Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
19. črc 2011

@jane84 mocinky bych Ti to přála // ať si manža mákne 😀 u nás je krásně tak jdem ven, do města mamce pro dárek k narozkám a nakoupit masíško na obídek. 🙂
Mějte se krásně 😉

jane84
19. črc 2011

@jahudka80 já ráda tapetuju a maluju atd. On je přítel částečně barvoslepej a nemá takové to estetické vnímání, takže spoustu věcí musím namyslet já, jako např. barvy na stěny, rozložení nábytku, výběr spotřebičů. Ale všechno jsem mu dala ke schválení. U těch barev je to problém, chci dva odstíny hnědé a on v nich nevidí rozdíl, takže to si raději vymaluju sama a on může udělat stropy a bílé stěny

jahudka80
19. črc 2011

@jane84 😀 😀 😀 no můj manžel se zas rád takovým pracem vyhne. Říká že já na to mám talent a školu 😀 jen aby nemusel.... ale maloval se mnou já dělala ty drobnosti jako barva okolo futer a oken a zásuvek. A nábytek to musím taky vymyslet sama on jen frflá když se mu něco nelíbí, ale nevymyslí to lépe no my jak přestěhovali obývák místo ložnice tak jsme ho už za rok stěhovali po 3, teď už je to prý super 😀 nekprv byl gauč na stěně u dveří, pak před topením a k TV to bylo 4m a já na ní pořádně neviděla, a teď je gauč zády ke dveřím ale vůbec to neva, a řekla bych že je to tak nej, tedy zatím nám to vyhovuje 🙂

jahudka80
19. črc 2011
fram
19. črc 2011

Ahoj holky, tak u nás je malování mužská práce, já jsem na tohle nemožná. Ale zase umím dirigovat 😀 Nábytek do obýváku jsem si taky nakreslila sama, ale probrala jsem to s mm. Když něco takhle probíráme, tak mm nakonec řekne - stejně bude po tvým. No, a je 😀 😀 😀

lichtakova
19. črc 2011

@fram když teďka už je to tak velký, že to stejně není ani vidět, navíc si říkám, že teďka už to vydržím 😉

fram
19. črc 2011

@lichtakova je pravda, že překvápko na porodním sále musí být nádhera. 🙂

lichtakova
19. črc 2011

@fram tak ti nevím, jestli nádhera a porodní sál můžou být v jedný větě.... 😀 Ale dneska s emi o tom zdálo, že jsem to prospala a probudila se na poslední zatlačení a už bylo mimčo venku...hmmm, to se mi asi nepovede 🙂

lichtakova
19. črc 2011

@fram a co žanetka 🙂 ?

jane84
19. črc 2011

nevím jestli to tu už někdo nedával http://krestni-jmena.cz/vyznam/ je tam význam jmen, kdy mají svátek, kolik lidí se tak v Česku jmenuje.

meiki
19. črc 2011

@jane84 no my se stehovali do domecku, takze nez jsme se nastehovali, tak jsme taky malovali a ja s tim briskem 🙂, ja steny manzel stropy 🙂
tak moc bych Ti prala, aby uz se ukazaly ty //

jane84
19. črc 2011

@meiki Děkuji 🙂 věřím, že to má nějaký důvod a že se toho štěstí taky dočkáme. Po tak dlouhé době to už neberu tak tragicky. Dáme tomu poslední pár měsíců přirozenou cestou, třeba to je psychikou a byteček pomůže. A když ne, doktoři pomůžou. Zatím si užíváme sami sebe, byteček a novou práci 😉

mircisek
19. črc 2011

Ahoj holky, nějak vás nestíhám dočítat. Ani ne kvůli dětem, ale máme hotovej obývák, všude naprášeno, tak to pomalu dávám do pořádku. Závidím těm z vás, který na to zařizování máte talent. Já jsem na to tele. Hrozně obdivuju lidi, kteří tam dají obrázek, tam sošku a vypadá to dobře. ☹ Obývák jsme si nechali navrhnout od kamaráda bytovýho designéra. Chtěli jsme velkou knihovnu a jen taková ta klasická by v té ploše vypadala blbě. Dole přidávám fotky (+ moji dva skřítci), teď tam musíme nastěhovat všechny ty krámy. 😒
Jinak u nás nic nového. Jsme naprosto v pohodě. Davísek se budí v podstatě jednou až dvakrát za noc a pořádně přibírá. Užívám si ho víc, jak jsem si užívala Filípka, protože to jsem byla ve stresu, jestli dělám všechno dobře. Teď jsem klidnější.
@jane84 Janinko, taky sleduju, kdy zahlásíš ty //. Taková hodná dušička si to opravdu moc zaslouží. 😵

jane84
19. črc 2011

@mircisek juuu, moc krásný obývácí pokoj. A dětičky jsou zlatíčka. Filípek jednou bude lámat hooodně dívčích srdcí, moc krásní jsou, oba dva 🙂

fram
19. črc 2011

@mircisek obývák krásnej. Já jsem na tohle taky tele - nemám představivost ani dostatek fantazie. Kluci jsou rozkošný 🙂 to je super, že si malýho tak užíváš 🙂

mircisek
19. črc 2011

@jane84 @fram Holky, díky za pochvalu. Zatím to na mě působí tak divně. Uvidíme, až se to zabydlí.

lichtakova
19. črc 2011

@jane84 ale nestresuj se kvůli nám, že ti to tak strašně přejeme 😉

jahudka80
19. črc 2011

@mircisek prostorný obýváček jé a knihovna to je to co mi už 4 roky chybí ☹ knihy mám v krabici po banánech a ve skříni 😠 . To krámování ti nezávidím, ale pak to tam budete mít krásňoučké 🙂 My jsme koupili jen novej koberec a vymalovali a hned se tu cítím lépe 🙂 . Davídek je zlatíčko že se budí 1-2x za noc no nádhera o tom se některým maminkám může jen zdát 😀
@jane84 🙂 dočkáte cítím to v kostech 🙂
@lichtakova tak co máš nachystáno ?? Já už jsem ve finále, jen doklidím skep ať tam mohu donést vypranej kočík.

Holky tak u nás už je zataženo, a zítra příjde doba ledová 😠 jako včera bylo 26C a ve středu mě to tady na naší předpovědi ukazuje 14C 😠 😠 😠 já zas pujdu k dr. jak idiot v těch stejnejch jedněch kalhotech 😀 😀 😀 ještě jsem k ní nešla jen tak nalehko v halence sukénce 😖

lichtakova
19. črc 2011

@jahudka80 ježiš vlastně nic 🙂 , no objednala jsem nějaký blbiny a až pro ně pojedeme, tak chci zkusit, jak se mi vejde kočárek do auta a objednám ho, taky zajedeme pro zbytek nábytku do ikei a začnu prát, jinak jsme teďka o víkendu s mamkou vydrbaly koš na spaní ještě po nás, co tak koluje v rodině, čeká mě cesta do jeseníků pro věci....no vidíte, já ani nemůžu na žádnej kurz jít, nestíhám...
jsi fakt dobrá....ale myslím, že u tebe to asi bude dřív než u mě, i když jak jsme tak koukala na to včerejší měření, tak je asi o týden větší, ale dřív než za šest týdnů s tím rozhodně nepočítám.

lichtakova
19. črc 2011

@jahudka80 taky jsem si říkala, že tam chodím furt v jednom 🙂

jane84
19. črc 2011

🙂 🙂 🙂 aspoň někdo na mě myslí. Já to zase přeji Marti a Herbie. Bylo by krásné, kdyby si dali nejkrásnější svatební dar. Snaží se stejně dlouho jako my.
@jahudka80 já se na počasí dívám na http://www.in-pocasi.cz/ Jde tam dohledat některá konkrétní města a pro naše to zatím na 90% vyšlo

tiburcia
19. črc 2011

@zzzzuuuuzzzziiii gratuluju k holčičce 😵 😵

el29
19. črc 2011

Ahoj,jsem 2 DC.

@jane84 prosím o odebrání z tabulky,už sem nebudu chodit,stejně se nahoru do tabulky nikdy nedostanu a jen
mne to deprimuje ☹ ☹
Mejte se.

martasl
19. črc 2011

ahoj holky 😉
konečně jsem se dostala k PC.domů mě pustili až v pondělí.přijela jsem domů,najedli jsme se a frčeli do Orlové pro holky.měly sice přijet až v pátek,ale hned tak bych se tam nedostala.

tak laparka nic moc.vejcovody byly ok-průchodné.říkala jsem si,že by bylo lepší,kdyby průchodné nebyly,že by v nich byl problém.holt smůla.na utz pravý vaječník neviděl,prej v zástinu kliček.pak v Douglasovém prostoru malé depo volné tekutiny-nevím co to znamená,musím si to na netu vyhledat.po operaci mi říkali,že jsem na levém vaječníku měla cystu.při propouštění mi doktorka řekla,že na tom levém vaječníku byl nějakej nález,kterej se doktorovi nelíbyl.tak to odstranil a poslal na cytologii,která bude za 14 dní.v propoštěcí zprávě je přímo napsaný:levé ovarium zvětšenosusp.útvarem-provedena excize,materiál odeslán k hist.vyšetření.ve zprávě o cystě ani slovo.takže na kontrolu za 14 dní ke svému doktorovi.takže neschopenka do konce měsíce.jinak operace celkem ok,až na ten drén.bolelo to jak prase a když mi ho druhej den vytahovali,myslela jsem že mě švihne.dost to bolelo.diagnostika:sterilitas secundaria ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹-takže moje naděje totálně v háji.už nevěřím tomu,že se dočkám miminka.nějak mi to dochází až teď.prostě té smůly jsem měla asi málo ☹.teď ještě budu trnout,jak dopadne cytologie.

zzzzuuuuzzzziiii-gratuluju k holčičce.co na to manžel? 🙂

meiki-super,že se miminko má tak k světu,jen tak dál. 🙂

el29-proč myslíš,že se // a miminka nedočkáš?co ti na to vaše neúspěšné snažení říkal doktor?

říkám si,ještě že jsem měla brzo děti,teď bych už měla smůlu.ale já si ještě tak jedno dítě přeju....za 14 dní to s doktorem budu muset probrat a na všechno se ho zeptat.nevíte někdo,jestli je nějaká šance na otěhu s touto diagnozou?




fram
19. črc 2011

@martasl ☹ ☹ neztrácej naději, počkej, až to důkladně probereš s doktorem. Dnešní medicína přeci dokáže zázraky a to by bylo, abys neotěhotněla.

martasl
19. črc 2011

tak jsem si zatím našla:

Tekutina v Douglasově prostoru – Douglasův prostor je u ženy nejhlubší místo dutiny břišní. Nachází se mezi dělohou a rektem. Tekutina v Douglasově prostoru může být patrná např. při zánětech či tumorech v dutině břišní, je důležitým nálezem při podezření na vnitřní zranění (krev). Zobrazíme ji za močovým měchýřem a dělohou před rektem. U mužů je obdobou prostor mezi močovým měchýřem a rektem.

no to mě teda moc neuklidnilo 😠

martasl
19. črc 2011

fram díky,ale nějak dochází naděje.ale určitě se na všechno vyptám.

jane84
19. črc 2011

@martasl opravdu neztrácej naději. Tekutina v douglasově prostoru může být i z té cysty. Uvidíš, až budou výsledky histolky. Důležité je, že vejcovody jsou průchodné a že ti nezjistili třeba endometriózu. Jinak steritilas secundaria neznámá, že bys už neměla mít děti. Rozlišuje se neplodnosti primární u žen, které nikdy nebyly těhu a sekundární u žen, které již mají děti nebo potratily. A neplodnost znamená, že pravidelným pohlavním stykem neotěhotníš do roka. Počkej na výsledky histolky, určitě to bude jen cysta. Pokud bude manžel ochotnej, zajeďtě do nějakého CARu, už jen proto, aby tě pořádně vyšetřili, udělali znovu hormonální profil atd

martasl
19. črc 2011

jani-vyhledávala jsem si sekundární sterilitu a všude jen co to je.ale léčbu jsem nikde nenašla.no myslím,že mě doktor nabídne nějaký CAR.u nás bude problém manžel,nechce nikam jít.nevím,jestli ho přesvědčím.a pochybuju,že by šel do IVF.i kvůli financím.no uvidíme.

jane84
19. črc 2011

@martasl no ono to má spoustu příčin. Hormony, spermie, genetiky, imunita, záněty.....Tak ho zpracuj ne na IVF, ale že je důležité, aby tě pořádně vyšetřili, abys věděla, jak tvoje tělo pracuje. A že nejlíp to udělají v CARu. Jenomže když jdeš do CARu, tak první vyšetření je spermiogram.