky potkalo. Jak jsi se ptala na to vyčištění, tak já si tím bohužel prošla. Na první revizi jsem byla v úterý (po MA, už druhém ☹ ) a od soboty pak měla strašné bolesti a v neděli když už jsem se nemohla ani postavit, tak mě manža naložil do auta a už jsme jeli směr nemocnice a okamžitě další revize. Nevím, nejsem odborník, ale podle mého selského rozumu a toho jak jsem to měla já, si myslím, že kdyby to bylo tak špatné tak by asi nečakali a poslali tě na dočištění hned a asi by tě taky bolelo břicho... nevím. Držím ti moc palce ať to tak je a včelička zabere, protože další revizi bych ti nepřála. Člověk už je celkově v háji z toho co se mu stalo a dlaší revize mu na psychice moc nepřidá 😒

safea7
2. čer 2011

@mpetula Ahojky,přesně tak necítím se ještě o nic líp z první a nadruhou se vůbec neumím připravit,ale asi budu muset,uvidím co mi zítra řekne doktor.Už jsem si myslela,že nemám slzy,ale jak to tak vypadá,mám jich ještě oceán,i přez to jak úžasné mám děti a partnera,Hrozně mi pomáhají,se vším.Ale já jsem uvnitř tak strašně bolavá a vůbec nevím co s tím ☹ Martin mi říká,že jsem hrozně silná,protože jsem si před pár lety prošla peklem.Jenže tohle je bolest,která předčí všechnu bolest světa!Hrozně chci být silná,ale dokážu to maximálně napovrch,uvnitř jsem rozsekaná na kousíčky a hledám sílu jak to všechno zas poskládat?!Děkuji ti za písmenka a přeji ti jen samé zdravíčko a štěstíčko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mpetula
2. čer 2011

@safea7 Chápu jak ti je, asi si tím prošla každá, kterou tohle potkalo. Ale věř, že to jednou přebolí (ale nikdy se nezapomene), jen to chce čas a hlavně člověk se prostě musí dát do pohody protože pro další snažení je to hodně důležité. Mě to taky trvalo nějakou dobu, jak už ti tady psaly holky, tak nejhorší je to asi do první MS. No já se tak nějak uplně dala do pořádku až po třech měsících, když už jsme začali znovu se snažením. Ještě jsme si uděali hezkou dovču a začalo být zase fajn a veseleji 🙂 Teď už se tedy snažíme delší dobu a nic ☹ ale věřím, že se to povede 🙂

safea7
2. čer 2011

@mpetula Já vím musím to ustát,už aby tohle období bylo za mnou. 😔 Čeká nás dovča v Jižních čechách,děti nic netuší,máme rádi tůry a sportíky,tak doufám,že to bude fajn a všichni tam nabereme sílu ke snaženíčku.Tobě přeji ty nejsilnější plodníky 😀

jane84
2. čer 2011

Copak asi danielka. Snad to probíhá vše v klidu a jsou oba v pořádku

helcenka
2. čer 2011

@safea7 - určitě to bude dobré a i kdybys musela na další revizi, tak je to lepší, než abys pak měla nějaké komplikace. Mě by nikdy nenapadlo, že by mě někdy mohlo potkat zamlklé těhu. Moje první těhu bylo naprosto bezproblémové. Takže u druhého těhu jsem si vůbec nepřipouštěla, že by se mohlo něco stát. A přece v 9. týdnu přestalo být srdíčko. Byla to pro nás hrozná rána, kvůli Kubíkovi jsem se snažila dát brzo dohromady. A to mi nejvíc pomohlo, že už jednoho prcka mám, tak proč by nemohl být další a tohle byla jen blbá náhoda - protože naše mimi umřelo kvůli neštovicím, které Kubík zrovna měl.
Po revizi jsem krvácela asi 4 dny a pak to bylo dobrý. Ale asi za týden mě začalo nesnesitelně bolet břicho, sotva jsem se z ložnice doplazila na toaletu a tam ze mě vypadly kusy krve (omlouvám se za ty výrazy) a druhý den to bylo už v pohodě - takže jsem se dočistila sama. Za tři týdny po revizi jsem byla na kontrole a za 32 dní po revizi se dostavila menstruace a další už nepřišla... Teď mám doma krásnou pětitýdenní holčičku a jsem za ní moc šťastná. Dr. mi tenkrát říkal, že se obecně doporučuje čekat 3 měsíce po revizi, ale když jsem po fyzické stránce OK, tak nám nic nebrání ve snaženíčku, záleží na psychice. Manža se s tím nemohl pořád srovnat a bál se, aby se to nestalo znovu, takže se divím, že se nám hned zadařilo, protože o nějakém snažení se nedá vůbec mluvit.
Uvidíš, všechno bude tak, jak má být, takže určitě dobré. Držím moc palce a nejenom tobě, všem.

@jane84 - my jsme byli v Kubíkem taky v 1+1 a v pohodě se to dalo. Stěhovali jsme se hlavně z důvodu, že jsme plánovali dalšího mimíse a to už by bylo horší. I když znám rodinu, kde bydlí v 1+1 dva dospělí a dva puberťáci a v pohodě, stěhovat se nechtějí.
A všechno se ti teď daří - státnice, nové bydlení, tak miminko bude už jen třešnička na dortu.

herbie
2. čer 2011

sarykbrok gratuluju to je super, jeste k te krvi ja vim, ze kdyby muj partner mel taky minusovou krev jako mam ja tak miminko po porodu by muselo jit na vymenu krve, ale kdyz partner bude mit krev plusovou coz muj partner asi ma tak je to ok ale i tak ja budu muset v tehotenstvi dostat nekdy v 7 mesici prvni injekci a po porodu hned druhou tu vim na sto procent tak mi to bylo recenu u mojeho doktora, martasl svatba bude tady v californii jeste jsem nezacla s pripravama, ale uz bych asi mela vubec nevim kde zacit svatbu chceme mit malinkou jenom rodina a par znamych nasi asi prileti i segra se synem porad si rikam ze jeste do konce cervna mame cas pak uz budu muset zacit naplno s pripravou holky ja si asi budu volat do te kliniky a chci se optat na to IUI co potrebujem s partnerem 😅 jeste pockam tenhle mesic jestli bude ovulka a pak pristi bych uz chtela neco zacit nebo uz vsude kolem se vsichni bavi o mimi a jak by jsme uz ho meli mit ach jo 🙄

daniela699
3. čer 2011

ahoj holky, tady pritel 🙂 Po tuhem boji to mame uspesne za sebou. Maminka byla skvela a Sebastianek je nejhezci miminko 🙂 Oboum se dari dobre. Maly je kluk jako buk, meri 53cm a vazi 3890g a myslim, ze se opradvu poved 🙂 Vic vam rekne maminka 🙂

herbie
3. čer 2011

jeeee danielko moc vam gratuluju a sebastianek at vam dela jenom radost....moc krasne jmeno jste mu vybrali preju hodne zdravi a stesti oboum ....

mv
3. čer 2011

@daniela699 strašně moc zdravíčka a štěstíčka malému do života a vám z něj jen samou radost přeji ze srdíčka... 😵 😵 😵

lichtakova
3. čer 2011

@daniela699 jééé, tak hurá, veliká gratulace a hooooooooooooooooooooooodně zdraví a štěstí 😵 😵 😵

lichtakova
3. čer 2011

@martasl ale prosím tě, když já to pořád měním a posouvám 😝 🙂 , ale teď jsme fakt rozhodnutá, že ještě příští týden, pak mám o víkendu službu, takže od pondělí šlus, navíc manžel má pak taky dovču od 18.6., takže to už bych stejně dělat něchtěla.

zzzzuuuuzzzziiii
3. čer 2011

@daniela699 😀 tak to me opravdu po ranu pobavilo - ahoj holky tady pritel 😀
Strasne moc vam obou gratuluji, hlavne zdravicko pro vas oba Dani, at jste zdravi jako ripa 🙂
Moc vam to preju.

mircisek
3. čer 2011

@daniela699 Danielko a příteli 🙂 , velká gratulace k miminku Sebastiankovi. Jak já vám závidím. Včera jsem se byla mrknout na firemní párty - byla tam trampolína, i bych na ni vlezla, ale oni ji neotevřeli. 😠 Dneska jdeme na výlet - prostě začínám vypuzovat mrňouse ven. Ono to asi chvilku potrvá. A po dlooooooouhé době si dám horkou koupel. 😀

zzzzuuuuzzzziiii
3. čer 2011

@lichtakova ja takhle odsouvam "rict to v praci"...

mircisek
3. čer 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Tak to máš dobré, že to ještě můžeš schovávat. Já už v tu dobu musela nosit těhotenské věci a teď v létě se to snad schovává ještě hůř. 😀

zzzzuuuuzzzziiii
3. čer 2011

@mircisek no ono uz to videt je, doma uz si pupek dovolim i vyspulit a ono vetsinou je vetsi vzdy vecer, rano to jde. Ale uz taky nosim, jen sukne na gumu, nebo nazavazovani, kalhoty mam tehu koupene, ale jeste jsem si je nevzala. chtela jsem to rict dneska, ale hned rano me sef sprdnul za neco, co jsem nemohla, takze nemam naladu. porad si rikam, kdy to brisko zacne byt hezky pevne kulate, ted jsem spis takove prifoukla a porat tam mam spek.