Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
8. čer 2011

@jane84 taky me muj chlap dokaze vytocit 😀 i kdyz ho moc miluju a jeste zneuziva situace tim, ze moc dobre vi at uz je urazenej on nebo ja, tak vzdycky to zehlim a udobruju ja, snad jen jedinkrat prisel a odprosoval

meiki
8. čer 2011

@fram my chceme taky, cerno tu je, ale porad nic nekape, poslete to i k nam 😉

fram
8. čer 2011

@meiki posílám mraky 😀 Je to fakt úleva po tolika dnech 🙂

meiki
8. čer 2011

@fram moc diky uz prsi :o)

jane84
8. čer 2011

@meiki taky posílám, i když od nás to šlo opačným směrem na Brno. Pořád si myslím, že ty Dukovany to tady hodně ovlivňují. PS u nás taky žehlím já.

jane84
8. čer 2011

@fram držím palce, aby výsledky byly ok a nemuselas držet dietku

meiki
8. čer 2011

@fram byla jsi na cukrovce?, ja ji mela u malyho a nebylo to tak hrozny, jen, jsem musela pravidelne jist. Ale preji at jsou vysledky negativni

jahodko: dodatecne vse nej k narozeninam

meiki
8. čer 2011

teda holky, taky fakt staci o neco poprosit a do chvilky splneno 😀

safea7
8. čer 2011

@meiki Jsi hodná moc ti děkuju za radu,určitě do toho zapojím mého.Moc ti taky děkuju,za slovíčka která mi davají zas o něco víc naděje.Přeju vám moooooc zdravíčka a štěstíčka 🙂

fram
8. čer 2011

@jane84 @meiki doufám, že to bude O.K., dělalo by mi potíže omezit ovoce, ale pro mimi bych to zvládla 🙂

helcenka
8. čer 2011

Ahoj holky,
absolutně nestíhám, Kubík začal šíleně zlobit, je hrozně drzý, hrůza. Už nevím, jak na něj, vysvětlování vůbec nepomáhá, včera dostal na zadek. A to se snažíme pro něj vymýšlet všechno možné, aby se necítil odstrčený.

Do toho všeho máme akorát po šestinedělí, takže dneska kontrola kyčlí (máme je prý ukázkové), příští týden jdu na kontrolu ke svému dr. a s malou k její mudře, Kubík by měl jít k zubaři, manžovi se ulomil zub, takže taky k zubaři a do toho všeho se ještě příští víkend vdává moje sestra...
Nevím, kam dřív skočit, doma se mi kupí hromada prádla na žehlení, nestíhám uklízet, ale na to se vyprdnu, radši vyrazím s dětma ven.

Snad všechno po té půlce června dočtu - teda jestli bude víc času...

Na všechny myslím, mimísci ať pěkně rostou, těkulky jen se pěkně kulaťte a snažilky moc a moc štěstíčka.

herbie
8. čer 2011

breberuska krasny fotky jeeee.....fram jsem se smala co jsi napsala....jane no on jezdi na takovy mista, ze nekdy tam jsou hrozny podminky tak akorat pro chlapy, ale me to nevadi jsem rada sama doma udelam si tady toho doma hodne a jdu s kamaradkama ven mam klid, on jel puvodne na 3 dny ale je z toho uz 10 dni protoze jel do mexica a blbec ztratil si doklady i pas takze se nema jak dostat sem zpatky ale je u kamarada ten tam bydli takze ceka az si vyridi papiry a bude se moc vratit no zblaznila bych se z neho 😖 holky ja jsem si udelala za pomoci kamaradky manzela novou loznici celou jsme ji vymalovali dali plovouci tmavou podlahu vypada jak prave drevo fakt krasna novy zaluzie do okna a listy novy vsude vypada to fakt moc krasne mam radost 🙂

jahudka80
9. čer 2011

Dobré ráno, tak zachvíli jdu k mudře, rovnou jí řeknu když mě bude objednávat ,že chci chodit k ní, a né ,že tam bude pokaždé někdo jiný ☹ každej mi řekne něco jiného a pak člověk neví na čem je.U nás se ochladilo, tak jsem ráda,ale v noci jsem stejně blbě spala usla až ve 23h pak jsem šla v půl čtvrté na záchod a v 5h jsem byla zas vzhůru a to už nespím 😠 jen ležím a převaluji se ☹

fram
9. čer 2011

Dobré ráno, u nás prší a je to nádhera, příjemný ochlazení 🙂
@jahudka80 tak ať dnes slyšíš jen dobré zprávy 🙂
@herbie mě dnes přivezou novou sedačku do obýváku, tak se taky moc těším

jahudka80
9. čer 2011

@meiki děkuji za přáníčko
@helcenka děti se okolo 3roku začnou projevovat tedy některé už 2,5letech.To vidím doma 😀 no a až bude druhé - úplně se toho děsím jestli bude neposlouchat tak jak teď. Odmlouvá u všeho 😠 . Přeji Ti ať to vše ve zdvaví zvládneš 😉
No nic já letím 🙂
@fram děkuji moc nervíky od včera pracují ☹

jane84
9. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................36DC
endie (23let, MA 3/2010)...............................................................................................33DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................26DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................19DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………………………………17DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).......................16DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................15DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................15DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................13DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................5DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).......................3DC

@jahudka80 držím palce ať jsou jen a jen dobré zprávy

fram
9. čer 2011

@helcenka máš to pěknou makačku, pro Kubíka je to přeci jen veliká změna a může mu trošku trvat, než se s tím vyrovná i když se mu maximálně věnujete.

marulinka
9. čer 2011

ahoj holky
u nás je větřisko,prší,nejraději bych zůstala pod peřinou. v noci sem toho nenaspala,toto těhu mi příjde hrozně těžký.odpoledne jedu k ortopedovi,gyn mě tam poslala,že mi bolí stydká kost,nemůžu se v noci přetáčet a ráno vstát je pohroma.postrašila mě císařským řezem...taky klouby mě bolí,sem jak stará babka.
vůbec nevím,co mi ten ortoped bude dělat,říkala sem si,že to zrengenuje,ale můžu rengen vůbec?? asi ne,že?? tak to sem zvědavá,ale snad nějak pomůže 😕
zítra mě čeká test na cukrovku,na to se taky netěším ☹ -mám v paměti,když sem tam byla poprvé.bléé,vůbec mi to nechutnalo
☹ ☹

jane84
9. čer 2011

@marulinka tady je něco k tomu rentgenu http://www.porodnice.cz/node/33238

mircisek
9. čer 2011

@marulinka Tyhle bolesti jsou prý celkem normální. Já je mám taky, jednu dobu to bylo fakt k nevydržení, ale než jsem se dostala na gyndu, tak to trochu povolilo. V noci se pořád obracím dost podivně a dost to bolí, ale znám hodně holek, který to mají stejně. Ortoped tě pravděpodobně pošle na rehabilitaci,kde to umí odblokovat. Rentgen ti určitě dělat nebudou. A že by kvůli tomu někomu dělali císaře, to jsem teda ještě neslyšela. Uvědom si, že už ti na těch kostech rajtovali dvě děti, takže už na to mají nárok. 😀
Držím pěsti na cukrovku. pro mě to je vždycky nejhorší vyšetření za celý těhotenství. Vždycky mě musí křísit, abych jim tam neomdlela. 😝

zzzzuuuuzzzziiii
9. čer 2011

Ahoj holky,
naprosto s vama souhlasim, ze to ochlazeni je moooc prijemne, ty vedra se nedaji.
Co je u nas noveho? Dneska zaciname 16. tyden. Vic nevim, citim se porad stejne, obcas me dole pichne, obcas jsem nafoukla jak balon, ale myslim, ze jinak to zvladame v pohode. Snazim se byt opatrna, neprejidat se, protoze mi je pak tezko, ale odolejte necemu na co mate nezkutecnou chut 🙂. Brisko mam porad takove stejne, porad konroluju, jestli roste, nevim, me to prijde jako spek, ale uz se to neda zatahovat, nosim volne oblecky do prace, ale tesim se, az to bude to krasne kulate pevne brisko, jako tady mate holky 🙂
Jinak jo, v praci jsem to v pondeli oznamila sefovi, poblahopral mi a pro zatim, ze si to necha pro sebe a nebude to resit, pouze si musi promyslet, co a jak dal, tak mi spadl kamen ze srdce, ted to jeste rict kolegyni...
K doktorovi jdeme v patek, ale az za tyden, ja se strasne desim tech vysledku z protilatek nebo i dalsich strasaku, ale hrozne se tesim, ze mimiska uvidim 🙂 treba by tam uz mohlo vykouknout co za slunicko cekame.
Taky se musim pochlubit, dneska jsem objednala prvni vec pro mimo, tak snad jsem se neunahlila - jsou to dupacky pro manzela k svatku a je na nich napis "Ja i maminka milujeme tatinka" 🙂 chich.

@jahudka80 Jahud drzim palecky na kontrole, neboj se, urcite bude malicka v poradku.

@marulinka jej, to znam, taky si obcas pripadam jak duchodkyne a to mame o 10. tydnu mene - zlobi me leva kycel, nekdy je to k nesneseni.

jane84
9. čer 2011

Holky fakt vás tak moc bolí klouby? A měly jste už třeba problémy před těhu? Já mám totiž trochu skoliózu, jelikož sedím pořád na zadku, tak ani svalstvo není zrovna pevné a klouby občas zlobí. Tak podle toho, co píšete se mám v těhu na co těšit

mircisek
9. čer 2011

@jane84 Celej spodek. 😒 U prvního vůbec nic.
Ale chtělo by to posilovat. Ta skolióza může být v těhu asi docela nepříjemná. A udrží to jen pevný svaly.

marulinka
9. čer 2011

@jane84 díky za odkaz.píšou,že se nemá dělat v blízkosti břicha a to je hned pod ním...já bych to asi odmítla 😕
@mircisek mě to bolí hlavně v noci nesnesitelně,v úterý přes den sem nemohla pomalu chodit ☹ u holek sem to neměla.dnes je to lepší..doktorka mi na to právě řekla,že by mi hrozil císař,že ty kosti mohou u porodu prasknout 😖 já už tomu vůbec nerozumím ☹ ☹

mircisek
9. čer 2011

@marulinka Tak možný je všechno, ale to by museli brát císařem asi každou druhou. Teď se toho porodu budu bát ještě víc. 😨

marulinka
9. čer 2011

@mircisek mě taky doktorka vylekala,na císaře bych nechtěla.ale nevím proč mi to bolí tolik,když se říká,že po 1porodu už je děloha jakoby líp roztažená 😕 😕 😕
a ty se neboj,máš to za pár,to už by ti řekly dřív,kdyby nebylo něco ok 😉 😉

meiki
9. čer 2011

@fram neboj, ovoce bys vubec nemusela omezit, snad jen trochu toho sladkeho, ale i tak bys treba mohla i jednu tatranku za den, teda samo, ze by zalezelo na hodnotach cukru, ktere by ti naskakovali, ja ji mela jen hranicni a vpodstate jsem se nemusela vubec omezovat, na sladke jsem chut nemela a ovoce muzes a dokonce jsem musela mit i druhou veceru, tak to jsem si davala dve jablicka.

jane84
9. čer 2011

@mircisek cvičit se snažím, ale teď to trochu zanedbávám. Ta skolióza je výsledek hrbení v dětství, když jsem vždycky brblala, když mi mamka říkala Narovnej se. A dětská dr mi nikdy záda nekontrolovala. Pak jsem měla v 17 úraz a na rehabce mi sestra říká: máte skoliózu a už máte i každou polovinu hrudníku jinak vyvinutou. Je to znát i při cvičení, úklony na jednu stranu mi dělají problém, jak je tam ten hrudní koš vyklenutý. Ale jako vidět to není. Nejlepší je plavání, ale u nás koupák není ☹

safea7
9. čer 2011

Přeji všem hezký den.Tak zítra mě čeká zřejmě ta druhá kyretáž,protože mi asi nic nezabralo ☹ Jediné co je lepší je, že to bude v jiné nemocnici,kde jsou nejen lepší doktoři,ale i slušné sestry 🙂 I když se mi do toho vůbec nechce,myslím,že je to fakt lepší byt vyčištěná pořádně,snad se to nijak nepokazí a budeme se moct co nejdříve snažit znovu 🙂

mv
9. čer 2011

Jdu jen pozdravit, mám už za sebou kyretáž a snad to bude tentokráte bez problémů a ne jako loni. 😝 Za 2 týdny bude histologie,tak z té se uvidí...Na UTZ před zákrokem byla ještě cysta, hematom a myom, tak snad to vzali vše..
Doktor mně řekl, ať příjdu na kontrolu na kontrolu a uschopnění až po šestinedělí,tak to ani omylem.Už se plácám doma měsíc a už chci jít co nejdříve do práce,takže budu doma ještě příští týden a pak už doufám, že ho ukecám...