Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
12. čer 2011

@tiburcia ahoj, vypadá to, že máš i radost, že dorazila. Asi jsi ráda, že přišla docela brzy, že? Držím palce, abyste mohli brzy na to ivf

martasl
12. čer 2011

ahoj holky.konečně jsem se sem dostala.

valinka30-ahoj.to mě moc mrzí ☹ .doufám,že ti tady s náma bude dobře.moc ti přeju,aby se vám co nejdříve zadařilo a brzo jsi nám zahlásila //.

mv-ach jo,je mi to moc líto ☹ 😔

mpetula-teda ty máš úžasnýho manžela.ten můj na spermio jít nechce a do centra už vůbec.asi toho mého k budu muset vyslat k tvému na pohovor 😉

já se budu zítra objednávat na tu laparku.tak jsem zvědavá,na kdy to bude.musí to být po ms.na tu horní tabulku se fakt krásně kouká,jen kdyby ta spodní zmizela úplně.

breberusko-vy prostě máte všechny fotečky nádherný,fotografka je šikovná a malá je prostě zlatíčko a nádherný.

heli-no teda,koukám,že vám malej dává zabrat.tohle já vůbec neznám.Katka se kolem Simony pořád motala a hrozně chtěla pomáhat.Nezkoušeli jste ho víc zapojit do toho kolotoče kolem malé?prostě víc ho zapojit do toho starání kolem miminka.Kača byla nadšená,že může pomáhat.s koupáním,jídlem,hrála si s miminkem,vozila a tak podobně.no snad se to brzo spraví.

meiki-jojo,děsně to utíká,co?není to tak dlouho,cos nám to oznámila a už jsi 20 týden.je to krása.a ty pohyby-no to nemusím ani komentovat 😀 😀 😀 😉

anavirez,lichtakova-no doufám,že jste si ten poslední pracovní den pořádně užily a vychutnaly.ale jak píše fram-určitě byl ten nejkrásnější.a teď si už jen krásně užívejte to těhulkování,nakupování a vybírání kočárku.

fram-a co ty,jak se ti daří??už máte ty jména nějaká vybraná??a už si na princeznu něco koupila?

fram
12. čer 2011

Ahoj holky, včera jsme dodělali nový obývák a jsem z toho úplně nadšená. Ještě zbývá doladit pár detailů, ale už jen maličkosti 🙂

fram
12. čer 2011

@martasl doufám, že tu laparku budeš mít rychle za sebou, prý když se profouknou vaječníky, tak je pak větší možnost otěhu. Já dobrý, ještě pořád není hotový pokojíček, tak nemám kam dávat věcičky. Postupně ale nakupuju plínky v akcích, ponožtičky a bodýnka. 🙂

martasl
12. čer 2011

tak nám fotečku obýváku,potřebuju inspiraci. 😉

fram
12. čer 2011

to je on 🙂 Vedle televize jsou ještě díry, tam bude police + samozřejmě chybí doplňky . Sedačka je olivově zelená, tady není vidět.

martasl
12. čer 2011

pěknej,nábytek na míru??a ty nohy na stole-super,tak to má být.
doufám,že s tou laparkou máš pravdu.poslední naděje.

fram
12. čer 2011

@martasl nábytek jsem si nakreslila a vyrobil mi ho známej truhlář. Ty nohy na stole jsou manžela 😀 Byl utahanej, všechno to dával dohromady, já jen radila 😀

tiburcia
12. čer 2011

@jane84 jsem moc ráda, tohle byla první ms po cyklu bez ha, tak jsem se bála, aby to nebylo rozházené a nemusela řešit nějaké vyvolávačky nebo tak... dokonce i byla ovu, takže myslím,že super 😉 no v září se jdu domluvit do centra, tak možná to letos ještě stihneme zkusit 🙂

@fram moc krásný nábytek, takový by se mi moc líbil 😵

jane84
12. čer 2011

@tiburcia tak to jsou super zprávy 🙂
@fram pěkné 🙂 je dobré mít známého nebo někoho v rodině, kdo umí řemeslo. Truhlář je můj přítel, elektrikář jeho strejda a taky tatínek švagrové, jeho bratři zase dělají jádra a podhledy ze sádroše. To se ale mám

jane84
13. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................37DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................23DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….……………………21DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................20DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................19DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................19DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................17DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................9DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit)........................7DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................6DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová....................................................3DC

lichtakova
13. čer 2011

Nazdar kočky, první den flákání....... 🙂

jane84
13. čer 2011

@lichtakova tipla bych, že tak za týden budeš psát, že se nudíš 😀

Tak kdypak nám Danielka ukáže fotečky, jsem zvědavá

martasl
13. čer 2011

ahoj holky.
fram-myslela jsem,že to jsou tvoje nohy.manžel teda má pěkný nohy,frajer.

jani-no teda,tolik řemesel,proč nestavíte?

lichtakova-to je bezva,co??jak máš vycházky?je zvláštní,že někdo je píše v kuse,u těhulek tak od 10-18 hod.já měla rozdělený,od 10-12 a pak od 15-17 hod.a to se nedá nic stihnou,když jsem musela věčně lítat s holkou po doktorech.

no danielka by nám ty fotky už vážně mohla ukázat.nekoukali jste ji do alba?

dnes jsem se objednala na tu operaci.nastupuju 14.7 a 15.7 operace.zrovna mám pracovní víkend,takže si budu muset vzít neschopenku,na ty 3 dny a pak mám 2 týdny dovolenou.uvidím jak mi bude a jak to dopadne,když tak bych si o týden neschopenku prodloužila aušetřila tak 2 dny dovolené.

mv
13. čer 2011

@martasl to máš dobrý, že ti udělají laparku a jsou ochotni k profukům vejcovodů eventuálně, pokud by bylo třeba.Mě tohle nechce žádnej doktor udělat, ani můj gyndař ani v nemocnici se na to netvářili a to jsem zkoušela už ve dvou.Jako já chápu ty jejich důvody a rizika pak z toho plynoucí,ale když se má něco po....,tak se to stane stejně, nehledě na profouklý, či neprofouklý vejcovody.
To je dobře, že se u vás bude něco dít, budete pak vědět, co a jak a manžel určitě názor časem změní, ono se je musí nechat to vstřebat...

Já jsem 5.den po revizi začala krvácet, bolesti břicha jak na mrchu, tak se děsím, abych nemusela znova na kyretáž.Vypadnul ze mě včera větší kus sraženiny,tak snad to bylo už vše a bude to v pořádku.Už jsem se chtěla nechat teď v týdnu uschopnit, tak teď nevím,abych to neuspěchala...,

jane84
13. čer 2011

@martasl stavět možná až časem. Nemáme pozemek. Teda přítelova babička jo, dokonce nám ho nabízela. Jenomže jen proto, že věděla, že ho nebudeme chtít. Naše město je totiž v takové dolině, obklopené kopci a lesy a ten pozemek je role ve svahu, kam se hooodně špatně dostává, není to zasíťované a je to dost od nejbližších domů. Jednou se tam možná stavět bude, ale teď to nepřipadá v úvahu

martasl
13. čer 2011

mv-a jaký jsou dúvody a rizika??mě nikdo nic neříkal. 😅 .no já jdu hlavně právě na ty profuky.jsem ráda,že budu v narkoze,normálně bych to asi nedala 😒.jen mám strach,aby mi nenašli něco špatnýho.a ještě tě bolí břicho??asi bych si zavolala k doktorovi.

jani a nikde v okolí pozemky nejsou??taky máme barák ve svahu,ještě tu vybagrovanou část za barákem nemáme zpevněnou.takže se děsím velkých dešťů 😅 😲

jane84
13. čer 2011

@martasl co se prodávají pozemky, tak vím asi o jednom v naší ulici, což je asi 1500m2, ale je to navezeno na blata, takže vysoká spodní voda a chce za to 2mil. Jinak se tu staví na krají města, ale to je nějaký projekt, nejlíp, když si necháš od developera postavit dům nevím ani za kolik. To je ale barák na barák. A pozemek stojí přes 2tisíce za metr. To je lichvařina. Tady u nás ty pozemky tolik nestojí. Ostatní pozemky jsou v těch svazích, většinou zalesněné, nezasíťované a těžce dostupné.
Naši třeba mají za domem pozemek 3tisíce m2, ale z druhé strany je vlakové nádraží a tam je určitá vzdálenost, do které se od kolejí nesmí stavět. Navíc ten pozemek dělá cenu, takže když dům plánují prodat, tak nemá smysl stavět.

jane84
13. čer 2011

@martasl a navíc jsem slyšela, že město dělá problémy se stavebním povolením. Nedají ti ho, dokud nebude hotový ten projekt a plné všechny pozemky. Asi mají něco od těch developerů

jahudka80
13. čer 2011

Ahoj Holky 🙂
@lichtakova jen se flákej a užívej klidu za 2 měsíce začneš prát a žehlit a po porodu už se nezastavíš 😀
@martasl jojo já byla u malé taky na neschopence a vycházky 10-12 a 15-17 nic jsem nestíhala ale pak sem se na to vakašlala, prostě když by přišla kontrola tak jsem si říkala, že bych řekla že se mi udělalo nevolno v autobude a musela jsem domu pěšky 😀 no nebo prostě říkala jsem ,že si něco vymyslím a je to. Jsou to deb.. hlídat těhu.maminky ať si hlídaj raději ty flákače co se házej na truc marod a pak couraj po discotékách 😠 - taky takové znám.
@mv ach jo to je taky trápení, tak raději počkej, ale řekla bych že to bude ok, když z tebe šel ten kus (mě při tom samovolným šel cca 3x5 cm až jsem se lekla co to je, on tě dr. stejně zkontroluje po 6ti nedělích ne?? Tak hlavně aby už bylo vše v pořádku a nikam jsi nemusela. Chtělo by to někam na dovču. 😉
@jane84 Ahoj Janííí hele je ten byteček někde na internetu, ten co kupujete (abych se mrkla 😀 ( já jsem zvědavka 😀

jane84
13. čer 2011

@jahudka80 chtěla jsem už dřív dát odkaz, ale realitka inzerát smazala. Ale teď jsem zkusila hledat a tady je http://reality.remax-czech.cz/detail/48979/byt-... cena je teda 930tisíc, přízemí, bez lodžie.

jahudka80
13. čer 2011

@jane84 Jůůů Jani ten vypadá hezky, je super ,že je po rekon. Je malinkej ,ale s jedním dítkem úplně v pohodě 🙂 stejně čím víc máš místa tím víc nepořádku a uklízení 😀 . Co já bych dala za ten náš starej byteček ten měl dokonce 1+1+ L a měl 47m2 a platili bychom půlku co tady ☹ a 8tis bychom měli měsíčně navíc na užívání výlety.....chjo chjo to jsem zas byla jednou blbá no 😖

martasl
13. čer 2011

jani-ten byteček je hezkej,taky bych do něho šla.a musím říct,že bydlení na garsonce byly naše nejhezčí časy.aspoň mě to tak připadne.

jahudko-no taky máme v práci takový vykuky a není jich málo.hlavně ti mladí a to mají skoro všechny holky papír,že nemůžou na nohy nebo záda,takže jsou prakticky k ničemu.

jane84
13. čer 2011

@jahudka80 teď pomalu přemýšlím jak vymalovat, protože oni tam mají fialovou stěnu v obýváku a červenou v kuchyni. To mi přijde tmavé. Raději světlé barvy a výrazné doplňky a pár kytek. Kuchyň bych možná dala světle zelenou. Obývák je pro mě oříšek. Je malý a má dost tmavou podlahu. Tu měnit nechceme. A máme většinu nábytku v buku, jeden regál v javoru s terakotovými dvířky. Béžová se k tomu moc nehodí, takže asi smetanová nebo světle lososová. Je to těžké, když pokoj bude jak ložnice, tak obývák A jen bílé stěny nechci

martasl
13. čer 2011

jani-já bych dala smetanovou,béžovou nebo světlunce hnědou.jukni v prodejnách s barvama na vzorník barev.my ho máme doma a taky vybírám podle toho.nebo taky co manžel dotáhne dom.naštěstí barvy a tapety nemůsíme řešit.

jahudka80
13. čer 2011

@jane84 Jani my jak museli přestěhovat kvůli sousedům ložnici tak mě to štve protože obývák byl krásně meruňkovej a ten pokoj na mě působí hezky ale ložniče (teď tedy obývák je žlutej 😠 a mě začíná lést na nervy 😠 , nebejt těch blbů nad náma tak jsme to tu měli hezké 😠
@martasl Jojo také vzpomínám na krásné časy v 1+1 spoustu vášnivých nocí v rohové vaně 😀 no tady prd sotva se tam vejdu já natož dva 😀 a nájem 3500 a né 6200kč auuuuuuuuuuuuuuuu . Že já tam husa nezůstala 😢

jahudka80
13. čer 2011

jéé já si nevšimla že je tam manžel s malou 😀 😀 😀 😀 tak ty foto nahoře je před stěhováním a dole po stěhování....

jane84
13. čer 2011

@jahudka80 v ložnici by měla být barva studená, uklidňující, takže nejlíp světle modrá nebo zelená. A v obýváku má na tebe působit dobrý pocit, hřejivý, takže nějaká teplá barva. Tak jak máte tu meruňkovou. Ale co se týká psychologie, tak nejelpší účinky i ze zdravotního hlediska má barva žlutá. Ale záleží, jak se tam kdo cítí

jahudka80
13. čer 2011

@jane84 Jani my měli modrou v bývalým bytě a moc se mi to nelíbilo, asi záleží fakt jak se tam člověk cítí. Žlutá fajn ale nevím po delší době mě fakt deptá, chtěla jsem koupit novej koberec a vymalovat na zelinkavo prostě změnu, ale asi na to nebudou korunky tak hold budu dál koukat do žluté. Naopak ta ložnice mi vůbec neva cítím se tam příjemně ráda se tam válím v peřinách a koukám kolem sebe 🙂 . jinak v tom vašem bytečku myslím že zelenkavá by byla fajn v obýváku hezky by kontrastovala s tou tmavou podlahou, k ní doladit nějakej kobereček polštářek na gaučík . Kuchyň ... no záleží jaká barva se líbí tobě a jaké třeba máš (budeš mít talíře- soupravu) já dostala bílé s modrožlutooranžovým okrajem. Tak kuchyň ladím žlutá modrá max.zelená. Ale ono časem příjdeš na to že jsou důležitější věci.... ale každej tak přemýšlí já chtěla mít sladěné vše, a dneska 😀 je to na co jsou korunky 😀

jane84
13. čer 2011

@jahudka80 my máme v ložnici modrou, protože ten pokoj byl původně bráchy a zůstal tam tmavě modrý koberec a na tu chvíli se nám už nechtěl kupovat nový, takže jsme tak i vymalovali. Ale taky z ní nejsem nadšená. Do obýváku by šla ta zelená k podlaze, ale nechceme vzdát té skříně z fotky a k těm dvířkům se ta zelená nehodí, aspoň mně se to nelíbí. Spíš ji dám do kuchyně. Jinak co se týká nádobí, tak mám staré talíře po dědovi, už oprýskané zelenkavé kytičky. Chtěla jsem si je vzít, abych hned na začátku nemusela kupovat úplně vše. Ale mám pocit, že lepší nic nebrat a mít vše vlastní, aby mi to nebylo jednou vyčteno. Jako chemik vím, že nejlepší je nádobí ze skla. Protože ty glazury jsou pěkný fuj