Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
15. čer 2011

ahoj holky.

marulinko,je to fakt hrozný.Já musím říct,že se mi maximálně věnovali a jedna sestřička za mnou pořád chodila a ptala se,jestli něco nepotřebuju.Viděla,že na tom po psychické stránce nejsem dobře a sama mi donesdla prášek na uklidnění.Byla jsem ráda,že za mnou chodila.To co se přihodilo sestře tvé kamarádky je od personálu neprofesionální.Věnovat by se měli všem a ne jen rodícím maminkám.Maminka,která přichází o své dítě myslím potřebuje víc péče a podpory a to hlavně psychické a lidské.

jahudko-dost mě překvapuje,že jsi to takhle napsala(vím a doufám,že to nemyslíš tak jak to vyznělo) a popravdě mě to dost zamrzelo a dotklo se mě to.prošly jsme si tím všechny,některá na tom byla hůř než druhá,ale srdíčko bolelo všem a hodně.A je jedno,jestli rodí maminka živé nebo bohužel mrtvé dítě,pěči a podporu si zaslouží každá.Tohle je můj názoe,který jsem chtěla napsat,určitě to nemyslím ve zlém.prostě tato diskuze je o podpoře a pofoukání srdíčka a i tato témata sem patří.i tobě a yfce určitě pomohla.

danielko-Sebastianek je krásný miminko.Ještě jednou tobě i přítelovi gratuluju.a je hodnej?

helcenko-a co nějakou fotečku malé.v albu nic nemáš a ani si nepamatuju,jestli jsi nám sem Kačenku dávala.

marulinka
16. čer 2011

ahoj holky
1 příspěvek a kolik názorů.
@yfka30 přecitlivělá těhulka nemá co dělat na tématu o potratech 😒 každá sme si tím prošla,tak víme jak to bolí,ale jak píše i Jane-je to téma o potratech,proto sem to sem napsala a snažilky taky mrzí,když se tu píše o těhu...
@martasl ikdyž sem neporodila mrtvý dítě,ale byla "jen"na revizi,měla sem tam ochotnou a milou učenku,která u mě po tom seděla a držela mě za ruku. i to je určitá pomoc...jahudka mě se svým názorem taky překvapila.

jahudka80
16. čer 2011

Ahoj holky ,

mě začlo bolet v krku v noci mi bylo zle zimnice. Dnes musím na banku kvůli účtu, nejrači bych šla spát. Jen doufám, že to není zas nějaká angína jako loni ☹
@jane84 jojo hlídat musí, a měl by tam být zvinek na sestru. No mě když by tam nechtěli povolit manžela tak by mě naložil a jela bych domů. (teta taky potr.doma do wc mimi) proto tak nesnáším nemocnice, chovaj se tam jako .... nejrači bych rodila doma a nacelou nemocnici kde nechám skoro 2tis. vykašlala.
@zzzzuuuuzzzziiii zuzi jak máš 16+1 tak už jsi načla 17tt, já jsem 23+5 tak jsem probíhající 24tt a v něděli začnu 25, to budu 24+1.
@fram já tam raději zavolám hned příští týden, snad už mi bude lépe.
@martasl to máš pravdu, bohužel v našich nemocnicích kolikrát nemá pořádnou péči ani maminka co rodí normálně živé mimi.Já prostě jen nerada tyhle věci čtu. Pak mám strach a stresuji se. Sama bych nejraději rodila doma s nějakou porodní dulou a byla s manželem .... po předešlé zkušenosti, manžela taky poslali domů, že to bude za dlouho, a mě ty bolesti začali za 5h(o půlnoci) a do rána jsem tam byla sama, manžel stejně chudák doma nespal čekal, že budu volat. A z toho jak na mě řvala tlustá stará sestra, že MUSÍM kojit mám trauma do dnes malou chytla jak králíka a rvala mi jí na prso a malá řvala a řvala, sestřička mi zak zmáčkla bradavku že jsem se málem počůrala. Smrděli z ní cigarety.... a po tomhle zážitku už jsem na sestru nikdy nezvonila, jsem se bála že příjde tahle a bude na mě řvát. Fakt super pro maminku po porodu, v návalech hormonů, ještě mi řekla a ť neřvu když mi ukáply 2 slzy. Bála jsem se na malou sáhnout měla 2,3kg byla hubeňounká a já se bála že jí ublížím a ona mě zas seřvala co by se jí tak asi mohlo stát když prošla porodníma cestama. Od té doby nesnáším nemocnice!!!! A je mi líto že to vyznělo asi nějak drsně nebo nevím, ale prostě nechci abychom se tu strašily, a stresovaly.

@helcenka Malá je tedy pořádný kus baby 😀 ta naše měla 5kg až ve 3měsících 😀 podvýživeneček malej.

jahudka80
16. čer 2011

@marulinka No jo já se omlouvám, a asi sem tedy nebudu chodit. Už hold nejsem snažilka ale těhulka tak abych někomu svejma těhu.kecama nelezla na nervy.

yfka30
16. čer 2011

@marulinka já to beru a myslím si, že už by to stačilo, řekli jsme k tomu každej svoje, tak už by se to tady nemuselo vůbec řešit 😉 . To jsem nevěděla, že snažilky mrzí, když tady nějaká těhulka něco napíše o těhu 😕.

Já dneska nešla do práce a ti dementi prej vyhrožujou A a co jako maj ty lidi, který se nemaj jak dostat dělat??? 😠
Když jsou tak chytří, tak měli ty lidi rozvážet, ale já na to už prdím, stejně mám v plánu jít na rizikovku. Takovej bordel co tam je to nemá obdobi 😝

jane84
16. čer 2011

@yfka30 Je fakt, že když se většina přehoupla do horní tabulky, tak se tu rozebírá hlavně těhu. Před rokem se tu řešilo snaženíčko, hlen, ovulka. vše kolem snažení. Dnes už to tak není. A to je v pořádku. My snažilky si vždycky rády přečteme o těhu, je to pro nás motivace bojovat dál. Pro někoho je to ale těžké a tak pár holek kvůli tomu odešlo.
Nás jen zamrzelo, že jste napsaly, aby to sem nikdo nepsal. Představte si, že vás tohle potká, hledáte někoho, kdo vám pomůže, vyslechne vás a najde tuto diskuzi a tam takové příspěvky. Určitě bych se nepřidala. A mě osobně to mrzí, protože tahle diskuze je tu od toho, aby se pomáhalo. Aspoň s tímto to Lehe zakládala

jane84
16. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................40DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová)..............................................................................26DC
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….……………………24DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................23DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................22DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................22DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................20DC
safea7 (32let,MA 5/2011,femibion)............................................................................20DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).........................12DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).......................10DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................9DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)...................................................6DC

jane84
16. čer 2011

Tak si říkám, že už tu dlouho nebyla Mircisek, že by už? 🙂

marulinka
16. čer 2011

@jahudka80 nebylo to myšlený proti tobě,že by si sem nemohla chodit.ale jak sme s Jane psaly-je to téma založený o potratech. tak v tom nevidím problém.taky sem těhu,ale příspěvky o potratech mi nedělá problémy číst,protože vím,co ty holčiny prožívaj. toť můj názor..
@yfka30 tebe ještě jako snažilku nezamrzelo,když sis tu přečetla,že je některá holčina těhotná a ty zase nic? ze snažilek je tu věrná jen Jane,kterou ty těhulky motivují,že se zadaří,moc jí to přeji.Martasl a Herbie se ukážou občas,ale ostatní holky už píší většinou jen DC.je to škoda.
já jako těhulka sem strašně ráda,ale jak sem psala,i špatný zprávy si přečtu,protože vím co ty holčiny prožívaj...
a tím bych to tedy taky uzavřela..nic proti nikomu..

yfka30
16. čer 2011

@marulinka zamrzelo? Hmm, já ani nevím, spíš mi to dodalo další naději, že když se to podařilo holkám, tak nám se taky brzo zadaří. Ale chápu holky, kterým se stále nedaří, že z toho musí být smutný, nám se zadařilo asi po půl roce a i tak jsem občas z toho byla na palici. A řeknu ti upřímně, že já sem taky moc nechodím a většinou, když sem vlezu, tak hledám nový testíky, komu se zadařilo a mám z toho radost, když najdu 🙂 .
Tak snad už je to uzavřený a nebudeme se k tomu už vracet 😉

martasl
16. čer 2011

ahoj 😉
přesně tak,každá jsme řekly svoje.jsem ráda,že tady máme i těhulky,vždyť jsou tady s náma od bolesti po radost.jen chci říct,že sem patří obě skupiny a basta 😉 .

yfka-taky bych se na tu práci vyprdla,když píšeš,že je tam bordel.koukám,že je to všude stejný.u nás je to taky masakr.kdy plánuješ neschopenku?myslím jsi psala,že potřebuješ chvilku v práci vydržet,aby ti vyšlo jít na neschopenku a nepropustili tě.nebo si tě s někým pletu??já jsem ráno úplně na tu stávku zapoměla,no hlavně,že tady autobusy jely,holky se domů nevrátily.

jahudko-no teda,dostat takovou fuchtly jako prvorodička....mě kojit taky nikdo neučil a ani neukázal a taky jsem nekojila.bohužel.tak snad to teď s těma poradkyněma a sestrama v porodnicích bude lepší.
zrovna teď jsem si četla ve včerejší mladé frontě dnes,že je málo porodníků.že mají většinou všichni soukromou praxi,maximálně docházej jen na půl úvazku.a že je většině kolem 60 let a někomu i 70.to je masakr,kdo bude ty děti za pár let proboha rodit??

mircisek
16. čer 2011

@jane84 Ahoj Jani, nene, nic se neděje. Bolí mě už snad úplně celej člověk.
Jak se to vyvíjí s vaší hypotékou a bytečkem?
Holky, taky jsem si říkala, že se to tu zvrhává v diskuzi o těhotenství. Jako snažilce by mi to bylo na jednu stranu strašně líto a na druhou bych si říkala, že když můžou ony tak já taky. Asi by záleželo na fázi cyklu. Strašně bych vám všem přála, aby to byla už jen diskuze o těhotenství. Bez vás bych se aspoň já jen tak z toho všeho nevyhrabala. Takže holky DÍKY MOC. 😅

martasl
16. čer 2011

mircisek-teda,miminku se ještě nechce??no jo,když na svět,tak se vší parádou 😀 .není za co děkovat,od toho jsme tady.musím říct,že z každé nově těhulky mám upřímnou radost. 🙂 .úplně jsem zapoměla,jestli jsi psala,co to bude a jaká máte vybraná jména???

marulinka
16. čer 2011

@mircisek mně tu holky taky se vším pomohly,poradily,taky jim patří mé díky 🙂 a copak Veraakubik?ta už má myslím i po termínu 😕 😕

yfka30
16. čer 2011

@martasl ahoj Marti, ano byla jsem to já s tou prácí. Chtěla jsem tam vydržet, než mi skončí zkušebka a ta snad bude končit ted 17, když jsem nastupovala 17.3. 😕 . Od 27 má být celozávodka 14 dní, tak po ni bych už se nevrátila. Stejně bych musela skončit i tak, můj by měl jít už od července do práce a neměl by kdo hlídat prcka. Mamina ho sotva zvládala 3 dny a celej týden nevím nevím. Od července maj být v práci osmičky a vidět malýho jenom o víkendu to teda nechci a být u mámi taky celej týden, to by jsme se za chvilku sežrali 😀 . Díky za přidáni mezi přátele, už seš moje druhá koníková kamoška 😅

martasl
16. čer 2011

yfko-tak hlavně že ti to s tou zkušebkou vyšlo.Jinak je to na palici,když ženská zjistí 14 dní po výpovědi těhu,tak je v háji.prostě je to tady v tom státě na nic.To jsem ráda,že jsem tvoje druhá koníková kámoška 😀 😀 😀

martasl
16. čer 2011

marulinko-a kdy vůbec měla verekubik termín??nekoukaly jste některá na její fotoblok??jdu se mrknout 🙂

jane84
16. čer 2011

@mircisek tak to jsi mě překvapila, byla jsem si jistá, že už máš porod za sebou 🙂 Že ty čekáš na moje státnice, abys věděla výsledek 😀 zítra jdeme podepsat kupní smlouvu, návrh kupní smlouvy je už v bance, aby se to uspíšilo, pak doložíme podepsané. Praha to schválí, pošlou se penízky a koncem července se předá byt a hurá do malování a stěhování

marulinka
16. čer 2011

@martasl koukala sem,že je v tabulce ještě před Mirciskem.měla 4.6

martasl
16. čer 2011

zkoušela jsem zadat do vyhledávače ve fotobloku její jméno a nic mi to neukázalo.že by si zrušila fotoblok??to asi ne.jdu ji někde pohledat.

marulinka
16. čer 2011

@martasl nene,je aktivní.ale myslím,že už to má zasebou.je to 12dní po termínu,kdyby přenášela,tak už jí to taky vyvolávají.....tak Mircisek už je na řadě 🙂 😉 ..vendulak tam datum nemá..a pak už je na řadě Fram,já,Lichtakova,jahud......atd...toto utíká 😅

jane84
16. čer 2011

@martasl dáváš to jméno správně? veraakubik jsou tam dvě a. Fotoblog tu stále má, ale mimčo zatím neohlásila

martasl
16. čer 2011

aha,na jedno ,,a" jsem zapoměla.

yfka30
16. čer 2011

Taky jsem koukala na verkaakubik nedalo mi to 😅 ,ale trvalo to než jsem ju našla, jsem hledla stránku po stránce, nenapadlo mě ju zadat do vyhledávače 😀

meiki
16. čer 2011

@yfka30 ja jsem na palici porad 😀 😉 , porad se hlidam, kontroluju, zacala jsem po revizi, jestli je ok, jestli nebudu muset znova, k dr chodit stak stazenym zaludkem (naposledni kontrole mi rekl s usmevem, jestli by nebylo lepsi, kdybych ja nemusela chodit, tak to jsem hned odpovedele ze ne, ze se vzdy uklidnim, ze je vse ok, jsem mu mela rict, ze bych tam byla rada i treba kazdy tyden, kdyz bude vse ok). Opravdu tam chodim s velkym strachem od revize, nejprve, abych nemusela na dalsi, pak jestli je mimi tam kde ma byt, pak srdicko a ted i kdyz mimi kope, tak mi to na klidu moc nepridava

meiki
16. čer 2011

ja sem koukam hodne casto, i kdyz tolik nepisu, treba 2-3x denne

meiki
16. čer 2011

jinak ja rada za vami chodim, nepripadam si zde vubec nechtena, ba naopak. Moc rada ctu, jak to proste dal probiha, snazenicko a pak tehu a nakonec to nejkrasnejsi, jak holky pisi o mimiscich. Myslim si, ze si mame porad hodne co rist, i kdyz jsme na tom po te dobe jinak. Ja si ani moc nedokazu predstavit, ze bych tuto diskuzi mela opustit, kdo jiny muze pochopit muj obrovsky strach z kontrol nez vy a znovu nekomu nekde vysvetlovat, co se stalo, proc se stalo a proc bych mela mit strach z ko, kdyz mimi kope a ja ho citim? Jak se citim, kdyz me mimi cely den nekopne?
Nene, nikdo jiny nez VY to proste nemuze pochopit

mircisek
16. čer 2011

@jane84 To je jasný. Čekáme na státnice. Budeme slavit spolu. Ty šampáněm, já mlíkem. 😀
@martasl Nevím, co čekáme. Holčička by byla Silvie. Včera jsme přehodnotili klučičí jméno a vracíme se k Davídkovi, kterýho jsme měli pro Filípka, ale na porodním sále se nám to rozleželo.
@meiki Jojo, je to stres. Včera jsem hysterčila, že necítím pohyby. Mimino jsme půl hodiny budili. Už jsem si myslela, že budeme muset do špitálu, aby ho zkontrolovali. Tohle asi nedokáže pochopit nikdo, kdo si něčím podobným neprošel. ☹

meiki
16. čer 2011

pripojuju se k mirciskovi: bez vas holky bych se z toho asi tak rychle nevyhrabala, moc, moc jste mi pomohli a stale pomahate, MOC VAM ZA TO VSEM DEKUJI

yfka30
16. čer 2011

@meiki tak to naprosto chápu. Ty už aspon mimčo cítíš jak kope a to je trošku uklidnující, ale já ne a tohle období, kdy se chodí na kontroly skoro každej měsíc a mimčo ještě necítíš nemám ráda. Taky mám před každou kontrolou staženej žaludek. Včera jsme byli v zoo a takovou křeč do břicha, co jsem tam chytla no fůůj. Uplně mě polil studenej pot a už jsem čekala to nejhorší. To byla bolest jak při silné mrše, naštěstí z toho byl jenom průjem (omlouvám se 😅) a hned dobrý. Dávala jsem si zapečený maso s nivou, tak nevím jestli z toho, dneska v pohodě, ale obavy tam jsou. V pondělí jdu na utz, tak už ted mám zase stažený půlky 😅