Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
26. srp 2011

Ahoj holky, hlásím, že jsem doma z Bulovky @winterska děkuju za super informace, byly naprosto přesné. Naštěstí jsem žádného takového doktora nepotkala, ale byl to pěkný trouba teda, má si nejdřív zjistit informace, než začne poučovat 😠. Nakonec jsem byla sama na pokoji a čumím jak puk, že ani ne za 24 hodin po zákroku už jsem doma. je to divné, ale po probuzení z narkozy už se mi nechtělo a zatím nechce vůbec brečet. Jako by se mi ulevilo, dokonce se mi vrací smysl pro humor, ten budu v šestinedělí potřebovat 😀.
vedete tu tabulku jen jedna holčina, nebo aktualizujete každá? já bych se ráda přidala, jestli můžu 😉. Ta tabulka je hrozně optimistická, tolik krásných // po špatné zkušenosti hrozně povzbudí.
@caleana ten kontrolní ultrazvuk mi udělali, vzpomněla jsem si na tebe a kdyby mi ho nenabídli, řekla bych si o něj. Viděli tam už jen asi cm flíček krve a prý to bude v pořádku. příští týden jdu (asi v úterý) ke svému dr a uvidíme, taky podle toho co bude v práci nastoupím bud ve čtvrtek a nebo až v pondělí. Cítím se kupodivu dobře psychicky i fyzicky, ale věřím, že ještě přijdou slabé chvilky.

leeena_4
26. srp 2011

@kixi ahoj, já to mám čerstvě za sebou, ve středu potvrdili miminku ve 13tt downův syndrom, včera ráno jsem nastupovala do nemocine, v jednu mě operovali a dnes ráno mě pustili. Po zákroku mě jen pár hodin bolel podbřišek jako při silné menstruaci, ale už je to dobrý 😉. Vím přesně, jak se cítíš. Já dva dny věděla, že je mimiko nemocné, už mi vyrostlo bříško, do ničeho jsem se nevešla, chodila pořád čůrat a měla strašnou chuť na mlíko a taky mi to bylo strašně líto, že to cítím i přes to, že nemůžu mít zdravé miminko. Po operaci se mi moc ulevilo, tak ať je to u tebe stejěné 😉. Držím pěsti. 😉

kixi
26. srp 2011

@leeena_4 moc dekuji, take se zatim citim jakztakz, rikam si ze to stejne nezmenim...hlavne doufam, ze budu brzy v poradku a budeme se moci zase zacit snazit....taky se modlim, aby byli doktori mili, jinak jim tam budu asi brecet...

leeena_4
26. srp 2011

@kixi já jsem se potkala jen se samými milými lidmi a všichni mě utěšovali, že bude brzy nové, zdravé miminko. A myslím, že za slzy se v tomhle případě člověk stydět nemusí.

jane84
26. srp 2011

@leeena_4 tabulku tu momentálně vedu já a dávám ji jednou denně, aby jich tu nebylo moc a nebyl zmatek. Jestli chceš zařadit, není problém. Stačí napsat, klidně i do IP věk, co bereš vitamíny, bylinky, léky a den cyklu, když jsi byla včera na ukončení, tak jsi dnes 2DC.

kixi
26. srp 2011

@leeena_4 diky, to jsi me uklidnila...ja brecela uz na kontrole, proste se to nedalo...byl to sok...drzim pesti at se dobre uzdravujes - co ti rekli, kdy se muzete zacit snazit znovu?

winterska
26. srp 2011

@leeena_4 vítej doma z nemocnice - zaváděli ti taky takové tyčinky do dělohy den před zákrokem? Já jim tam při tom bolestí omdlela (nízký tlak, na lačno, venku 30°C) a až do probuzení po zákroku jsem měla velké bolesti. Po něm všechny tělesné bolesti zmizely (jo, už jsem byla netěhotná), jen zbyla ta na duši, která ted po dvou měsících pomalu odeznívá.. Jestli ale v úterý budeš mít pocit, že se necítíš do práce, měl by tě dr. ještě chvilku doma nechat, ale to je na tobě 🙂
ps. Genetička v Gennetu žádala aby ji Bulovka poslala zprávu z histologie plodu - ta to neudělala. Máš něco takového ve své zprávě i ty? ps. kdo tě z dr. operoval?
O připojení do seznámku napiš Janě84, ta pak tu tabulku zaktualizuje🙂

lichtakova
26. srp 2011

@kixi ale to je blbý 😢 , to je mi líto

leeena_4
26. srp 2011

@jane84 To budeš hodná, je mi 28 let, beru zatím jen mamavit a jak píšeš (což, jsem nevěděla 🙂) jsem 2DC

lichtakova
26. srp 2011

@jane84 eruš, klidně si vezmi nějaký prášek, nsaid ti neublíží, co ti zabírá

jane84
26. srp 2011

@kixi moc mě to mrzí. Jen si klidně poplač. Neboj, brzy se dáš do kupy po fyzické i psychické stránce a my se ti také pokusíme pomoci

caleana
26. srp 2011

@winterska Jo, tobě jsem chtěla ještě napsat, já byla na sále tak vyklepaná, že jsem se furt ptala anesteziologa, jestli mě uspí pořádně, ať mi slíbí, že nic neucítím. A taková bréca stará mi povídá: No proto jste přece tady, ne?
Jsem nebyla schopná odpovědi, jen se mi honilo hlavou, že bych tam fakt radši nebyla vůbec. Anesteziolog ale asi narozdíl od ní četl oč jde a začal s ní urychleně řešit něco jiného.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Držím pěsti, buď připravená, že nějaký dojezd ještě bude.

jane84
26. srp 2011

@lichtakova už jsem si vzala ibalgin. Možná zabírá. Kdyby něco tak vyrazím do špitálu, taky mi to nepřidává na klidu. Ale snad to nic nebude

leeena_4
26. srp 2011

@winterska mě žádnou tyčinku nezaváděli, divné. Prý klasická interupce, ono to totiž bylo menší, než kolik by měl být na ten 13tt. A to vedro bylo šílené, to mi povídej, ble. Jinak zprávu z histologie prý pošlou mému gynekologovi do 14 dnů. Já vůbec nevím, kdo mě operoval, nějký pán s tmavýma očima a křivým nosem, na zprávě je ale ošetřující lékař Petra Filová, tak nevím. Jinak já do práce naopak chci. cítím se docela dobře, z práce mám podporu, kolegové i šéf mi drží pěsti, tak nechci být moc dlouho doma, pokud to doktor povolí. 😉
@kixi To je jasný, že jsi bulela já jsem šla na screening po tom, co mi ve 12tt doktor řekl, že je miminko zdravé, už jsme to všude rozhlásili a týden na to mi řekli, že má nejspíš Downa a nepřežije, takže na následném pohovoru u paní Genetičky jsem už bulela jako želva a domů jsem jela taxíkem ve slunečních brýlích, protože bych přes slzy netrefila na zastávku. Jinak zatím mám jen informaci od paní genetičky, že se můžeme začít snažit za 3 měsíce, ale uvidíme, jak se to bude hojit.

leeena_4
26. srp 2011

@caleana já jsem si říkala, že by to bylo tak "snadné". budu ho čekat.

leeena_4
26. srp 2011

@caleana já jsem se taky strašně bála, aby nezačali něco, cokoliv dělat, dokud budu vzhůru. Ještě, jak mi zvedli ty nohy nad až ke stropu tak jsem se klepala jak ratlík, ale pak už se mi jenom krásně zatočila hlava a bylo dobře.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Teď tě ještě chrání prvotní šok, zní to divně ale je to tak. Až ten odezní, přijde to. Hlavně ty emoce pusť ven. Vykřič to, vypiš... Já taky píšu, dělá mi to dobře.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 No, já ještě nespala a už mi mezi nohama seděla doktorka. 😕

leeena_4
26. srp 2011

@caleana a za jak dlouho myslíš? Já jsem probrečela dva dny, od té chvíle, co to vím až do včera v nemocnici, než mě operovali. Od té doby si prostě říkám, že se brzo podaří a tentokrát dobře. Já jsem nějak cítila, že něco není v pořádku, nijak jsem si ty týdny těhotenství neužívala, spíš se jen bála a počítala dny do kontroly. Ani jsem nic nevybírala, nepovídala si s miminkem, nic.

leeena_4
26. srp 2011

@caleana to je horzně nepříjemný, taky by mohi bejt víc empatický a počkat. Člověk už je tak úplně v prdeli, ještě se bát, že to bude bolet.

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Na mě to padlo asi dva dny před koncem krvácení, čili asi šest sedm dní po výkonu.

leeena_4
26. srp 2011

@caleana tak uvidíme, moc bych si přála, aby to tak nebylo. Připadám si s tím smířená a chci už jít do práce. Ale když to přijde, tak se holt vykřičím, vypíšu a bude zase líp.

jane84
26. srp 2011

@leeena_4 to má asi každá jinak, já měla podezření na mimoděložní, tak mě ze začátku držel strach a pak radost, že nemusím na operaci ani na revizi. Asi tak za týden jsem byla na dně, večer jak jsem šla spát, to na mě padlo a řvala jsem. Hrozná je první MS a pak termín porodu. PS: zítra budeš v tabulce, už jsem si to zadala

caleana
26. srp 2011

@leeena_4 Já jak jsem ji zaregistrovala, tak jsem se nadzvedla a řádně jí koukla do oka, aby jako věděla, že fakt ještě ne.

caleana
26. srp 2011

@jane84 Jestli se mohu zeptat, ty jsi potratila samovolně?

leeena_4
26. srp 2011

@jane84 asi je to opravdu individální. Pro mě bylo strašné vidět na té velké obrazovce toneustále přeměřování šíje a doktorky obličej, jak kroutí hlavou a tváří se strašně nešťastně. Pak ještě slova genetičky o tom, že šance je téměř nulová, to dostalo i manžela. Tak uvidíme, buď to ještě přijde, nebo ne, nic s tím nenadělám.
@caleana 🙂 to jsi udělala dobře, žes na ní hodila pohled 😉

jane84
26. srp 2011

@caleana jj, dostala jsem normálně MS, první den MS test negativní, zrovna jsme doma malovali, takže jsem se natahovala, tahala těžké věci, plus ta MS mimčo asi taky oslabila. Pak jsem začala týden na to špinit, udělala jsem test a byl pozitivní, ale v děloze nic, bylo podezření na mimoděložní, tak jsem se musela hlídat. Naštěstí to byl 'jen' samovolný potrat. Horší je, že to bylo před 2 lety a od té doby nic

winterska
26. srp 2011

@kixi ahojky, dr. doporučují počkat alespon 3 porevizní ms, aby se tělo dostalo do normálu..

leeena_4
26. srp 2011

@jane84 možná to zní blbě, ale lepší je to fakt takhle na začátku, než pak později. Nikdy mě tahle věta neutěšovala, ale po čerstvé zkušenosti s ní naprosto souhlasím. Taky jsem se bála, že samovolně potratím hned na začátku a když jsem teď musela na potrat, tak jsem si říkala: proč to neodešlo samo hned, když to bylo nemocné...
A můžu se zeptat, snažíte se doma, nebo někam chodíte?