Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
4. zář 2011

Ahoj holky, přišla jsem se na vás juknout. Manželi mi včera blokoval PC celý den,nejdřív hrou a pak prací, takže jsem neměla šanci se přijít podívat. Jinak se mi v blíží kontrolav úterý, porevizn. Tak jsem zvědavá, co mi řeknou, ale stala se mi taková nepříjemná věc. Obávám se, že se mi 10. den po potratu začalo dělat mlíko 😕 Docela mě to vzalo. Nestalo se to některé z vás? co s tím mám dělat?
@valinka30 přeju ať je pozitivní ovutest šťastnou předzvěstí toho těhotenského 😉

martasl
4. zář 2011

leeena-už nevím,v kolikátém jsi byla týdnu.pokud jsi byla už víc,tak je to možné.já jsem si musela prsa pevně stahovat a měla jsem nějaký prášky na zastavení laktace.pokud jsi byla málo,tak jsem teda ještě neslyšela,že by se někomu dělalo mlíko.ale zkus si raději zítra zavolat k doktorovi.

jani,napiš mi pak do tabulky k dnešnímu dni 2DC.budu počítat i včerejší špinění.konečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leeena_4
4. zář 2011

@martasl na potratu jsem byla už ve 14tt ☹. Stahovat říkáš? tak já to zkusím stánout. V úterý jdu na kontrolu ke gynekologovi, tak se ho na to zeptám. To je radost teda. Pšilmo ti to strašně líto, to určitě znáš ☹

kixi
4. zář 2011

Ahoj holky, tak ja jsem 5 den po revizi a zacala jsem krvacet jasne cervenou...za chvili si zmerim teplotu, dneska uz jsem si musela vzit ibalgin, mela jsem strasny bolesti jako pri silne menstruaci....ale to asi byt nemuze ze? Pokud nebude teplota mam plasit doktorku?

martasl
4. zář 2011

leeena_4-jo,stáhni je.já si poskládala velkou kojeneckou osušku a fakt hooodně stáhla.trochu to bolelo,ale pomohlo.pak se zeptej na ty prášky.jo,je to hodně nepříjemnej pocit,takový prázdno ☹ ☹

kixi-no uvidíš,podle teploty.může to být k tomu krvácení.pokud by ti bylo hodně zle,asi bych si zavolala nebo zašla k doktorovi.

jane84
4. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................32DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..29DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................28DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................24DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)........................19DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................16DC
safea7 (32let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................12DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..….……...12DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………..………11DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................7DC
endie (25let, MA 3/2010)....................................................................................................2DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)........................................2DC

@martasl Marti tak konečně

caleana
4. zář 2011

@leeena_4 Ahoj. Jo, stalo, mozna jsem to tu i psala. Nedelala jsem s tim nic, asi za 14 dni zmizlo samo. Pokud to nevydrzis, rekni si dr o injekci. Existuji i homeopatika. Drzim pesti, je to neprijemne. 😒

herbie
4. zář 2011

ahoj holky nestiham docitat mam ted na hlidani kamaradky 2 leteho chlapecka a je to zahul jinak vitam dalsi nove snazilky kolikrat jsem koukam a ani nevim kdo je kdo taky prosim zapsat do tabulky jsem ted 2DC moc dekuju doctu vas dneska vecer mejte se krasne.......fram malicka je opravdu kouzelna 😉

jane84
4. zář 2011

@herbie to byl nějak krátký cyklus? 😕

valinka30
4. zář 2011

@kixi Mě se stalo to samé, hrozně jsem se vyděsila, volala jsem mudr a prý to je normální.

valinka30
4. zář 2011

@leeena_4 Děkuji, no to by bylo skvělé, ale uvidím 😉

zandi78
4. zář 2011

jane84 Krásné. moc se mi líbí mozaika v kuchyni 🙂 My jsme taky tak začínali. Milion věcí provizorních, vařili jsme v ložnici na komodě, varná konvice na parapetu u okna, jedli a spali v posteli, atd. To jsou začátky. Dneska na to s úsměvem vzpomínáme a hřeje nás to u srdíčka, co jsme stihli už vybudovat a pořídit. Tak ať se vám daří 😉 a hezky bydlí... 🙂

herbie
4. zář 2011

jani ja mam cyklus normalne 28 dni a ted za tri mesice jsem to dostala po 26DC no tak mi rikej mrchu nenavidim ale na jednu stranu jsem rada, ze ji vubuec mam 🙂

maximka33
4. zář 2011

ahoj holky, tak jsem tu 4. den ms, nic moc, spíš slabá.. za 11 dní začnu brát ten lék na cyklus.
Jahůdko, to je prima, že jste doma!!! tak tam chvíli ještě vydržte!!
Jani, byteček je pěkný a bude ještě hezčí, až se zabydlíte a pověsíte třeba společné fotky do ložnice 🙂
Herbie, co u tebe nového??

leeena_4
5. zář 2011

@martasl @caleana děkuju holky, včera jsem jě měla stáhnuté obinadlem, tak to dneska zkusím taky. Nejhorší byl ten šok, když si člověk říkal: no to je snad mateřské mléko a já nemám to miminko. V noci se mi zdálo, že miminko kojím, byl to krásný sen, kurňa a´t už je po šestinedělí a vůbec ideálně ať jsem těhotná a po negativním screeningu 😀

kixi
5. zář 2011

Ahoj holky, tak si to predstavte...vcera 5 dni po revizi me vylezla teplota,silene bolesti a krev...jela jsem do nemocnice a rovnou si me tam nechali a vecer me delali druhou revizi :(((( ted jsem se vratila domu a jsem vyrizena...mam antibiotika a neschopenku asi na hodne dlouho 😒

daasenka85
5. zář 2011

@kixi pane jo :-/ strašně mě to mrzí!! kurňa, proč jsou pořád doktoři, kteří to neumějí udělat pořádně, když už to musí být 😢 bohužel je to častý jev! držím Ti i to, co nemám, aby ses z toho brzy dostala!!!

kixi
5. zář 2011

@daasenka85 nevim, nechapu..mela jsem v sobe velky kus plodoveho obalu a diky tomu i zanet :( ted zase vsechno nanovo..ale musim rict, ze po vcerejsku se neco zmenilo...neco ve mne prepnulo...a jakmile se zacnu citit dobre a deloha bude ok, jdu se snazit znovu...po tech zazitcich co mam ted za sebou jsem se uplne prestala bat - necham to uz na svych pocitech, ty me nikdy nezklamaly...a to me ted drzi nad vodou...

daasenka85
5. zář 2011

@werinka1 ahoj, promiň, že s tím otravuji, ale na něco jsem si vzpomněla ☹ asi dvakrát se mi stalo, že jsem doslova umírala bolestma v podbřišku - přesně, jak jsi psala, nešlo přehlédnout ☹ jendou to bylo v chorvatsku, už je to přes pět let, projevovalo se to hodně jako slepák, křeče, nafouklost... je fakt, že jsem se hodně přejídala, tak to mohlo být od střev, ale kdo ví..? hledej v chorvatsku někde doktory, že! to jsem ještě navíc brala HA, takže těhotenství, ovulace nebo potrat to být nemohly... Myslíš, že se mohlo jednat o ten zánět? já vím, že mi to asi těžko řekneš, mohl být, nemusel být, no... já teda přirozeně otěhotněla letos v březnu, v 7tt jsem byla na revizi... tak asi aspoň jeden vejcovod bych mít průchodný měla.. to se pozná jen pomocí laparo, že?
A jak Ty,kočko? už je Ti po tom zánětu dobře? připravují Tě na IVF nebo jak? Přála bych Ti rovnou dvojčátka (pokud nejsi proti 🙂 ), protože jsou to fakt stresy s tím "spodkem" 😖

daasenka85
5. zář 2011

@kixi Dobře děláš! kdybych se koukla zpět, taky bych se začala snažit hned po šestinedělí, je spousta holek,kterým to vyšlo po potratu hned takto, možná víc než po těch 3 měsících, pak to většině z nich pár cyklů navíc trvalo (já jsem skoro 5 měsíců od revize)! a tem, kde to znovu nedopadlo to podle mě stejně nebylo tím, že by to uspěchaly, to se může stát i po delší době ☹ ale teď přeji hlavně brzké uzdravení, drž se!! za chvilku do toho půjdete nanovo 😉

valinka30
5. zář 2011

@leeena_4 Dočkáš se.

leeena_4
5. zář 2011

@kixi kočko to mě mrzí, že se ti k tomu přidaly ještě komplikace, ale už jsi doma a teď už bude opravdu jen líp a líp 😉. Nic si z toho nedělej, mě se zase udělalo mlíko :-/. A úplně souhlasím s tebou: taky budu poslouchat pocity a těmi se řídit, taky mě teď nezklamaly 😉
@daasenka85 ráda čtu tenhle názor. Už se těším, až skončí šestinedělí a rozhodli jsme se s manželem nechat věcem volný průběh, nechránit se, ale ani nehlídat plodné dny, prostě to pár týdnů nechat plynout
@valinka30 už se těším 🙂

kixi
5. zář 2011

@leeena_4 dekuji moc, ja si to cetla, to mas teda taky dost sileny...drz se! ja uz se vykaslala na praci a ted proste budu par tydnu odpocivat a uzdravovat se...a pak se uvidi jak na tom budu 🙂 drzim pesti i tobe at se nam dari uz jenom dobre!

leeena_4
5. zář 2011

@kixi taky jsem se nejdřví strachovala, co v práci, ale pak jsem si řekla, že když budu pár dní/týdnů doma, nic se nestane. Zdraví je nejdůležitější a my ho budeme potřebovat, tak se o něj musíme starat 😉. myslím na tebe 😉 🙂

daasenka85
5. zář 2011

@leeena_4 Však to je nejlepší nechat plynout 😉 spíš trochu lituji toho, že jsme se chránili déle (ale jen o měsíc).. ale co, tělo si s tím poradí 🙂 6 neděl uteče jako voda! ono ve finále i ty necelé 3 měsíce nebyly tak dlouhé, jak jsem čekala!

daasenka85
5. zář 2011

holky a nechci být plašan, ale koukněte prosím na můj příspěvek určený Werince1- co si o tom myslíte?

leeena_4
5. zář 2011

@daasenka85 nic si nevyčítej, kde máš jistotu, že by se to ten chráněný měsíc povedlo😉. Byla jsi zodpovědná a osud si najde cestu 😉. Jako zařídil potrat, tak zařídí nové mimčo 😉.

werinka1
5. zář 2011

@daasenka85 Ahojky, především, vůbec mě tím neotravuješ! Ráda pomůžu když můžu.....to co popisuješ nasvědčuje přesně tomu zánětu, ale nikdo z nás není lékař (ani ti si někdy nemusí vědět rady a dokážou šlápnout vedle) a nemůžu říct jestli to zánět skutečně byl. ale jak píšeš, bolesti až křeče, hrozně nafouklá, člověk si myslí, že má spíš něco se střevama, jakoby se ti chce strašně prdět, ale nejde to 🙂 No, jak jinak to popsat.....Ovšem!!!!!! Pokud si otěhotněla zcela přirozeně, tak hurááááááá a hoď to za hlavu!!!!!!!! I kdyby to zánět byl, nikde neni psáno, že musel mít nějaké následky!!!!! Raduj se z toho, že se vám to povedlo přirozeně a tudíž povede znova!!!!!

JInak já se cítim už o dost lépe. Děkuju za optání. Váhám co teď dál.....bohužel cítím po každym vyčůrání takové pnutí napravo, trošku bolest. Což by mohlo nasvědčovat těm zatraceným srůstům ☹ Nevím jak to zhodnotí dr. A hlavně jak se rozhodnu já. Buď zkusíme další IVF nebo půjdu na tu laparku a hystereskopii a necham si to všechno prohlídnout a případně by mohli zkusit zprůchodnit vejcovody a odstranit srůsty. Muj muž ale tvrdí, že když jsem otěhotněla po IVF, tak to půjde podruhé určitě taky a nemusim se trápit nějakou další operací......

werinka1
5. zář 2011

@kixi Ahoj, dnes jsem si přečetla tvuj příspěvek a jsme na tom podobně ☹ Moc držim palce ať je brzo líp. Já jsem teda neměla v děloze žádné rezidua, ale měla jsem zánět z nějakých bakterií zanesených při operaci do dělohy. Přesně jak píšeš, 5 den silný bolesti jako na MS. Ovšem u mě žádné krvácení ani teplota. Proto jsem nešla hned k dr. a zánět se mi trošku rozjel více, na vejcovody a vaječníky. Taky uvažovali jestli si mi tam nechaj, ale prý jsem měla jen málo zvýšené zánětlivé ukazatele a tak jsem dostala atb a domů. Hrozný co si člověk musí protrpět. jako kdyby nestačilo, že musel na tu zatracenou revizi a ještě do toho tohle......Musíme věřit, že bude brzo líp a zase se dočkáme nejen // ale hlavně zdravě prosperujícího těhu 😉

daasenka85
5. zář 2011

@werinka1 děkuji za názor, jsi zlatá 😉
Podle mě bolest při močení může být pořád k revizi a nemusí značit žádné (další) komplikace.. jakou cestou se dáte, je jen na Tobě a Tvém muži.. záleží, jaký pocit jsi měla z IVF (jestli Ti není špatně po hormonech, ať už fyzicky nebo psychicky), jaký z toho máš dojem... Je pravda, že zkontrolovat doktoři vejcovody mohou a tím pádem zhodnotit šanci, jak to půjde přirozeně..přála bych Ti to 😉 je ale otázka, jestli se tím čas "zbytečně" neprodlužuje a známe to - psychice to příliš nedodá.. každopádně to zkuste po šestinedělí přirozeně (nebo až se na to budete cítit). je řada holčin, které nemohly přirozeně otěhotnět a právě po IVF (s potratem, zamlklinkou..) se zadařilo 😉 nemáš to lehké, ale jsi silná a zůstaň taková, i když se to snadno řekne..! ale věřím, že spravedlnost existuje, i když se chvilkami potuluje 😉