Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leheckova
autor
10. kvě 2010

Holky vy tulačky kde jste ............. ☹

kopretina82
10. kvě 2010

Holky, tak HCG 260-nevím teda jestli je to dobře nebo ne, ale je to tak...
Zítra kontrolní UTZ, takže napětí trvá...😲

petra.vavra
10. kvě 2010

Ähoj holky, my máme dneska lehce slavnostní den, tak jsem se dostala až teď. Přeji vám příjemný i když uplakaný den 😉 . Terka byla dnes poprvé bez mamky celé dopoledne v soukromé školičce (státní no comment) a tak jsem to zkoro obrečela, jaká je to slečna ☹ 😅 😀 . Zvládla to na 1, je moc šikovná.
Kopre- nevím co k tomu říct, jestli je to málo nebo hodně....HCG nic nevypovídá o těhu...možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale je to tak. Důležitá je srdeční akce, to je potom průkazné. Držím moc palečky, aby bylo vše v pořádku. Chápu, jak to musí být těžké, všechny to tu máme za sebou nepodařeně a každé další // na testu pro nás budou znamenat daleko větší psychickou zátěž než cokoli jiného. Drž se holka, myslím na tebe 😉

natulaaa
10. kvě 2010

čaute holky,
Kopre tak hcg tam máš,ted jde o to,jak bude rust 😒 ,
Tak jsem doma od te homeopatičky,tak jsme se shodli na tom,že když si semnou povídala,že jsem taková uzkostná a prostě hned ze všeho vyplašená a vše moc řeším a to celé je muj problém,mám si prý představit pyramidu a tu cystu na uplnem vrcholu a my se k ní budeme pomalu dostávat,přes všechny příčiny co podle ní tu cystu živí a to je u mě stres,tím pádem vysoký prolaktin a ten mi krmí cystu,takže dostala jsem homeopatika na zklidnění,na strach ,na uvolnění a na na ženské orgány a za měsíc,až mě prý dostane z toho největšího stresu,se zaměří přímo na vaječníky,normálně mi řekla,že už probudila několik nefunkčních vaječníku,normálně tam má fotečky miminek ženských,které neuměly otěhotnět z jakéhokoliv duvodu,no nádhera.Takže dneska beru první várku léku 😵 😵 😵 ,dokonce jsem ji říkala o těch mých dvou krátkých cyklech ted,tak zase mi řekla,že to je vše následkem toho napětí co mám v sobě a první co se ženě stane,když je v nervech,,že se ji rozhodí cyklus,protože ostatní hormony krom toho prolaktinu jsou v pohodě,takže v konečném dusledku ze mě udělali asi blázna,tak to vypadá,když jsem to tak napsala 😀 😀 😀 😀 ,mluvila se mnou stylem,prostě vy otěhotníte a nebude to dlouho trvat a tak,a jiná možnost se tady ani nepřipouští 😕 😕 😕 😕 .Takže ty leky by mě měly dát do takové pohody,že nebudu prý tlačit pak na pilu auvolní mi napětí a tím i pohlavní orgány,protože když mi sáhla na ruce a ty byly jak vytažené z lednice,tak mi hned řekla,že nejsem prokrvená a tím pádem nemám prokrvené ani ženské orgány ,Tak jsem zvědavá jak mě to sklidní 😵 😵 😵 😵 .A volala jsem te endokrinoložce ještě,tak leky mám a začínam je brát na ten prolaktin a stává se hodně,že během toho brání toho dostinexu otěhotním,to prý se často stává 😕 😕 😕 😕 😕 ,takže okamžitě vypozorovat a přestat pak brát tyto léky 😕 😕 😕 😕 ,Prominte za román,komu se nechce,at nečte 😝 😝 😝 ,Ale když vám toho chci napsat vše,tak to nejde ve dvou větách a já jsem ukecaný tvor 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,Lehe víííí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

angelina987
10. kvě 2010

Ahojky, holky jsem 21DC a od rána mne bolí vaječníky, co to může být? nemáte některá zkušenosti? ☹

petra.vavra
10. kvě 2010

Ange- může to být nidace 😉

jane84
10. kvě 2010

ahoj holky, poslední exkurze úspěšně za mnou, cesta do Pardubic a Kolína nám dala pěkně zabrat
Kopre moc na tebe myslím, holky mají pravdu, důležitý bude nárůst hcg a srdeční akce, snaž se moc nestresovat a být aspoň trochu v klidu
Natul bude další, kdo zahlásí // 😀

natulaaa
10. kvě 2010

Tak už jsem snědla první dávku 😕 😕 😕 😕 ,Jani dle čeho soudíš 😕 😕 ,to si právě myslím,že budu jedna z posledních

jane84
10. kvě 2010

Nat protože teď už máš oběhnutá snad všechna vyšetření a s těmi léky, vlastně hormony to půjde jedna báseň

fram
10. kvě 2010

Ahoj holky,
petra, Terezka je teda šikulka. U nás byla školka horor,ale to už je hoodně dáávno 🙂
el, držím palce, aby to snažení bylo úspěšný
angel, nemůžeš být nastydlá?
natul, ta homeopatička má skvělej přístup, takže ti určitě pomůže + léky na snížení prolaktinu a jsi jasná těhulka 😀
kopre, to je teda nervák, zítra budu držet moc moc palce, ať je na UTZ vidět mimínek

angelina987
10. kvě 2010

Ahojky, díky za info, fram nastydlá nemám být z čeho pokud vím, no uvidíme 😢

mikkisek
10. kvě 2010

AHoj holky,
Silvi - tak to je mi líto, že máš tu .... mutaci, ale jak jsi psala, je dobré, že se zjistila příčina a už se s tím lépe dělá, takže zase o kousek blíž k mimískovi 😉

Kopre - drž se, musí to být nekonečně dlouhé čekání, ale uvidíš, že to za to stojí. Udivuje mne, jak ti na páteční kontrole řekl Dr. že to není těhu. Vnější příznaky se můžou u každé z nás objevit jinak, takže držím všechny palce v okolí co uvidím!

Peto - tak to je Terezka statečná, je to paráda. A je taky vidět, žes jí dobře připravila!!!

Natul - ta homeopatička tě dá do pořádku a jak píšou holky, za chvilku hlásíš // moc ti to přeju jako všem ostatním!!!

martasl
10. kvě 2010

ahojky 😉

tak si ,,užívám"krátkýho volna.pracovní vikend byl hnus 😝 😝 Starší holku mám nemocnou,má angínu a bere penicilin,manžel je taky nějakej marodnej-ale už se mu to pomalu lepší,takže pokud nejsem neotěhotněla před jeho nachlazením,tak mám tento měsíc smůlu.nechtěl riskovat.mladší holku poslali v pátek ze školy dom,bylo jí špatně,má rýmu a pokašlává.a já mám dojem,že na mě taky něco leze,nějak mě pobolívá v krku.tento měsíc je fakt na hovno.a příští týden ještě ke všemu termín porodu.nejrději bych celej měsíc zaspala.... 😠 😠

natul-tak to je fajn,že už víš,v čem je zakopanej pes.tak hlavně,aby ti ta homeopatička pomohla.je fajn,že na tebe udělala dobrej dojem a že z ní máš dobrej pocit.první krůček k úspěšnýmu léčení 🙂 😀

kopretinko-nevím,co ti na to říct.myslím,že ta hladina hcg nevypadá špatně.tak držím všechno co mám,ať ti doktor zítra oznámí krásnou zprávičku,že je to opravdu mimi.a dělal ti utz vaginálně nebo normálně?

natulaaa
10. kvě 2010

Jej holky jste zlatéé,ale myslím,že vám to nebude taky dlouho trvat,vy narozdíl o de mě nemáte potíže 😉 😉 ,ale holky musíme si slíbit,že do vánoc budeme těhu všechny,já věřím tomu,že přes to leto se to prostě nějak protrhne,co říkáte 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jane84
10. kvě 2010

holky tak jsem se ptala mamky, dělá sestru u mýho novýho endokrinologa, na ten hormonální profil, tak on mi ho určitě neudělá, prý nevidí důvod, takže si to musím vydupat na gyndě. Sakra a to jsem si myslela, že budu mít aspoň trochu protekci 😠

petra.vavra
10. kvě 2010

Musím říct, že mě až překvapuje, proč vám nechtějí udělat HP. Já jsem šla na gyndu a řekla jsem, že chci udělat HP, že mám pocit, že neovuluju a doktor mi napsal žádanku a šla a bylo hotovo. Za týden byly výsledky. Nebylo na tom nic. Takže nechápu o co jim jde?? 😒

kopretina82
10. kvě 2010

Holky, no uvidíme, já vím, že je to pořád děsně na hraně-jenže to je minimálně do porodu (a tam to zdaleka nekončí 😉)
Ale mně paradoxně docela spadl kámen ze srdce a dneska jsem byla celý odpoledne spokojená a šťastná těhulka, ať už to dopadne jakkoliv...😉
Peti, já vím, že do srdíčka jde jen těžko mluvit o "miminku" a "zdravém těhu", ale i k srdíčku se nejdřív musím dostat přes HCG a embryo v děloze 😉Mě by teď ke spokojenosti stačilo to embryjko v děloze 😉😀 Jsem docela skromná, co? srdíčko až za pár týdnů...😉
Holky, zítra dám vědět, doufám, že zas nedostanu studenou sprchu...Půjdu asi až v poledne, tak mi držte...

natulaaa
10. kvě 2010

Peto tak to si měla jen štěstí,muj dr mě tam taky nechtěl poslat,prý není duvod a ted čuměl,ale nakonec mi tu žádanku napsal jen kvuli te cystě,ale jinak by mě tam taky asi nevzali,pak jen zkusit obvodního a vymyslet si,že mám časté pocení třeba a že máte podezření na štítku a jak už tam budete,tak to máte v kapse, 😉
Holky já chodím ještě na jednu diskuzi na emimino a tam jsou slovenky a tam ty holky mají ten HP všechny a je nás tam fak hooooodně a to jsou holky,které se pokoušejí třeba jen tři měsíce a toto už mají,dále chodí na folikulometriii,každý týden na gyn,kde jim dr pozoruje vajíčka a řekne jim,kdy ho mají největší a kdy by se měli tulit,chápete to,to u nás vubec neslýchám,ale tam je to hodně běžné a ty holky se fakt diví,že u nás se to tak nedělá 😒 😒 😒

petra.vavra
10. kvě 2010

kopre- já to nemyslela špatně, jen jsem četla dost realistickou odpověď od opravdového odborníka a ten takto odpověděl...samozřejmě přeju jen to dobré 😉

petra.vavra
10. kvě 2010

nat- tak ani s tím bych bývala neměla problém....byli jsme tak domluvení, že po tom HP začně folikometrie apod. no a já za měsíc otěhotněla, sice to dopadlo špatně, ale otěhotnět jak je vidno mohu 😉

petra.vavra
10. kvě 2010

já to prostě nechápu....dnes a denně se dělá takových rozborů....a občas jen na kontrolu x-krát, ale to že ženská nemůže otěhotnět, tak proč jí pomáhat že, když to jde složitě a stojí to o dost větší prachy, které netečou úplně celé do zdravotnictví, ale teplých kapes lékařů... 😲

jane84
10. kvě 2010

mně se totiž na gyndě během 2 let už podruhý změnil doktor, nejdřív šla jedna do důchodu, pak ta mladá na mateřskou a teď tam byl takový pán středního věku a měla jsem pocit, že se chce nejdřív rozkoukat a seznámit se s předešlou dokumentací. Ale tak dám mu čas, my na mimi až tolik nespěcháme, spíš aby to pak dopadlo dobře

natulaaa
10. kvě 2010

Peto přesně tak,oni jim nejdřív rvou closil a takové,přitom vubec neví,jaká jejich hladina je,taky mi to hlava nebere,přitom jeto třeba stojí mnohem víc,ale však co,dyt oni mají čas nééé,naschledanou a přijdte za pul roku ,to je jejich 😠

petra.vavra
10. kvě 2010

nat- přesně to slyším všude, ještě že můj Pan Doktor takový není (záměrně píšu P a D)...co si řeknu to mám a nikdy se mi nestalo, že by se ptal proč nebo s něčím nesouhlasil...ono lepší tahat z mladých peníze, protože je doba, že se nejvíc vydělává na těch co chtějí mít děti a na těch co už je mají....stačí přejet hranice na všechny strany a člověk se nestačí divit co tu platíme a s jakým klidem 😠 😲 😠 (kdyby tu byl smajlík co zvrací tak, ho použiju)

jane84
10. kvě 2010

Nat tak mně řekl ať přijdu za rok a když jsem mu říkala, že se snažíme rok, tak ani nereagoval

petra.vavra
10. kvě 2010

Jani si děláš srandu??? Tak to bych s ním zatočila 😀

jane84
10. kvě 2010

já nevím, přišel mi takový zmatený, bral to jako normální preventivní prohlídku. však přemýšlím, že dr změním. Dojíždím teď do Brna a když potřebuju něco řešit, tak na objednání a je problém s dopravou. Jenomže u nás si taky zrovna nemůžu moc vyskakovat

jane84
10. kvě 2010

u nás je jeden soukromník, kam chodila dřív mamka, vzali jí oba vaječníky a on jí na ultrazvuku řekl, že tam vidí zdravej vaječník, tak tam určitě ne. No a zbývající doktoři mají ambulance jen pár hodin v nemocnici a často když tam přijdeš, tak jsou na sále, takže buď dlouho čekáš nebo místo něj dorazí někdo jiný 😒

fram
10. kvě 2010

jane, to je teda doktor na baterky 😒
já se přiznám, že ke své dr. nemám moc důvěru - to by bylo na delší povídání, ale když jsem za ní přišla, že se po vysazení HA nemám ms a že se snažíme o mimi, dala mi duphaston a hned , jak jsem začala sama menstruovat, už mi udělala HP, chtěla mě poslat na štítku, ale tu jsem měla zrovna od svého obvoďáka, a taky mi dělala folikulometrii a chystala se mě poslat na laparku. Takže to fakt řešila hned, žádný problém. Štítnou žlázu si nech zkontrolovat u obvoďáka, každé 2 roky máš nárok na vyšetření krve, tak jsem si řekla o všechno a nebyl problém.

petra.vavra
10. kvě 2010

no já právě musím říct, že mám k doktorovi důvěru obrovskou, že mám občas strach co bude až se vněm zklamu, ale chodím k němu asi 9 let a ještě se mi to nestalo, máme moc hezký vztah a i on mi po tom potratu moc pomohl, hlavně tím, že mi nepovídal pohádky, ale řekl mi to na rovinu , jak to je. to mi asi pomohlo ze všeho nejvíc. Jsem totiž "technik" takže pokud nemám logické vysvětlení, tak to nechápu a ubíjím se kravinama 😉