Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
24. srp 2011

@caleana no to bych jí asi taky zardousila polštářem 😀. uf, aspoň že gynda.

caleana
24. srp 2011

@veruska007 Gratulace k chlapečkovi a za vnesenou naději. Ať je hošík zdravý a nechá vás vyspat. 😉

safea7
24. srp 2011

@leeena_4 Zlatíčko já jsem tam měla přítele před než mě odvezli na sál a hned když jsem otevřela oči byl zas u mě,bolelo to mnohem míň.A když si pro mě druhý den přišel,nemohli mi najít oblečení,tak mu sestra řekla,aby ho trošku pozlobila že si mě tam nechaj,že mi svoje věci nechce dát a on rozrazil dveře a že je mu to jedno,že si mě vezme i v košilce a hotovo 😀 Jsem ráda že ho mám 🙂 A jak jsem vypozorovala ty máš v tom tvém taky velkou oporu,tak spolu vše zvládnete,jako my🙂

caleana
24. srp 2011

@safea7 Jasně že by si tě odvedl i nahatou. 😉 😀 Oni ti chlapi umí podržet, pokud tedy partnerku mají opravdu rádi.

safea7
24. srp 2011

@veruska007 Obrovská gratulaceeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!A moooooooooooooře zdravíčka 😀

zandi78
24. srp 2011

@leeena_4 No, já jsem byla na revizi 1.12.2010, a defakto od té doby +/- se snažíme... ☹ Co pro mě bylo nejhorší?? No, vzhledem k tomu že jsme jeli do OV na NT vyšetření a chtěli jsme si pořídit první obrázek, a tam mi doktor řekl že prostě srdíčko nebije, že miminko umřelo a já ho před sebou viděla na mega plazmové obrazovce mrtve..tak to byl teda mega šok. Po východu z ordinace a z dohledu ostatních maminek jsem se sesypala a manžel mě podepíral...A pak to byla takova faze smíření se až do revize. ale pořád bylo ve mě. i když už nežilo. No a hned po revizi, mi sestřička musela píchat injekce na uklidnění(to si nepamatuju 🙂 ) tak moc jsem prý plakala. To taky nevím... Vzbudila jsem se až po pár hodinách a holčina na pokoji mě držela za ruku a brečela se mnou...Byl strašný ten pocit prázdnoty. Že už to miminko není součástí mě... a měla jsem pocit že jsem jako žena selhala. KDybych to měla srovnat, tak nevím co bylo horší. Obojí byl pro mě špatný zážitek. Mám ale úžasného manžela skvělé kamarády a rodinu hlavně jsem chodila na takoveto diskuze a zjištovala že nejsem sama a brečela u PC. Musela jsem povyhazovat pár věcí co jsem dostala od kámošek pro mimi. Tím jsem se jakoby rozloučila a smířila. a pak jsem chtěla co nejdřív do práce. Nejlepší je to, jít na revizi co nejdříve po zjištění nepříjemné zprávy. Aby se ti trápení netáhlo zbytečně. Ale zvládneš to! zvládla to tady nejedna z nás. Ani nevíš možná jak jsme my ženy silné. Proto rodíme děti my 😉 Netušila jsem jestli to zvládnu, co bude dál...a dneska to vidím úplně jinak. Je to život. Je to možná osud. Hlavně je to příroda, a to nezměníš. Držím pěsti a věřím že to zvládneš. A my tady ti pomůžeme co bude v našich silách...

zandi78
24. srp 2011

@caleana to je pravda 🙂 takové trápení. ale je to o doktorech asi. Budme rádi za naše celkové a. 😉

caleana
24. srp 2011

@zandi78 Jo, taky jsem zírala na ten nehybný flíček a nechápala jsem. Až postupně se mi natlačilo do hlavy, že dítě nebude.

leeena_4
24. srp 2011

@zandi78 Já tu u toho teda bulím jako želva, je to strašné, čím si musíme projít, ale zvládneme to. Z ten den jsem zjistila, že jste tady strašně milé fajn ženské a že se s váma o těhle věcech nejlíp povídá. A máš pravdu, že ten pohled na tu plasmu je šílený. Ten můj pořád žije, ale za to měl tak šílené to šíjové projasnění a doktorka tak smutný pohled a pořád se snažila změřit to jinak a každou chvílí byla zoufalejší, že to bylo šílené. Pak ještě slova genetičky, že šance na jeho zdraví je téměř nulová a už jsem přes slzy neviděla. U odběru klku jsem se na něj na utz už ani nepodívala a zatím se (ač to může znít hrozně) těším, až bude venku, ale podvědomě vím, že to bude hrozný pocit, že je tam zase prázdno. No, po dnešku a dnešních všech slovech vím, že to zvládnu. Mám úžasného manžela, dvě fenečky boxera, skvělé rodiče kamarády i štěstí na lidi kolem a vím, že ti mi pomůžou kdykoliv to budu potřebovat 🙂.

leeena_4
24. srp 2011

@safea7 to je komické 😀. Je to muž činu 🙂. Jojo, taky mám doma zlatíčko o které se můžu opřít. 😵

martasl
24. srp 2011

ahoj holky.

vítám nově příchozí,je mi to strašně moc líto.dočítám přispěvky, bulím jak želva a vybavuje se mi můj nejhorší zážitek v životě. ☹ ☹ .musíme prostě doufat a věřit,že to přebolí(jestli to vůbec jde,připadne mi že ne)a těch vytoužených // a zdravých dětiček se konečně dočkáme.

fram-teda,už jsem si myslela,že rodíš a ty jsi ještě doma.ale ani se nedivím,Žanetce se v tom vedru asi ven nechce,co?

marulinko-teda,tobě se to taky pěkně krátí,to bude najednou záplava miminek.

kde je jane?že by na dovče,nějak jsem si zvykla,že je tady denně.

Tak focení v Praze zajímavý,cd s fotkama a 7 vyvolaných fotek pošlou tak za 2-3 týdny.teda naše Kače,když někoho fotí,tak si ho naaranžuje,ale sama byla při focení jak dřevo.ale slušelo jí to,už se těším až fotky dojdou.opět jsme se nikde nebyli juknout,jen jsme si prošli Celetnou a něž jsme se vymotali z Paladia-děs.o parkování ani nemluvím.a do toho ten děsnej pařák 😝 😝 😝 😝
jinak ms zatím nikde,mám strach si udělat test,že tam zase bude bílo.no a bt tomu taky nenasvědčujou,že to vyšlo.ale pokud do rána ms nedorazí,tak testnu.ale fakt se mi do toho nechce.

zandi78
24. srp 2011

@leeena_4 Jo, to je to nejdůležitější 🙂 Milující lidi kolem sebe 😉 a přátelé.Víš, nikdy bych nevěřila že to co mě bolelo může třeba pomoct jiným. A jednou i tvoje slova třeba pomůžou...nebo už pomáhají. Jenom tím, že víme, že nejsme samy.... 😉 a to ty ani já nejsme.TADY to vidíš... 😎

leeena_4
24. srp 2011

@zandi78 vidím a jsem za to mooc ráda 😵

fram
24. srp 2011

@martasl myslela jsem na tebe a říkala si, že už máš vysoký DC. Chápu, že se ti do testování nechce, ale budu moc moc držet palce.... Dej určitě ráno vědět, budu hodně napjatá. My ještě 2v1 🙂 ale chtěla bych už příští týden rodit. Manža slíbil, že to nějak zařídí 😀 😀

jane84
24. srp 2011

Ahoj holky. Vítám nově příchozí, je mi líto, co vás potkalo. My se pokusíme vám to trápení ulehčit.
@fram krásné fotky pupíku
@martasl držím palce s testíkem. Nejsem na dovči, ale od rána do večera na bytě. V pondělí ráno jsem domalovala poslední zeď a začala s úklidem. Dnes jsem vydrhla koupelnu. Holky, kdybyste viděl ten bordel. Ta holka, co tam bydlela musí být prase. Jak měnili plastová okna před 2 lety, tak na oknech byl zbytek od malty, jak se dělala kolem oken ta zednická. Nebo radiátor a některé police ve spížce hadr neviděli nikdy. Ze sporáka mi bylo na zvracení, takže jsme objedávali nový, dnes jsme ho vybalili, i pračku. Zítra to zapojíme. Ještě jednou setřu země a můžeme vesele stěhovat. Dopoledne začnu balit věci. Večer vás vždycky dočítám, jdu do sprchy a padnu za vlast

martasl
24. srp 2011

fram-jo tak manžel bude přemlouvat,jo??tak ať přemlouvání zabere.ale neboj,ven jít musí a malé se dočkáte.já se táááák těším na fotečky 😉 .pořád študuju různé grafy bt,no a jistá šance tu je.ale ráno už budu mít jasno.doufala jsem,že pokud nebudu těhu,tak ms přijde jak má a já začnu zobat clostík,a ono se to zase hroutí... ☹

leeena_4
24. srp 2011

@jane84 děkuju za přivítání 🙂 A hezké zabydlení se 😉.

martasl
24. srp 2011

jani-tak hlavně,že už makáte na svém.bordel nebordel.však ty si to tam vypulíruješ k obrazu svému.tak pak hoď fotečky,jakýma barvama jsi vymalovala,jo??

fram
24. srp 2011

@jane84 to ses musela nadřít jako kůň, obzvláště v těch vedrech 😕 ale určitě je to super pocit 🙂
@martasl manžel se musí snažit, má dovolenou jen 14 dní 😀 A tfuj tfuj tfuj na zítra 😉

beritek
24. srp 2011

Všem moc děkuju! 🙂 Trošku mi to dodalo optimismus... 🙂

martasl
24. srp 2011

fram-díky.ale nevím,nevím....víš jak to je.člověk je natěšenej a doufá,pak dostane pořádnou ,,facku" ☹

mpetula
24. srp 2011

@martasl Marti, moc držím palca aby jsi ráno našla //. Moc bych ti to přála!

lorreine
24. srp 2011

Ahoj holky! Pozerám, že pribudli ďalšie dievčatá...je mi fakt ľúto, že nás je toľko...
Ja som teraz bola par dni pri mori, s manželom sme si trochu užili. Prišla aj moja tchýně - super ženská. Tak sme si spolu poplakali, keď som jej hovorila o potrate. Ona tiež v minulosti raz potratila...Ale potom som na pláži videla takú krásnu rodinku. A začala som strašne plakať...zase ma to dostalo. Človek si myslí, že už je to za ním, ale stačí málo a znovu sa to vráti...

fram
25. srp 2011

@martasl ??? jak to dopadlo???? 😕

zzzzuuuuzzzziiii
25. srp 2011

@martasl co testik???

mpetula
25. srp 2011

Holky, taky čekám co Marti a ona se nám zatím neozvala. Ale moc jí držim palce, tak snad pro nás bude mít super zprávu 😵

zandi78
25. srp 2011

@lorreine úplně tě chápu...Mi se to občas vrací ještě ted, když vidím moje kamarádky s dětmi, nebo u nás na vesnici šštastné rodinky na procházce či na zahradce...a je mi z toho taky tak nejak smutno...Ale pořád věřím že taky budu obklopena dětským smíchem (nbeo klidně i pláčem 🙂 ) ale nejhorrší je to přebolet a čekat...

jane84
25. srp 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

zandi78 (27let, ZP 11/2010 kys.listová, calibrum baby plan)...................................35DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................35DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................22DC
endie (25let, MA 3/2010)..................................................................................................19DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..19DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................18DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................14DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)...........................9DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)................................................................................6DC
safea7 (32let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)...............................................................2DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..……….......2DC

safea7
25. srp 2011

@leeena_4 Jsem s Tebou a myslím na Tebe beruško!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mircisek
25. srp 2011

@martasl Marti, ty nás teda napínáš.
Vítám nově příchozí, mám slzy v očích, když si čtu, že se to děje zas a zas.
Zrovna dneska jsem taky úplně v háji. Už jsem to tady psala - kamarádka se začala otvírat a lehce jí odtékala voda (je po dvou MA ) včera jí v 19TT praskla voda, takže jí včera museli vyvolat porod. Jsem z toho úplně v háji. Proč se sakra tohle děje?
Holky, ale trochu optimismu. Mám zdravého chlapečka, za sebou 2 MA, diagnostikované nádorové onemocnění (to je na delší vyprávění), v 2. (vlastně 4. těhotenství) mi ve 14TT vyřízli břišní sval. Malý Davídek se mnou všechno překonal a teď se tady na mě usmívá z lehátka. Takže holky, smutněte jen trošku a buďte optimistické do budoucnosti. Všechno zvládnete a miminka si k vám v pravý čas cestu najdou. 😉