Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

valinka30
24. srp 2011

@leeena_4 Já jsem byla na revizi 8.6., takže to není ještě tak dlouho. Je to šok, jak píšeš. Ale z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že čas letí jak blázen, ani se nenaděješ a budeš se zase snažit znovu, cca za 3 měsíce. Teď je nejdůležitější, aby jsi se dala do kupy po fyzické i psychické stránce.

safea7
24. srp 2011

@leeena_4 je mi z toho hrozně,jsi strašně statečná 😢 Já měla zamlklé těhu miminku přestalo tlouct srdíčko,asi proto že jsem v té době prodělala třetí chřipku za sebou.Už nikdy žádnou přecházet nebudu!!!Doktor mi řekl,že to tak mělo být,že kdyby to mimčo nevzdalo samo,taky by mělo nějaké srdeční onemocnění,tak jsem na jednu stranu ráda,že je příroda tak moudrá a vlastně mi pomohla.Máš můj hluboký obdiv beruško,jak statečná jsi!!!!!!!!!!!!!!

safea7
24. srp 2011

@caleana Vítám tě i když se smutkem 😢

caleana
24. srp 2011

@safea7 Díky. Jinak mě těší, že tu nebudu jediná, co se snaží o více než druhé dítě. 🙂 Určitě se nám všem zadaří. Já jsem samovolně potratila loni v květnu - 7tt a letos v lednu jsem byla na revizi pro MA v 13-14tt. Teď jsem měla pitomé období kolem termínu, kdy se mělo dítě narodit, jinak válčím jak se dá.

safea7
24. srp 2011

@caleana To je mi vážně mocinky moc líto,budu ti držet palečky co to dá ať se s tím poporeš co nejdřív 🙂 .................Já vím,taky jsem se cítila divně,každý na mě koukal,že jsem se zbláznila,když už mám odrostlejší děti,že chci ještě jedno,ale já mazlíčky mám z prvního manželství a i když je můj miluje jako vlastní začali jsme celá rodinka toužit po miminku 🙂 A děti mě pořád přemlouvají ať to zařídím a máme dvojčata,aby se nemuseli hádat 😀

caleana
24. srp 2011

@safea7 Nikdo moc nechápe, na co jako chceme další. Už přišly i rady, ať na to kašleme, že třetí dítě přece nepotřebujeme. Jak kdyby to byla nová televize nebo co. Super rady. 😠
No a dvojky by byly fajn, ne? 😀

safea7
24. srp 2011

@caleana Teď jsi mi připoměla to moje zlato,říká mi no co tak by to bylo dvojité štěstí a koupili by jsme si autobus 😀

safea7
24. srp 2011

@caleana A ty máš jak staré děcka já mám Miriamku 11 a Jarouška 8 🙂

caleana
24. srp 2011

@safea7 Mám dva kluky, necelých šest let starší a skoro tři a půl roku roku mladší. 😉

safea7
24. srp 2011

@caleana tak to jsou ještě drobečkové 🙂 a co oni chtějí sourozence???Ty asi holčičku viď 😉

caleana
24. srp 2011

@safea7 Beru klidně kluka. Co by si tady s nimi chudák holka počala? 😀 Jinak my se o tom s nimi nebavíme, takže nevím. Momentálně tady vyklepávájí z vkládačky kolečka, trojúhelníčky a řvou: Miminko kaká, má kakánko a čurááááá. Nevím, co si myslí lidi, kteří jdou kolem oken. 😀

safea7
24. srp 2011

@caleana normálně ti to zdravě závidím,já přez prázdniny děti moc nemám jen spolu jedem na dovču a dva víkendy,jsou jinak u dědy,je to závislák,těší se na každé prázdniny jak malej,dokonce jim nechal udělat vestavěný bazén aby mě lámal na to,že se mají kde cachtat 🙂 Dělám i noční tak o prázdniny to i potřebuju,ale už jsem ráda,že je konec.Akorád mám hrůzu z toho až pro ně v pondělí pojedeme,Miriamka si domu přiveze hada,kterého dostala k narozeninám!Takže až půjdou lidi okolo našich oken až uteče budou taky koukat jak blázni,co se děje 😀 😀 😀

caleana
24. srp 2011

@safea7 Had je symbol plodnosti, k tomu je rok Zajíce, aby to nebyla paterčata. 😀 😀 😀

safea7
24. srp 2011

@caleana Ty jsi asi taky pěknej blázen,ti dík 😀 😀 😀 ale ta plodnost se mi fakt moooooooooc líbí 😎 😎 😎

caleana
24. srp 2011

@safea7 Kdyžtak podělíš sousedy. 😀 No, tak nějak si říkám, že miminu se do vystresovaného těla nebude chtít. Lepší je se udržovat v nějaké pohodě. 😉

safea7
24. srp 2011

@caleana Csss,nikomu nic nedám 😝 Tak to s tebou nemohu než souhlasit,pohoda je víc než důležitá 😉

leeena_4
24. srp 2011

@valinka30 @safea7 holky děkuju, tady je tolik hodných lidí 😵 Já si taky říkám, proč to miminko nevzdalo, že by to bylo lepší, než tohle, ale ona ta bolest je asi stejná. Ale přejde!
Jinak mi právě volali z genetiky a potvrdili Downův syndrom. Prý to na 100% není dedičné a budeme moct mít s manželem další a tentokrát zdravé děťátko. Zítra ráno nastupuju do nemocnice na interupci a prý mě už v pátek odpoledne, nebo v sobotu po vizitě pustí domů. Tak snad začne být líp 🙂 Mám kromě manžela doma ještě dvě fenky německého boxera, tak začnu zase chodit na cvičák a najdu si nějakou zábavu 🙂

leeena_4
24. srp 2011

@caleana ahoj, tak to jsme na tom podobně,mě teď čeká interupce ve 13tt. Tady to ale vypdá na velikou podporu ze všech stran 😉

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Musíme bojovat. Budu držet pěsti, ať to zvládneš. Breč, křič, ono to musí ven. Nedrž to v sobě, nevyřešená traumata dělají akorát problémy v budoucnu. Jinak já byla na zákroku v pátek kolem 11:30 a v sobotu ráno mě pustili. Co byl pro mě velký psychický problém, že se mi začalo spouštět mlíko, ale to se ti snad vyhne.

leeena_4
24. srp 2011

@caleana je nás na to víc, nebudem se bát vlka nic 😉. Bulím a nechávám tomu volný průběh, to je nejlepší. Snad mě taky pustí druhý den 🙂. S tím mlíkem mě to mrzí, to si umím představit, jak sis musela připadat ☹. A to jsi byla teď někdy? tři děti jsou super, já vám fandím 😉

safea7
24. srp 2011

@leeena_4 To jsem moc ráda,že to není dědičné a já věřím,že to bylo poprvé a naposled!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hlavně pak odpočívej,musíš se opatrovat jako při šestinedělí,tak opatrně s pesánkama 😉

leeena_4
24. srp 2011

@safea7 dobře, budu na sebe dávat velikej pozor 🙂. A věřím, že už se to nestane!

safea7
24. srp 2011

@leeena_4 Jééééééééééééééé děkuju,tak to slyším fakt poprvé a souhlasím,velká rodina je báječná.Už se nemůžu dočkat až se nám zadaří,teď se koukám po chatách,chtěla bych nějakou,můj je šílenej sportovec,tak aby jsme meli kde dovádět 😀

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 V lednu, 27.7. měl být termín porodu, tak to bylo na prd. Už je líp. A tobě taky bude, uvidíš.

leeena_4
24. srp 2011

@caleana to věřím, ale bude líp. Prostě se neměli narodit. Nepřinesli by štěstí sobě ani nám. Příroda je fakt mocná a věřím, že i v pozitivním slova smyslu 🙂

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Víš, ono všechno má nějaký svůj smysl, ten časem pochopíme a pak to zapadne do sebe jak dílky skládačky.

leeena_4
24. srp 2011

@caleana já si to taky myslím 😵

beritek
24. srp 2011

Ahoj všichni! 🙂
Já jsem byla na kyretáži 17.7. (to by byl 9.tt, ale vývoj se zastavil už v 7.tt), teď už mám za sebou i první menstruaci- a přichází nejspíš obvyklá otázka-za jak dlouho jste se pak začaly/plánujete začít se snažit o početí? (Ev. i s jakým výsledkem?).
V nemocnici říkali min.3 měsíce, můj doktor říká, že podle nějakých posledních studií můžeme hned po té první menstruaci... Tak nevím..☹

caleana
24. srp 2011

@beritek No, mně lékařka řekla jedno: Dělejte jak myslíte, ale bohužel se může snadno stát, že sice otěhotníte hned ale buď nebude OK sliznice nebo nemusí správně fungovat hormony, které to těhotenství udržují první tři měsíce. Čili my jsme ty tři měsíce opravdu čekali.

caleana
24. srp 2011

@leeena_4 Jsem ráda, že ty chromozomální vady dokáží najít tak brzy, dřív se čekalo na triple v 16tt, pak genetická konzultace, odběr plodovky cca v tom 18tt a dva týdny až měsíc čekání na výsledky.