Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

winterska
28. srp 2011

@leeena_4 ahojky, tvůj gyndr by měl mít záskok jiného gnydr v rámci toho zdravotního ústavu - zkus tam zítra zavolat nebo tam dojít .. já přišla domů z nemocnice v pátek a volala jsem gyndr až v pondělí a objednala mě na pátek.. doma mě pak nechala 5 týdnů - víceméně do první pošestinedělní ms.. Ale já se do práce nehonila 🙂

winterska
28. srp 2011

@leeena_4 no to je gol - taky chodím do gestu 😀 ale jen do Car - normální gyndr mám jinde ...

herbie
28. srp 2011

ahoj holky, zdravim vas z Tahiti.....jsem na pc jenom hodku tak vas doctu pozdeji 😉

zandi78
29. srp 2011

@jane84 takže dneska...v ranních hodínách jsem začala 1 DC a má "terapie" 😎 je : Femibion, kontryhel.
🙂 tak uvidíme... Jinak kpřeji hodně štěstíčka v "novém".....a at se na novém místečkujen daří a zadaří 😉

valinka30
29. srp 2011

@herbie wow užij si to

leeena_4
29. srp 2011

@winterska já taky jen do CARu, gyndaře mám v Malešicích. A ke komu chodíš? Já k doktorce Polákové a mocjí věřím.
@jane84, tak ať jse při tom stěhování zapomněli smůlu ve starém bytě a v novém máte už jen samé štěstí 😉 🙂

hexelucka
29. srp 2011

ahojky holky jak dlouho jste po revizi špinili?já dva dny těsně po a od včerejška zase(tj.znovu od 4 dne po revizi)docela hodně a k tomu mě začlo docela pobolívát břicho a čípek jsem zvědavá jestli to tak půjde dál zda vůbec poznám že jsem dostala porevizní mrchu☹ale to taky asi bude síla.......

zzzzuuuuzzzziiii
29. srp 2011

@jane84 tobe Jani tfuj tfuj tfuj 🙂 jednak do noveho bytu pravou nohou a jednak rano z postele pravou nohou do prace 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
29. srp 2011

@jahudka80 Jahu vsichni na tebe porad myslime, jste to holky sikulky, ze jste to takhle zvladly, ted uz to bude dobre. ja s pripravama porad otalim, vybavicku mam nakoupenou, ale s pranim jsem jeste nezacala a to me doktor strasi uz ted, abych nedelala absolutne nic a byla v dojezdu nemocnice, kdyby nahodou, dobry no v mem tydnu.

valinka30
29. srp 2011

@hexelucka Špinila jsem až do první mrchy, ale je to prý normální. I ty bolesti břicha se ještě můžou přidat, ale nesmí být moc velké.

kixi
29. srp 2011

Ahoj holky, drzte pesti, me ceka revize zitra. Chtela jsem se zeptat, co mam potom zacit brat a kdy. Pochopila jsem ze vhodna kombinace je Femibion a kontryhelovy caj? Diky moc!

lichtakova
29. srp 2011

@jahudka80 já myslím, že když už jste to doklepaly až sem, takže to krásně zvládnete a všecko bude v pořádku.
Já se za chvíli chystám k fyzioterapeutce. Jinak jsem si myslela, že mám kočár schovaný ve skladu a on zatím vůbec není v ČR... ☹ -a to už je to objednaný měsíc, tak doufám, že brzy dojde...
Taky bych to chtěla nějak tento týden, nejpozději příští všecko dorazit a zabalit...

valinka30
29. srp 2011

@kixi Určitě kontryhel na zahojení a podporu růstu děl. sliznice. Po potratu doporučují užívat i listovku a multivitamin.

zzzzuuuuzzzziiii
29. srp 2011

@lichtakova hrozny jak to utika, vid?
taky bych potrebovala k fyzioterapeutce, kycle a zada to je strasny, nemuze vubec chodit, natoz lezet... hruza. ale doktor mi rekl, ze jsem hold tehotna... takze nevim.
My mame kocar nastesti uz doma, ale porad schanim prebalovaci komodu a zadnou tu "pravou" ne a ne objevit.

zzzzuuuuzzzziiii
29. srp 2011

Jinak vsem holkam, ktere tu ceka revize, nebo ktere ji maji za sebou drzim palecky. Ono cas vsechno zahoji a ac se to ted nezda zase bude dobre. Ja si predstavovala konec sveta a ted - rok pote - se snad konecne dockeme... I vy se holky dockate KRASNYCH MIMINEK!!!

hexelucka
29. srp 2011

@kixi držím pěstičky a neboj se zvládneš to a zase bude líp tohle jsou pro tebe hrozné dny ale poté to bude den odedne lepší....já jsem byla na revizi minulou středu☹ale už se snažím dávat do kupy drž se holka!budu na tebe myslet!

hexelucka
29. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii jsi moc hodná děkuji a i za ostatní díky🙂vy co jste to prožili a už jsou z vás těhulky jste naším příkladem - příkladem toho že vše zlé se zase v dobré obratí....a až se nám to znovu podaří už tohle bolavé bude jen a jen minulostí na kterou v tu ránu zapomeneme🙂at se ti daří a mimískovy at jej brzo držíš v náručí🙂

caleana
29. srp 2011

@kixi Ahoj, prosím tě a u tebe nebyla srdeční akce vůbec?

kixi
29. srp 2011

@hexelucka moc dekuji...uz aby to bylo za mnou..nechali me cekat tyden a cely tyden se mi honi hlavnou cerne myslenky hlavne kvuli tomu zakroku...hrozne se ho bojim...a kdy ti rekli ze se muzes zacit snazit?

kixi
29. srp 2011

@caleana ne...mela jsem byt v 8tt, sla jsem si potvrdit srdicko a nebylo tam nic...odpovidalo to 6 tt..od vcerejska spinim a mam docela bolesti tak si myslim, ze uz se potrat castecne spustil sam :(((((

caleana
29. srp 2011

@kixi Nechali tě čekat kvůli tomu, kdyby to bylo mladší. Proto osm dní. Znám několik holek, u kterých nebyla akce v 8tt a o týden později ano, zpětně se zjistilo, že je plod třeba o deset dní mladší. Prostě se to stává. Máš velmi rozumného lékaře. Prostě teď počítej s tím horším, ale jak píšu, hlavně ať to před zákrokem překontrolují ultrazvukem.

kixi
29. srp 2011

@caleana dekuji, take jsem si to v koutku duse myslela...nicmene vzhledem k tomu, ze zacalo spineni a bolesti uz opravdu myslim, jen na to nejhorsi...neda se nic delat...nicmene na utz trvat budu, pro svuj klid...moc dekuji za tvuj nazor!

caleana
29. srp 2011

@kixi Hlavně je super, že tvůj doktor nejedná zbrkle. Zrovna nedávno poslal jednu známou její gyndr na revizi v 9tt, ta se chudák napůl zhroutila a v nemocnici jí řekli, že má pan doktor buď špatný monitor nebo brýle...
Jako u mě to bylo v lednu jasné, 13tt a ten nález byl... no radši to tu ani nebudu popisovat.

kixi
29. srp 2011

@caleana no me prave moje doktorka, ktera videla na UTZ jen gestacni vacek poslala do nemocnice na velky UTZ. A tam byla pani doktorka, ktera uz videla i maly plod, bez akce..a pote rozhodla ze operace teda za 8 dni....byla velmi mila a prala bych si, aby me operovala...jinak se doktoru bojim :(

hexelucka
29. srp 2011

@kixi minimálně 2 MS mám počkat ale myslím že záleží na tom jak na se ti zahojí děloha a jak na tom budeš psychicky a tohle máme každá jinak takže zlatko zítra zkončí ten zlej sen ju musíš prostě musíš udělat tlustou čáru zmobilizovat všechnu záložní sílu(každá ji máme ani o ní nevíme)a soustředit se jen na to jak se rychle dát dole i nahoře do pořádku a být tak fit na další boj🙂zvládneš to jasné podpoříme se a podívej jsou tu holky co už po tom všem těhu jsou a to jsou naše hnací motory🙂vím že se bojíš já se taky bála ale ten den revize uteče a den odedne bude líp....to že tě tak dlouho trápili je síla ale neboj bude líp a na tohle zapomeneš jen prosím věř nesmíme přestat jsme silné ženské mi to dáme🙂drž se holka myslím na tebe!

leeena_4
29. srp 2011

@kixi Držím všechno co mám, mám to dnes za sebou 4. den. Čím dříve, tím lépe a uvidíš, že budeš brzy v pořádku a přijde nové snažení 😉

caleana
29. srp 2011

@kixi Prostě uvidíš, určitě si to překontrolují, když už jsi tam na UZ byla. Jednoznačně čekají těch osm dní kvůli případnému nižšímu týdnu těhotenství. Ono když někdo otěhotní 30DC, tak to těžko bude stejné jako když k tomu dojde 14tt.

lukaterka
29. srp 2011

Ahoj děvčata můžu se k vám také přidat 🙂! S přítelem jsme se o miminko snažili skoro rok a teď na dovolené v červenci se nám to povedlo,brala jsem první měsíc Clostík. Byla jsem na neschopence od začátku těhu,vše probíhalo jak mělo,ale teď v sobotu jsem začala špinit a už jsem tušila že je zle,byla jsem na začátku 7 týdne,včera přišlo masivní krvácení a tak jsme museli na pohotovost. Dr zjistil že gest. váček je stále přítomen a tak mě poslal domů že se mám ráno hlásit u své dr na lačno,že mě zřejmě hned pošle na kyretáž do nemocnice. Večer ze mě ale gest. váček vyšel samovolně,tak jsem volala dr a mám se přijít odpoledne ukázat,tak doufám že se té kyretáži vyhnu. Jak to bolí vám asi nemusím psát,to vy všichni znáte,jsem moc smutná ☹! Je mi 32 let,tak už je na čase aby se to povedlo,jen mám teď velký strach,aby se to neopakovalo znovu.

zzzzuuuuzzzziiii
29. srp 2011

Ja kdyz na to holkdy vzpominam, chtela jsem to mit za sebou hned a doktor mi v tom pomohl, jeden den odpoledne mi nenasel srdicko a hned druhy den rano mi zaridil prijem v nemocnici. Byl to takovy sok, ze jsem fakt byla stastna, ze to mam za sebou, i kdyz to byl nejhorsi zazitek meho zivota, nechtela bych cekat pres vikend a svatek, jak to tenkrat vychazelo.

kixi
29. srp 2011

@caleana jj to je pravda...diky moc! hlavni je, ze me pomuzou, at uz je to jakkoliv....