Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
31. srp 2011

@jane84 Ahoj Jani, zrovna jsem se chtela zeptat, jak v praci. Neboj se, kabinet a vsechno si casem zabehnes podle sveho a pujde to... zacatky jsou vzdycky tezke. A s tou tridou, no zni to desive, ale urcite si poradis. I kdyz v dnesni dobe je to fakt tezke, driv nam dal ucitel pohlavek kdyz jsme zlobili a byl klid, dneska das pohlavek a pomalu te zavrou. Treba budou hodni, uvidis.
A jinak s pritelem je to hezke 🙂 neboj se, ono se da snazit i pres den a odpoledne, urcite se nejaky ten casik najde 🙂 My jsme taky miminko poprve zplodili odpoledne a podruhe dopoledne 🙂 Tak drzim palecky.

mpetula
31. srp 2011

@martasl Ahoj marti, co ta tvoje zatracená mrcha, kde se toulá 😠 nebo že by se na testíku objevila rovnou dálnice 🙂 to by bylo moooc super 😵 Držím palečky.

mircisek
31. srp 2011

@jahudka80 4 kg se dají porodit v pohodě. Poprvé to bylo 3600g a byla jsem šitá. Podruhé 3880g a měla jsem jen povrchový tři stehy. 😎 Lepší cvalíček než nedonošeňátko, ne? 😉 Jen ještě držte holky, ať má maličká nějaký ten faldíček. 🙂 Moc na vás myslím.

kixi
31. srp 2011

Ahoj holky, prave jsem se vratila z nemocnice a mam revizi uspesne za sebou...musim rict, ze sestricky a doktori byli maximalne hodni a na pokoji jsme byly tri zamlkle tehulky tak se nam to snaselo docela dobre. Koupila jsem si Femibion 800 a jeste musim sehnat kontryhel a zacinam lecit telo i dusi!

zzzzuuuuzzzziiii
31. srp 2011

@kixi a jeste si kup neco hezkeho pro sebe a udelej si radost, je jedno cim, klidne necim nehorazne drahym, co by sis jinak nekoupila, zaslouzis si to!!! Neboj, bude dobre.

kixi
31. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii 😀 prave jsem odklepla hypoteku za pul milionu na rekonstrukci, je to dostatecne drahe ? 😀

safea7
31. srp 2011

@caleana Ahojky,pár dní jsem se sem nedostala byl to fofr.Celý víkend jsem byla v práci v pondělí jsem se vrhla na okna a gruntunk před návratem dětí a HADA 😝 Ale je moc hezký,má krásnej vzorek a je metr a půl dlouhej 😕 V úterý jsem vyrazila na nákupy oblečení a školní potřeby pro ty dva fešáky a okopla jsem je tak pěkně až jim to závidím 😉 Prasklo na to šest tisíc,ale stálo to za to 😎Jakpak se máte vy? 🙂

safea7
31. srp 2011

@leeena_4 Ahojky,tak jak je zlatíčko,určitě jsi už doma a doufám,že se každým dnem cítíš lépe a lépe,moc ti to přeji a myslím na Tebe 🙂 PS:opatruj se ano.

safea7
31. srp 2011

Holky od pondělí mi skončila MS a včera jsme řádili asi víc než je zdrávo 😎 ,protože od rána docela krvácím,ještě se mi to nikdy nestalo,tak nevím,jak se mám dopracovat k propočtu ovulky,jestli to mám posunout,nebo brát konec na neděli?????????????? 😔

zzzzuuuuzzzziiii
31. srp 2011

@kixi super 😀 zadny troskareni

leeena_4
31. srp 2011

@valinka30 já taky tak napůl doufám, že se to po ptratu může srovnat, ale spíš počítám, že ne, takže plánujeme za 3 měsíce od potratu vyrazit zase do CARu.

leeena_4
31. srp 2011

@hexelucka děkuju za hezký slova, určitě nám pomůže oběma a nebo budeme mít štěstí a vyjde to bez CARu 😉

leeena_4
31. srp 2011

@safea7 ahoj sefeo, to je od tebe milý, jsem doma a první dva dny po operaci jsem byla úplně v pohodě, v neděli to na mě padlo a všechno mi to došlo, tak jsem neděli a pondělí neměla dobrý dny, ale je to už o trochu lepší a doufám, že se to bude dál zlepšovat 🙂. Děkuju, že se zajímáš 🙂
@kixi vítej doma a jak se cítíš? Taky už piju třetí den kontryhel a mám z toho dobrý pocit. Držím pěstičky, ať nám to hezky utíká, až se budeme moct snažit, bude to veselejší 😉

valinka30
31. srp 2011

@leeena_4 Já už se zase snažím a příští týden to budou teprve 3 měs. od potratu. Pokud máte s manželem volno, tak je dobrý si udělat výlet, někam vyrazit, čas pak líp utíká. Mě to čekání na MS vyšlo zrovna na léto, tak jsem mezitím odjela na dvě dovolený a pěkně jsem se odreagovala.

safea7
31. srp 2011

@leeena_4 Nemáš vůbec zač,držím ti pěstičky ať je to den ode dne lepší a pomalu se začnete připravovat na budoucí snažilkování,to totiž moooc pomáhá 😉

leeena_4
31. srp 2011

@valinka30 a to jsi se mnohla koupat? já to mám celé šestinedělí zakázané ☹. To je dobře, že se snažíte, četla jsem článek o tom, že dlali studii ze které vyšlo, že pokud je žena už po první porevizní menstruaci v pořádku, tělo je zahojené a ona psychicky tak, že není nutné čekat 3 měsíce. Že těhotenství založená do 6 měsíců od revize jsou méně problémová. Takže taky nebudeme čekat, jen teda asi budeme muset do CARu, ale to neva. Tak tobě držím pěstičky, až budeš (ne)čekat na mrchu 🙂. A s manželem jsme si už naplánovali na konec září 4 dni v Krkonoších, tak se na to už moc těšíme.

lichtakova
31. srp 2011

@jane84 držím pěsti do nové práce, fakt tě obdivuju, učit je hodně náročné, tak pevné nervíky

leeena_4
31. srp 2011

@safea7 to moc ráda slyším, že to pomáhá. Já se už musím přiznat fakt těším, protože jsme celých 13tt na radu doktora měli půst a když to dovolil, tak jsme zase měli strach 😀. No a teď mám šestinedělí, takže už se oba mooc těšíme 😀

jahudka80
31. srp 2011

Ahoj holky tak dnes mi prodloužily kapačku z 8h na 12h. A + magne B6 abych prý mohla v pátek domů 😵 no a nebo na porodní sál 😀

valinka30
31. srp 2011

@leeena_4 Nekoupala jsem se celé šestinedělí a ještě i dýl, zánět jsem nechtěla riskovat. Byli jsme stejně spíš v horách, takže to moc nevadilo.

leeena_4
31. srp 2011

@valinka30 tak tojo, tak to je idální dovča pro tu situaci 😉. Taky se do těch Krkonoš moc těším 🙂. A s koupáním budu mít taky obavy, člověku stačí to, co si prožil, ještě komplikace k tomu. A tobě se podařilo otěhotnět přirozeně, jestil se můžu zeptat? Koukám, že máš napsáno v pase, že máš takové krásné folíky, tak to tfuj, tfuj, tfuj 😵

kixi
31. srp 2011

@leeena_4 Ahojky, citim se dobre, jak jsi psala, opadlo to ze mne a ted se musim soustredit na to, abych byla zase v poradku...ja mam ten femibion a kontryhel musim jeste koupit..jinak doktor co byl dnes rano na vizite rikal, ze v pondeli muzem do prace...ale moc se me to nezda, dela me problem chozeni..ale to se asi rychle spravi...jak u tebe? beres jeste neco jineho na podporu uzdraveni?

jahudka80
31. srp 2011

@caleana mě u prvního tvrdlo taky od 17tt, ale na 36tt mi rupla voda. A to když tě odpojily z kapačky tak si stahy neměla??? Já mám i s kapačkou a bez ní jsem minule měla hned po 2minutách no to nevím jestli bych dolezla domů 😀 No uvidíme, už jsem řekla manželovi ať v práci řekne že možná žena bude rodit, že bude potřebovat volno. Tak uvidíme jak se bude prďolce chtít.

jahudka80
31. srp 2011

@mircisek 4kg tedy fakt néééééééé kamarádka měla 4150g holku a 17stehůůů auau. Já měla maliné mimi 2400g a 4 stehy. Myslím že mimi do 3kg bude stačit 😉

jahudka80
31. srp 2011

@martasl jj tak jako tak už se bude aspoň něco dít, buď budu doma a nebo rodit, ale ta úúúúleva že už nebudu muset ležet na kapačkách 🙂 sice se trocu porodu bojím (u prvního jsem se nebála) ale, teď co tu 1,5měsíce ležm a slyším občas řvát ty ženské s porodního sálu tak mi bylo až ouzko a dostala jsem strach. No už ať to mám zasebou 😀 😀 😀 😀 😀

valinka30
31. srp 2011

@leeena_4 Poprvé jsem otěhotněla přirozeně a ani nevím jak, pač MS mi chodila ke konci už jen tak jednou za dva měsíce a sex nebyl moc často, spíš jen o víkendu 🙂 Povedlo se to za rok a 2 měs., přičemž problém byl i v tom, že můj gyndr věděl, že mám tyto problémy, přesto se mnou odmítl cokoliv dělat a to jsem měla zezačátku i anovulační cykly. Odešla jsem od něj a nynější mudr to naštěstí řeší, takže uvidím, ale bez hormonů se asi fakt neobejdu.
Folíky jsem měla včera 2 x 18 mm, ale vůbec netuším, kdy mám čekat ovulaci a jsem z toho celkem na nervy, protože přítel je pryč a přijede až zítra, tak doufám, že to nakonec ještě nepropásnu! A navíc se o mě pokouší nějaká viroza. To je pořád něco, ach jo!

leeena_4
31. srp 2011

@kixi tý vogo, hned do práce? Aly ty jsi to měla na začátku někdy, viď? Tak to možná jo, já jsem doma až minimálně do příštího úterý a dělali mi to minulý čtvrtek. Ale před tím mi ještě dělali odběr vzorků z placenty a po tom se taky zůstává doma. Tak nevím. Doktor by měl rozhodovat i na základě toho, jak se cítíš 😉. Jinak já zobu vitamíny Mamavit a ten kontryhle, jinak nic 😉.

@valinka30 když mají folíci 18mm můžou klidně uvydržet i další dva, tři dny. Záleží na tom, jak rychle rostou a kdy praskají, někomu klidně i v 25mm a můřou růst až 2mm za den, takže zítra to určitě stíháte 😉. A viroza je mrcha a daří se jí v počasí, kdy teploty ze dne na den klesnou i o 15 stupnů, tak se drž a pěkně čajík s citronem 😉

leeena_4
31. srp 2011

@valinka30 Jinak buď ráda, že hormony zabírají, clostík je to mírnější řešení 😉. Mě nezabral vůbec :-/

hexelucka
31. srp 2011

@kixi to jsem ráda že už to máš za sebou ted už bude jen a jen líp🙂já jsem dneska týden po revizi a delší stání či chození mi dělá problémy hlavně čípek mě dost bolí a to jsem byla včera na ultrazvuku a děloha se krásně hojí je to prý normální já mám mít rekonvalescenci 6 až 8 týdnů☹tak nevím nevím zda to není i na tebe brzo

kixi
31. srp 2011

@hexelucka me se to prave zda brzo, doktor co tam dnes rano byl se s nami vubec nevybavoval..asi zitra zavolam sve doktorce a zeptam se ji...radsi bych taky byla jeste pristi tyden doma...jsem rada,ze se uzdravujes...ted jen aby cas trochu poskocil a hned nam bude zase lepe 🙂